2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Al benden de o kadar bi kaç gün dikkat ettim tansiyonum düştü 3 gün başım agrıdı verenlerde bünye meselesi onlar doguştan şanslı diyorum he bide veririz ya bebişler büyükçe hareket istiyo sürekli hareket halinde oluyoruz hele bide sıcaklarda terle felan gidiyo ben 1 kilo vermişim daha daha vermek ümidiyle bekliyorum :-):-)

Valla bi12kilo fazlam var Allah yardimcimiz olsun eslerimizede sabirversin:KK1:

2. Bakici denememiz de husran.. Ne garipler ya. İstedigi paranin fazlasini verdim, yol parasi istedi onu da verdim. Eve geldiginde sadece cocukla ilgilendi kahvesini cayini bile ayagina getirdim ilk gun diye. Misafir gibi agirladim resmen. Cocugun altini ben degistirdim, mamadini ben yedirdim o butun gun sadece yaninda oturdu oyun oynatti. Kadin ertesi gun gelmedi yolu bahane efip halbu ki tek minibus. Ama nedense ben hic uzgun degilim:)) icten ice gelmese diyodum, insan hissediyo galiba. Sanki ustumden yuk gitti oh be. Bakalim hayirli dogru insan ne zaman cikacak karsima

Allah yardımcın olsun canımcım
iyiki olmamış herşeyde bir hayır var
Allah en kısa zamanda karşına çok iyi birini çıkartsın inşallah gülümmmmmmm
Allah yardımcın olsun bol bol dua ettttttttt

Valla bi12kilo fazlam var Allah yardimcimiz olsun eslerimizede sabirversin:KK1:

canım baya kalmış
olsun ama zamanla gidiyor merak etme
kartay diyeti de çıkar çevremde bir çok kişi bu yöntemle kilo verdi
biride dukan diyetiyle 9 kilo vermiş
ama şimdi önemli olan bebişini emzirmen
onu emzir sonra başlarsın tatlım kolay gelsin
ben evlenmeden önce 60 kiloydum
kızımda 10 kilo aldım 5 i kaldıydı şimdi oğlanda 6 kilo aldım
doğumdan sonra o gitti hatta kızdan kalandan 1 kilo daha gitti
64 le şimdilik devam ediyorum 60a düşersem kızdaki kilolarımda tamamen gitmiş olacak
genç kızlık kiloma dönecem inşallah
ama şimdi bile dikkat ediyorum emzirdiğim halde
fındık fıstık çerez kilo yapıcı hiç bişey yememeye sadece yemeklerimi yeğeme gayret ediyorum
bazen canım çok tatlı istiyor o zaman halley falan bisküvi falan yiyerek geçiştiriyorum canım
tavsiye derim faydası oluyor

ne güzel oyunlar paylaşmışsın sağolasın. bende kayıkçı, ali babanın çiftliği filan yapıyorum. bide internette müzik açıyorum. candan erçetin in melek şarkısı (ki sözleri benden oğluma gidiyo :KK54: ) barış mançonun arkadaşım eşşek şarkısı , trt çocuk korosundan bazı şarkılar vs takılıyoz işte :KK1: bide pınar sütün reklam müziği vardı annedir yüreği fazla dayanamaz diye başlıyo onu dinleyip duygusala bağlıyorum :KK14:

Minik mucizem yanımda mışıl mışıl uyuyor şu an. Uykusu gelince yine kopardı kıyameti, yatırıp yanına uzandım, sokuldu bana, burnumu, gözümü tuttu, konuştu konuştu kendince, sonra usul usul bir şarkı söyledim ona, yavaşça kapattı gözlerini iç geçirerek. İçim yandı ona kavuşana kadar, her olumsuz sonuçta, her negatifi aldığımda yüreğim yana yana vardır bir hayır dedim, hep Allah'ım, hayırlı zamanda hayırlı evlat ver diye dua ettim. Yüzü o değildi belki ama defalarca gördüm rüyamda daha bedenime misafir olmadan önce bile, rüyamda aç kaldığını görünce içim burkuldu. Sonunda Rabbim nasip etti, inanamadık uzun süre. Kımıltılarını hissetmeye başlayınca dünyalar benim oldu. Babasına gösterirdim her seferinde, daha büyük mutluluk var mı diye merak ederdik. Varmış, doğunca anladım. Hani istediğiniz her şeye kavuşunca o istek, o tutku bir nebze kaybolur ya içinizde; bu sefer, sadece bu sefer daha da artıyor bağlılığım gün geçtikçe. Yanımda mışıl mışıl uyuyan bu mucizeye bakıyorum da evet, bu sadece "cennet meyvesi" olabilir, bu dünyadan olamaz bu güzellik. Hala inanamıyorum, bu benim yavrum mu diyorum hala, idrak edemiyorum. Bakıp bakıp ağlıyorum hala minik kuzuma. Rabbim, bu duyguyu bana yaşattığın için sana binlerce, milyonlarca şükürler olsun. Yavrumu, yavrularımızı koru, onlara mutluluk dolu kaderler yaz. Evlat hasretiyle içi yananlara da hayırlı zamanda, hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eyle.

