2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
İnşallah dayanırlar canım, gerçi sağlıklı olsunlar da gerisi çok da önemli değil ama olsun ne kadar çok kalırlarsa o kadar sağlıklı olacaklarımış gibi geliyor bize....

...

inş. inş..:KK16:

herkese günaydın ,doğum yapana arkadaşlar RABBİM sağlıklı sıhhatli evlat versin ,inş. doğru zamanda da sağlıkla doğurmayı bize nasip etsin...

Günaydın herkese :KK16: Hayırlı cumalar

Bu güzel günde herkese bol tekmeli, bebişli güzel günler diliyorum...

Biz kızımla erkenciyiz, gece doğru düzgün uyuyamama rağmen uyuyamadım 8den sonra :KK50::KK19:

nasılsınız,
BUGUN CUMA ÇOK SÜKÜR YARIN EVDE BİRAZ YATMAK İSTİYORUM. SABAH İSE GELDİM NASIL UYKUM VAR ANLATAMAM ESNE ESNE AGZIM AYRILIYOR BENİM GİBİ OLAN VAR MI?35 HAFTAMIZI DOLDURDUKYANI 36 DANGÜN ALIYORUZ...UMARIM ERKEN DOGMAZ ÇÜNKÜ DAHA BİR AFTA DAHA İSE GELECEGİM..ONDAN SONRA EVDE DİNLENMEK İSTERİM BİR İKİ HAFTA..YARINI KIZIMI GÖRECEGİM ÇOK MUTULUYUM...

slm kızlar bayadır yazamıyorum.hala izne ayrılmadığımdan işyerinde pek fırsat olmuyordu neyseki salı günü bitiyor artık ondan sonra evdeyim inş:) bu arada erken doğum yapanlar olmuş hepsini tebrik ediyorum. inş sorunsuz sağlıklı bir dönem geçirirler.benimde kontrolüm yarın bakalım bebişim kaç kilo olmuş. en son 2 hafta önce 2500 dü. Allah a şükür bebekle ilgili bir sorun yok. sadece benim trombositlerim düşmeye başladığından benle ilgili sorun var bakalım hayırlısı

kızlar günaydın aranızda sezeryan olacak varmı doktorunuz gün verdimi kaçıncı haftada alıcak yada bebeğinizi??

canım haftaya erken diil mi bende sezaryen olursa ocak ın ilk haftası gibi olur diyodum 38+ da cok mu gec oluyo ?
:26:
Evet ama biraz zorunluluktan oldu. Hem kum döküyorum doğum sancılarını tetikledi. Hem miyomum var. Hem de plasenta da küçük bir bölüm yaşlanmaya başlamış. Doktorum daha fazla tutmanın anlamı yok, riske atmayalım dedi. Çünkü plasenta daha fazla yaşlanırsa bebek kendi kendine eşinden ayrılabiliyormuş. Hoş yarın kontrolüm var, cumartesi de alabilirim bir gelde dedi. Yarın bile olabilir yani.

hayırlı cumalar kızlar

RABBİM bu mübarek günün hatırına hepimize hayırlı ve sağlıklı bir şekilde evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Tunaydinn baaayanlar ve herkeze hayirli cumalarrr..bugun tembellik yaptim ise gitmedim kactim su cocugun kiyafetleri yikandi utuliyim diye, karsimda iki koltugun ustu tepeleme dolu onlar bana bakiyoo ben onlara bakiyorum hala bi action yok saat 1 oldu birinin koltuktan kaldirmasi lazim bi el ativerin:KK1:
Su bacak hareketini yaptim arkadasin dedigi gibi birini attim digerini atamadim daha var galiba ne erken gec gelcek heralde:KK16:

Hepinize tünaydın kızlar...
Kimsecikler yok gibi,çok az sayfa ilerlemiş.eskiden takip edicem diye çatlardım,şimdi okuması çok rahat:KK34:
Bende güya izne çıktım ama hiç bi iş yaptığım yok,anca tembellik yapıyorum demek ihtiyacım varmış:KK37: Allahtan annem geliyor yanıma,bebişin çamaşırları ütülerini o yapar artık:KK23:
kızlar şu bacak hareketini bende rahatlıkla yaptım,ay zaten bizim daha çok vaktimiz var mümkünse biraz daha dursun dimi?

