2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

evet bunu denedim
hatta tracy hogg diye bir yazar var
o rüya öğününden bahsediyor, ben onu da uyguluyorum tavsiye ederim bi araştırın isterseniz annişler

kızlar benim sezeryan dikişi ki estetik dikiş. o çiginin altında ve üstünde kahverengilikler oluyor bilgiis olan var mı

bilmiyorum tatlım bende öyle bişey yok
ama ufak bir iltihaplanma olmuştu, kızarıklık morluklar vardı bir de ağrıyordu çok fena
seninki ağrımıyorsa sorun yoktur heralde

ben baştan beri traccy hoga göre düzeni kurdum zaten
uyguladım sonuç veriyor gerçekten gerçi her bebek bir olmaz belki ama
şimdi de gündüz az uyutup geceu ykularına ağırlık vermeye başladım ki gece uyumayı öğrensinler diye
gerçekten de etkili valla

easy sistemini uygulayabiliyor musun
ben bir türlü oturtamadım ya olmadı

easy sistemini uygulayabiliyor musun
ben bir türlü oturtamadım ya olmadı

yok ben şöyle yaptım
doğduklarından beri on gün öncesine kadar
3 sat rutini uyguluyordum,3 saatte bir besleyip yatırıyordum
ve bir süre sonra kurulu saat gibi tam 3 saat sonra kendileri uyanmaya başladılar
bebekler çabuk alışıyor
şimdi ise gündüz 3 saatte bir uyutma olayını bıraktım
oturma odasına halının üzerine battaniye serip oraya atıyorum gündüzleri
orada uyutmaya zorlamıyorum
besliyorum altını alıyorum
uyuyor uyanıyorlar en fazla uyudukları 1,5 saat
biraz bakınıyorlar biraz ağlıyorlar vakit geçiyor
topu topu 5 saat uyumuyorlar bile
akşam da saat 9 da besleyip yatırıyorum

şimdlik böyle ama işe başlama zamanına yakın bakıcım da olacak
o zaman da iş saatlerine göre bir düzen oturtup gündüz 2 kere 1,5 saatlik uyku düzenine girip yine gece uzun uyumalarını sağlayacağım
bu şekilde düzen kuracağım

selammmmm
arada bir girip okuyorum sorum varsa soruyorum hepinizden allah razı olsun
yine bi sorum var size
geceleri bebeğmi emzirken uyuya kalıyor ve gazını çıkarmıyor çok fazlada uraşmyorum uyanmasın diye öylece yatırıyorum
amaaa
içimime kurt düşüyor acaba kusarmı bişe olrmu gaz rahatsız edermi diye düşünüp duryorum
sizde gazını çıkarmadan yatırdıgnız oluyomu
bu kızdan sonra çok evhamlı oldum bn yaaaff

ben mutlaa çıkarıyorum
çıkaramazsam da yan yatırıyorum kusarsa bi skıntı olmasın diye..

ayy sen böyle anlattıkça ikisi gözümün önüne geldi de çok komik yyaaa
birbirlreini uyandırıyolar mı

ben çıkarmıyorum ya yan yatırıyorum
çıkarmak gerekir aslında

ayy sen böyle anlattıkça ikisi gözümün önüne geldi de çok komik yyaaa
birbirlreini uyandırıyolar mı

ben çıkarmıyorum ya yan yatırıyorum
çıkarmak gerekir aslında
gündüz uyandrmaları işime geliyor çok uyumuyorlar böylece,gece de uyandrmyrlar çok şükür

Bizimki de gece pek çıkaramıyor gazını, ben de 10-15 dk kucağımda hafif hafif hoplatıp sonra yatırıyorum. Yan yatmayı sevmiyor, gündüz yüzüstü gece de yüzüstü veya sırt üstü yatırıyorum.

benim kızımda gece bir yada iki kere uyanıyor.daha emzirirken uyuyor zaten uykusu bölünmesin diye bende çıkarmıyorum gazını yan yatırıyorum.dönmesin diyede arkasına destek olsun diye çarşafı katlayıp koyuyorum.hem emziğinide çıkarıyor bazen boynuna felan sıkışmasın diye yan yatırmak iyi oluyor.

kızlar son zamanlarda sütüm epey azaldı.çok üzülüyorum.her şeyi denedim ama artmadı yine de.sanki bebeğim hep açmış gibi geliyor.mama veriyorum arada bir ama mamayı da sevmiyor zorla veriyorum.2 buçuk aylığız tam ve 5 kilo 900 gr.sizin bebekleriniz kaç aylık ve kaç kilo?

aynen ben de gece karınüstü yatırmaya başladım.. o yüzden gazını çıkarmasam bile en azından kafasını kaldırınca kendi çıkarıyor..

Bizde 71 günlüğüz 5.500 kiloyuz. 3kilo 60 gram doğdu. sütün azaldığını nereden anlıyorsun ? bende süt veriyorum.kilo alışı normalolduğu için yetiyor sanırım.ama bende korkuyorum azalacak diye.

günde 2 şişe maden suyu iç arkadaşım, bak nasıl artıyor gör:) ender saraç ın önerilerinden biri bu.. sade maden suyu yalnız..

gnydn kızlar. uyku düzeninden bahsetmişsiniz dün. devam edelim mi??bebeklerinizi gece uykusuna kacta yatırıyorsunuz? kaç kere kalkıyorlar. sabah kacta uyanıyorlar?
benim bebeğim hep aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanmıyo? siz o düzeni tutturdunuz mu?
birde benim oğlum bebek arabasını sevmio. sizinkiler nasıl? nasıl alıştırablirm? ben gezmeyi çookk seviyorum. e malum gittikçe ağırlaşıyo. kucakta gezemeyz.

62 günlükken 5800 dük. sağlık ocağında tartıldk. suan 70 günlük olduk bilemiyorum 6 olmustur galiba

benimkide hep emerek uyuyor gaz filan çıkarmıyorum emdiği sırada aplarsa o zamn iki pıt pıt yapıyorum sırtına emmeye devam ama derin uykuya dalınca hiö dokunmuyorum yatıyo eğer çok gaz sıkıştırırsa uyanıyo zaten o zamanda iki gezdirip gazını çıkarıp geceyse uyutmaya çalışıyorum gündüzse dokunmuyorum uyanık bakınıyor.birdee ben hep yan yatırıyorum zaten .

süt için öğün atlama , suyu bol iç dinlen ve moralini yüksek tut. bir kere sütün en büyük düşmanı acaba yetiyormu kaygısıdır lütfen bu kaygıdan kurtulmaya çalışın. daha önce de anlatmıştım ama kısaca bi özet geçersek bana dr mama ver sütün yetmiyor dedi. ben buna rağmen mama vermedim ve sütün yeteceğine inandım tabi araştırmalar sonucu çünkü anne sütü bebeğin ihtiyacının çok üzerindeymiş zaten. sen her fırsatta emzir canım.

ben bi düzen oturtmaya çalışmıyorum bebeğim 2 aylık. akşam hava kararınca uyuyor gece 2 defa uyanıyor emip uyuyor sabahta 5 buçukta kalkıyor. namaz vakti çıkınca öğlene kadar yine uyuyor sonra eğer bi huysuzluğu yoksa akşama kadar uyanık kısa uyku aralıklarıyla. bu düzenide kendi kendine kurdu :)) çok minik hiçbirşeye zorlamak istemiyorum boş yere düzen kurucam diye ağlatmaya zorlamaya gerek yok şimdilik şöyle bi toplasın kendini ilerleyen aylarda belki bişeyler yaparız. zaten ben evdeyim. tek işim o :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…