2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydınlar... özledim sizi...

bir gün yazmadım sayfalar coşmuş gitmiş...

ikiz senin o düşünceli kızına maşallah. :nazar: çok duygulandırdı beni. Allah iyilik versin..

vaveyla geçmiş olsun canım... Allah şifa versin..

bituful bana kala kala senin doğumdan sonraki halin kaldı. göremedim öncekileri. :KK19: bu arada ben de mr çektirdim. sırt ağrısından. süte geçmiyor demişti doktor. off ama ben çok zor çekildim ya... mezara girer gibi.. panik atak geçirdim resmen, zor durdum içerde.. :KK53: Allah kolaylık versin sana..

delikız kıyafetlerinize bayıldım. anneli kızlı çok şık olacaksınız, maşallah.. :nazar:

kağan'ın annesii... canım inşallah herşey gönlünce olur, istediğin yere atanırsın.

et ve tavuk ben de koyuyorum yemeklerine. dün bayağı acılı tel şehriye çorbası içti. ben içerken istedi verdim. 3-4 kaşık yedi. daha da versem yerdi de dokunur diye vermedim. potansiyel var yani, bizim yemeklerden de verebilirim artıkın.. :KK53:

bizim tatil işi de yalan oldu. :KK50: eşim hemen işe başlayacak. gidemiyoruz bir yere. :KK50: 3-4 gün ankaraya kaçabilirsek iyi.. iki defadır birşeyler çıkıyor bu tatil için. bunda da vardır bir hayır...

Son düzenleme:
Günaydın lokumlar hayırlı cumalar..

Yarın emara gircem belim feci ağrıyo fıtık etti bu oğlan beni her anlamda:KK1: doktor zararı olmaz dedi süte geçme anlamında ama hiç inandırıcı gelmedi neyysee..
geçmiş olsun umarım sorun çıkmaz
günaydınlar... özledim sizi...

bir gün yazmadım sayfalar coşmuş gitmiş...

ikiz senin o düşünceli kızına maşallah. :nazar: çok duygulandırdı beni. Allah iyilik versin..

vaveyla geçmiş olsun canım... Allah şifa versin..

bituful bana kala kala senin doğumdan sonraki halin kaldı. göremedim öncekileri. :KK19: bu arada ben de mr çektirdim. sırt ağrısından. süte geçmiyor demişti doktor. off ama ben çok zor çekildim ya... mezara girer gibi.. panik atak geçirdim resmen, zor durdum içerde.. :KK53: Allah kolaylık versin sana..

delikız kıyafetlerinize bayıldım. anneli kızlı çok şık olacaksınız, maşallah.. :nazar:

kağan'ın annesii... canım inşallah herşey gönlünce olur, istediğin yere atanırsın.

et ve tavuk ben de koyuyorum yemeklerine. dün bayağı acılı tel şehriye çorbası içti. ben içerken istedi verdim. 3-4 kaşık yedi. daha da versem yerdi de dokunur diye vermedim. potansiyel var yani, bizim yemeklerden de verebilirim artıkın.. :KK53:

bizim tatil işi de yalan oldu. :KK50: eşim hemen işe başlayacak. gidemiyoruz bir yere. :KK50: 3-4 gün ankaraya kaçabilirsek iyi.. iki defadır birşeyler çıkıyor bu tatil için. bunda da vardır bir hayır...

teşekkür ederiz :KK16:
bizim doktor bu ayki kontrolde et tavuk başlayın dedi ,azcık azcık olsun ama olsun dedi ,tavuğu didikle çorbaların içine kat ver dedi ,kreşte her gün et ya da tavuk var ,yiyebilecekleri yemekleri listeden işaretledim öğretmenine tarif ettim ,orda şimdi her gün veriyorlar hangi yemekte varsa et ya da tavuk ,kreşin en ii tarafı bu oldu evde uğraşmıyorum orda yediriyorlar çok şükür ..
oğlum dünden beri ateşli 37,7 civarında ,calpol verdim geçmedi ateşi takipteyiz ,dişten diye tahmin ediyorum umarım bir şey çıkmaz
bizde de öyle tatil durumları olmuştu sinir olmuştuk ,sonra gittik ama iki sonra gitmişiz sonraki tatilimiz süper olmuştu o yüzden mutlaka onda da bir hayır vardır

teşekkür ederiz :KK16:
bizim doktor bu ayki kontrolde et tavuk başlayın dedi ,azcık azcık olsun ama olsun dedi ,tavuğu didikle çorbaların içine kat ver dedi ,kreşte her gün et ya da tavuk var ,yiyebilecekleri yemekleri listeden işaretledim öğretmenine tarif ettim ,orda şimdi her gün veriyorlar hangi yemekte varsa et ya da tavuk ,kreşin en ii tarafı bu oldu evde uğraşmıyorum orda yediriyorlar çok şükür ..
oğlum dünden beri ateşli 37,7 civarında ,calpol verdim geçmedi ateşi takipteyiz ,dişten diye tahmin ediyorum umarım bir şey çıkmaz
bizde de öyle tatil durumları olmuştu sinir olmuştuk ,sonra gittik ama iki sonra gitmişiz sonraki tatilimiz süper olmuştu o yüzden mutlaka onda da bir hayır vardır

geçmiş olsun. 38'i geçmiyorsa diştendir. çıkarırlar inşallah bir an önce. biz dörtledik dişleri.