Hepinizi çok öpüyoruz,şimdiden güzel haftasonları diliyorum...

Kızlarrr çok moralim bozukkk
dün gittik kontrole 35+3 te kızım 3 kilo olmuş.bağırsaklarında ekojenite gördü doktor.strese girmiş olabilir dedi.kakasını yapabilir dedi.10 gün sonra 4 boyutlu ultrasona gircem bide sezeryana alıştır kendini dedi:KK43:((
ben normal istiyorum bebeğim stres yapmış çok üzüldüm.eşimle hiç konuşmadım akşam.stresli olmamın en büyük sebebi o çünkü.ilgisiz gamsız vurdum duymaz....
Hastayım ölüyorum desem sadece geçmiş olsun der o kadar.ama o hasta olsa ben sabaha kadar başını beklerim.
Bazen en büyük hatanın bende olduğunu düşünüyorum onunla evlenerek hata mı yaptım diye kendimi sorguluyorum.aslında iyi biri ama çok ilgisiz...bunları düşününce iyiden iyiye geriliyorum.
Neyse başınızı ağrıtmayım fazla sağlıcakla kalın
canim masallah bebegine. :nazar: esini takma kafana strese sokma kendini .
her esin bir eksigi oluyor. Bizimkide deli gibi ilgili degil ama sorun etmiyorum. onemli olan bebis. Ayni hassasiyeti babalardan beklemeyelim onlar daha farkinda degiller. Dogunca tavri degisir canim
Bugün 36+5 de dr kontrolümüz vardı, bebeğimiz 2833 gr olmuş. Doktora acaba 2012 mi yoksa 2013 demi doğar merak ediyorum diye sordum. O da erken doğum riski olupta ilaç kullandımız hastalar daha sonra miyadını doldurabiliyor dedi. yani 2013'ü beklicez biz galiba :) Çünkü ilk doğumumda normal doğumdu, tek sıkıntımız bebeğin boynundaki kordon :KK43: Doğum yapan arkadaşlar allah analı babalı büyütsün.
gunumuz ayni benimde 33. haftada rahim incelmesi oldu 3 gun seru yedim simdide tik yok:) yarn kontrolum var bakalim ne diyecek dr??

Evet sorularınızı cevaplayayim KIZLAR;

Kızımız bugün Öğlen 13:40da dünyaya gözlerini açtı.
Kilosu 2030gr ve Rabb'ime bin şükür kuveze hic girmedi suan ablamın yanında
İkisininde durumlari iyi. tek sorun ablamın gala sancıları geliyormuş
aman masallah canim niye sancisi oluyor acaba? sezaryan mi oldu normalmi? suni sanci takildi yazmisti ama en son?
iyi akşamlar anneler

geçmişi okumaya çalıştım az çok, sağ gözümden yaş gele gele :2::KK43: göz nezlesi olmuşum da

Meralsahelif doğum yapmışsın, Allah analı babalı büyütsün :nazar::emir_bebek: inşaallah tez zamanda iyi olursunuz ikiniz de

asliirfan canım amin inşaallah, inşaallah Allah herkese gönlüne ve sağlığına göre doğum nasip eder..bende normal doğumu çok istiyorum ama hakkımda hayırlısı diyorum..:21:

kontrole gidip de bebişlerini görenlere maşaallah diyorum :nazar::emir_bebek:

ben yarın 37+0 oluyorum inşaallah, cumartesi bir aksilik çıkmazsa kontrole gidicem..bugun gidecektim ama hava çok soğuk olunca ve dün geceden beri sağ gözüm ve burnum durmadan akınca çıkmak istemedim :KK43::KK68:

