2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
8+ larda yani 9.haftada doktora gidenler bebiş neye benziyor insan şeklini almış oluyormu acaba
benim de yarın 8+0 olacak
önceden miniciktiler şimdi nasıl olacaklar acaba merak ediyorum

slm kızlar bebişler ve keyifler nasıl:KK9: ben iki gün önce dr a gittim kaşıntım vardı akıntı ile beraber kendiliğinden geçti ama bebek için endişelenip gittim alttan kültür aldı dr..Özel bi tıp merkezine gittim dr a ilk gebeliğim size bazı sorularım olacak dedim bi kaç soru sordum bana ben ansiklopedi gibi değilm falan dedi sizce bu normalmi:KK15: onun dışında iyi davrandı ama sorularm kursağımda kaldı insan bilgi sahibi olmak istiyor hele ilki yaşayınca..Bebişim o kadar ufaktı ki elleri koları palet gibi çok tatlı maşallah :nazar:
Kalp atışını duydum çok heyecanlı :KK49:

esprimi yaptı acaba:)
bence merakını gidermek durumunda
dediğin gibi ilk hamileliğin ve tecrübesizsin
ben dr.uma ne sorarsam cvp.lıyor ama eğer öğlene doğru randevu aldıysam adamın yüzündeki yorgunluk dikkatimi çekiyor
hatta ilk doğumumda saatin erken olmasına dikkat etmiştim.
dr.dinlenik olsun diye:))))

esprimi yaptı acaba:)
bence merakını gidermek durumunda
dediğin gibi ilk hamileliğin ve tecrübesizsin
ben dr.uma ne sorarsam cvp.lıyor ama eğer öğlene doğru randevu aldıysam adamın yüzündeki yorgunluk dikkatimi çekiyor
hatta ilk doğumumda saatin erken olmasına dikkat etmiştim.
dr.dinlenik olsun diye:))))

:))) iyi yapmışsın canım daha enerjik olur :KK9: ciddi ciddi söyledi bana ben gülümseyip kaldım yani randevu saat 12 deydiöğlene kadar yorulmuştur heralde yorgun görünüyordu ya işleri zor tabii ki ama ben daha çok ilgilenecek bi dr istiyorum kendimi güvende hissedebileceğim,konuşabileceğim :KK34: başka bi dr. daha deneyecem zaten orası doğum yapmıyormuş

:))) iyi yapmışsın canım daha enerjik olur :KK9: ciddi ciddi söyledi bana ben gülümseyip kaldım yani randevu saat 12 deydiöğlene kadar yorulmuştur heralde yorgun görünüyordu ya işleri zor tabii ki ama ben daha çok ilgilenecek bi dr istiyorum kendimi güvende hissedebileceğim,konuşabileceğim :KK34: başka bi dr. daha deneyecem zaten orası doğum yapmıyormuş

ama canım resmen ameliyat oluyorsun yorgun dr.a ne kadar güvenebilirim:)))
eğer huzursuz ettiyse seni dr.arayışına gir bencede
9.ayımıza daha çok var ,merak edeceklerin olucak.birde doğumdan sonrada kontrole gideceksin aynı dr.a

selamlar arkadaşlar dün akşam kahverengi akıntım olduğunu yazmıştım dr a gittim bugün uterusta bi kanama var bir kaç gün daha devam eder istirihat et ilişki yasak dedi bebek şu an çok sağlıklı hareket bile ediyodu bizim hesaplamalarımızdan 1 hafta küçükmüş 9+1 dedi öyle yani sevinçliyim bebeğim iyi.
çatlaklar için ben 2. hamileliğimde bella b. diye bi krem kullandım birinci doğumdan da bir iki çizik vardı 2. sinde de öyle oldu çok fazla çatlağım olmadı bunda da kalan kremi kullanıcam bitince badem yağına devam etmeyi düşünüyorum herkese selamlar

canım oh ıyı kı gıtmıssın dr a bak bol bol dınlenn :)

