2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Ben 61 ile hamile kaldım, doğumdan iki-üç hafta sonra 57'ye düştüm. Ne güzel kilo derdim olmayacak diye düşünürken sütüm olsun diye yedim tatlıyı yedim tatlıyı, şimdi yine 61'e çıktım, sessiz ve derinden almaya devam edeceğim herhalde:KK43: Aman boşver takma 6. aydan sonra düşünürüz:)

aslında boyum olduğu için kilodan problem yok tersine yıllardır yeyip kilo alamayan gruptanım kilo almak için çırpınıyordum ama bu defa da üstten aldım orantısız oldu ve gercekten moralim bozuluyo zaten lohusalık psikolojisi mağlum .. nasıl bölgesel kilo vericem acep:KK8::KK8:

iyi akşamlar ocak anneleri...
bir sorum yardımcı olur musunuz? bebeğim günde 3 veya 4 kere kakasını yapardı bugün sadece 1 kere kakasını yaptı, öncekilere göre daha yoğundu ve çoook yaptı ki dün de çok fazla yapmıştı. Bugün başka yapmadı, nedendir? Sizler de böyle bir şey yaşadınız mı hiç?:18: Bu durumdayım resmenn

iyi akşamlar ocak anneleri...
bir sorum yardımcı olur musunuz? bebeğim günde 3 veya 4 kere kakasını yapardı bugün sadece 1 kere kakasını yaptı, öncekilere göre daha yoğundu ve çoook yaptı ki dün de çok fazla yapmıştı. Bugün başka yapmadı, nedendir? Sizler de böyle bir şey yaşadınız mı hiç?:18: Bu durumdayım resmenn

Anne sutu alan bebeklerde kabizlik olmazmis gunde 5 6 kerede yapabirlermis 5 6 gun yapmayada bilirlermis benim kizim bazen gunde bikere bazen 2 gunde bir yapiyo soyledigin gibi cik oluyo birada kati gibi tabi buyudukleri icin kakalarida katilasiyor cok normal disardan yemeye basladiklarinda kabizlik yasiyabiliyorlar sikinti yapmaya gerek yok

Anne sutu alan bebeklerde kabizlik olmazmis gunde 5 6 kerede yapabirlermis 5 6 gun yapmayada bilirlermis benim kizim bazen gunde bikere bazen 2 gunde bir yapiyo soyledigin gibi cik oluyo birada kati gibi tabi buyudukleri icin kakalarida katilasiyor cok normal disardan yemeye basladiklarinda kabizlik yasiyabiliyorlar sikinti yapmaya gerek yok

ayyyyy teşekkürler rahatladım uyumadan

Cnm bunlar seni kandırmasın çoğu bebek erkenden diş sancılarına başlıyor ama yine zamanı gelince çıkarıyor olmuyo değil erken çıkaran da var ama benim oğlumda 3aylıken diş sancılarına başlamıştı ama 6ayını beklemişti yine:nazar:

Damaklarını elimle kontrol ettim canım 2 tane pırtlama var gibi emerken de acıtmaya başladı cıkmaları yakındır yani. Artık iyice huysuzlaşmaya başladı önceden sakin bi bebekti 3-4 saat uyurdu 15-20dkda uyanmaya basladı sadece battaniyeyle sallayınca susuyo uykuya dalması da cok zor oluyo ateşi falan da cıkmaya basladı.Allah yardımcımız olsun hepimizin gercekten zormus annelik hem maddi hem manevi onu öyle aglarken görünce ben de baslıyorum aglamaya içim gidiyo cok masumlar. Bi de kızlar benim oglumun vücudu ve kafası cok yaglı bi de genital bölgesinde sarı tüyler var sizin ogullarınızda da var mı? Doktora götürücem yarın insallah önemli bişeyi yoktur.

Mamadan kurtulmak isteyelere: 3 saatte bir kendinizi iyi bir pompayla kuruyana kadar sagin (gece dahil malesef) 1 en gec 2 hafta icinde normal sartlarda sutunuz artacak. Istenen miktari elde ettikten sonra(tek gogusten 100 ccyi asmanizi tavsiye Etmem) biberonu tamamen kesin. Sadece emzirin. siskinlik oldugunda biraz sagin. Sagmayi aniden birakinca sut sitmasi olunabilir. Bu duzeni oturttuktan sonra cok mutlu olacaksiniz sadece emzirmenin kolayligi muthis.

Ancak aksatma yok. Bol sivi. 3 saatte bir sagma alarm kurun gerekirse.

