2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar doğumdan sonra ne zaman adet oldunuz.adet olmadan ria da takmıyorlar.neyle korunuyorsunuz.iğne filan yapıyor mu sağlık ocakları

kızlar biz şimdiye kadar prezervatifle korunduk 2 gün öncede adet oldum
adet olunca gel demişlerdi zaten şimdi 2 gün sonra gidicem inşallah
çünkü azalınca gel dediler ve 2 gün sonra takacaklar bu ria dediğiniz spiralmi bana spral takılcakta
riayla aynı mı?

Kızlar selam

Sizin bebişler dönmeye başladımı .bizim ki yana doğru bugün döndü.tam 3 gün sonra tam 3 aylık olacak. Bu arada kalça filmini çektiricem nasıl oluyor zahmetli mi zaman alıyor mu ?

bizim daha dönmüyor bugün tam 2.5 aylık olduk
yalnız çok hareketli çok sıyrılıyor yastıktan falan aşşağı düşüyor

iğne konusunda yanlış bılıyorsunuz doktora gıttım spiral ıstemıyorum deyınce 3aylık olmaz da aylık ıgne yada hap olabılır dedi...sağlık ocağına gıttım 3aylık iğne demiyorsun dimi dedi ..
doktor aylık dedi zaten dedim
hormon sonuçta süte geçer ne gerek var spiral taktır dedi
bende taktıramam vala dedim
normal doğum yaptım güya...zaten çekıngen bı tiptim, doğumdan sonra temelli..smear aldı yıktım ortalığı, spiral taksa ölürüm heralde
aylık iğneyı vurundum adet olursan adtın 3.gunu gel yıne yapalım olmazsan 28-29-30.gun gel 2,yı yapalım dedi sağlık ocagı

iyi geceler kızlar,

yarın dr gidiyoruz aşı ve kontrol için

bizimde dr soracaklarımız var liste yaptık

biz 2,5 yıldır hep kondom kullandık ve yine kondoma devam ediyoruz o yüzden spiral, ria yada igne hiçbirini şimdiye kadar yaptırmadım hapta kullanmadım pek bi fikrim yok :26:

bizde 2.5 aylık oldugumuzdan belli yana dönüyoruz hiç çekyatta yatırmıyorum altını bile yerde oyun halısında degiştiriyorum, uyanır uyanmaz oyun halısına yatırıyorum düşmesin diye çünkü beşiginde bile aşagıya dogru kayıyor

Selam kızlar, ben de bir gün uğramasam bir hafta gibi gelmeye başladı. Eskiden de çok takip ederdim ama doğumdan sonra iyice alışkanlık yaptı. Çalışırken birden eve kapanmanın etkileri belki de:) Biz de bu ara sokaklardayız hava ısınınca attık dışarı kendimizi:) Bugün ara verdik, korkuyorum çocuğu hasta edeceğim diye. Zaten bu ara affedersiniz gazı çok kokulu çıkıyor. Kakasını da dört gün biriktirip toptan yapıyor, görünce korkuyorum:)

Bugün uzattığım bir şeyi yardımsız tuttu eliyle, annelik garip şey; ben de karşısında hüngür hüngür ağlıyorum tuttu diye:) Bir de bizimki de bugün yan döndü. Bugün milat oldu bizimki için. Bir günde ne oldu anlamadım

Doktora giden arkadaşlar, aldığınız önemli bilgileri bizlerle paylaşırsanız çok güzel olur.

Öpüyorum hepinizi

günaydın arkadaşlar
eldivenleri çıkardınız mı miniklerden
bizim doktorumuz 6 ay takacak dedi ama ben o kdar istemıyorum uyanıkken çıkartıyorum ,uyurken takıyorum çok çiziyor yüzünü
tırnakları nekadar kessek de demek ki kenarlarda kalıyor
bebekler için törpü varmıdır acaba:26:

eldivenlerini çıkarıyorum genelde. çünkü 3. aydan itibaren ellerini keşfetmeye başlıyorlar. o nedenle cıkarıyorum. gercektende elleriyle oynuyor. ağzına alıyor. ama malesef çiziyor arada. kısacık kesiyorum sivri bir yer bırakmamaya çalışıyorum

kızlar bizimde bu aralar sorunumuz şu: gündüzleri 2 kere 2 saat uyuyan bebeğim şimdi en fazla yarım saat uyuyor hemen uyanıyo. çok huzursuz. ağlayarak kalkıyo. gazımız var normalde. ama akşamları rahatsız ediyordu. gectiğimiz hafta gündüzleride çok kötüydü. kucaktan indiği anda basıyor cığlığı. gazı olduğu için mi böyle acaba. fikri olan var mı? bu şekilde huysuz bi bebek olsun huyu değişsin istemiyorum(

bebek kaç günlük acaba?

uyku sürecini olumsuz etkileyen ışık ses nem oranı sıcaklık durumu yani tıpkı bizler hangi şartlarda rahat uyuyabiliyorsak onlar içinde aynı şartlar geçerli dolayısı ile söylediğim faktörlerde bir sıkıntı olup olmadığına bakabilirsiniz. dediğiniz gibi gaz sıkıntısı olabilir, belki aç olabilir- siz bebeğiniz doyup doymadığınız bilirsiniz gerçi. panik olmayın stres yapmayın bebekler belli bir zamana kadar düzen oturtamıyorlar. geçici bir durum olabilir sabır ve kolaylıklar dilerim.

