2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Aksamdan beri kafama taktim cocuk buyumuyo diye sabah kalktim erkenden saglik ocagina goturdum hic kilo almamis 15 gundur yikildim resmen emmek istemiyor beni ilk basta sutum coktu kavriyamiya dddim herhalde emmiye emmiye sutum geri gitti simdi cok azaldi malesef mama takviye yapacaz ilk kizim 2 sene emdi o emmeyi cok seviyordu sutumdd coktu bu iskence gibi emiyo uykusundan uyaniyo resmen emmemek icin vallaha her cocuk bir olmuyo
Bide verem asisinida sordum kabuk olmadi diye daha dur o belli olmaz 40 gun falan gecmesi lazim dedi bi dahaki konturolde belli oluyormus unuttum ben buyugunde nasil olmustu diye endiselenecek bisey yok

slm arkadaşım yazdıklarını görünce paylaşmak istedim benimde kızım 15 -20 gündür 5 dk emip bırakıyordu ben zorlayarak 10 dk memede zor tutuyordum ondada ağzında geveliyordu neyse 1 hafta önce doktora tekrar götürdüm anlattım iyice azalttı emmeyi deyince kan ve idrar tahlili yaptı idrar yolu enfeksiyonu varmış o yüzden iştahsızmış ilaç verdi işe yaramadı iğne verdi dünden beri sabah akşam iğne olacak 5 gün boyunca.şuanda aç karnına uyuyor.ölüyorum üzntüden.ümitle düzelmesini bekliyorum.senin bebişinede bir tahlil yaptır istersen.umarım en kısa zamanda herşey yoluna girer.bebeği idrar yolu enfeksiyonu olan ve atlatan birileri varsa nasıl tedavi oldunuz ve süreci nasıl atlattınız paylaşırsanız çok memnun olurum:KK43:

slm arkadaşım yazdıklarını görünce paylaşmak istedim benimde kızım 15 -20 gündür 5 dk emip bırakıyordu ben zorlayarak 10 dk memede zor tutuyordum ondada ağzında geveliyordu neyse 1 hafta önce doktora tekrar götürdüm anlattım iyice azalttı emmeyi deyince kan ve idrar tahlili yaptı idrar yolu enfeksiyonu varmış o yüzden iştahsızmış ilaç verdi işe yaramadı iğne verdi dünden beri sabah akşam iğne olacak 5 gün boyunca.şuanda aç karnına uyuyor.ölüyorum üzntüden.ümitle düzelmesini bekliyorum.senin bebişinede bir tahlil yaptır istersen.umarım en kısa zamanda herşey yoluna girer.bebeği idrar yolu enfeksiyonu olan ve atlatan birileri varsa nasıl tedavi oldunuz ve süreci nasıl atlattınız paylaşırsanız çok memnun olurum:KK43:

Ayni benim gibi bende pazartesi goturecem doktora o zaman isrerim tahlil cok saol ya benim hayatta aklima gelmezdi ben kasikla mama verdim hic uyumayan cocuk uyuyo simdi

süt veriyosan aylık diil 3 aylık kullanmalısın

yanlış bılıyorsun canım, aylık kullanılıyor doktora gıttım o asla 3aylık olma ded..sağlık ocağında yaptırdım,orda da nıey hormon alıyorsun dedi ama başka çarem yok...
VAR MI AYLIK İĞNE KULLANAN KIZLAR

yanlış bılıyorsun canım, aylık kullanılıyor doktora gıttım o asla 3aylık olma ded..sağlık ocağında yaptırdım,orda da nıey hormon alıyorsun dedi ama başka çarem yok...
VAR MI AYLIK İĞNE KULLANAN KIZLAR

Ben sağlık Ocağı'na gittim aylık süte geçiyor 3aylık dediler sonra spiral taktırdım zaten

kızlar problemlerim bitmiyor. rahimde 1 cm lik bişey var.doğumdan sonra 2 aydır kanamam bitmedi.2 doktora gittim. biri ilaç verdi düşük için kanpıhtısı olabilir dedi. biri operasyonla parça alıcam dedi. myom ,polip, plasenta parçası, kan pıhtısı ihtimaller arasında ikisi de net bişey söylemiyor. çıldırıcam artık. operasyon çok riskliymiş. 2ay önce rahim açıldığı için.dikişlerim çok yeni. ne yapıcağımı şaşırdım. korkuyorum. bebeğimi düşünüyorum.yardım edin ,akıl verin ve en önemlisi dua edin lütfen:KK43:

kızlar problemlerim bitmiyor. rahimde 1 cm lik bişey var.doğumdan sonra 2 aydır kanamam bitmedi.2 doktora gittim. biri ilaç verdi düşük için kanpıhtısı olabilir dedi. biri operasyonla parça alıcam dedi. myom ,polip, plasenta parçası, kan pıhtısı ihtimaller arasında ikisi de net bişey söylemiyor. çıldırıcam artık. operasyon çok riskliymiş. 2ay önce rahim açıldığı için.dikişlerim çok yeni. ne yapıcağımı şaşırdım. korkuyorum. bebeğimi düşünüyorum.yardım edin ,akıl verin ve en önemlisi dua edin lütfen:KK43:

ben tam olarak anlayamadım hamile misin?

Neden hep kötü ihtimalleri düşünüp üzüyorsun kendini ki kötü birşey de olsa riskli olduğunu düşünmüyorum küçük birşeymiş dualarımız seninle inşallah önemsiz birşeydir bu kadar üzüldüğüne değmeyen birşeydir.parça alma işi korkutmuş seni ama hiçbirşey olmasa da ihtimalleri düşünerek parça almak ister doktorlar nolur sıkma canını bebeğini düşün

günaydın kızlar,

geçmiş olsun wilma rabbim şifa versin üzülme canım iyi düşün iyi olsun ...

ben adet oldum çok şükür kızlar dogumdan 87 gün sonra gerçekten göbegim biraz indi gibi :21:

kızlar doğumdan sonra ne zaman adet oldunuz.adet olmadan ria da takmıyorlar.neyle korunuyorsunuz.iğne filan yapıyor mu sağlık ocakları

kızlar doğumdan sonra ne zaman adet oldunuz.adet olmadan ria da takmıyorlar.neyle korunuyorsunuz.iğne filan yapıyor mu sağlık ocakları

merhaba ben saglık ocagına gittim 3 aylık iğne vurabiliriz dediler ama vurdurmaya gideceğim gün adet oldum:KK76: bende ria taktırdım ilk gün cok az bi kanamam vardı ama hemen kesilecek gibi duruyodu dr umu aradım hemen gel dedi hani bazı dr lar 2. 3. günü gel diyolar ya sordum olur mu die onun esprisi hamile olmadıgını anlamak için dedi cokta önemli değilmiş deiğine göre yok denecek bi kanamayla taktı yani.. e bu durumda hiç olmadan bile takabilirler gibi geliyo bana bi de süt verirken kullanılan hormon içermeyen haplar var olmadı onları düşün

Benim iki aydır sadece 1-2 gün kanamam geliyor, doktor adetinin 3. 4. gel demişti,bu yüzden ria taktırmaya bende gidemedim. Biz kondom kullanmaya devam ediyoruz. Ama ria ile hamile kalanları duyunca çokta korkuyorum, açıkcası. 3. çocuğu istemiyorum çünkü. İğneyi ilk defa vuruluyorsanız ilk 15 gün iğnenin korumadığını duymuştum bir seminerde . Bu şekilde iğneyle hamile kalan bir ablamız vardı. Amman dikkat arkadaşlar.

merhaba ben saglık ocagına gittim 3 aylık iğne vurabiliriz dediler ama vurdurmaya gideceğim gün adet oldum:KK76: bende ria taktırdım ilk gün cok az bi kanamam vardı ama hemen kesilecek gibi duruyodu dr umu aradım hemen gel dedi hani bazı dr lar 2. 3. günü gel diyolar ya sordum olur mu die onun esprisi hamile olmadıgını anlamak için dedi cokta önemli değilmiş deiğine göre yok denecek bi kanamayla taktı yani.. e bu durumda hiç olmadan bile takabilirler gibi geliyo bana bi de süt verirken kullanılan hormon içermeyen haplar var olmadı onları düşün

merhaba. dün kızımı aşı için sağlık ocağına götürdüğümde sordum hemşireye adetli olman gerekiyor dedi. detaylı soramadım çok kalabalıktı aşı günü olduğundan. bir d anne çocuk sağlığı merkezlerinde taktıklarını söyledi. açıkcası ria dan korkuyorum da biraz:KK43: üç aylık iğne olabilir gibime geliyor ama bebeğime zarar verirse diye endişeliyim. ya da dediğiniz gibi doğum kontrol hapını düşünmeliyim.

