2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
kızım 6 yaşında anaokuluna gidiyor. ikinci gribini oldu oğlan doğdu doğalı. fazla uyarmadan sıkmadan yanından ayrılmasını gerektiğini söylüyorum ama her görmediğimiz ilk anda öpüyor yavrucak.. 51 günlük bebeğim dün banyodan sonra yatırdım. uykuya geçemedi bayağ bir süre sanki tükrüğünü yutamıyor , ses çıkarıyor. 1 saate zor uyudu yoruldu yutkunmaktan. banyodan sonra da yatana kadar hapşurdu 10 kez falan..
ilk doğduğunda da olmuştu bu tokrüğü yutamama gibi bikaç gün sürmüştü , anne karnında sıvı yutmuştır falan dedi doktor hemşire. bu sabah ta yine serum fizyolojik sıktım , hapşurduğunda burnundan sarı akıntı çıktı. grip mi oldu acep ? götürsem mi hemen doktora , yoksa anne sütü koruyucu diyorlar ya beklesem mi ? gtsek te ilaç verebiliyorlar mı ki ? fikri olan bilen var mı arkadaşlar ?

bebeklerin emmeyi öğrenmesi, ustalaşması zaman alıyor. benimki de sağımı alamazdı ucu düz biraz, ama şimdi ikisini de güzel güzel emiyor. solda ustalaşınca sağı da alır ama sağı mutlaka boşalt. mastit falan olmasın.

Benimde bastan beri oyle sol daha az sagda 60 cc cikiyorsa solda 30 cc, hep yarisi cikiyor, o kadar ugrasiyorum eviriyorum ceviriyorum uzun uzun sagiyorum ama yok bi cogalmadi sol taraf

Süt konusunda yapılan yorumların anneyi nasıl etkilediğini düşünmeden konuşuyor insanlar, üstelik çoğu da anne bu insanların. Hiç takam. Benimde ilk kızımda sol göğsümde süt yokmuş gibi gelirdi hep, ama kızımı sütten kestiğimde o kadar çok şişip ağrımıştı ki şaşırmıştım. Demek istediğim süt vardır muhakkak sen emzir yutkunma sesine dikkat et bence. Oğlunun emmesi nasıl? Benim kızım hep emmek istiyor, çok emince kusuyor ve akşama sütüm azalıyor. Emzirmeyince de elini emmeye çalışıyor :) Emzik de vermedik, emzik konusunda ne düşündüğünüzü merak ediyorum arkadaşlar. biz 51 günlük olduk bu arada :)

Benimde bastan beri oyle sol daha az sagda 60 cc cikiyorsa solda 30 cc, hep yarisi cikiyor, o kadar ugrasiyorum eviriyorum ceviriyorum uzun uzun sagiyorum ama yok bi cogalmadi sol taraf

benım de oyle sol hep sagın yarısı kadar. ve ben çocuklarına sadece anne sütü vererek büyüten annelere imreniyorum. maaşallah ama nasıl yetiyor anlamıyorum. benim genel olarak 4 saatte bir sağarsam toplam 60-70 ml cıkıyor. ve hala yetmiyor benim kıza zaten o dört saatin arasında kaç kez mama yapmak zorunda kalıyoruz. emziriyorum her seferinde ama kavga ediyo mmeyle bitti die yani yetmesi için her 2 saatte toplam 100 ml fln gelmesi lazım! öyle bir meme var mı yaa?? kaç çıkıyo ki sizin? bana imkansız geliyo öyle iki saatte memeler hop 100 ml süt üretecek

hamliyken düşündüğüm ve bildiğim herşeyi sildim unuttum şimdi yeniden öğreniyorum bu işi.. sallamam diyodum salladım (yanlara değil ama dikine kafası sallanmıcak şekilde), emzirirken uyumam diyodum öff rüya bile görüyürum Allah korusun kuzucuğumu, emzik vermem diyodum şimdi alışsa keşke diye gözünün içine bakıyorum..
emzik konusunda okuduğum ve doktorlardan dinlediğim kadarıyla emzik çok kötü bişey değil çok uzun yıllar kullanmadıktan sonra çene yapısını bozmasın diye tabi.. bebeklerin kendini rahat hissetmesi için elini bile emmesine izin verin diye okudum bi kitapta. o sebepten emme içgüdüsünü tatmin etmek için sürekli benim kız gibi meme emip veya mama yiyip obez olacagına emzik kullansın daha iyi.

