2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
8+ larda yani 9.haftada doktora gidenler bebiş neye benziyor insan şeklini almış oluyormu acaba
benim de yarın 8+0 olacak
önceden miniciktiler şimdi nasıl olacaklar acaba merak ediyorum

esprimi yaptı acaba:)
bence merakını gidermek durumunda
dediğin gibi ilk hamileliğin ve tecrübesizsin
ben dr.uma ne sorarsam cvp.lıyor ama eğer öğlene doğru randevu aldıysam adamın yüzündeki yorgunluk dikkatimi çekiyor
hatta ilk doğumumda saatin erken olmasına dikkat etmiştim.
dr.dinlenik olsun diye:))))

:))) iyi yapmışsın canım daha enerjik olur ciddi ciddi söyledi bana ben gülümseyip kaldım yani randevu saat 12 deydiöğlene kadar yorulmuştur heralde yorgun görünüyordu ya işleri zor tabii ki ama ben daha çok ilgilenecek bi dr istiyorum kendimi güvende hissedebileceğim,konuşabileceğim başka bi dr. daha deneyecem zaten orası doğum yapmıyormuş

ama canım resmen ameliyat oluyorsun yorgun dr.a ne kadar güvenebilirim:)))
eğer huzursuz ettiyse seni dr.arayışına gir bencede
9.ayımıza daha çok var ,merak edeceklerin olucak.birde doğumdan sonrada kontrole gideceksin aynı dr.a

canım oh ıyı kı gıtmıssın dr a bak bol bol dınlenn :)

canım olurmu öle şey ben doktora neler soruyorum bilsen...herseye cevap verıo hatta ızkardesımle gıtmıstık bı keresınde doktor ıste

karın çapı şöle kafa gelısımı böle amnıyossıvısı dda ıyı gozukuyo fln baya ayrıntıya gırmsıtı kardesım amma ayrıntılı acıklıyo

hee dmeıstı :) ciddende öle sormadna herseyı analtıo sordukalrımıda cevaplıyo sağolsun bence doktor böle olmalı ne demek

ansiklopedimiyim genel kültür sorusu sormuyosun heralde doktor bransıyla alakalı soruyosun mesleğin geregıdır bu çok ayıp etmıs

canım bence...maşallah canım bebısıen hep böle güzlece büyüsüj ınsallah :)

8+ larda yani 9.haftada doktora gidenler bebiş neye benziyor insan şeklini almış oluyormu acaba
benim de yarın 8+0 olacak
önceden miniciktiler şimdi nasıl olacaklar acaba merak ediyorum

canım 9+ haftada veya 10. haftaalrda ancak benzıyo ınsana

ayrıca sne sımdı sata gore 8+ olcak dıosn ama belkı gelsıımı gerı belkı yavas buyyo bilemezsın

yavas buyyosa sata göre daha kuck olur yanı sata göre 8+0 dır bebek büyüklüğüne göre

7+4 tür aksıne ileride oalbilir yanı kendını bişeye şartlama bebege benzer bişi görcem fln die düşünme

kalbı atıyo olsun ıyı olsunalr ınsallah yavas yavas bebege de benzmeey baslıcakalr :) bı de ıkızler gelısımde bı gerılık

varsa kı ınsallah yoktur ve ılla olucak die bişide yok ıkız oldugu ıcın bu cok nomal bişi olurdu

tüm kaynakalrı paylaşmak zorudna kalıyolar cunku

anladım teşekkür ederim
inş. bı sıkıntı çıkmaz
kalp atışlarını çok erken görmüştüm 6+1 idi
iki tane fasulyenin pıt pıt atıyordu kalbi
inş. gleişimleri de güzel olur
aaah ah ben onları ta transfer zamanı ekranda rahme tırmanırlarken bile gördüm
o anı hiç unutmam
öyle güzeldiki
hatta doktorum aaaa bak nasıl da tırmanıyorlar görüyormusun maş. demişti