slm kızlar bebişler ve keyifler nasıl:KK9: ben iki gün önce dr a gittim kaşıntım vardı akıntı ile beraber kendiliğinden geçti ama bebek için endişelenip gittim alttan kültür aldı dr..Özel bi tıp merkezine gittim dr a ilk gebeliğim size bazı sorularım olacak dedim bi kaç soru sordum bana ben ansiklopedi gibi değilm falan dedi sizce bu normalmi:KK15: onun dışında iyi davrandı ama sorularm kursağımda kaldı insan bilgi sahibi olmak istiyor hele ilki yaşayınca..Bebişim o kadar ufaktı ki elleri koları palet gibi çok tatlı maşallah :nazar:
Kalp atışını duydum çok heyecanlı :KK49:

canım olurmu öle şey ben doktora neler soruyorum bilsen...herseye cevap verıo hatta ızkardesımle gıtmıstık bı keresınde doktor ıste

karın çapı şöle kafa gelısımı böle amnıyossıvısı dda ıyı gozukuyo fln baya ayrıntıya gırmsıtı kardesım amma ayrıntılı acıklıyo

hee dmeıstı :) ciddende öle sormadna herseyı analtıo sordukalrımıda cevaplıyo sağolsun bence doktor böle olmalı ne demek

ansiklopedimiyim genel kültür sorusu sormuyosun heralde doktor bransıyla alakalı soruyosun mesleğin geregıdır bu çok ayıp etmıs

canım bence...maşallah canım bebısıen hep böle güzlece büyüsüj ınsallah :)

8+ larda yani 9.haftada doktora gidenler bebiş neye benziyor insan şeklini almış oluyormu acaba
benim de yarın 8+0 olacak
önceden miniciktiler şimdi nasıl olacaklar acaba merak ediyorum

canım 9+ haftada veya 10. haftaalrda ancak benzıyo ınsana

ayrıca sne sımdı sata gore 8+ olcak dıosn ama belkı gelsıımı gerı belkı yavas buyyo bilemezsın

yavas buyyosa sata göre daha kuck olur yanı sata göre 8+0 dır bebek büyüklüğüne göre

7+4 tür aksıne ileride oalbilir yanı kendını bişeye şartlama bebege benzer bişi görcem fln die düşünme

kalbı atıyo olsun ıyı olsunalr ınsallah yavas yavas bebege de benzmeey baslıcakalr :) bı de ıkızler gelısımde bı gerılık

varsa kı ınsallah yoktur ve ılla olucak die bişide yok ıkız oldugu ıcın bu cok nomal bişi olurdu

tüm kaynakalrı paylaşmak zorudna kalıyolar cunku

canım 9+ haftada veya 10. haftaalrda ancak benzıyo ınsana

ayrıca sne sımdı sata gore 8+ olcak dıosn ama belkı gelsıımı gerı belkı yavas buyyo bilemezsın

yavas buyyosa sata göre daha kuck olur yanı sata göre 8+0 dır bebek büyüklüğüne göre

7+4 tür aksıne ileride oalbilir yanı kendını bişeye şartlama bebege benzer bişi görcem fln die düşünme

kalbı atıyo olsun ıyı olsunalr ınsallah yavas yavas bebege de benzmeey baslıcakalr :) bı de ıkızler gelısımde bı gerılık

varsa kı ınsallah yoktur ve ılla olucak die bişide yok ıkız oldugu ıcın bu cok nomal bişi olurdu

tüm kaynakalrı paylaşmak zorudna kalıyolar cunku
anladım teşekkür ederim:KK1:
inş. bı sıkıntı çıkmaz
kalp atışlarını çok erken görmüştüm 6+1 idi
iki tane fasulyenin pıt pıt atıyordu kalbi
inş. gleişimleri de güzel olur
aaah ah ben onları ta transfer zamanı ekranda rahme tırmanırlarken bile gördüm
o anı hiç unutmam
öyle güzeldiki
hatta doktorum aaaa bak nasıl da tırmanıyorlar görüyormusun maş. demişti :nazar::nazar::nazar:

anladım teşekkür ederim:KK1:
inş. bı sıkıntı çıkmaz
kalp atışlarını çok erken görmüştüm 6+1 idi
iki tane fasulyenin pıt pıt atıyordu kalbi
inş. gleişimleri de güzel olur
aaah ah ben onları ta transfer zamanı ekranda rahme tırmanırlarken bile gördüm
o anı hiç unutmam
öyle güzeldiki
hatta doktorum aaaa bak nasıl da tırmanıyorlar görüyormusun maş. demişti :nazar::nazar::nazar:

aa nası embryoları yerleştirirken tırmanıyoalr mıydı :S

ilkez duyyorumm ne güzeelll bişey ehehe düşünsene daha bebek bile değil yanı sonucta rahme yenı konuluyoalr

ay Rabbımın mucizesi yemın ederim Allah ım ne kadar büyük yaa :KK5: :KK53: ay bi garip oldumm

inşallah kalp atsıını bu kadfar erken gördüğüne göre gayet sağlıklıalr dmeekkı :) ınsallah ıyılerdir :)

ama canım resmen ameliyat oluyorsun yorgun dr.a ne kadar güvenebilirim:)))
eğer huzursuz ettiyse seni dr.arayışına gir bencede
9.ayımıza daha çok var ,merak edeceklerin olucak.birde doğumdan sonrada kontrole gideceksin aynı dr.a

evet canım çok var daha inşallah ii bi dr bulurum :KK16: bebişlerimizin doğum tarihi aynı bu arada :))

aa nası embryoları yerleştirirken tırmanıyoalr mıydı :S

ilkez duyyorumm ne güzeelll bişey ehehe düşünsene daha bebek bile değil yanı sonucta rahme yenı konuluyoalr

ay Rabbımın mucizesi yemın ederim Allah ım ne kadar büyük yaa :KK5: :KK53: ay bi garip oldumm

inşallah kalp atsıını bu kadfar erken gördüğüne göre gayet sağlıklıalr dmeekkı :) ınsallah ıyılerdir :)

evet bariz belli bir şekilde tırmanıyorlardı
ama tabi şekil olarak bişey yok ama görüyorsun tırmandıklarını
yılan gibi bişey düşün yukarı doğru tırmanıyor öyle bişeydi yani:KK1:
o an zaten ağladım ,sürekli ayetel kürsi okudum ,yavrularım benim inş. RABBİM duamı kabul et dedim
hayatımda yaşadığım unutamayacağım tecrübelerden biriydi
doktorum çok umutluydu benden zaten
bilmiyorum belki de kuzuların hemen tırmanışa geçmesi ii birşeydi doktor bunu farketti
yavrularım ikisi de tutmuş işte teyzesi daha o zamandan belliydiler
ay gözlerim doluyor yaa
duanızı esirgemeyin
RABBİM korusun onları inş.

yalnız her zaman olmuıyo salçalı yemek yaparsam oluyor yazmazsam sorun yok
inş. ilerde bi sıkıntı yaratmaz
sakın ton balığı yeme çok sakıncalı içinde civa var
hamileyken yenmemesi gereken şeylerden
ben de severim ama okumuştum yenmemesi gereken şeyleri o da vardı yemiyorum ben
sebze çok öenmli zorla olsa da yemeye çalış
bir de su da çok önemli doktor bana bebeğin ii olmasını istiyorsan suyu hiç kesme ne kadar su içersen bebek için o kadar ii demişti

ton balığı konusunu bende doktoruma sormuştum hatta bu cıva meselesini demişti eşim, rahatlıkla yiyebilirsin dedi. salam sosis gibi çiğ gıdalardan uzak kalacaksn dedi.

merhaba kızlar bi süredir giremiyorum.. umarım herkes iyidir.. ben salı günü bi trafik kazası yaşadım bi araçla çarpıştım hatırlamak bile istemiyorum çok kötuydü kabus gibiydi arabamın sağ tarfı içeri göçtü tamamen o an karnıma bi ağrı saplandı ama işlemler 2 saat falan sürdü ve mecburdum beklemeye sonra hemen hastaneye gittim ve dr kanama alanı oluşmuş dedi ama bebek çok iyiydi ona bişey olacak diye o kadar korktumki görünce çok rahatladım ağrı için serum taktı ve 5 günlük progestan iğne verdi ilk 24 saat bişey olmazsa korkma dedi çok şükür olmadı ama 1 hafta sürekli yatak istrahati verdi sadece tuvalet için kalk dedi yarın kontrole gitcem umarım küçülmüştür

geçmiş olsun canım, Allah seni de bebeğini de korumuş. dinlen iyice ilaçlarını da ihmal etme ki bir an önce iyileşesin.