Valla bol bol ver baska turlu degerlenmiyo..bide tahil var onla anne sutuyle mama yapabiliyosun o kadar..yogurt falan hikaye..

Evet aldım canm bebelac gece tahılları.dolaptan çıkarttıklarımla ondan yapıyorum çunku tadı ve kokusu biraz farklı oluyor buzluktaki sütlerin.
Bu arada sarışında iyisin siyah taa beğendim seni:))))

Niyekine:))

Bence sutlerin dursun benim de coktu mama yaparken bol bol kullandim keske kullanmasaydim birdrn sutum azaldi yariya indi pisman oldum.2 kgya yakin sutum cikardi simdi yarisi zar zor. Malum ise baslayinca azaliyor.sen de ziyan etme dursun lazim olur

Benım şuan bi azalma olmadı çok şükür 3 aylıktan beri çalışıyorum ama 4 saatte bir hep sağıyorumm:KK43:( bu sağım işi beni bayağı yoruyor, ne zamana kadar devam edicem sağmayaa????bu arada haziranda sağdıklarımı tüketmem lazım tarihleri az kaldı.3 kiloya yakın var.sürekli dolaptan vermek istemyrum tazede içsin.günde bi kere tahıl maması yapacam dolaptakılerden.inş senınkıde çoğalır .sağımı ihmal etmezsen bi değişiklik olmuyorr.

canım sana bişiy diyim yanlış anlama. O buzlukta sütlerin tadi bozuluyo ve vitamini bi miktar azalıyo. ( ben yaklaşık 10*200ml doldurmuştum bizim kız biberon almayınca sütler kaldı. Meyvesine koydum yumurtaya, çorbasına koydum ayran yaptım birazını komşuya verdim bitirdim) neyse şunu yap taze yedirmeye çalış. Donmuşlarıda dedigim gibı yapabılırşın. Bende ek gıdaya geçmedim çok az veriyorum ama ek gıeya geçincede her ögününe anne sütü katmak istiyorum ilaç niyetine. :-) Allah herkese bol bol sütler versin inşallah:KK1:

Saolasın inşş.ama sütüm varken faydalansın istiyrum.150 içiyor mesela 60 falan kalıyo hemen dolaba atıyorum.bi öğün çorba yiyor sagım yapıyorum 160 falan e tok olunca mecbur buzluğaa.yaşına kadr böyle gitsinde belki yaşından sonra bu kadar sık sağım yapmam ek gıda da artınca direk sağdığımı veririm artıkınnn.

Günaydın lokumlar hayırlı cumalar..

Yarın emara gircem belim feci ağrıyo fıtık etti bu oğlan beni her anlamda:KK1: doktor zararı olmaz dedi süte geçme anlamında ama hiç inandırıcı gelmedi neyysee..

Sanada hayırlı cumalar
Geçmiş olsun.bi etkisi olacagını pek sanmıyorum.umarım bişey çıkmaz.

Ruzaaa ,, nerlerdesin yahuuu:)) tatil işi yatmış galiba.canınız saolsunn, iş daha önemli.oğlan neler yapıyor?

Ferdaaa vardınmıı? Nasıl evdeki ortam?
Valla bende bebe rahat durmaz diye uzun otobüs yolculuklarından kaçınıyorum.bide benı araba tutuyor çocuğa eğilip bakamıyorum bilee:KK53::KK53::KK53:

geçmiş olsun. 38'i geçmiyorsa diştendir. çıkarırlar inşallah bir an önce. biz dörtledik dişleri.

kızım 2 tane patlattı oğlum 1 tane şuan ,hafiften hafiften yavaştan yavaştan büyüyor dişleri :) doktor tam görünmesi 1 ayı bulur dedi ,incelemedim ağzını belki üstten de patlamıştır

Benım şuan bi azalma olmadı çok şükür 3 aylıktan beri çalışıyorum ama 4 saatte bir hep sağıyorumm:KK43:( bu sağım işi beni bayağı yoruyor, ne zamana kadar devam edicem sağmayaa????bu arada haziranda sağdıklarımı tüketmem lazım tarihleri az kaldı.3 kiloya yakın var.sürekli dolaptan vermek istemyrum tazede içsin.günde bi kere tahıl maması yapacam dolaptakılerden.inş senınkıde çoğalır .sağımı ihmal etmezsen bi değişiklik olmuyorr.

