2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
en son 1 saat önce makat 37.5 çıktı alnı filan öyle yanmıyo çok şükür ince tülbentle kundakladım çünkü nedense çok sıçramaya başladı emerken şak diye briden kendini geri atıyor. yattığı odanın kaloriferini kapattım üstünede bir çarşaf attım yatıyor bakalım inşallah gece ateşlenmez.

benim oğlan da hastalandı sonunda.
burnu akıyor acayip tıkalı, emerken ağlıyor, yatırınca ağlıyor.
arada öksürüyor. çok huzursuz. :KK43: :KK43:

ateşi çıkmaz inşallah :KK14:

al benden de o kaar amaaan vermesek noluyo ki , ben zaten hergün peynir yoğurt filan yerim sütten geçmezmi bide pencere kenarında güneşe karşı tutarım . amaan bizim zamanımızda d vitaminimi vardı dermişim:)

kardeş kimse senin kusuruna bakacak değil aslında ama bebeğe evde bakacak kimse varsa kalabalığa filan girmeyeceksen belki olabilir. iyi koruman lazım kısacasu

Canım camdan gelen güneşten maalesef vitamin alınmıyormuş uzmanlar böyle söylüyor.Direk güneşle temas etmesi gerekiyor

ayy aman geçmiş olsun.. ne oluyor bu bebişlere.. hemen iyi olurlar inşallah:KK43:

beyazipek senin bebişe de geçmiş olsun..

benim oğlanında hala burnu tıkalı, kaka hala yapmamıştı 3 gün olmuştu, altını açınca bir fışkırttı üst baş halı ne warsa mahvoldu walla :KK14: içini boşallttı yine ama yanlış zamanlama işte..

yarın sabah görümcem enişteyle geliyor haydi hayırlısı :KK14: :KK37: :KK37: :KK37: :KK37:

al benden de o kaar amaaan vermesek noluyo ki , ben zaten hergün peynir yoğurt filan yerim sütten geçmezmi bide pencere kenarında güneşe karşı tutarım . amaan bizim zamanımızda d vitaminimi vardı dermişim:)

he walla yokmuş da biz werelim yine de :KK1: d vitamini we kalsiyum içeren şeyleri karıştırmayalım :)sen bana hatırlat ben sana olur mu :KK1: :KK1:

Son düzenleme:
Bizim üç gün sürmüştü:KK43:

Verem aşısı yerinde yara olacak kabuk bağlayacak demişlerdi. Bizde olmadı. Sizinkilerde oldu mu kızlar?[/QUOTE]

biz aşıyı yaptırdığımız gün 2 ay sonra kabuk bağlamaya başlar demişti niye o kadar geç oluyo ona da anlam veremedim ama öyle dedi hemşire.

d vitaminini bende unutuyorum bazen.

benim kızımda uykuyu sevenlerden maşallah :) 10 gibi uyuyo ben yatmadan önce 12 gibi bi kere emziriyorum onunla 5 e 6 ya kadar uyuyor.

Son düzenleme:
Kızlar,bana yardımcı olur musunuz?
Babam ameliyat olacak ve gitmek istiyorum 3 saatlik yol ama bebeğimi dışarı pek çıkarmadım hasta olur diye simdi tereddüt ettim ben tecrübesizim ne yapmalıyım sizce yarın gideceğiz cumartesi döneceğiz yarın yağışlı hava cumartesi güneşli olacak araba ile gideceğiz sizce sorun olur mu doktoruna danışmaya zaman yok maalesef,ani oldu ameliyat :KK43:

Bende biri 4 yaşında diğeri 2,5 aylık iki çocukla otobüsle babamın yanına gittim4-5 saatlik yola hava ve nem değişiminden gidiş ve gelişte 1 er gün burnu aktı ama hasta olmadı. Önemliyse git bence, yolda bebeği terletmediğin sürece hasta olmaz. ben bebeğim 20 günlük olduğundan beri her yere çıkıyorum.

hasta bebişlere ve annelere şifa diliyorum
kızlar bebeğim 5 kilo .Huggiesin 2 numara (3-6) kilo bezini kullanıyorum ama bacaklaırnda iz yapıyor ben mı sıkıyorum yoksa numarasını büyüteyım mı bilemedim

BİZİm de ayrıca verem aşısı kabuk yapmadı hatta izi bile belli değil,unuttular mı acaba diyorum:KK53:
ama gözümle gördüm vurdular yani:KK53:

[h=2]BCG (verem) aşısından sonra ne zaman iz oluşur?[/h] BCG sonrası genellikle 6-8 hafta içinde aşı yerinde iz oluşur. Bazen bu süre 3-6 ayı da bulabilir. Ancak, iz oluşmasa da vücudun bağışıklık sistemi aşıya yanıt vermiş olabilir. Bu durumda, aşının etkisi ppd denilen cilt testi ile kontrol edilir.

kızlar bir sorum daha olacak
bebeğimin burnuhep am hep tıkalı
serum fizyolojik günde 2 kez sıkıyorum ama nafile
buhar makinasını kullanıyor musunuz kullanıyorsanız ne kadar süre çalıştırıyorsunuz?
ben unutuyorum açmayı da odamız güneş gören ve ufoyla ısınan bir oda

kızlar bir sorum daha olacak
bebeğimin burnuhep am hep tıkalı
serum fizyolojik günde 2 kez sıkıyorum ama nafile
buhar makinasını kullanıyor musunuz kullanıyorsanız ne kadar süre çalıştırıyorsunuz?
ben unutuyorum açmayı da odamız güneş gören ve ufoyla ısınan bir oda

ufo kuruluk yapıyor cnm onu yakmayı bırakınca düzelir nemi kurutuyor çünkü

kızlar bebeğim 5 kilo .Huggiesin 2 numara (3-6) kilo bezini kullanıyorum ama bacaklaırnda iz yapıyor ben mı sıkıyorum yoksa numarasını büyüteyım mı bilemedim

BİZİm de ayrıca verem aşısı kabuk yapmadı hatta izi bile belli değil,unuttular mı acaba diyorum:KK53:

4 9 a basla artık ben uzun süredir onu kullanıyorum

ufo kuruluk yapıyor cnm onu yakmayı bırakınca düzelir nemi kurutuyor çünkü

4 9 a basla artık ben uzun süredir onu kullanıyorum

cevapların için teşekkür e derim canım elimde koca bir paket 3-6 var bitireyım 4-9u varsa huggisin onu alayım
sağolasın
o zaaman ufo yandığı zaman buhar mak. açayım ben

Ben 5 kilo olduğundan beri 3 numara bez kullanıyorum. Verem aşısı ilk kızımda da hiç belli değildi hatta doktorada gösterip sormuştum. 2-3 ay sonra yeri belirdi. İğne ize bile yoktu dediğin gibi.

Ben 5 kilo olduğundan beri 3 numara bez kullanıyorum. Verem aşısı ilk kızımda da hiç belli değildi hatta doktorada gösterip sormuştum. 2-3 ay sonra yeri belirdi. İğne ize bile yoktu dediğin gibi.

bu aralıklar markalara göre değişiyor sanırım
ama yeni alacağım bez bir boy büyük olacak sağolun kızlar

ayrıca bebeğim artık yatağının dönencesini çok dikkatli izliyor
onu böyle görmek onu keşfetmek harikaymış

Kıyamam yavrum ya çok geçmiş olsun inşaallah bir an önce iyileşir:KK43:

Kızlar,bana yardımcı olur musunuz?
Babam ameliyat olacak ve gitmek istiyorum 3 saatlik yol ama bebeğimi dışarı pek çıkarmadım hasta olur diye simdi tereddüt ettim ben tecrübesizim ne yapmalıyım sizce yarın gideceğiz cumartesi döneceğiz yarın yağışlı hava cumartesi güneşli olacak araba ile gideceğiz sizce sorun olur mu doktoruna danışmaya zaman yok maalesef,ani oldu ameliyat :KK43:

Baban için acil şifalar dilerim canım. Ne yaptın çıktın mı yola?

Aksamdan beri kafama taktim cocuk buyumuyo diye sabah kalktim erkenden saglik ocagina goturdum hic kilo almamis 15 gundur yikildim resmen emmek istemiyor beni ilk basta sutum coktu kavriyamiya dddim herhalde emmiye emmiye sutum geri gitti simdi cok azaldi malesef mama takviye yapacaz ilk kizim 2 sene emdi o emmeyi cok seviyordu sutumdd coktu bu iskence gibi emiyo uykusundan uyaniyo resmen emmemek icin vallaha her cocuk bir olmuyo
Bide verem asisinida sordum kabuk olmadi diye daha dur o belli olmaz 40 gun falan gecmesi lazim dedi bi dahaki konturolde belli oluyormus unuttum ben buyugunde nasil olmustu diye endiselenecek bisey yok

X