bende böyle bişey okumuştum kızıma emzik verdim onu vermesem ya sallamam gerekiyordu yada kucağıma almam yanı cocuğun bi şekilde oyalanması gerekiyor.Zaten canı istemediği zaman emziği kendisi atıyor.

bu arada kızım gündüzleri uykuya dalarken mızırdamıyor ama gece uykusuna dalarken sürekli emziğini atıyor ve kollarını sürekli hareket ettiriyor acaba neden olabilir ben çözemedim.

insanin gercekten anne olunca anlıyor etrafındakilerin davranıslarını..bebekle geceleri bas basa kaldıgın zaman mantık falan kalmıyor..uyusada bende uyusam diyorsun..sallama sallamıyorum sımdılık ama sallayanlara hak veriyorum simdi..emzik veriyorum bende ilk günden beri..kızımın kendi kendi sakinleşmesi için işe yarıyor..birde rezene cayı veriyorum dogdugundan beri..kendimde günde 2-3 bardak tüketiyorum..faydası var deneyin

ah canım ah..biz 52 günlük olduk..gogus ucu yaralarından neler cektim..aglaya aglaya emzirdim kızımı..içerlerim koptu gitti resmen ama pes etmedim..anne sütü veriyorum kızıma masallahı var..mama vermıyoruz..hala tam geçti diyemem emzirirken hafiften agrılarım var ama geçecek hepsi..sabırlı olmak lazım..
ben garmastan pomad diye krem var onu kullandım..tavsiye ederim..her emzirmeden sonra sürdüm..bir tüp bitirdim faydasını gordüm..şimdi ise her emzirmeden sonra zeytınyagı sürüyorum cok az kaldı yakında goguslerim gececek..

Allah sabır versin canım..zor bir süreç ama zamanla emzirmekten zevk alacaksın..

kızlar benim büyük oğlum gaz sancısı yüzünden sabahlara kadar ağlıyordu.ses telleri tahriş olmuştu.göbek fıtığı bile oldu.süt ve mama karışık veriyordum.ikizlerdi 7 aylık doğmuşlardı küçüklerdi hiç emmediler ondan gaz oluyor herhalde demiştim.ama bebeğimde gaz var.geceleri berbattı .ben hala gaz yapabilecek şeyler yemiyorum sütten geçmesin diye.bebişimde savaştım mama vermiycem diye sarılık olunca aşırı kilo kaybı oldu.dr.mama verelim dedi.inatla vermedim.sürekli sağdım verdim emzirdim üstüne sağdım verdim.oğlum iyi kilo aldı sarılığıda 5 günde atlattı.gazı içinse sab başlamıştık işe yaramadı. AGULİNE isimli bitkisel bir şurup verdi doktorumuz.çocuk rahatladı resmen tavsiye ederim.doktor günde 3 kere ver dedi ben 2 kere ve daha az miktarda veriyorum yinede rahatladık.

bu arada kalça ultrasonu ve işitme testini bakanlık zorunlu tutuyor.sağlık ocağı sorup duruyor yaptırın diye.ben ultrasonu özelde 165tl ye çektirdim.

Sallamam alışmasın derdim, şu an bebişim ayağımda uyuyor. Emzik vermem alışmasın derdim, emzikle şak diye uyuyor, hem hırsından göğsümü emip sütü de iyice boşaltmamış oluyor. Telefonu aynı odada bile tutmam derdim, bu msjı telden yazıyorum:) Hamileler, unutun bildiğiniz her şeyi unutun!

Son düzenleme:

aguline tawsiye etti doktor da bize.. sab simplexi önermiyorum demişti.. zaten işe yaramayınca om-x daha iyi geldi diye onu aldık.. aguline alaymışız keşke

emmesi 10 dk falan sürüyor.. yutkunma sesi war ama sağ göğüs yumuşak sıkınca süt geliyor.. emmesi bitince fışkırmıyor sadece.. sürekli emmek istiyor aynen ama emince daha çok gaz oluyor kusuyor..şu an 47 günlük ama baya bir maaşallahı war mama wermediğim halde..
emzik kızım almamıştı, oğlum ewe gelir gelmez aldı ama sonraki günler diliye itmeye başladı.. şimdi çok zorlarsak arabaya falan binince tutuyor emiyor aslında alması kolaylık diye düşünüyorm

