2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
cnm ben kızımı dün kontrole götürdüm 5 dk emiyor naparsam yapıyım almıyor bidaha dedim bana uyandır bir şekilde 15 20 dk emsin dedi...demesi kolay tabi.sonra kilo ölçümü yaptı iyi kilo almış demekki yetiyor emdiği kadarı ama sen yinede zorla dedi.bide 2 satte bir emziriyordum 3 saatte ver daha uzun emer acıkırsa dedi.daha denemedim 3 saati çünkü benim fıstığım 2 saatte bir uyanır oldu aşağı yukarı.sen 3 saatte bir vermeyi dene bakalım değişecekmi.kontrolden sonra sağlık ocağında kontrole gittim ordaki hemşireye sordum 5 dk emiyor napıyım dedim oda direk çene kasları güçlenmiştir takma kafana iyi kilo almış dedi.neticede kilo alımı iyi ise emme süresine sanırım çok kafayı takmamak lazım anladığım kadarı ile...umarım biraz olsun yardımcı olmuşumdur.hoşçakal

evet kızlar maden suyunun etkisini ben de denedim ve onaylamış bulunmaktayım
stok yapabiliriz:KK1:

Ben 90 cc yapıyorum, mamayla 100 yani.

Gündüz uyumadıklarında ne yapıyor sizinkiler? Bizimki çok çok az duruyor kendi kendine. Gündüz uykusu da okadar azaldı ki... Ağlıyor ağlıyor ağlıyor... Akşam ağladığında kolik katlanıcaz dedim, şimdi öğlen 12ye kadar çıktı. Demin kucağımda o ağlıyor ben ağlıyorum. Şimdi sızdı kucağımda. Zaten sırf sütümle besleyemiyorum, ağlayınca susturamıyorum. Temizlikmiş ütüymüş hak getire, kadın gelmese yandım. Kayınvalidem sallarken ancak tırnaklarımı kestim sabah. Kadın dışarı çıktı, bir tabak pilavı zor yedim bir saatte. Yok dengeli beslenecekmişim de sütüm olacakmış... Hepiniz böyle misiniz bizimki mi huysuz? Ben beceremiyorum galiba bu işi. Yetemiyorum. Çok üzgünüm çok.

cnm ben kızımı dün kontrole götürdüm 5 dk emiyor naparsam yapıyım almıyor bidaha dedim bana uyandır bir şekilde 15 20 dk emsin dedi...demesi kolay tabi.sonra kilo ölçümü yaptı iyi kilo almış demekki yetiyor emdiği kadarı ama sen yinede zorla dedi.bide 2 satte bir emziriyordum 3 saatte ver daha uzun emer acıkırsa dedi.daha denemedim 3 saati çünkü benim fıstığım 2 saatte bir uyanır oldu aşağı yukarı.sen 3 saatte bir vermeyi dene bakalım değişecekmi.kontrolden sonra sağlık ocağında kontrole gittim ordaki hemşireye sordum 5 dk emiyor napıyım dedim oda direk çene kasları güçlenmiştir takma kafana iyi kilo almış dedi.neticede kilo alımı iyi ise emme süresine sanırım çok kafayı takmamak lazım anladığım kadarı ile...umarım biraz olsun yardımcı olmuşumdur.hoşçakal

Sağol canım çok teşekkür ederim. Diyorlar ya ilk 5 dk sulu süt gelirmiş doymazmış diye. Demek ki bu da standart değil. Ah üç saatten geçtim, iki saat de yeter uyanıkken bana. Hele iki gündür o kadar mızmız ki ağlayınca veriyorum bu sefer bende süt kalmıyor. Vermesem çocuğu aç bıraktım gözüyle bakılıyorum. Delirmeme az kaldı:KK43:

Ben 90 cc yapıyorum, mamayla 100 yani.