3 kez azalan sutumu bu sekilde getirdim. Toplam 1 lt mama icmemistir oglum. Ama cok sabir lazim. Gece sagmak en zoruydu.

ahh çok iyi diyorsun eminim işe yarar ama bebekle yapmak o kadar zor ki..iki gün sonra annem de gidince wcye gitmeye bile zamanım olmıcak sanırım çünkü bizimkinin gündüz uykusu neredeyse hiç yok. ben sütümü sağarken ağlamaktan çatlar herhalde:KK43: bir muzice olur da gündüz uyursa denicem 3 saatte bir sağmayı ama gerçekten çok zor. yine de çok sağol en azından içimde yine de hala umut olduğuna dair bir ışık belirdi.

iyi geceler ,

benim kızda mamayı bazen aglaya aglaya yiyor nedense :26:memeyi zaten sabah yarı uykulu olarak emiyor ama uynıksa memeyi kavga dövüş emiyor oda en fazla 5 dk :18:

ay aynen yaa. memeyi sadece gece ve sabaha karşı uykuluyken alıyor. gündüz mümkün değil bağrış çağrış kavga ediyoruz. ama mamayı yiyor maaşallah hiç hayır demez..

Allah Allah ne oluyor bu bebişlere?benimki de son günlerde böyle...huysuzlanıyor meme emerken.biberon versem zaten ağlaya ağlaya emiyor.çekiştiriyor tepiniyor emerken.gaz olabilir desem değil ,çünkü keyfi yerinde oluyor,emzirmeye çalışınca tepiniyor ...hiç bir zaman memede uzun kalmıyor.dr 10 dk bi memeyi 10 dk diğer memeyi ver diyor.o kadar uzun emmiyor.zorluyorum,kafasını sağa sola çeviriyor.doyuyor mu doymuyor mu anlamıyorum.kaç saatte bir emzireceğimi de kestiremiyorum.offoffff :KK14:

ay hakkaten ben de okuyunca şimdi şaşırdım bizimki de öyle son 10 gündür remsne memeye küstü. ben az olduğu için öyle yapıyor zannediyordum ama bazılarınızda da olmuş. gezegenlere mi bişey oluyo acaba:)

Kızlar bebişlerinizin kulakları akıyor mu hiç? Bizimkimin birkaç gündür birazcık akıntısı var gibi, daha doğrusu büyük insan gibi biraz kir oluyor. Başka bir şey yok gerçi ama dikkatimi çekti.

ewt var. bütün vücut ifrazatları oluşmaya başladı. sümük, kulak pisliği, hafiften gözyaşları da oluyor artık:) normal bunlar merak etme

aslında boyum olduğu için kilodan problem yok tersine yıllardır yeyip kilo alamayan gruptanım kilo almak için çırpınıyordum ama bu defa da üstten aldım orantısız oldu ve gercekten moralim bozuluyo zaten lohusalık psikolojisi mağlum .. nasıl bölgesel kilo vericem acep:KK8::KK8:

sanırım aynı durumdayız.boyum uzun ve yıllardır hep 36 bedendim.doğumdan sonra 2 kilo fazlam kaldı.kendiliğinden veriyorumm ama süt olsun diye sürekli yemekten o iki kilo yapıştı maalesef.bacaklarım zayıf göbüş de maşallah şekerpare gibi oldu :) mekik çekmek lazım ama sezaryen dikişleri tehlikeye girer mi?

Damaklarını elimle kontrol ettim canım 2 tane pırtlama var gibi emerken de acıtmaya başladı cıkmaları yakındır yani. Artık iyice huysuzlaşmaya başladı önceden sakin bi bebekti 3-4 saat uyurdu 15-20dkda uyanmaya basladı sadece battaniyeyle sallayınca susuyo uykuya dalması da cok zor oluyo ateşi falan da cıkmaya basladı.Allah yardımcımız olsun hepimizin gercekten zormus annelik hem maddi hem manevi onu öyle aglarken görünce ben de baslıyorum aglamaya içim gidiyo cok masumlar. Bi de kızlar benim oglumun vücudu ve kafası cok yaglı bi de genital bölgesinde sarı tüyler var sizin ogullarınızda da var mı? Doktora götürücem yarın insallah önemli bişeyi yoktur.

benim oğlum da çok sakin bir bebekti son bir haftadır huysuz mızmız oldu.gündüz sadece şekerleme yapıyor.en fazla uyuduğu 20 dk.uyumadığı zamanda kucakta gezdirince susuyor.aynı dertten mi muzdaripler acaba senin oğlunla :KK50: ayrıca benim oğlumunda doğduğundan beri genital ve bıyık sakal bölgesinde sarı sarı tüyler var :KK1: sarışın zaten bebişim.kafası da yağlanıyor.önemli bir sorun mu ki bu?dün dr götürdüm ama sormadım,hiç aklıma bile gelmedi.sen sorunca dr un söylediklerini bizimle de paylaşırsan sevinirim.