Tam üç ayımız bitti.

Gündüz huysuzluk olayı bizde de birkaç gün sürmüştü ve çok zor geçmişti. Neyse ki atlattı şu an ama hala gündüzleri eskisi kadar uyumuyor maalesef. Ayakta sallayarak uyuyor ama bırakınca uyanıyor yani kımıldayamıyoruz:)

Emmesi nasil doymuyormu acaba benim kizimda huysuz gerci hep oyleydi ama kilo alamamis gecen ay emmek istemiyo hazir istiyo agzina biseyler gittimi birakiyor emmeyi
Bizimde 3 ayimiz bitiyo bugun doktor konturolu var bakalim ne soyliyecek

merhabalar ben de ocak annesiyim arada sırada okuyorum ama ilk defa yazabildim
benim bebeğimin koliği var ve uyku düzeni pek yok 3 aylık ve kilo alımı cok az ayda 600 gr alıyor 5500 gr sadece anne sütü alıyor mama başlamana gerek yok zaten memeyi pek almıyor başlarsan iyice bırakır dendi ama benim içim pek rahat değil sizin doktorunuz bu konuda ne düşünüyor merak ettim yardımcı olursanız sevinirim

selam kızlar uzun zamandır giremiyordum.cumartesi dr a gittik rota aşısı olduk.3. ayımız bitti.dr. yavaş yavaş oturtturabilirsin destekli dedi.el kadar bebek nasıl oturacak hiç aklım almadı.
çalışan anneler izinler bitti yada bitecek ne yapmayı düşünüyorsunuz???kime bırakacaksınız yavruları.
ben hiç zayıflamadım ya.kalca göbek duruyo öyle iştahımda iyi maşallah.siz neler yaptınız

merhaba
biz de 2.5 aylığız ve ayda 800-900 gr arası alıyor
10 günde 280 gr almış en son kontorlde doktorumuz iyi dedi mamaya gerek yok ama daha fazla almalı dedi
bunun için de emme saatlerini 2saatin üzerine çıkar ki yağlı süt biriksin dedi
ben de 2-3 saat aralığında emziriyorum
ama benımki de bir memeyi emerken çoğu kez uyuyor ve diğer memeye geçemiyoruz
gündüzleri biz de hiç uyumuyoruz geceleri nispeten daha iyi
ay sonunda kontole gideğiz biz de
mutlaka bir emzzirmede 2 memeyi de ver canım

oğlumu hasta etmeden döndük çok şükür eve,babamın ameliyatı çok başarılı geçti,bebeği de götürdüm hastaneye mecburen ama çok temizdi hastane çok beğendim diğer doğumuma ben de memorial da olacam walla ilgi alaka çok iyiydi,neyse geçmişi okuyamadım ama yokluğunuz hemen farkediliyor bi eksiklik hissettim özledim mi ne,görümceme gittik onun da bebeği war benimkinden 20 gün küçük kafasını hiç tutamıyor yaa çok üzüldüm ilgilenmemiş çok yatırmış devamlı,oğlum kafasını tutabiliyor,ama elimden tutup çekmiyor yaaa biz de 11 nisanda tam 3 aylık olacağız,gelişim farklılık gösteriyor her bebekte eldivenlerini çıkarmadım diye mi sizce ellerini tanıyamadı yavrum,babamız kesti tırnaklarını ikidir ama maalesef tırnak kenarını makasa kaptırdı dün yavrum nasıl ağladı,içimiz gitti yaa annelik ne garip bir duygu

biz eldiveni çıkaralı bayağı oldu. ayın 24ünde üç aylık olacak küçük hanım:) eldivenle rahat edemiyor gibi geliyor bana, sürekli çıkarmak istiyor.

rota aşısının ilk dozumu? ve adı ne?
benimde iznim bitmek üzere biraz yıllık izin ve ücretsiz iznle 5-6 aylık oluncaya kadar ben bakıcam sonrasında malesef bakıcı biz iş icabı zonguldaktayız aileler yanımızda değil yani bakacak kimsemiz yok mecburen bakıcı olacak
bende zayıflamadım hatta süt olsun diye doğumda verdiğim bütün kiloları da geri aldım

Herkese selamlar 3 ayımız doldu ama benim oğlan çok fena hiç durmuyor bu nedenlede nete hiç giremiyorum kimseden haberim yok herkesin bebeği iyimi 3 aylık bebekleri olanlara bisey sormak istiyorum benim şutum yetmiyor ek mama takviyesi yapıyorum bu durumda olan kimler var ve kaç cc mama veriyorsun tek seferde, birde büyük tuvaletini yapamıyor oğlum 3 günde bir fitil atıyoruz öyle yapıyor. Bu durumla karşılasan varmı aranızda?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…