Gündüz uyumadıklarında ne yapıyor sizinkiler? Bizimki çok çok az duruyor kendi kendine. Gündüz uykusu da okadar azaldı ki... Ağlıyor ağlıyor ağlıyor... Akşam ağladığında kolik katlanıcaz dedim, şimdi öğlen 12ye kadar çıktı. Demin kucağımda o ağlıyor ben ağlıyorum. Şimdi sızdı kucağımda. Zaten sırf sütümle besleyemiyorum, ağlayınca susturamıyorum. Temizlikmiş ütüymüş hak getire, kadın gelmese yandım. Kayınvalidem sallarken ancak tırnaklarımı kestim sabah. Kadın dışarı çıktı, bir tabak pilavı zor yedim bir saatte. Yok dengeli beslenecekmişim de sütüm olacakmış... Hepiniz böyle misiniz bizimki mi huysuz? Ben beceremiyorum galiba bu işi. Yetemiyorum. Çok üzgünüm çok.

BİZDE çok mızmızız gündüzleri en uzun 45 dk uyuyoo bi türlü uykuya dalamıyoo hep bi mız mız modunda :KK19:
gecede 3te uyuyoo 3 kadar aynı mızmızlık devam sıkıntısı ne bilmiyorum ki :26:yalnız degilsin canım üzülme benimde annem olmasa halim harap valla :KK5:geçecek bugünlerde inş.düzene girecegiz :KK9:

selam kızlar,

ne yapıyosunuz?

ben maden suyu içiyorum dünden beri bakalım henüz degişen bişey yok aama inş.fayda eder :)

kızlar siz bebişlerinize kaç cc mama veriyosunuz benim sütüm pek olmadıgı için mama veriyorum bazen 60cc bazen 80 cc ??

bizimkiler 100den aşağı içmiyor
oğlana kalsa günde 2 kilo süt içecek valla çok obur:nazar:
uyumadan önce ve gece kalktıklarında oğlan 125 kız 150 ama gündüzleri 100 içiyorlar

BİZDE çok mızmızız gündüzleri en uzun 45 dk uyuyoo bi türlü uykuya dalamıyoo hep bi mız mız modunda :KK19:
gecede 3te uyuyoo 3 kadar aynı mızmızlık devam sıkıntısı ne bilmiyorum ki :26:yalnız degilsin canım üzülme benimde annem olmasa halim harap valla :KK5:geçecek bugünlerde inş.düzene girecegiz :KK9:

Aminnn inşaallah. Bazen umudumu kaybediyorum hep böyle olacakmış gibi geliyor, içim gidiyor gözündeki yaşı silerken. Allah yardımcımız olsun.

Aminnn inşaallah. Bazen umudumu kaybediyorum hep böyle olacakmış gibi geliyor, içim gidiyor gözündeki yaşı silerken. Allah yardımcımız olsun.

Sizlerin ilk cocuk herhalde canim ya uzulmeyin ilk seferde herkez ayni oluya herhalde ilk kizimda bende boyleydim ne gece ne gunduz uyuyordu cildiracam zannettim ama zaman okadar cabuk geciyoki buyudu bide kardes bile yaptim ozamanlar ay kesinlikle yapmam diyordum simdi ayni sekilde devam 4 aylik 6 aylik olsun derken yasina giriyor sonrasi hatirlanmiyo bile...
Bide emzirme ile alakali kimi insanin sutu yavan oluyo yagsiz kimide daha tagli oluyo benim arkadasim labaratuarda tahlil yaptirmisti sutun gag orani azdi ama tabi yediklerimizde etkiliyo kalitesini tek sodayla olmaz bide yaninda tahin helva yeyin bomba olur valla

selam kızlar,

ne yapıyosunuz?

ben maden suyu içiyorum dünden beri bakalım henüz degişen bişey yok aama inş.fayda eder :)

kızlar siz bebişlerinize kaç cc mama veriyosunuz benim sütüm pek olmadıgı için mama veriyorum bazen 60cc bazen 80 cc ??
Benim 1 damla bile sütüm yok doğum yaptığımda vardı ama gebelik zehirlenmesi yaşadığımdan 1 hafta kadar doktorlar sütümü verdirtmedi bebeğime mama verdiler.Sonrasında inanılmaz uğraştım emsin diye ama nafile.savaştım nerdeyse.sağdım onda da çok az çıktı günden güne de azaldı ve bitti.Yemediğim içmediğim şey kalmadı.o yüzden kalkıp şurda sütüm yok diye birşey yok şunu yiyin bunu yiyin diyenlere sinir oluyorum ve anne sütü veremedığım için vicdan azabı duyuyorum.kızım bir hafta sonra 3 aylık olacak ve 2 saatte bir 60cc yiyor.

