2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yorum yapmadan geçemedim. bende illkinde çatı muayenesinden korkmuştum doktorda sen nasıl bide normal istiyosun demişti doğum sancısı başlayınca çatı muayenesini hissetmiyosun bile demem o ki normal doğum olabiliyosa boşuna doğratmayın kendinizi :KK43:

sen nasıl hissetmedin yaa senin çatıların genişti demekki hiç abartmıyorum doğum sancım çatı muayeneleri kadar canımı yakmadı ama normalde yapılandan bahsetmiyorum suni sancı aldıktan sonra o cok acı verdi zaten ilkinde 10 saat suni sancı aldım agrı cektim bundada 3500 falan bekleniyo 3 ü doğuramadım bunu hiç doğuramam ben ilkinde hep normal doğum taraftarıydım bundada öyle ama çatılarım dar yine çok acı çekicem o yüzden cesaretim yok hiç akşamki halimi görsen acırdın sancılı bi şekilde eve dönmeyi göze alarak çocuk gibi kaçtım resmen bu konuda psikolojim normal değil sanırım:KK50:

benimde bugün dr kontorlum vardı bebeğim hala dönmemiş,kilosu da2.5 kilo falan doğar dedi kafa ölçümünü tam yapamıyorum pozisyonundan dolayı dedi, benim 40. hafta 4 ocak cuma günüydü dr daha dönmez alalım diyo,ben son günümü beklemek istiyodum ama :KK43: 1, 2 sinde olsun diyo vs.....sonuçta benim son günüm 4 ocak dı niye erken yapıyolar dr anlamıyorum bir türlü..... yoksa ben mi yanlış düşünüyorum kızlar kafam karışık bana fikir verin:).................

sezeryan olucak arkadaşlar anesteziyi nasıl düşünüyosunuz yarım mı yoksa genel mi olucaksınız? bi de onu karar vermek gerek............

selam kızlar merhaba derennn bizim muhtemel dogum tarihimiz seninle aynı :21:

benimde çatı muaynem var bu cts günü bakalım çatı muaynesinden sonra dogum şekline karar verecegiz drumla inş.normal doguma karar veririz çok istiyorum normal dogum yapmayı ama Allahtan hepimiz için hayırlısı olsun amin.

sezaryen olursamda zaten geçen hafta anestezi uzmanıyla görüşmüştüm genel anestezi istiyorum diye kagıtları da imzaladım zaten kesinlikle epidural,spinal vs istemiyorum diye bende migren var migren rahatsızlıgı olanlarda epidural normal yada epidural sezaryen daha agır baş agrıları yapabiliyomuş bu yüzden istemedim bakalım inş.gönlümüzce olur ve kızım denizim saglıkla dogar hepimiz için hayırlısı olsun amin..

selam kızlar. 14 ocakta beklediğimiz oğlumuz. sürpriz yapıp 3 hafta erken geldi.:)) biz iyiyiz çok şükür..:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

darısı başınıza olsun...sevgiler

gözün aydın canım Allah analı babalı saglıkla huzurla büyütmeyi nasip etsin darısı da biz bekleyenlerin başına amin..:nazar::emir_bebek:

sen nasıl hissetmedin yaa senin çatıların genişti demekki hiç abartmıyorum doğum sancım çatı muayeneleri kadar canımı yakmadı ama normalde yapılandan bahsetmiyorum suni sancı aldıktan sonra o cok acı verdi zaten ilkinde 10 saat suni sancı aldım agrı cektim bundada 3500 falan bekleniyo 3 ü doğuramadım bunu hiç doğuramam ben ilkinde hep normal doğum taraftarıydım bundada öyle ama çatılarım dar yine çok acı çekicem o yüzden cesaretim yok hiç akşamki halimi görsen acırdın sancılı bi şekilde eve dönmeyi göze alarak çocuk gibi kaçtım resmen bu konuda psikolojim normal değil sanırım:KK50:

benim kızımda aşagı yukarı dr dedine göre 3500-3700 arası dogarmış bakalım çatım dar mı geniş mi inş.hakkımızda hayırlıısı olur canım çok mu can yakıyoobu muayne ???

selam herkese..
ben daha ateş ölçer almadım:))
bi istatistik yapmak istiyorum ..
kimler hangi markayı aldı yazabilirse sevinirim ..

bende almadım marketleri dolanıoruz fıyat arastıryoruz...
alından temassız ölçen arıyoruz
medıcana tavsiye edıyor herkes 100tl civarı bıde gecen bunu bulduk kararsısız hangısı alsak diye
Brion Vega Temassız Dijital Ateş Ölçer (Yarım Saniyede Doğru ve Hassas Ölçüm) Yorumları - Hepsiburada.com

canım benim doğum başladığında doktor çatıya baktı dar diyip sezeryana aldı devlet hastanesinde ondan önce ebe yaptığında biraz acıdı ama doktor hiç acıtmadı belki eli hafiftir bilmiyorm artık

kontrolümüz vardı 36+0 da 2.550 g ama karın çevresi 2.5 hafta geri çıktı. benzer bişey çıkan var mı? şimdiye kadar hep ileri çıkıyodu aynı doktor aynı makine.. sezeryan için kaygılanırken onu unutup bunu düşünmeye başladım

selam kızlar yine bişey sorcam size.gerçi bu aralar ne sorsam cwp alamiorum kimse yok sanki sitede.bu nişan nasıl bişey kanlımı kansızmı ne renk.bnden bişiler geldi ama nşanmı degilmi tam emin degilim....