Benim iki aydır sadece 1-2 gün kanamam geliyor, doktor adetinin 3. 4. gel demişti,bu yüzden ria taktırmaya bende gidemedim. Biz kondom kullanmaya devam ediyoruz. Ama ria ile hamile kalanları duyunca çokta korkuyorum, açıkcası. 3. çocuğu istemiyorum çünkü. İğneyi ilk defa vuruluyorsanız ilk 15 gün iğnenin korumadığını duymuştum bir seminerde . Bu şekilde iğneyle hamile kalan bir ablamız vardı. Amman dikkat arkadaşlar.

haklısınız bir de o ihtimal var malesef. hiç biri garanti gibi görünmüyor:KK43:

merhaba. dün kızımı aşı için sağlık ocağına götürdüğümde sordum hemşireye adetli olman gerekiyor dedi. detaylı soramadım çok kalabalıktı aşı günü olduğundan. bir d anne çocuk sağlığı merkezlerinde taktıklarını söyledi. açıkcası ria dan korkuyorum da biraz:KK43: üç aylık iğne olabilir gibime geliyor ama bebeğime zarar verirse diye endişeliyim. ya da dediğiniz gibi doğum kontrol hapını düşünmeliyim.

ama anne sütü veriyorsanız adetli olmaya gerek yok diye biliyorum ben 21 ocakta doğum yaptım sezeryan olduğu için doğumdan iki ay sonra ria taktırdım doktorunuza bir sorun derim ama iğne hakkında hiç bir bilgim yok

arkadaşlar 2 gün önce kızıma kalça filmi çektirdim doktor sol bacakta çok az var olmayadabilir ultrason bizi yanıltıyor bazen dedi.20 gün çift bez kullan kundak yapma gel dedi.araştırmalarıma göre çoğu kişinin çift bezle geçmiş.olmazsa makina takıcaz alçılık bişey yok dedi.çok üzgünüm.çevremdekiler ultrasonla nasıl anladı bizden film istediler felan dedi.zaten ultrasonla bakarken kızım hiç durmadı ki.doktor bile zorlandı.en kısa zamanda buradaki araştırma hastanesine gitcem.özele gidiyosun paranla rezil oluyosun.çünkü özelde film den para almıyorlarmış ultrasondan alıyorlarmış.para önemli degilde filmde net belli oluyorsa niye ultrasonla bakıyosun kardeşim.arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Kızlar selam

Sizin bebişler dönmeye başladımı .bizim ki yana doğru bugün döndü.tam 3 gün sonra tam 3 aylık olacak. Bu arada kalça filmini çektiricem nasıl oluyor zahmetli mi zaman alıyor mu ?

Spiral taktırmak için regl olmaya gerek yok,doktorların adetliyken gelin demelerinin iki sebebi var,birincisi rahim agzı acık oldugundan spiral kolay takılıyor,ikincisi de kanamanın olması gebeliğin olmadıgı anlamına geldiği için.. doğumdan sonra normal doğum yapanlar 15 gun sonra sezeryan yapanlarda 3 ay sonra herhangi bir zamanda taktırabılırler.. bizim sağlık ocagındakı hala regl olmadıgım için kan testi yaptırmamı istedi gebeliğin olmadıgından emin olmak için.. emziren annelerin aylık iğnelerden kaçınması gerektiğini biliyorum ben ama.. sadece emziren annelerden de aylık iğne vurduran var mı,aylık yada 3 aylık farketmıyor..

Kızlar selam

Sizin bebişler dönmeye başladımı .bizim ki yana doğru bugün döndü.tam 3 gün sonra tam 3 aylık olacak. Bu arada kalça filmini çektiricem nasıl oluyor zahmetli mi zaman alıyor mu ?

bizimki 3aylık ama hala tık yok.kalça filmi çok zahmetsiz bir iş merak etme bize 2 aylıkken yaptırtıldı

kızlar selam :)

uzun zaman olmuş gelmeyi, eee bebişler büyümüştür:) kızlar gelinlik oğlanlar askerlik olmuştur artık:))

görümcek war ewde :) anladınız siz onu, uğrayamıyorum.. hawada güzel dışarı çıkıyoruz..

sewgiler, hürmetler:)

X