gecıcek canım gecıcek ınsallah dınlen bolb ol :)

canım ınsallah bı gecse de rahatlasma yaaa

evet taze fasulye fln hıc yıyemıom hcı bı sebze yemegi yıyemıyroum yanı aslında

sorma zaten hersyeı tarıf edıyroum adam bisürü yemek öğrendı sayemde :KK9: :KK9: :KK9:

sofra kurmayı fln öğrendı gecen kahvaltı hazırladı baktım fındık ezmeısnı untumsu askım fındık ezmesını yok dedim getırdı

kardesımde geldı dıo çok güzel olmus hersey var eksık yok düzgün

eşim de dio bi ablana yaranamadım zaten demın bı fındık ezmeıs eskık mış de neymış de dio :KK9: :KK9: :KK9:

:KK1::KK1::KK1::KK1: benim eşim de sayemde aşçı çıkacak ayşe. bende nasıl nazlanıyorum bi görsen

bıkacak diye korkuyorum bi gün :KK1::KK37:

merhaba kızlar bi süredir giremiyorum.. umarım herkes iyidir.. ben salı günü bi trafik kazası yaşadım bi araçla çarpıştım hatırlamak bile istemiyorum çok kötuydü kabus gibiydi arabamın sağ tarfı içeri göçtü tamamen o an karnıma bi ağrı saplandı ama işlemler 2 saat falan sürdü ve mecburdum beklemeye sonra hemen hastaneye gittim ve dr kanama alanı oluşmuş dedi ama bebek çok iyiydi ona bişey olacak diye o kadar korktumki görünce çok rahatladım ağrı için serum taktı ve 5 günlük progestan iğne verdi ilk 24 saat bişey olmazsa korkma dedi çok şükür olmadı ama 1 hafta sürekli yatak istrahati verdi sadece tuvalet için kalk dedi yarın kontrole gitcem umarım küçülmüştür

Arzum çok geçmiş olsun aman dikkat et kendine. valla ben de araba pratiği yapıodum trafiğe falan çıktık da eşimle bikaç kez, sonra dedim yok bu stresle düşürürüm çocuğu bıraktım. sen de dinlen, dikkat et bişey olmaz allahın izniyle.

ton balığı konusunu bende doktoruma sormuştum hatta bu cıva meselesini demişti eşim, rahatlıkla yiyebilirsin dedi. salam sosis gibi çiğ gıdalardan uzak kalacaksn dedi.

geçmiş olsun canım, Allah seni de bebeğini de korumuş. dinlen iyice ilaçlarını da ihmal etme ki bir an önce iyileşesin.

:KK1::KK1::KK1::KK1: benim eşim de sayemde aşçı çıkacak ayşe. bende nasıl nazlanıyorum bi görsen

ay ben bu bulantılarla hem işe gidiyorum.hem temizliğimi hem yemeğimi kendim yapıyorum.
eşim bu işlerden anlamaz pek.geçen hafta bütün evi büyük temizlik yaptım.sonrada heryerim tutuldu.inşallah bişey olmamıştır bebeğe.
yemekte yapıyorum o daha zor oluyor çok kokuyor.
ayrıca çok sevdiğim limon kolonyasından da tiksindim.

evet bariz belli bir şekilde tırmanıyorlardı
ama tabi şekil olarak bişey yok ama görüyorsun tırmandıklarını
yılan gibi bişey düşün yukarı doğru tırmanıyor öyle bişeydi yani:KK1:
o an zaten ağladım ,sürekli ayetel kürsi okudum ,yavrularım benim inş. RABBİM duamı kabul et dedim
hayatımda yaşadığım unutamayacağım tecrübelerden biriydi
doktorum çok umutluydu benden zaten
bilmiyorum belki de kuzuların hemen tırmanışa geçmesi ii birşeydi doktor bunu farketti
yavrularım ikisi de tutmuş işte teyzesi daha o zamandan belliydiler
ay gözlerim doluyor yaa
duanızı esirgemeyin
RABBİM korusun onları inş.