Benim 1 damla bile sütüm yok doğum yaptığımda vardı ama gebelik zehirlenmesi yaşadığımdan 1 hafta kadar doktorlar sütümü verdirtmedi bebeğime mama verdiler.Sonrasında inanılmaz uğraştım emsin diye ama nafile.savaştım nerdeyse.sağdım onda da çok az çıktı günden güne de azaldı ve bitti.Yemediğim içmediğim şey kalmadı.o yüzden kalkıp şurda sütüm yok diye birşey yok şunu yiyin bunu yiyin diyenlere sinir oluyorum ve anne sütü veremedığım için vicdan azabı duyuyorum.kızım bir hafta sonra 3 aylık olacak ve 2 saatte bir 60cc yiyor.

çok üzüldüm cnm ama kendini üzme herşeyin hayırlısı benimde kızım anne sütünden çok mama yiyor bende herşeyi denedim süt olsun diye ama olmayınca olmuyo biraz yapı meselesi benim ablalarım ve anneminde sütü çok olmamış üzülme lütfn ve vicdan azabı çekme bu senin suçun degil şükret ki bebegin seninle ve saglıklı çok şükür sana gülen gözlerle bakabiliyor bunları düşün saglıklı olsunlarda varsın mama yesinler ne yapalım ...

çok üzüldüm cnm ama kendini üzme herşeyin hayırlısı benimde kızım anne sütünden çok mama yiyor bende herşeyi denedim süt olsun diye ama olmayınca olmuyo biraz yapı meselesi benim ablalarım ve anneminde sütü çok olmamış üzülme lütfn ve vicdan azabı çekme bu senin suçun degil şükret ki bebegin seninle ve saglıklı çok şükür sana gülen gözlerle bakabiliyor bunları düşün saglıklı olsunlarda varsın mama yesinler ne yapalım ...

Saol canım benim.İlk başlarda insanların yanında biberonu çıkarıp mama yedirmeye bile utanıyordum alıştım artık ben elimden geleni yaptım.

Saol canım benim.İlk başlarda insanların yanında biberonu çıkarıp mama yedirmeye bile utanıyordum alıştım artık ben elimden geleni yaptım.

bende dışarda mama verdigim zamn tanıdık tanımadık herkesten hemen ilk tepki ''aaaaaaaaaaaaa emzirmiyomusun annesi ?'' yok emziriyorumda mememi kıskanıyorum çocugumdan diyesim geliyo aynı zamnda da bi tane yapıştırasım geliyo suratlarına :18:

şimdi bende alıştım kimseyi sallamıyorum kafama takmıyorum takma canım sende boşveerr, bebegim benimle ya bana gülen mutlu gözlerle bakıyo ve çok şükür ki rabbime saglıklı ya bu bana yeter rabbim hepimizin evladını korusun amin..

iyi de içtim süt yaptı diyenler soda dedi ama :))
demekki soda yapmış süt işte :))
belki de psikolojiktir :))

tamam ben dikkat edip alacağım bakalım ne olacak merak ediyorum

içtim süt yaptı diyenlerden biri benim. yok arkadaşım gerçekten pisikolojik değil.çok ciddi farketti psikolojik olacak kadar değil yani :) soda ağız alışkanlığı dedik .tabiki maden suyu.doğal mineralli kaynal suyu yani :)

bende dışarda mama verdigim zamn tanıdık tanımadık herkesten hemen ilk tepki ''aaaaaaaaaaaaa emzirmiyomusun annesi ?'' yok emziriyorumda mememi kıskanıyorum çocugumdan diyesim geliyo aynı zamnda da bi tane yapıştırasım geliyo suratlarına :18:

şimdi bende alıştım kimseyi sallamıyorum kafama takmıyorum takma canım sende boşveerr, bebegim benimle ya bana gülen mutlu gözlerle bakıyo ve çok şükür ki rabbime saglıklı ya bu bana yeter rabbim hepimizin evladını korusun amin..