Saolasın inşş.ama sütüm varken faydalansın istiyrum.150 içiyor mesela 60 falan kalıyo hemen dolaba atıyorum.bi öğün çorba yiyor sagım yapıyorum 160 falan e tok olunca mecbur buzluğaa.yaşına kadr böyle gitsinde belki yaşından sonra bu kadar sık sağım yapmam ek gıda da artınca direk sağdığımı veririm artıkınnn.
ben çalışyorum öyle sağamıyorum maalesef 6-7 saatte bir sağıyorum ondan azaldı sanırım benim süt ,bi de ben 7,5 aydır hiç mama vermedim çok şükür sütüm yetti ,artık tükenme vakti geliyor herhalde ,ama buna da şükür bu kadar süre mama vermeden sütümel büyüdüler ,artın bundan sonrası ALLAH KERİM ,ben de yaşına kadar idare etse diyorum ondan sonra zaten inek sütü de veriliyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanada hayırlı cumalar
Geçmiş olsun.bi etkisi olacagını pek sanmıyorum.umarım bişey çıkmaz.

Ruzaaa ,, nerlerdesin yahuuu:)) tatil işi yatmış galiba.canınız saolsunn, iş daha önemli.oğlan neler yapıyor?

Ferdaaa vardınmıı? Nasıl evdeki ortam?
Valla bende bebe rahat durmaz diye uzun otobüs yolculuklarından kaçınıyorum.bide benı araba tutuyor çocuğa eğilip bakamıyorum bilee:KK53::KK53::KK53:

dün yoğundum biraz, yazdıklarınızı okudum ama yazamadım. oğlan iyi çok şükür. halasına bıraktım yine. evde bana çok düştü. odadan çıksam ağlıyor. ağlama da değil, ağlama numarası. özlüyor herhalde. oynuyorum ihmal de etmiyorum ama bi süre sonra oynarken de mızmızlanmaya başlıyor. napacağım bilmiyorum. geçicidir inşallah.. bir de dışarıyı çok seviyor. eve girince ağlamaya başlıyor velet. 7/24 dışarda olsun... :KK53:

Geldim canlarım çok şükür, ama evi afedersiniz b.k götürüyor, neyse ki gelmeden önce temizlikçiyi aramıştım, şimdi o ortalığı toparlıyor ben de çocuğu uyutuyorum, ama daha çook işim var :KK43: Bizimkiler henüz yok, bakalım gelince göreceğiz durumu :KK66:

Son düzenleme:
Kızlar ya acaba yalnız sabah akşam emzirsem süt tamamen biter mi? Zaten çok yok ama olanı da en azından şifa niyetine içsin istiyorum. İşyerinde çok çok zor olacak muhafaza etmesi, başkalarının dolabını kullanmak zorunda kalacağım ve biraz abes kaçacak. Termos çantalardan alayım diye düşündüm ama benim evdeki yokluğum zaman zaman 10 saati bulacak dayanmaz ki...

Kızlar ya acaba yalnız sabah akşam emzirsem süt tamamen biter mi? Zaten çok yok ama olanı da en azından şifa niyetine içsin istiyorum. İşyerinde çok çok zor olacak muhafaza etmesi, başkalarının dolabını kullanmak zorunda kalacağım ve biraz abes kaçacak. Termos çantalardan alayım diye düşündüm ama benim evdeki yokluğum zaman zaman 10 saati bulacak dayanmaz ki...

kelin ilacı olsa hesabı bir fikrim yok canım. :KK50: istersen gitmeden sağ buzluğa koy.

sadece gece emziriyorum her gece 20 yada 30 ml sütten ne çoğalma ne azalma var :KK43:

sabah gitmeden sağ ,gelince de sağarsın ben öyle yapıyorum

Evet mezar gibi emar 10 defa girmişimdir benimde psikolojimi bozuyo..

Ben 10 saatte bir sağıyorum sonra niye sütüm azaldı diyorum azalır tabi:KK53: ama çokta sıkıldım napiyim belimde ağrıyo zaten hem istesemde daha sık sağamıyorum 7 saat çalışıyorum, işte fırsatım yok sağmaya, çocuğu alıp eve gelmem falan 10 saat geçiyo..7 ay yetti bunada binlerce şükür, 3 ay alsa bile şükreder durumdaydım..hiç emmedi çünkü o bile estetik bulmadı beni:KK53:
Hipp in devam sütünü aldım şimdi sütüm yok diye onuda istemedi sıpa ama haklı be ne pis kokuyo öyle:KK30:

ruza maşallah 4 dişşş bebeğin ne zaman doğdu,bizde hiç yok da
ferdacım umarım çözersiniz problemleri,çok zor eşin memleketinde yaşamak
annemi babamı çok özlüyorum,
bituful:geçmiş olsun canım çok zor emar korkunçççç canım daralıyor benim kapalı yerlerde
asansöre bile zor biniyorum kolay gelsin walla,

bizim doktorumuz biraz tuhaf niye geldiniz diyor kontrole gidince
eee ben de doğal olarak neyi ne zaman vereceğimi bilemiyorum
paylaşırsanız sevinirim
:KK34:

Bituful geçmiş olsun
Ferda sagmazsan azalabılir.
Benim kızımda bu aralar asla yanlız kalmıyor bıtek kucagımda uyuyor:-(
Benim sütümde azaldı galiba çocuk doyuyo ama hic eskisi gibi degil çok söndüler ya bu düzelirmi estetik olarakta kötü:-(
Bi kez sagıcam bakalım hakkaten azaldımı süt

X