ayy ınanamıyorum yaa benım dahi gözlerim dolu canım bi garip oldum

Rabbım sağlıkla kucaklamak nasıb etsın cumlemzıee :KK16: :KK16: :KK16:

eheueheu valla canım yakında yaptııgmmız yemekelrıde begenemz bunlar hee rakıp cıkmasınlar bize

bende diyorum bıkarmı fln die arada yokluyorum yoruldunmu azcık ben gırıym sen yoruldun fln

diyip zorluyorum eşim çık çık sen kıtabını okuyana kadar ben hazırlarn diyo demekkı dıyorum tamam sorun yok :KK70:

ama eşim her pazar kahvaltısında diyo kı o değilde senın gibi hazırlayamıyorum hep bişey eksık pazar kahvaltılaırnı özledim

diyo ayy o zaman çok üzülüyom yaa kocişimee ama napalım sabredicezz :)

ay ben bu bulantılarla hem işe gidiyorum.hem temizliğimi hem yemeğimi kendim yapıyorum.
eşim bu işlerden anlamaz pek.geçen hafta bütün evi büyük temizlik yaptım.sonrada heryerim tutuldu.inşallah bişey olmamıştır bebeğe.
yemekte yapıyorum o daha zor oluyor çok kokuyor.
ayrıca çok sevdiğim limon kolonyasından da tiksindim.

ah canım temzılık bsıey dğeil temzılıgı yaparızda mutfaga gırdıım an istifra eıdyorumm

herkesın bulantısı esıt derecede olmuyo maalesef kıı :) acillik olan bile var cok sukur o kadar

fena değilim ama mutfak kokusu aldıgım an bitiyorumm ben

:KK1: hemen küsme yaa ben okudum yazını ama seni rahatlatacak 1 cvbım olmadığ için yazmadım..bende orflamn pudralı rolonlarını kullanıorum hani şu terin dışarı çıkışını engelleyenlerden,benim bebekten yana deilde kendi sağlığımdan yana endişem var acaba bu tip rolonlar ter bezlerini tıkadıkları için içteki damarlarda tıkanma yapıp sonradan başıma iş açmasın :26: süt kanllarını tıkamak gibi veya meme kanseri yapmak gibi vs. vs. benimde düşüncem korkum bu yönde arkadaşım

canım benim de o konuda endişem var benim sağ koltuk altımda bir iltihap var normalde antibiyotikle kurutmak gerek ama hamile olduğum için müdahale edemiyoruz onun da büyümesinden korkuyorum valla :18:

cnm doktora sormadım ama nette bhunu buldum ben evden pek çıkmadığım için kullanmıyorum ama çıkınca özellikle roll-on kullanıyorum napıyım.
arfüm ve deodorant kullanımı

Parfümler içeriğinde çok fazla kimyasal maddeler içerdiğinden, alerjik deri reaksiyonlarınıza neden olan kozmetikler arasında birinci sırada yer alır. Eğer deodorant veya parfümlere karşı alerjiniz varsa, bu ürünleri kullandığınızda cildinizde şiddetli alerjik deri reaksiyonlarını başlayabilir. Hamileliğinizde böyle bir durumla karşılaştığınızda, tedavi amaçlı kullanabileceğiniz ilaçlar, özellikle hamileliğinizin 3. ve 8. haftaları arası fetüs gelişiminiz sırasında sınırlı kalabilir. Bu dönemden sonra kullandığınız ilaçların ise, bebeğiniz ve hamileliğinizin sağlığı için olumsuz durumlar oluşturabilir. Bu nedenle, hamileliğiniz süresince, mümkün olduğunca doğal maddelerden yapılmış deodorant veya parfümleri tercih etmelisiniz. Özellikle seboreik dermatit, atopik dermatit gibi, zaten var olan endojen (İçsel) deri hastalıkları bulunan gebelerde kozmetik ürünlere karşı allerjik reaksiyonlar daha şiddetli olabileceğinden deodorant ve parfüm gibi kozmetik ürün tercihlerinde daha seçici davranmaları önemlidir.
Pratik önlemler