aa nası embryoları yerleştirirken tırmanıyoalr mıydı :S

ilkez duyyorumm ne güzeelll bişey ehehe düşünsene daha bebek bile değil yanı sonucta rahme yenı konuluyoalr

ay Rabbımın mucizesi yemın ederim Allah ım ne kadar büyük yaa ay bi garip oldumm

inşallah kalp atsıını bu kadfar erken gördüğüne göre gayet sağlıklıalr dmeekkı :) ınsallah ıyılerdir :)

evet canım çok var daha inşallah ii bi dr bulurum bebişlerimizin doğum tarihi aynı bu arada :))

evet bariz belli bir şekilde tırmanıyorlardı
ama tabi şekil olarak bişey yok ama görüyorsun tırmandıklarını
yılan gibi bişey düşün yukarı doğru tırmanıyor öyle bişeydi yani
o an zaten ağladım ,sürekli ayetel kürsi okudum ,yavrularım benim inş. RABBİM duamı kabul et dedim
hayatımda yaşadığım unutamayacağım tecrübelerden biriydi
doktorum çok umutluydu benden zaten
bilmiyorum belki de kuzuların hemen tırmanışa geçmesi ii birşeydi doktor bunu farketti
yavrularım ikisi de tutmuş işte teyzesi daha o zamandan belliydiler
ay gözlerim doluyor yaa
duanızı esirgemeyin
RABBİM korusun onları inş.

ton balığı konusunu bende doktoruma sormuştum hatta bu cıva meselesini demişti eşim, rahatlıkla yiyebilirsin dedi. salam sosis gibi çiğ gıdalardan uzak kalacaksn dedi.

geçmiş olsun canım, Allah seni de bebeğini de korumuş. dinlen iyice ilaçlarını da ihmal etme ki bir an önce iyileşesin.

benim eşim de sayemde aşçı çıkacak ayşe. bende nasıl nazlanıyorum bi görsen

bıkacak diye korkuyorum bi gün

Arzum çok geçmiş olsun aman dikkat et kendine. valla ben de araba pratiği yapıodum trafiğe falan çıktık da eşimle bikaç kez, sonra dedim yok bu stresle düşürürüm çocuğu bıraktım. sen de dinlen, dikkat et bişey olmaz allahın izniyle.

ay ben bu bulantılarla hem işe gidiyorum.hem temizliğimi hem yemeğimi kendim yapıyorum.
eşim bu işlerden anlamaz pek.geçen hafta bütün evi büyük temizlik yaptım.sonrada heryerim tutuldu.inşallah bişey olmamıştır bebeğe.
yemekte yapıyorum o daha zor oluyor çok kokuyor.
ayrıca çok sevdiğim limon kolonyasından da tiksindim.

ayy ınanamıyorum yaa benım dahi gözlerim dolu canım bi garip oldum

Rabbım sağlıkla kucaklamak nasıb etsın cumlemzıee

benim eşim de sayemde aşçı çıkacak ayşe. bende nasıl nazlanıyorum bi görsen

bıkacak diye korkuyorum bi gün

eheueheu valla canım yakında yaptııgmmız yemekelrıde begenemz bunlar hee rakıp cıkmasınlar bize

bende diyorum bıkarmı fln die arada yokluyorum yoruldunmu azcık ben gırıym sen yoruldun fln

diyip zorluyorum eşim çık çık sen kıtabını okuyana kadar ben hazırlarn diyo demekkı dıyorum tamam sorun yok

ama eşim her pazar kahvaltısında diyo kı o değilde senın gibi hazırlayamıyorum hep bişey eksık pazar kahvaltılaırnı özledim

diyo ayy o zaman çok üzülüyom yaa kocişimee ama napalım sabredicezz :)

ah canım temzılık bsıey dğeil temzılıgı yaparızda mutfaga gırdıım an istifra eıdyorumm

herkesın bulantısı esıt derecede olmuyo maalesef kıı :) acillik olan bile var cok sukur o kadar

fena değilim ama mutfak kokusu aldıgım an bitiyorumm ben

canım benim de o konuda endişem var benim sağ koltuk altımda bir iltihap var normalde antibiyotikle kurutmak gerek ama hamile olduğum için müdahale edemiyoruz onun da büyümesinden korkuyorum valla :18:

çok sağol canım bu paylaşım çok işimize yarar

ben 13+5 günlüğüm henüz almadım hatta yarım kg vermişim ama hamişlikten önce karatay diyetiyle 8 kg vermiştim ve yazla birlikte de almadım daha

ben de hamilelikten önce karatayla 6 kilo verdim geçen yıl giyemediğim kıyafetlere bile sığıyorum bu haftaya kadar da kilo almadım ama sanki alıyorum bu ara gibi kontrole kadar bir kilo almış olabilirim

ben de çekinerek roll-on kullanıyorum çok az ama, bu sıcakta baska care de bulamıyorum ter kokmaktan iyidir..

aynen beni kendi kokum çok rahatsız ediyor

canım benim ter asidim o kadar yüksek ki gözlüğün cilasını bile eritiyor, ayrıca kokuyor da mecbur yani ama en iyisi yine roll on gibi duruyor sanki daha masumlar

arkadaşlar benim arada bir karnıma kramp şeklinde agrılar giriyor. kasılma oluyor. sizde boyle birşey oluyor mu ..

oluyor canım hele dün eşime gülüyordum birden bir ağrı girdi kasığıma

canım ben lierac ı duydum bir çok hamile arkadaşım da kullandı memnun da kaldı üstelik doktor verdi zararlı olsa vermezler herhalde

çatlak işi önemli kızlar benim ergenlikten kalma var bir sürü yani geçmiyor imkansız neler denemedim ki... pahalı da olsa çatlamamak için ne gerekiyorsa yapılmalı çünkü çatlarsa geri dönüşü yok o riski almaya değmez bence...

ben tüm kışı hasarsız geçirdim geçirdim hamile kalır kalmaz hastalandım ama ne hastalık 1 hafta geçmedi... dikkat edin kızlar

zehirlenme olasılığı düşük canım o ihtimal günde 5-7 litre su içen manyaklar için geçerli bizler günde 3 lt su içebiliriz hele de şimdi yaz bol su içmek lazım ben 3 lt içemiyorum mesela ama 2 lt nin de altına inmemek lazım...

ton balığı günde bir kutu yenebilirmiş

evet tene uygulamamak lazım aslında

canım benim çooook geçmiş olsun Allah seni de bebeğini de korusun

bence o yasa bize yetişmez yani öyle umuyorum zaten bakan daha ılımlı konuştu geçen yasaklanmayacak falan dedi valla ille normal doğum diye diretirlerse korkudan çocuğu doğuramam herhalde kalır karnımda

Allah ım ne insanlar var yaa olaya bak

taze fasülyede bol miktarda folik asit var yemelisin bence

canım olurmu öle şey ben doktora neler soruyorum bilsen...herseye cevap verıo hatta ızkardesımle gıtmıstık bı keresınde doktor ıste

karın çapı şöle kafa gelısımı böle amnıyossıvısı dda ıyı gozukuyo fln baya ayrıntıya gırmsıtı kardesım amma ayrıntılı acıklıyo

hee dmeıstı :) ciddende öle sormadna herseyı analtıo sordukalrımıda cevaplıyo sağolsun bence doktor böle olmalı ne demek

ansiklopedimiyim genel kültür sorusu sormuyosun heralde doktor bransıyla alakalı soruyosun mesleğin geregıdır bu çok ayıp etmıs

canım bence...maşallah canım bebısıen hep böle güzlece büyüsüj ınsallah :)[/QUOTE]

amin canım inşallah :) bence de çok haklısın inşallah doğru doktoru bulurum drdan yana şansım olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…