herkesi öpüyorum :nazar:
bende yarin 37+0 oluyorum:nazar: koskaca 37 haftada bitti yuzdk kuyruguna geldik Allah saglikla kavusmayi nasip etsin

canım haftaya erken diil mi bende sezaryen olursa ocak ın ilk haftası gibi olur diyodum 38+ da cok mu gec oluyo ?
:26:

benimde sezeryan doktorum bir aksilik olmazsa 38+da alırız diyor geç değil.37 de erken değil bebeğin gelişimi ilereyse sorun olmaz diyor doktor.bakcez artık 8 ocaktı değişmezse tabiiiii:KK34:

Tekrar merhabalar ve son durumu yazıyorum ' Meralsah ' 34+4 günlük kız yigenim dünyaya gözlerini açtı
Ablamla konuşamıyorum sabah o acele ile tlf evde kalmış

Evet sorularınızı cevaplayayim KIZLAR;

Kızımız bugün Öğlen 13:40da dünyaya gözlerini açtı.
Kilosu 2030gr ve Rabb'ime bin şükür kuveze hic girmedi suan ablamın yanında
İkisininde durumlari iyi. tek sorun ablamın gala sancıları geliyormuş

MaşAllah barekAllah kuzucuğa.. Rabbim cc nazarlardan saklasın, hayırlı uzun ömürler versin inşAllah.

herkese selam
sanırım kötü bir durum yok okudğum kadarıyla ..
mermetderya nice yıllara ..
ben de dün fetal ekomu çektirdim ,bugün de doktorumuza gittik
kızım 2040 oğlum 2100 gram çıktı:nazar:
kızla oğlanın arası azalmış ,kız oğlana yetişmiş çok şükür:nazar:
ilk defa nstye girdim ,gayet normal çıktı bir sıkıntı yok çok şükür..
ama kız hiç hareket etmedi sayılır ,oğlan ise coştu mübarek fırlayacak nerdeyse :KK1:
doktor artık son ayına girdin o yüzden haftada bir göreceğim seni dedi
doktora kafaya taktım 36 ya kadar dayanacağım inş. diyorum :KK1:
RABBİM inş. o günleri de gösterir
küveze girsinler istemiyorum dedim
dediki bana küvezin aslında haftayla kiloyla alakası yok ,tamamen organ gelişimine ve bebeğin dış dünyaya ayak uydurmasıyla alakalı dedi
39.haftada doğup küveze girip solunum sıkıntıs yaşayan da var ,33 de doğurup hiç küveze girmeden çıkan da ..
o yüzden çok takılma dert etme inş. sağlıklılarsa artık bundan sonra doğsalar da bir sıkıntı olmaz dedi ..
bi de toplamda 4 kilo bebek var bende şuan ,doktor diyorki şuan sen tek gebelerin doğurmuş yada doğurmak üzere olan halisin diyor :KK1:
hemşireye sordum nasıl kaçıncı haftada doğuruyor ikiz gebeler diye,diğerleri hep erken doğurdu bi siz varsınız maş. bu zamana gelen dedi ,inş. böyle devam eder..
hasta odamıza da baktık eşimle ,çok beğendik ,özel oda 2 yatak var ben ve rafakatçim kalıyor ,sezeryanda 1 gün yatış oluyormuş ,iice herşeye baktık küvezlere kadar ..
benden durumlar böyle umarım hep böyle devam eder de 36 ları görürüm hatta geçerim:KK1::nazar:

MaşAllah barekAllah yavrularına. Merak etme annesi kuzucuklar zamanını bekleyecek ve vaktinde sağlıkla gelecekler..

evet sancı sanırım banada arada giren :KK1:daha önce bi deneyim yaşamadığım için her an doğurcak endişesi var ....kıyamam ne güzel bi heyecan anne heyecanı sevndim adına benim canım annem hala iş yapyo ya ben,de habire otrtuyo al sen bilgisayarını otr diyo :KK1: can ya can..