Hamileliğiniz sizin için her yönüyle dikkat ve bakım isteyen bir süreçtir. Sağlıklı bir bebek sahibi olmanın yanında, kendinize de özen göstermeniz gerekir. Hamilelik döneminizde bir takım hormonlarınızın etkisi ile oluşan fizyolojik deri değişikliklerinizin, patolojik hale gelmesini engellemek için basit önlemler alabilirsiniz. Böylece hamileliğinizi çok yoğun cilt problemleri ile karşılaşmadan sürdürmeniz mümkün olabilir. Hamilelikte çok sık olarak karşılaşılan “gebelik maskesi” adını verdiğimiz, yüzde pigment artışı sonrası oluşan kahverengi leke gelişimini en az 20 faktörlü bir güneşten koruyucu kullanarak engellemeniz mümkündür. Terlemenizin artması sonucu gelişebilecek hiperhidrosis (Aşırı terleme) için ise, her gün yıkanmayı bir alışkanlık haline getirmeniz, yıkanırken kullandığınız suyun 37–38 derece civarında olmasına dikkat etmeniz ve banyo sürenizi 15 dakikayı geçmeyecek şekilde düzenlemeniz yeterli olacaktır. Haftada bir kezden daha sık vücudunuza kese uygulamanızı da önermiyoruz. Banyonuz sonrası cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Deodorant, parfüm ve antiperspirant kullanımının, fetusunuz üzerinde herhangi bir teratojenik etkisi olduğu saptanmamış olmasına karşın, özellikle atopik dermatit gibi alerjiye yatkınlığınızda, bu tip kozmetik ürünleri seçerken özenli davranmanız, mümkün olduğunca az katkı maddesi içeren “doğal” ürünleri tercih etmeniz gerekir. Kullandığınız tüm kozmetik ürünlerin, FDA tarafından onay alınmış olmasına dikkat etmelisiniz.

bizimde salı randevumuz bakalım ne diyecek doktorumuz çok merak ediyorum. göbek var benim :KK43: hormonlarla hamile kaldım onun etkisi sanırım progestanda şişlik yapıyor diyorlar. bir iki geniş pantolonum varmış allahtan :KK1:inş. haftaya güzel haberlerle geliriz

çok sağol canım bu paylaşım çok işimize yarar :KK19:

çatlak deyince genetik diyeceğim sana önce annene bir sor canım çatlağı var mı yoksa zaten 1 /0 öndesin 2 /0 olması içinde lierac derim sana 4. aydan başla göğüsten dize kadar her duş sonrası 9. ayda her gün biraz fiyatlı ama kesin sonuç

ben 13+5 günlüğüm henüz almadım hatta yarım kg vermişim ama hamişlikten önce karatay diyetiyle 8 kg vermiştim ve yazla birlikte de almadım daha

ben de hamilelikten önce karatayla 6 kilo verdim geçen yıl giyemediğim kıyafetlere bile sığıyorum bu haftaya kadar da kilo almadım ama sanki alıyorum bu ara gibi kontrole kadar bir kilo almış olabilirim :KK1:

ben de çekinerek roll-on kullanıyorum çok az ama, bu sıcakta baska care de bulamıyorum ter kokmaktan iyidir..

aynen beni kendi kokum çok rahatsız ediyor :KK17:

mrb.benimde 25 ocak ama öne kayıcak tabi tarih:)

ben kullanmıyorum hamile olduğumu öğrendiğimden beri.
sinüzitimde olduğu için kokularda arttırıyor.
en iyi sürekli duş:)

dr.unla muhakkak görüş derim.

günaydın kızlar...
benimde dr.randevum temmuzun 2.haftasıydı ama dayanamayıp yarın için randevu aldım.
havuza girdikten sonra bel ağrısı hiç geçmedi.
normaldede vardır bel ağrım ama hamile olunca korkuyor insan
inş.sorun olmadan dr.dan evime gelicem

canım benim ter asidim o kadar yüksek ki gözlüğün cilasını bile eritiyor, ayrıca kokuyor da mecbur yani ama en iyisi yine roll on gibi duruyor sanki daha masumlar

arkadaşlar benim arada bir karnıma kramp şeklinde agrılar giriyor. kasılma oluyor. sizde boyle birşey oluyor mu ..

