2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızlar ufaklıkları nasıl yatıyrıyorsunuz yan mı?
ben yan yatırıorum hala doğru mu yapıyorum
bir sağa bir sola şeklinde

kızlar daha önce yazmıştım bebeğim dönence ile oyalanmaya onu izlemeye başladı
3.ayda artık bir şeyler alayım diyorum ilgisini çekecek,çıngırak,oyun halısı vs.
neler alabiliriz?

3.ayda artık bir şeyler alayım diyorum ilgisini çekecek,çıngırak,oyun halısı vs.
neler alabiliriz?

Işıklı ve sesli oyuncaklar oldukça dikkat çekici oluyor, ben zaman zaman oyun halısına da koyuyorum kızımı biraz oyalanıyor. Bizde bu gün tam 3 aylık olduk :) Henüz dönme eyilimimiz yok ama Konuştuklarımıza agulayarak çok güzel cevap veriyor :) Tek sıkıntımız hiç durmuyor uyanıkken hep kucak hep ilgi hep mız mız...

Merhaba bizimde 3 ayimiz bugun bitti doktoro gittik benim kizimda emmek istemiyo hic kilo alamiyo o yuzden bi kac gundur disaridan veriyorum doktor ucuncu ay icin tehlikeli dedi memeyi birakabilir dedi biraz disimi sikmam lazim hazir mamalarda kabizlik yapabiliyo mamadan sonrami basladi markasini degistir oyle dene bide

iyi akşamlar kızlar,

bizde bugün dr gittik rotavirüs agızdan damla şeklinde aşımızı olduk 1 er arayla 3 doz olacakmış ,

canım sıkkın ya kilomuz çok artmamış sadece 470 gr almışız ama boyumuz uzamış dr çok iyi benim için kilo degil boy çok önemli dedi ben kiloyu az almış dedim yok az degil boyuna göre ii dedi ama ben tatmin olmadım :26:

dr amcaya sorduklarımız ve aldıgımız cevaplar ;

1-emmiyo artık :
keşke emse ama sagarak vermeye devam et bir damlada olsa anne sütünü ver mutlaka ,

ek gıdaya ne znm geçecegiz? 4.ayda yavaş yavaş başlayacagız 9 mayısda tekrar kontrole geldiginde hangi ek gıdalaarı ne kadar verecegini anlatacam ,

su vermelimiyim?
zaten mama yiyor ve mamanın %80 zaten su vermeye gerek yok ,

gündüzleri en uzun 45 dk uyuyor : gayet iyi gece kesintisiz 6-8 saaat uyuyorsa sorun yok her bebek gündüz uyuyacak diye şartta yok sorun olmaz gündüz uykusu kısa olabilir,

çok hapşuruyor ve ara ara kısa öksüyor burnu hep tıkalı acaba grip mi ? iyice muayne etti yok gayet saglıklı serum fizyolijik kullanmaya devam edebilirsin
uçakla yolculuk yapacagız ne yapmalıyım ? uçak iniş ve kalkışlarında ya mama yedir yada emzigini emsin dedi

sorularımız bunlardı kızlar umarım sizede faydası olur

benim kızım bıraksak oturacak elinden tutunca hemen kendini kaldırıyor bende merak ediyordum oturtsak bişey olur mu diye.
bende calısıyorum öğretmenim iznim bitince raporlarla kapatıp tatille birleştirmeyi düşünüyorum. çalışmaya başladıgımda da annem bakacak.

oğluşumun ağzıncan ateş çıkıyor calpol verdim bi çay kaşığı doktoru muhtemelen diş dedi salyalarıda akmaya başlamıştı zaten çokta huysuz sorum şu olacak kaç günde patlatır dişini deneyimli anneler yardımcı olabilir mi

hadi gözünüzaydın ..kilo alımı bazı aylar az olabilir nasılki biz de bazen az yiyor bazen çok yiyorsak onlar da öyle.. uyku konusunda haklı doktor illa gündüz uyuması şart değil ,gece uyuyorsa onu telafi ediyordur ..bizimkiler de gündüz 1 er saat uyuyorlar uyurlarsa ,akşama kadar toplasan 4 saat ancak uyuyorlardır ama akşam sızıyorlar gece rahat uyuyorlar ,gündüz uyumayıp geceye aktarmaları daha ii bence ,bize de dinlenme fırsatı oluyor,hapşırma bizimkilerde doğuştan beri var o yüzden ben takmıyorum ,o normal bişey ..ek gıdaya erken geçiyorsunuz bence doktorunu bilemiyorum ama 5 ten önce başlanmamalı diye düşnüüyorum heleki mama vermiyorsan sadece emziriyorsan 5 ten önce olmamalı çünkü bebek sütü bırakabilir azaltabilir ,6 ay iyice emzirmek süt vermek lazım ,sütün varken yetiyorken erkenden ek gıdaya geçmek bence mantıksız ama mama yiyorsa o zaman geçilebilir

