2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ben demir damlası vermiyorum, hatta deviti bile kesicem bu ay sonunda
yazın bol bol güneş alacak zaten ne gerek var
hangimiz bu damlalarla büyüdük:) analarımız takmış memeyi takmış memeyi büyütmüş valla bizi:KK52:

Uzun süredir girip yazmıyordum her şey yolunda ve herkes iyidir umarım. Oğlum 4.5 aylık oldu ve maaşallah 8 kilo, bende demir ilacı kullanmak istemiyorum ama dr. u verdi ve içinde 2 adet farklı paraben var. Demir ilacı çok gerekli değilse kullanmak istemiyorum. Ama devit kemikleri için çok gerekli mutlaka aksatmadan verilmesi gerekiyor. Bu arada oğlumu geçen hafta sünnet ettirdik 1 hafta da iyileşti. Erken sünnetten memnunum tavsiye ederim..

kızlar dün doktor diş çıkarma döneminde kullanılabilecek bir toz şaşe önerdi, diş çıkarmayı kolaylaştırıyormuş we huzursuzluğu gideriyormuş.. alman papatyası calcium falan war içeriğinde.. daha erken dedi bizim için ama ewde olsun diye aldık.. diş yerleri sert 1 aya çıkar zannımca.. adını yazacaktım ama unuttum :) oğlan uyuyor odada bakıp yazacam sonra.. dentinox u da aldım çok huzursuz olduğunda ufacık sürecem

28 Ocak dogumlu bir kizim var boy ve kilo olarak biraz iri :) yatakta biraktigimda saga sola donmuyor donmek icin yeltenmiyor yani normalde yere cok saglam basiyor oturmak yada ayaga kaldirilmak istiyor surekli.sizin bebisleriniz donmeye basladi mi bir problem mi var diye telaslanmaya basladim :KK43:

Bebeğin yatarken sen sağa ve sola çevir biraz, O da yapmaya başlıyor bir süre sonra.. Accık yardım gerekiyor bazı bebişlere.. Benim oğlum 27.01.13 doğumlu ve bir aydır dönüyor sağa sola :)

Son düzenleme:
nerdesiniz laaaan :84: :84: ziyaretçilerin bile uğramadığı terkedilmiş bir sayfaya döndü burası :111: :111:

burdayımmm:KK51: bu ara pek uğrayamıyorum taşınma telaşından ama hakikaten unutulmaya yüz tuttu resmen sayfa, haydin canlanalım:KK52::KK76:
Sayfa ilerlemiyo ya bende arada akiyom yaz geldi bi telas var herkezde bende kizi okula gotur sonra git al allahtan zradaki saat uzun bende ew ariyorum tasinmak istiyorum kararsizim aslida bahceli bir ew istiyorum bevim cok sicak cadde ustu cocuklarla ewde boguluyom resmen biraz baktim istegim gibi ewler cik pahali bu yazda bitsin seneye cikayim diyom istedigim gibi bulursam tasiririm artik neyse herkeze iyi geceler cok uykum var bu cadi kiz uyusun uyuyacam hemen

gündüz uykularımzda uyandıktan 2 yada 3 saat sonra ;45dk en fzla 1 saat uyuyor ve tekrar uyanıyor :26:

Benim oğlum gunduz artik hic uyumuyor 1saat salliyorum en fazla 30dk uyuyor. ..

Kizlar bebeğim artik emmiyyor gece uyku sersemi acikirsa 10dk emiyo en fazl gündüz acikinca aglior artik inat ediyorum mama yapmıyorum ama gene emmiyor pirinç ununa basladiktan sonra emmeyi azaltti ne olur bi akil verin:KK5::KK5:

adını yazıyorum Tetagil :)

Sağol canım alayım bundan lazım olur, şu dentinoxtan da. Yavrum kucağıma alınca çenemi koparacak nerdeyse kaşıyorum diye nasıl hırslanıyor :KK43:

Benim oğlum gunduz artik hic uyumuyor 1saat salliyorum en fazla 30dk uyuyor. ..