oluyor canım hele dün eşime gülüyordum birden bir ağrı girdi kasığıma :KK1:

bu forumda degisik yerlerde bu lierac'in onerildigini gordum, neymis diye baktigimda ise biraz sasirdim. bahsi gecen urun su mu? Phytolastil Gel is Europe's # 1 doctor recommended treatment for stretch marks | Lierac Bunun icindekiler/ingredients kismina bakarsaniz icinde her tur paraben'in oldugunu gorursunuz. parabenlerden uzak durulmasi tavsiye ediliyor diye biliyorum, kanserojen cunku. gobegimize falan suruyoruz, mazallah. bu konuda kendiniz arastirmanizi yapip guvenliginden emin olursaniz alin derim. alacaginiz herhangi bir catlak kreminin icerigine bakin mutlaka.

merhabalar ;
çatlak için soru sormuştum ;sanırım kimse dr u ile görüşmemiş bu konuyu :))neyse..
2 ündür müthiş bir burun akıntısı ,hasta oldum boğazlarım şiş;ıhlamur içtim,boğazları indirdi ama buruna faydası yok:KK43:((bu havalrda dikkat edin,ben yağmurlu olan gecede pencereleri açık bırakmışım,sabahta patlayan bir bomba gibiydim ,allahtan çok çok fena değilim :KK43:((
herkez dikkatli olsun ,zor oluyor çünkü ,ilaçta kullanamıyorum

memişlerimizde büyücek :))))
kuzen bi krem almıştı birde uzun boylu 180 falan ..o kremi tüm vucuduna sürüyordu ,pehlivanlar gibi ;aama ilk hamileliğinde olan çatlakları ile kaldı ;2.si çatlakları lmadı,gebelik sonrası çatlak kreminide aldı...
göğüslerim çatlarsa fena olurrr zaten sarkıcaklar :))))olsun sarkması falan hiç dert değil;ama birde çatlarsa fena olur gibime geliyorr:))

canım ben lierac ı duydum bir çok hamile arkadaşım da kullandı memnun da kaldı üstelik doktor verdi zararlı olsa vermezler herhalde

çatlak işi önemli kızlar benim ergenlikten kalma var bir sürü yani geçmiyor imkansız neler denemedim ki... pahalı da olsa çatlamamak için ne gerekiyorsa yapılmalı çünkü çatlarsa geri dönüşü yok o riski almaya değmez bence...

çok geçmiş olsun
evet bana da hep sakın grip olma dikkat et dediler
ilaç kullanmayınca geçmiyor
normalde bir haftada geçecek grip bir ay sürüyor
ben de dikkat ediyorum valla az üşüsem hemn önlemimi alıyorum
valla bu sıcaklarda ben boxer giyiyorum üşütmemek için:KK1:
inş. RABBİM kısa zamanda şifasını verir

ben tüm kışı hasarsız geçirdim geçirdim hamile kalır kalmaz hastalandım ama ne hastalık 1 hafta geçmedi... dikkat edin kızlar

suyu ne kadar içersen bebek için okadar iyi lafı gelişi güzel söylemiş doktor. Herseyin bir dozu var kızlar, daha bir kaç gün önce haberlerde seyrettim asırı su tüketimi su zehirlenmesine neden oluyormus hamilelerde. Belli dozu vardır onu asmamak gerekir diye düşünüyorum.

zehirlenme olasılığı düşük canım o ihtimal günde 5-7 litre su içen manyaklar için geçerli bizler günde 3 lt su içebiliriz hele de şimdi yaz bol su içmek lazım ben 3 lt içemiyorum mesela ama 2 lt nin de altına inmemek lazım...