adet olan var mı kızlar aranızda?olsam da şu karnımın şişi inse diyorum hani :KK1:

merhaba bende ocak annesiyim:) umarım hepimizin bebekleri hayırlı olur...üye olmadan öncede okuyordum deneyimleri paylaşmak çok güzel...yalnız değilim hissini yaşatıyor burada olmak:)

hoşgeldin hayatım. herkesin derdi aynı. "şöyle oldu normal mi böyle oldu normal mi".."normal canım bizim kız da öyle" fln..yakında hepimiz birbirimize sorup normal zannedip salgın hastalıktan gidersek şaşırmıcam:)

valla ben kendimi zor tutuyorum göbeğime kafayı takmamak için böyle şeyler yazmayın fena oluyorum..
hiçbir kıyafetim olmuyo, hala hamile pantolonlarımı giyiyorum. ama sabrediyorum. 6. aydan sonra tatlıya hamurişine son. günde 15-20 mekik bu iş biter. şimdiden takmayalım yağlardan şok programla kurtulalım. ama şimdi değil:) şimdi süt zamanı

sanırım aynı durumdayız.boyum uzun ve yıllardır hep 36 bedendim.doğumdan sonra 2 kilo fazlam kaldı.kendiliğinden veriyorumm ama süt olsun diye sürekli yemekten o iki kilo yapıştı maalesef.bacaklarım zayıf göbüş de maşallah şekerpare gibi oldu :) mekik çekmek lazım ama sezaryen dikişleri tehlikeye girer mi?

benim oğlum da çok sakin bir bebekti son bir haftadır huysuz mızmız oldu.gündüz sadece şekerleme yapıyor.en fazla uyuduğu 20 dk.uyumadığı zamanda kucakta gezdirince susuyor.aynı dertten mi muzdaripler acaba senin oğlunla :KK50: ayrıca benim oğlumunda doğduğundan beri genital ve bıyık sakal bölgesinde sarı sarı tüyler var :KK1: sarışın zaten bebişim.kafası da yağlanıyor.önemli bir sorun mu ki bu?dün dr götürdüm ama sormadım,hiç aklıma bile gelmedi.sen sorunca dr un söylediklerini bizimle de paylaşırsan sevinirim.

benim doktorum 3. aydan sonra mekik çekebilirsin öncesinde çekme dedi. ben de sezeryan oldum. bence bekle biraz daha ben de zor tutuyorum kendimi. helva bilemem ne yemekten göbek aldı gidiyo..

valla ben kendimi zor tutuyorum göbeğime kafayı takmamak için böyle şeyler yazmayın fena oluyorum..
hiçbir kıyafetim olmuyo, hala hamile pantolonlarımı giyiyorum. ama sabrediyorum. 6. aydan sonra tatlıya hamurişine son. günde 15-20 mekik bu iş biter. şimdiden takmayalım yağlardan şok programla kurtulalım. ama şimdi değil:) şimdi süt zamanı

bacım süt zamanı dedik yedik yedik şiştik..aldım başımı gidiyorum.helva ye börek ye çörek ye... 15-20 mekik yetmez valla:KK52:

bacım süt zamanı dedik yedik yedik şiştik..aldım başımı gidiyorum.helva ye börek ye çörek ye... 15-20 mekik yetmez valla:KK52:

fazlasını çekebilecek misin:)) ben kaldıramam popomu gibi geliyo ondan düşük tuttum sayıyı:)

ay hakkaten ben de okuyunca şimdi şaşırdım bizimki de öyle son 10 gündür remsne memeye küstü. ben az olduğu için öyle yapıyor zannediyordum ama bazılarınızda da olmuş. gezegenlere mi bişey oluyo acaba:)

Bir cok mesaj okudum, bebeğim az emıyor, ağlıyor memede, basını geri çekiyor diye. Overactive letdown sorununuz var muhtemelen, yani sütünüz emerken birden fiskirarak boşalıyor. Böyle ağzına boğazına fiskirinca bebek rahatsız oluyor. Ağlıyor diye vazgeçmeyin emzirmekten. Emzirme oncesinde biraz pompaya veya elle sutu sağmak, geri yatarak (bebek ve boğazı memenin üstüne geleceginden yerçekimi etkisiyle fiskirma şiddeti azalır) gibi yöntemler var basa çıkmak için.

İkinci bir ihtimal de uyku penceresini kaçırmış olmanız. Cocuk gözlerini ovusturur ve esner vaziyetteyse hemen uykuya yatırın. Gecikirse uyuyamadigi için huzursuzluğu giderek artar ve memeyle kavga da bunun bir sonucu olabilir.

Emzirme grevi/nursing strike denen bir olay da var, çeşitli sebeplerden emzirmeyi reddediyor bebekler bazen. Vazgeçmeyin, ısrarlı olun (bebeği ac bırakmadan!) pompalayin ki süt üretimi azalmasın. Çoğunlukla tekrar sorunsuz emmeye geri donuyorlar.

X