Anne bambaşka ya. Sonundae bende kavuşacağım anneme. Kimse anne gibi olamıyor ya. Annesine yakın olanlara nasıl imreniyorum anlatamam.

Kızlarrr çok moralim bozukkk
dün gittik kontrole 35+3 te kızım 3 kilo olmuş.bağırsaklarında ekojenite gördü doktor.strese girmiş olabilir dedi.kakasını yapabilir dedi.10 gün sonra 4 boyutlu ultrasona gircem bide sezeryana alıştır kendini dedi:KK43:((
ben normal istiyorum bebeğim stres yapmış çok üzüldüm.eşimle hiç konuşmadım akşam.stresli olmamın en büyük sebebi o çünkü.ilgisiz gamsız vurdum duymaz....
Hastayım ölüyorum desem sadece geçmiş olsun der o kadar.ama o hasta olsa ben sabaha kadar başını beklerim.
Bazen en büyük hatanın bende olduğunu düşünüyorum onunla evlenerek hata mı yaptım diye kendimi sorguluyorum.aslında iyi biri ama çok ilgisiz...bunları düşününce iyiden iyiye geriliyorum.
Neyse başınızı ağrıtmayım fazla sağlıcakla kalın

MaşAllah kuzucuğunun kilosu çok güzel canım. Hamileliğinin son zamanları ve şuan bebeğinden ve senden daha önemli bişey yok canım. Canını sıkıp, kendini üzme ne olur. Bebişi düşün canım.

Bugün 36+5 de dr kontrolümüz vardı, bebeğimiz 2833 gr olmuş. Doktora acaba 2012 mi yoksa 2013 demi doğar merak ediyorum diye sordum. O da erken doğum riski olupta ilaç kullandımız hastalar daha sonra miyadını doldurabiliyor dedi. yani 2013'ü beklicez biz galiba :) Çünkü ilk doğumumda normal doğumdu, tek sıkıntımız bebeğin boynundaki kordon :KK43: Doğum yapan arkadaşlar allah analı babalı büyütsün.

MaşAllah kuzucuğa.. Zamanını bekleyecek demekki annesi. Rabbim cc sağlıkla kavuştursun yavrularımıza.

Merhaba anneler artık bende izine ayrıldım... Oglusumla evde keyif yapicaz... Herkes nasıl peki...

Ohh gözün aydın canım. Bol bol dinlen ve tadını çıkar evde olmanın canım. Bizler doğurdk doğuracağız heyecanıyla bekiyoruz işte. :KK70:

Kızlar merhaba...bugün arkadaşlarla günümüz vardı, değişik bi şey duydum sizle de paylaşayım dedim. Bi arkadaşımın anneannesi söylemiş ona, hatta yapmışlar da...yere dik oturup bacaklarını çapraz olarak ayaklarının üstüne koy demiş, koyamamış arkadaşım, anneannesi de o zaman 10 güne kalmaz bebek doğar demiş, 1 hafta sonra doğum olmuş.bende de denedik ,ayaklarım gerildi üst üste koyamadım. belki batıl inanış gibi de olabilir ama sizle de paylaşayım dedim...deneyin de konuşalım derim :))

Bu kadar tevafuk olur canım. Geçen akşam arkadaşlar bizdeydi. O da birilerinden duymuş bunu hemen bana yaptırdı. Sayfayı açıp yorumları okuyunca acaba ben mi yazdım siteye diye tereddüt ettim sonra senin yazını gördüm. Ne kadar doğru bilmiyorum bende ama denedim ve yapamadım bende. Zaten 10 güne doğururum gibime geliyor zaten. :KK70: RAbbim cc hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin.