sanki kendi yazdığımı okudum. çok duygulandım nefis ifade etmişsin ferdaerd. bende aynı duyguları yaşadım ve yaşıyorum. gözlerim doldu boğazım düğümlendi. Allah hepimizin yavrularını korusun isteyenlerede biran evvel sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. :nazar:

2. Bakici denememiz de husran.. Ne garipler ya. İstedigi paranin fazlasini verdim, yol parasi istedi onu da verdim. Eve geldiginde sadece cocukla ilgilendi kahvesini cayini bile ayagina getirdim ilk gun diye. Misafir gibi agirladim resmen. Cocugun altini ben degistirdim, mamadini ben yedirdim o butun gun sadece yaninda oturdu oyun oynatti. Kadin ertesi gun gelmedi yolu bahane efip halbu ki tek minibus. Ama nedense ben hic uzgun degilim:)) icten ice gelmese diyodum, insan hissediyo galiba. Sanki ustumden yuk gitti oh be. Bakalim hayirli dogru insan ne zaman cikacak karsima

inşallah en kısa zamanda hayırlı bir insan çıkar karşına :KK34: çok zor gerçekten. ben burnumun dibinde babası tutarken bile elimde olmadan sürekli izliyorum. yabancılara bırakmak çok zor ama mecburiyet. doğum iznini uzatmayanları affetmiyorummm :KK47:

oğluma bi süredir meyve suyu veya püresi veriyorum. afedersiniz kakanın kıvamı koyulaştı. bide resmen meyve kokuyor yaw. artık meyve aromalı oğlum diye seviyom sıpamı :KK37:

bende rutine bağladım giriyom geçmişi okuyup 3-5 mesaj atıp gidiyom. hep aynısını yapmışım. kimseye denk gelip sohbet şeklinde konuşamıyorum :KK50: napalım bebişler büyüsün o da olur. aslında bulunduğumuz ildeki annelerle mesela 1. yaşgünü filan buluşulsa bebişler birlikte oynasa filan çok güzel olmaz mı? ben ankarada yaşıyorum. eğer ankaradaki ocak anneleri buluşma kararı alsa seve seve katılırım. ocak ayına çok var ama mesela 20 ocak desek bir avm nin oyun parkında toplaşsak güzel olmaz mı? belki istanbula bile giderim oğlumla. belki sonra ayda bir filan buluşup bebişlerimizi kaynaştırırız. sonra çocuklarımızın kreş, okul, üniversite, iş eş vs ooh evlendirir rahatlarız :KK52:

bende rutine bağladım giriyom geçmişi okuyup 3-5 mesaj atıp gidiyom. hep aynısını yapmışım. kimseye denk gelip sohbet şeklinde konuşamıyorum :KK50: napalım bebişler büyüsün o da olur. aslında bulunduğumuz ildeki annelerle mesela 1. yaşgünü filan buluşulsa bebişler birlikte oynasa filan çok güzel olmaz mı? ben ankarada yaşıyorum. eğer ankaradaki ocak anneleri buluşma kararı alsa seve seve katılırım. ocak ayına çok var ama mesela 20 ocak desek bir avm nin oyun parkında toplaşsak güzel olmaz mı? belki istanbula bile giderim oğlumla. belki sonra ayda bir filan buluşup bebişlerimizi kaynaştırırız. sonra çocuklarımızın kreş, okul, üniversite, iş eş vs ooh evlendirir rahatlarız :KK52:

ben istanbul dayım.Ankara da olsam buluşmak isterdim.:KK9:ama istanbulda olursa katılırım.:KK3:

Minik mucizem yanımda mışıl mışıl uyuyor şu an. Uykusu gelince yine kopardı kıyameti, yatırıp yanına uzandım, sokuldu bana, burnumu, gözümü tuttu, konuştu konuştu kendince, sonra usul usul bir şarkı söyledim ona, yavaşça kapattı gözlerini iç geçirerek. İçim yandı ona kavuşana kadar, her olumsuz sonuçta, her negatifi aldığımda yüreğim yana yana vardır bir hayır dedim, hep Allah'ım, hayırlı zamanda hayırlı evlat ver diye dua ettim. Yüzü o değildi belki ama defalarca gördüm rüyamda daha bedenime misafir olmadan önce bile, rüyamda aç kaldığını görünce içim burkuldu. Sonunda Rabbim nasip etti, inanamadık uzun süre. Kımıltılarını hissetmeye başlayınca dünyalar benim oldu. Babasına gösterirdim her seferinde, daha büyük mutluluk var mı diye merak ederdik. Varmış, doğunca anladım. Hani istediğiniz her şeye kavuşunca o istek, o tutku bir nebze kaybolur ya içinizde; bu sefer, sadece bu sefer daha da artıyor bağlılığım gün geçtikçe. Yanımda mışıl mışıl uyuyan bu mucizeye bakıyorum da evet, bu sadece "cennet meyvesi" olabilir, bu dünyadan olamaz bu güzellik. Hala inanamıyorum, bu benim yavrum mu diyorum hala, idrak edemiyorum. Bakıp bakıp ağlıyorum hala minik kuzuma. Rabbim, bu duyguyu bana yaşattığın için sana binlerce, milyonlarca şükürler olsun. Yavrumu, yavrularımızı koru, onlara mutluluk dolu kaderler yaz. Evlat hasretiyle içi yananlara da hayırlı zamanda, hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eyle.