dr um günde 2 litre hatta biraz daha fazla içersem iyi olacağını söylemişti,su zehirlenmesi dediğiniz şey bence abartarak içilen yani 5 lt yada zayıflamak için sudan başka ,hiç bi şey tüketmeyenler için olabilir:p
balık konusuna gelince ben her hafta öğlen yemeklerimde ballık yiyorum ,allahtan balıkçımız varda kokunuu mokusu olmuyor ,gebeliğimi öğrendiğimden beri gidiyorum ,havalar çok sıcak olursa ,gidemem diye korkuyorum ,
üstelik balık mevsimide değil;ama napımm ,protein için zaten sebze,salçalı yemeklerle normalde aram hiç yok :KK43:((((
....ton balığı eved var ama kendim yiyemiyorum,salata için kullanıyorum ;ama eşim için... yağı fena yapıyor beni

ton balığı günde bir kutu yenebilirmiş

Valla canım ben doktora sormadım ama kullanıyorum parfümümü ama cildime sıkmıyorum. tabi bu hamilelikten değil öncesinde de sıkmazdım. kokuya hassasiyetim olmadığı için bol bol sıkıyorum parfüm falan hala:):KK1:

evet tene uygulamamak lazım aslında

canım benim çooook geçmiş olsun Allah seni de bebeğini de korusun

ne güzel bir haber.
bende dr.a giderken tedirgin çıkarken rahat oluyorum
canım ilk doğumun mu olucak?sezeryan yasak ya
bugün haziran annelerine baktımda bir kız dr.una sezeryan yapın demiş dr.da yasak olmaz demiş
ben dr.a sormuştum yasak hakkında ne düşünüyorsunuz diye ,gülerek meraklanma sezeryan olucaksın sen dedi
adam hastanenin ortaklarından acaba bu yüzden mi rahat ,yoksa özel hastanelerde yasak mı değil birsüredir bunu düşünüyorum

bence o yasa bize yetişmez yani öyle umuyorum zaten bakan daha ılımlı konuştu geçen yasaklanmayacak falan dedi valla ille normal doğum diye diretirlerse korkudan çocuğu doğuramam herhalde kalır karnımda :KK1:

gecmiş olsun cnm doktorun dediklerine uy, dikkat et kendine.
Bişi olmaz inş. bende 5 aylıkken kaza gecirmiştim ama kemer takılıydı şükür bişi olmadı ama çok ağlamıştım bişi olmustur diye. Sonrasında polis geldi karakola bile gittik neymiş bilerek düşürmek isteme durumu olaiblirmiymiş neymiş dediler cok sasırdım ya zaten derdime yanıyorum bide onla ugrasıyorum dedim sonradan yanlıs bilgi aktarmıslar cocuga carpmıs sanmıslar diger adamda bende temiz bir nefes aldık :)

Allah ım ne insanlar var yaa olaya bak :KK20:

gecıcek canım gecıcek ınsallah dınlen bolb ol :)

canım ınsallah bı gecse de rahatlasma yaaa

evet taze fasulye fln hıc yıyemıom hcı bı sebze yemegi yıyemıyroum yanı aslında

sorma zaten hersyeı tarıf edıyroum adam bisürü yemek öğrendı sayemde :KK9: :KK9: :KK9:

sofra kurmayı fln öğrendı gecen kahvaltı hazırladı baktım fındık ezmeısnı untumsu askım fındık ezmesını yok dedim getırdı

kardesımde geldı dıo çok güzel olmus hersey var eksık yok düzgün

eşim de dio bi ablana yaranamadım zaten demın bı fındık ezmeıs eskık mış de neymış de dio :KK9: :KK9: :KK9:

taze fasülyede bol miktarda folik asit var yemelisin bence

canım olurmu öle şey ben doktora neler soruyorum bilsen...herseye cevap verıo hatta ızkardesımle gıtmıstık bı keresınde doktor ıste

karın çapı şöle kafa gelısımı böle amnıyossıvısı dda ıyı gozukuyo fln baya ayrıntıya gırmsıtı kardesım amma ayrıntılı acıklıyo

hee dmeıstı :) ciddende öle sormadna herseyı analtıo sordukalrımıda cevaplıyo sağolsun bence doktor böle olmalı ne demek

ansiklopedimiyim genel kültür sorusu sormuyosun heralde doktor bransıyla alakalı soruyosun mesleğin geregıdır bu çok ayıp etmıs

canım bence...maşallah canım bebısıen hep böle güzlece büyüsüj ınsallah :)[/QUOTE]

amin canım inşallah :) bence de çok haklısın inşallah doğru doktoru bulurum drdan yana şansım olmadı :KK43:

X