biz doktordan geldik.herşeyimiz normalmiş.bu alttan iğne gibi batan acı kasıkta bıçak gibi gelen sancılar hepsi yaşanması normal ağrılarmış.oğlumun yüzünü gördüm ilk defa daha önce hiç dönmemişti.çok tatlı plesantasını öpüyormu yalıyormu ağzı bile açılıp kapanıyordu yaaaaaa çok güzel.2,400gr olmuşuz 47cm boyumuz normal.ocak 6sından sonra bakar alırız dedi doktor daha çok varmış gibi geçmiyor günler sanki.......:nazar::nazar::nazar:kontrollerimiz 15te birdi haftada bire düştü artık daha sık göreceğim yavrumu:KK16:

MaşAllah kuzucuğuna.. Yerim onun minnak ağzını.. Rabbim cc hayırısıyla, vaktinde kavuştursun yavruna canım.

evet ya, o eksikler hiç bitmiyor, her çarşıya çıkışımda almaya çalışıyorum.35+5 teyim ama hazır olmak lazım.ayaklarım üst üste de gelmedi zaten :))) bu arada hasta bezi mi aldınız doğumdan sonrası için hasta külodu mu? ped yerine kullanmak için. kanama çok oluyor dediler.ben kararsız kaldım...

Canım bende tavsiyeler üzerine hasta kilodu aldım. Kullanan arkadaşlarım var memnun kalmışlar. İnş. bizde memnun kalırız.

iyi akşamlar anneler

geçmişi okumaya çalıştım az çok, sağ gözümden yaş gele gele :2::KK43: göz nezlesi olmuşum da

Meralsahelif doğum yapmışsın, Allah analı babalı büyütsün :nazar::emir_bebek: inşaallah tez zamanda iyi olursunuz ikiniz de

asliirfan canım amin inşaallah, inşaallah Allah herkese gönlüne ve sağlığına göre doğum nasip eder..bende normal doğumu çok istiyorum ama hakkımda hayırlısı diyorum..:21:

kontrole gidip de bebişlerini görenlere maşaallah diyorum :nazar::emir_bebek:

ben yarın 37+0 oluyorum inşaallah, cumartesi bir aksilik çıkmazsa kontrole gidicem..bugun gidecektim ama hava çok soğuk olunca ve dün geceden beri sağ gözüm ve burnum durmadan akınca çıkmak istemedim :KK43::KK68:

herkesi öpüyorum :nazar:

Geçmiş olsun canım. Dikkat et kendine. Rabbim cc acil şifalar versin.

canımmm bütün cicilerini güle güle giysin kızın inşallah...

satla uyumlu olmasına da çok sevindim bebişinin, maşallah :nazar:

anne özlemi bambaşka, bambaşka ya... benim de annem 10 gündür yoktu, yeni geldi yanıma. insanın annesi gibi yok cnm..

Sağolasın canım benim. Annem hamileliğimin ilk aylarında gelmişti. Görüşmeyeli 5 ay oldu. Ve o kadar özledim ki annemi anlatamam.

Ama ama ama bizde çekmek istiyoruzzzz :KK9:
Maşallah size canım:nazar:

:KK9::KK9::KK9::KK9:

Selam kızlar
bugün yine adet sancısına benzer sancılarım tuttu uzun sürdü.
Doktor çağırdı gittim.
Çatı muayenesi yaptı. Rahim ağzı yumuşamış :KK52:
Başı çok baskı yapıyormuş öyle işte...
Ben gülle gibiyim.
Bacak aram çok ağrıyor. Ayyy nine gibiyim kızlar :KK31:
NST de düzensiz düşük sancılar çıktı o yüzden serum vermiyorum dedi.
Sürekli istirahat edeceksin dedi...

Kızlar, rahim ağzı yumuşayınca doğum başlıyor mu yakında demek bu?:26:

Bebişin seni arada korkutuyor ama zamanını bekleyecek sen merak etme annesi.. Rabbim cc sağlıkla zamanında kavuştursun yavruna canım.

Kimsecikler yok hayırdır doğurdu mu millet yaa :))

:) Doğurduk doğuracağız telaşında millet canım. :)

X