Ağlattın beni yaaaa:KK14:

Allah yardımcın olsun canımcım
iyiki olmamış herşeyde bir hayır var
Allah en kısa zamanda karşına çok iyi birini çıkartsın inşallah gülümmmmmmm
Allah yardımcın olsun bol bol dua ettttttttt

canım baya kalmış
olsun ama zamanla gidiyor merak etme
kartay diyeti de çıkar çevremde bir çok kişi bu yöntemle kilo verdi
biride dukan diyetiyle 9 kilo vermiş
ama şimdi önemli olan bebişini emzirmen
onu emzir sonra başlarsın tatlım kolay gelsin
ben evlenmeden önce 60 kiloydum
kızımda 10 kilo aldım 5 i kaldıydı şimdi oğlanda 6 kilo aldım
doğumdan sonra o gitti hatta kızdan kalandan 1 kilo daha gitti
64 le şimdilik devam ediyorum 60a düşersem kızdaki kilolarımda tamamen gitmiş olacak
genç kızlık kiloma dönecem inşallah
ama şimdi bile dikkat ediyorum emzirdiğim halde
fındık fıstık çerez kilo yapıcı hiç bişey yememeye sadece yemeklerimi yeğeme gayret ediyorum
bazen canım çok tatlı istiyor o zaman halley falan bisküvi falan yiyerek geçiştiriyorum canım
tavsiye derim faydası oluyor

Saol canim denicem ins :)

Dün cocugum kabiz oldu gece öldum oldum dirildim
Bacaklarindan tutup karnina bastrdm 2parca bagira bagira yapti poposuna zeytin yagi surdum yok yok esimi aradim gec geliyo isten hemen nöbetci eczaneden fitil almasini istedim saolsun hemen aldi getirdi sup.qliserin konsuk diye bı fitil iyi geldi cok sükür annelik ne kadar degisik bisey canindan can gidiyor ona bisey olunca Allahm butun bebekleri korusun :KK14:

çok duygulandım :KK43:öyle güzel ifade etmişsinki sanki ben yazmışım gibi hissettim,
annelik hasretiyle yananlara rabbim en kısa zamanda nasip etsin,
evlat kıymeti bilmeyenleri de bildiği gibi yapsın:KK43:

ahhh canım hayırlısı olsun,ben de dün gece uyuyamadım nasıl bırakacağım,nasıl güvenirim,
off,aslında babannemize bırakabilirim ama içime sinmiyor,benim söylediklerimi pek dinlemez
diye düşünüyorum,tanıdık birini bulmayı denesen,işkura müracaat ediliyordu sanki
,ne kadar istedi?tam gün mü bakacak?

selam kızlar,

özlemsu ;çok güzel fikir canım keşke bulıuşsak çocuklarımız oynasa bizde ellerimzde kahvelerimiz onları seyretsek ayyyyy ne hoş :KK24: bende ist.anadolu yakasındayım ist.da bir buluşma olursa ocak anneleri için seve seve katılırım :KK3:

ferdaerd ;çok güzel yazmışsın cnm rabbim herkesin evladını korusun evlat hasreti çekenlerede tez zamnda sevindirsin cnm amin..

Son düzenleme:
Ya bu ek gıda vermek ne zor birşeymiş verdiğimi yüzüme fışkırtıyor oyun oynuyor benimle aklınca ama ben kendisi ve koltuklarım batıyor resmen.5 aylık olan ve ek gıda veren arkadaşlar yoğurda başladımı acaba?O kadar uğraşıyorsun hazırlıyorsun yediği birkaç kaşık birşey

Saol canim denicem ins :)

Dün cocugum kabiz oldu gece öldum oldum dirildim
Bacaklarindan tutup karnina bastrdm 2parca bagira bagira yapti poposuna zeytin yagi surdum yok yok esimi aradim gec geliyo isten hemen nöbetci eczaneden fitil almasini istedim saolsun hemen aldi getirdi sup.qliserin konsuk diye bı fitil iyi geldi cok sükür annelik ne kadar degisik bisey canindan can gidiyor ona bisey olunca Allahm butun bebekleri korusun :KK14:

kıyamam bebişine. geçmiş olsun. umsrım bi daha olmaz. bebişler yerine biz yok yok babaları olsun kabız :KK1: :KK37: :KK9:

X