Off sorma insan kendini suçlu hissediyor saklama ihtiyacı duyuyorsun. Ama aynı insanlar çocuk birazcık ağlayınca karnı mı aç sütün yetmiyor mu diyorlar. Ben de elimden geleni yapıyorum hem sütümle hem çevremle mücadele ediyorum, en azından vicdan azabı duymak istemiyorum çocuğumu sütümle besleyemedim diye. Herkes kendinde bu konuşma hakkını nereden buluyor anlamıyorum, sanki sormuşsunuz gibi hemen başlıyorlar. Geçen gün yine birisi akıl verdi, ben o kadar araştırıyorum ki on tane çocuğu olandan daha çok şey bildiğimi iddia ediyorum dedim. Bir gün birinin kalbini kırıcam.

Selam Bayanlar
Süt bir kere kesildiği zaman ne yapılırsa yapılsın geri gelmiyor sanırım.soda,helva,humanna vs gibi şeyler var olan sütü artırıyor anladığım kadarıyla.
Bu arada bizim uykular çok düzensiz gece ne güzel uyuyordu.3 günden beri gece askerim uyumuyor.bunu nasıl düzene sokabilirim.asker gibi diyor uyudu diyorum yatırıyorum 20-25 dk sonra başlıyor ağlamaya. gündüzde bu sefer 3 saat aralıksız uyuyor.

Kızlar bn geldmmm rota aşımıI olduk dün bide kızımın kulakları okuyordu dr gittik hiç bîşey yok çok şükür gaz damlası verdi ama genede uymuyor kızım geceleri çok huzursuz ne yapıcağımı bilemîyorum saat 5 olmadan uymuyor:KK14::KK14:

bende dün akşam yemeğinden sonra 1 adet doğal mineralli kaynakı suyu :) içtim ama noldu bilmiyorum

Ben uyutmuyorum oğlumu, gündüz uykusu gelince ya kendisi uykuya dalar ya ağlar, ağlarsa ağzına memesini verir ya da azıcık emziririm yatırırım uyur 1 saat falan. Saat 9 dan sonra da karnını doyurunca uyuyor, 3-5 saat. sabah 7-8 gibi de tamamen uyanıyor.

Eğer gün içinde çok uyuduysa, 9'a kadar uykusu gelse bile uyumasın diye oyalamaya çalışıyorum. Ama uykusuzluğa hiç gelemiyor garibim aynı ben :KK1:

Şimdilik sallamaya falan gerek olmadı. Böyle gider inşallah.

bizim oğlanlar aynıymış:) uyuma uyanma saatleri bir:) ben de 8-9 a kadar oyalamaya çalışıyorum.. dayanamıyor

Kızlar bn geldmmm rota aşımıI olduk dün bide kızımın kulakları okuyordu dr gittik hiç bîşey yok çok şükür gaz damlası verdi ama genede uymuyor kızım geceleri çok huzursuz ne yapıcağımı bilemîyorum saat 5 olmadan uymuyor:KK14::KK14:

arkadaşım geçen gün sordum gece kawramını öğrendi mi diye hayır dedin, peki neden öğretmiyorsun??
gece ışık açma konuşma, biraz zaman alır ama düzelir geceleri uyumaya başlar.. gündüz de çok uyutma..ama uyutma süresini 2 saati de geçirme.. çünkü bebekler 2 saati aşınca yorulunca derin uykuya geçmesi zor olur bunu da unutma.. rahatlaması için papatya çayı yada milupa gece çayı werebilirsin.. ben çok huysuzlandığı zaman weriyorum.. bu arada yatmadan önce mutlaka ağızdan gaz çıkarmasını we alttan da bacaklarını hareket ettirerek gaz çıkarmasını sağla.. ben uyutmadan önce kollarını tutup yawaşça yerde yuwarlıyorum, rahatlıyor..

Son düzenleme:

üzüldüm.. ama biz emziren yada sütü az olan-çok anneler birbirimize deneyerek önerilerde bulunucaz tabi ki, sinir olmayacağız. benim oğlum 1 hafta memeyi tamtutamadı, ben rahattım şırıngayla az az mama werdim.. süt olayı yemeden içmeden çok psikikolojik.. hem mama wermek ayıp mı?? onlar bizim yawrularımız ne gerektriyorsa onu yapıcaz.. ben sağda sütüm çoğalmasaydı mama wermeye niyetlenmiştim.. bunu da hiç takmazdım.. ben doymazsa ona takarım kafayı..

X