Kizlar bebeğim artik emmiyyor gece uyku sersemi acikirsa 10dk emiyo en fazl gündüz acikinca aglior artik inat ediyorum mama yapmıyorum ama gene emmiyor pirinç ununa basladiktan sonra emmeyi azaltti ne olur bi akil verin:KK5::KK5:

Çok klasik olacak ama vazgeçme canım, benimki de hiç almıyordu bir iki hafta öncesine kadar, ancak uyku arasında, şimdi de ne zaman versem alıyor, hatta gece emmeden uyumuyor :)

Sayfa ilerlemiyo ya bende arada akiyom yaz geldi bi telas var herkezde bende kizi okula gotur sonra git al allahtan zradaki saat uzun bende ew ariyorum tasinmak istiyorum kararsizim aslida bahceli bir ew istiyorum bevim cok sicak cadde ustu cocuklarla ewde boguluyom resmen biraz baktim istegim gibi ewler cik pahali bu yazda bitsin seneye cikayim diyom istedigim gibi bulursam tasiririm artik neyse herkeze iyi geceler cok uykum var bu cadi kiz uyusun uyuyacam hemen
ahh ahh ben de şu an bahçeli ve serin bir evde oturmaktayım ama taşınmak zorundayım :KK43: ve yazı memlekette geçiricem annemin de kayınvalidemin de evi sıcak oluyor geçen gittik çocuk sıcaktan beni emmek bile istemedi balkonlarda emzirdim ki yazı orda geçiricem oğlumla nasıl başa çıkacazbakalım :/ bahçeli ev candır bulursan kaçırma çık:KK51:

Sağol canım alayım bundan lazım olur, şu dentinoxtan da. Yavrum kucağıma alınca çenemi koparacak nerdeyse kaşıyorum diye nasıl hırslanıyor :KK43:

Çok klasik olacak ama vazgeçme canım, benimki de hiç almıyordu bir iki hafta öncesine kadar, ancak uyku arasında, şimdi de ne zaman versem alıyor, hatta gece emmeden uyumuyor :)

Ne güzel ben emzirmeyi cok istiyorum istememin disinda annem göğüs kanserinden vefat ettiği için doktor bana çocuğun olunca 2yaşina kadar zorla emzir riskini azalt dedi bilmiyorum emer insallah...:44:

Gunduz uykularini yarim saat uyuyan kizim sadece citcitli bodyle yatinca ustunu de ortmedm iki saattir uuyuyo ama evimiz 31 derece.

diş çıkarma dönemi ve sıcak...:KK47:kızlar bebişlerimiz sıcaktan çok etkileniyorlar.benim oğlan evde mızır mızır emmek istemiyor huzursuz... serinlikte bahçeye indirdim bebek arabasında bile mayıştı ses yok efil efil kucağıma aldım aranmaya başladı sıpacık eve geldik emdik tekrar sokak... gelincede çok rahat uykuya geçti...ama anne getir götür indir bitti anne hastayımmmm boğazlarım felaket kemiklerim eklemlerim ağrıyor:2::2: belim bile iptal artık iki büklüm yürüyorum yatarken yüz üstü yatamıyorum belim çok ağrıyor...bebişim halim yok ne yapacağım yaaaaa:84:evdekilerde halden anlamıyor büyüklerinde derdi istekleri bitmiyor 10 yaşındasınız yeter diyorum sonrada vicdan yapıp sürüne sürüne gönüllerini eyliyorum...eee evlat kıyamıyor anneler....babalarda tık yok tabi sabah çık akşam gel ne yemek var diye sor hazırlarsam yer ocaktan alıp koymaz bile.... offfffffff anam offff....

Gunduz uykularini yarim saat uyuyan kizim sadece citcitli bodyle yatinca ustunu de ortmedm iki saattir uuyuyo ama evimiz 31 derece.

yahu siz nerelerdesiniz o kadar sıcak ewleriniz :26: biz geçen yıla kadar batman da iken böyle sıcaklar yaşadık ewin içi 31-33 derece oluyordu klimasız durulması mümkün değildi. ama burada oda sıcaklığımız 23 derece :KK14: hala uzun kollu giydiriyorum ben. sadece gece yatarken çorap çıkartıyoruz, bu kadar soyunabildik daha :KK1:

selam bısey sorucam tecrubelı ama herseyı unutmus bır anne olarak :KK53::KK53::KK53: klıma acıyormusunuz ? acıyorsanız kac derece de ?
hava cok sıcak ruzgar emmıyor yemıyor hazırladıgım meyve sularını zar zor ıcıyor emmek ıstemıyor sıcaklar onuda etkıledı galıba sız nasıl basa cıkıyorsunuz?

yahu siz nerelerdesiniz o kadar sıcak ewleriniz :26: biz geçen yıla kadar batman da iken böyle sıcaklar yaşadık ewin içi 31-33 derece oluyordu klimasız durulması mümkün değildi. ama burada oda sıcaklığımız 23 derece :KK14: hala uzun kollu giydiriyorum ben. sadece gece yatarken çorap çıkartıyoruz, bu kadar soyunabildik daha :KK1:

istanbuldayız çok sıcak 23 derece kışın bile olmuyodu bizim. ama kızımın odası sabahtan akşama hep güneş alıyo.

X