benimde bugün dr kontorlum vardı bebeğim hala dönmemiş,kilosu da2.5 kilo falan doğar dedi kafa ölçümünü tam yapamıyorum pozisyonundan dolayı dedi, benim 40. hafta 4 ocak cuma günüydü dr daha dönmez alalım diyo,ben son günümü beklemek istiyodum ama :KK43: 1, 2 sinde olsun diyo vs.....sonuçta benim son günüm 4 ocak dı niye erken yapıyolar dr anlamıyorum bir türlü..... yoksa ben mi yanlış düşünüyorum kızlar kafam karışık bana fikir verin:).................

mrb deren aynı durumdayım 15 ocak muhtemel doğumum ama kafa ters kilo 3.600 gelişim 2 hafta önde ve kasılmalar oluyor dr eve zor gönderdi alalım çünkü kasılmalar düzenli diye bende istemedim eve geldim kafasıda dönmez dedi zaten şuan beklemedeyim acil durumda kafanın ters olmasıda iyi değil diyrlar benim daha 3 haftam var bilmiyorum insan tecrübesiz olunca herşeye inanıyo sen ne yaptın kararın ne yönde beklemek ne zor şeymiş :18:

mrb deren aynı durumdayım 15 ocak muhtemel doğumum ama kafa ters kilo 3.600 gelişim 2 hafta önde ve kasılmalar oluyor dr eve zor gönderdi alalım çünkü kasılmalar düzenli diye bende istemedim eve geldim kafasıda dönmez dedi zaten şuan beklemedeyim acil durumda kafanın ters olmasıda iyi değil diyrlar benim daha 3 haftam var bilmiyorum insan tecrübesiz olunca herşeye inanıyo sen ne yaptın kararın ne yönde beklemek ne zor şeymiş :18:

Kasılmaların düzenli olması doğumun başladığını göstermiyor mu? :26: Ney bekliyorsun sen peki geri dönmesini mi? Risk alıyor olabilirsin gibi geldi bana, dikkat et.

Kasılmaların düzenli olması doğumun başladığını göstermiyor mu? :26: Ney bekliyorsun sen peki geri dönmesini mi? Risk alıyor olabilirsin gibi geldi bana, dikkat et.

yarın tekrar gideceğim dr eğer aynı şeyleri söylerse galiba bekletmem çünkü dediğin gibi risk almış olurum bu kiloyla zaten biraz zor döner artık :emir_bebek:

meraba canım senin bebeğim gelişimi ilerdeymiş maşallah kasılmalar falan varsa dr öle dediyse dr dinle yinede,benim bebeğim zayıftı bide nst normal çıkıyodu herşey o yüzden beklim dedim, ama karar verdik zaten 2 ocak günümüzü aldık Rabbim nasip ederse:) kafasının ters olması ne yönden iyi değilmiş anlayamadım. ilk olunca insan tecrübesiz oluyo ne yapıcağını bilemiyo ne kadar dr güvenmek istesek de:) hayırlısı hepimiz için... ama ihmal etme sende dikkat et

selam kızlar yine bişey sorcam size.gerçi bu aralar ne sorsam cwp alamiorum kimse yok sanki sitede.bu nişan nasıl bişey kanlımı kansızmı ne renk.bnden bişiler geldi ama nşanmı degilmi tam emin degilim....

emerbor doktorun bana anlattığı nişan kanlı ve akıntı gibi sümük şeklinde gibi yani bende bilmiyorum ama böyle söyledi dr.

canım valla benimde fazla bi bilgim yok hiç yaşamadığım için,kanlı leke gibi duymuştum sanki

meraba canım senin bebeğim gelişimi ilerdeymiş maşallah kasılmalar falan varsa dr öle dediyse dr dinle yinede,benim bebeğim zayıftı bide nst normal çıkıyodu herşey o yüzden beklim dedim, ama karar verdik zaten 2 ocak günümüzü aldık Rabbim nasip ederse:) kafasının ters olması ne yönden iyi değilmiş anlayamadım. ilk olunca insan tecrübesiz oluyo ne yapıcağını bilemiyo ne kadar dr güvenmek istesek de:) hayırlısı hepimiz için... ama ihmal etme sende dikkat et

evet zaten gelişimin ilerde olması beni tedirgin ediyo zaten yarın gidecem tekrar büyük ihtimallede beklemem çünkü kafa yukarda olunca suyun geldiği zaman kafa aşağıda olmadığı için kordon aşağı düşebiliyormuş ve bebek için risk oluyormuş sende dikkat et yani suyun felan gelirse sakın bekleme artık hayırlısı diyelim senin içinde hayırlısı olsun..

mrb kızlar bu sancı nasıl bişey oluyor anlayamıyorum ben .. bazen karnımda adet sancısı gibi sancı oluyor bazende kasıgımda agrı oluyor üşütmekten diye düşünüyorum . anlamadım bir türlü:18:
Hergün bebişten düzenlı aralıklarla tık tık hareketler geliyor sanırım hıckırıyor.. sizde de varmı böyle birşey ? Cuma günü gelsede doktora bir gözüksem :KK25: kafam cok karıstı.

evet zaten gelişimin ilerde olması beni tedirgin ediyo zaten yarın gidecem tekrar büyük ihtimallede beklemem çünkü kafa yukarda olunca suyun geldiği zaman kafa aşağıda olmadığı için kordon aşağı düşebiliyormuş ve bebek için risk oluyormuş sende dikkat et yani suyun felan gelirse sakın bekleme artık hayırlısı diyelim senin içinde hayırlısı olsun..

bak bunu bilmiyodum, dr sölemedi bişey saol canım

X