Son düzenleme:
memelerim doğuma 1 ay kala uçları hafiften tahriş olmuştu yani yaraya müsaitti,15 gün önceden lansinoh aldım ama yalan yani:)))
kesinlikle tek iyi gelen şey kalkan aventin kalkanını kesinlikle tavsiye ederim,doğumdan çıkar çıkmaz ilk işim bebekten önce onu göğüslerime takmak oldıu,çamaşıra değmediği içn tahriş etmiyor,hep kuru kalıyor,yanında kv yada bi başkası varsa asla utanma !!asla!!!emzirdikten sonra sütünü sür ve kurumasını bekle açıkta kalsınnnn,yok kayınvalidem yanımda ,kocam yanımdayken onun yanında açıkta kalmasın deme,meme nemli kalınca giysiye değince yara oluyor ve hiç kurumuyor

merhaba ben bu gruba ilkdefa girdim ilk kızım doğduunda üye olmuştum 2008 ekim annelerindendim şimdi ocak 24 de 2. doğumu yaptım. göğüs uclarına tek çare LANSOLİN diye bi krem var var bitkisel giğsünü silmeden emzirebiliyosun ben ilk doğumdada kullandım şimdide kullandım birde küçük olan göğüsüne wee'nin bi ürünü var göğüs ucuna takıyosun silikon cok ince şeffaf göğüs şeklinde onu kullan hem acını azaltır hem onunla emzirebilirsin öyle öyle göğsünün ucu cıkar büyür denemekte fayda var pahalı birşeyde değil çooook acı bişey o göğüs acısı ne cektim ben kanaya kanaya ağlayarak emzirdim

kızlar süpersiniz daha birşey demiyorum ben mayıs annesi olacağım inşallah gelip bunları bizim topikde yazın da kızlar acı gerçeklerle karşılaşşsın:)))

benim tecrübe yaşamış olanlara bir sorum olacak hangi markanın bebek bakım ürünlerini aldınız ve isabetli oldu tutturdunuz pişikdi bilmem neydi yaşamadan atlattınız çok merak içindeyimmm arada kaldımmmm bübchen mi mustela mı sebamed mi hangisiiiii??????

eğer kusuyorsa karnı doyuyor demekki benimkide sık sık emiyo ama öyle alışması cok kötü emzik emmiyodu eğer emziğe alışırsa emzirdinya mesela karnı tok ama yine emmek istiyor ozaman emzik verceksin cünkü bebekler emme ile rahatlıyo uykuya geçişte emme isteği duyuyo her defasında emzirincede gazlanıyo kusuyo oyüzden emzik şart diye düşünüyorum.cok rahatlık ve bebek içinde rahatlatıcı ben tutturamadım emziği midesi bulnıyodu dili ile itiyordu cihcco nun et emziği varya onu tutabilir diye düşündüm aldım ve emiyo onu cok şükür rahatladık biraz

SELAMM OCAK ANNELERİ,

dün gece saat 12.30 da kızıma humananın iyi geceler çayını içirdim 30cc kadar ve ben 50 gündür gece uykusunu unutmuştum sabaha karşı 5-6 da uyuyordum hem gazımız vardı hemde uykusuzduk ama humana iyi gibi dün gece 01.30 da uykuya daldı 5 e kadar uyudu tabii bende inş.bugünde uyur humana ilee gazımızda sab sımplexle daha bi düzeldi sanki bakalım hayırlısı

valla bunların hiçbirini almadım ben doktora hametan diye bi krem var onu yazdırıyorum başka bişey işe yaramadı çünkü bebedor bide johnson's baby nin kullandım ama yinede pişik oldu hametan 4 günde yara olan poposunu iyileştirdi kanıyodu poposu diğer ürünlerim hepsi johnson's baby lila renkli saç vücut şampuanı falan varya onlar cokgüzel yağınıda aldım ıslak mendilinde aldım şimdide primanın ıslak mendilini aldım oda güzel cok marka arama bence

bende de ayaklı beşiklerden var onunla salıyorum alıştı onda uyumaya,tekerlekli oldugundan her odaya rahatlıkla gidebiliyoo beşigimiz, emzikde alıştırdım emiyoo rahatım emzik konusunda yoksaa hep memede kalmak istiyoo gecede emzikle uykuya dalıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…