Merhaba hoşgeldin! Umarım bebiş de sen de iyisinizdir. Ben mama takviyesi yapıyorum, hiç süt vermeden içerse 100'lükyapıyorum 3 saatte bir. Önden emzirdiğim zaman 40-50 filan anca yiyor, bazen de hiç almıyor. Tuvaleti de bu ara dört günde bir yapıyor ama kabız değil, aksine fazla cıvık.
neler alabiliriz?
Ben oyunhalısı siparişi verdim, merakla bekliyorum işe yarayacak mı diye:)

Çok sağol canım paylaştığın için, çok yararlı oldu.

merhaba arkadaşlar
bende 10 ocak ta doğum yaptım. gebelikten itibaren sizleri takip ediyordum ancak telefondan girdiğim için üye olamamıştım.dün iş başı yaptım ve hemen üye oldum.bebegıme annem ve babam bakıyolar.her sabah 7,30 da gelıyolar.bugün 2. günüm ve oğlumu çook özledimm(
bebeğim yaklaşık 2 haftadır gündüzleri beni emmek istemiyor.memeyi gördüğü an hemen kafasını arkaya itiyor.sadace geceleri iyi emiyor.eskiden çok iyi emiyordu.3 kg dogdu ilk ay 4,900 oldu. 2.ay okadar fazla almadı.1 kg falan aldı.yarın kontrolümüz var bakalım kaç olmuş cok merak edıyorum. gunduzleri resmen aç gezıyor çocuk.bende ınat ettım emene kadar beklıyorum.gunduzleri uyutup uyku aralarında emzırıyorum.benım durumda olan varmı.bazen 4 saati geciyor aç kalması. ben dışarıdayken annem biberonla sütümü veriyor bu yuzden benı istemiyor olabılırmı.

merhaba benimkide 1 aydır öyle zorla emziriyorum gece nispeten daha iyi ama ben sağıp vermeyi denedim onu hiç almadı. oğlumun ağzında pamukcuk var ben ona bağladım bir de sürekli emzirebilmek için zorluyorum galiba oda tepki veriyor

öncelikle geçmiş olsun benzer bi sorun bizde yaşadık. siz kaç günlükken çektirdiniz o önemli erken çekildiğinde sorun varmış gibi gözükür. çift bez kullanımı da artık kalktı demişti uzman doktor bize

benim oglumda tam 3 aylık oldu 3 haftadır salya akıtıyor ellerini sanki kopartıcakmıs gibi hırsla sinirle emiyo emerken aglıyo ve cok huysuz. 2 tane pırtlaması var gibi. Elini güzelce yıkayıp damaklarını kontrol edebilirsin. Belli olur varsa bişeyler.Salya akıtması normal 3. aydan sonra. Ateş de idrar yolları enfeksiyonundan falan kaynaklanabilir. Bunlar tek başına diş belirtisi degil. Ellerini sinirli sinirli emip sonra aglıyo mu? Oglunun gelişimi nasıl kac aylık bizimki baya önde 8 kg 66cm oldu.Erken diş cıkartmasının bundan kaynaklandıgı düşünüyoruz. Ben hatta endişelenip endoktrin doktoruna götürdüm tahlilleri normal cıktı ama içim hala rahat etmedi tekrar götürmek istiyorum.

Merhaba hoşgeldin, Allah kolaylık versin benimde iznim bitmek üzere Ama biz bakıcıya bırakmak zorundayız. Bazen bebekler anne parfümünü, saç rengini bile değiştirse bu şekilde emmek istemeye biliyorlarmış. Yada son günlerde fazla tükettiğin bir gıdadan dolayıda sütünün tadı değişmiş olabilir. Bence bunlara bir dikkat et belki çozüm olur. Bir arkadaşımın bebeğin de çileğe karşı tepki olmuştu mesela, birkaç gün yeni çıkınca çok yemişti, bebek emmek istemiyordu. Tabi bu doktorda yapılan testlerden sonra anlaşıldı.

Diş eti önce şişiyor,kızarıyor, sanki içe doğru çöküyormuş gibi oluyor ve orada diş beliriyor. Salyası bu şekilde3-4 ay akan bebekler bile var, diş eti şiştiyse diş ağrısı olabilir. Ateşi kaç oldu? 37,5 i aşan ateşler diş ateşi olmaz demişti ilk kızımın doktoru.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…