2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlarrr çok moralim bozukkk
dün gittik kontrole 35+3 te kızım 3 kilo olmuş.bağırsaklarında ekojenite gördü doktor.strese girmiş olabilir dedi.kakasını yapabilir dedi.10 gün sonra 4 boyutlu ultrasona gircem bide sezeryana alıştır kendini dedi:KK43:((
ben normal istiyorum bebeğim stres yapmış çok üzüldüm.eşimle hiç konuşmadım akşam.stresli olmamın en büyük sebebi o çünkü.ilgisiz gamsız vurdum duymaz....
Hastayım ölüyorum desem sadece geçmiş olsun der o kadar.ama o hasta olsa ben sabaha kadar başını beklerim.
Bazen en büyük hatanın bende olduğunu düşünüyorum onunla evlenerek hata mı yaptım diye kendimi sorguluyorum.aslında iyi biri ama çok ilgisiz...bunları düşününce iyiden iyiye geriliyorum.
Neyse başınızı ağrıtmayım fazla sağlıcakla kalın

canım bu gebe halinle üzme kendini. strese girme sakın.

doğum sonrası inşallah yolun girecektir herşey..

Tekrar merhabalar ve son durumu yazıyorum ' Meralsah ' 34+4 günlük kız yigenim dünyaya gözlerini açtı
Ablamla konuşamıyorum sabah o acele ile tlf evde kalmış

Maşalllahhhhhhhhhhhhhhhhh:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

bir bebişimiz daha oldu. rabbim sağlıkla büyütsün inşallah..

Kızlar merhaba...bugün arkadaşlarla günümüz vardı, değişik bi şey duydum sizle de paylaşayım dedim. Bi arkadaşımın anneannesi söylemiş ona, hatta yapmışlar da...yere dik oturup bacaklarını çapraz olarak ayaklarının üstüne koy demiş, koyamamış arkadaşım, anneannesi de o zaman 10 güne kalmaz bebek doğar demiş, 1 hafta sonra doğum olmuş.bende de denedik ,ayaklarım gerildi üst üste koyamadım. belki batıl inanış gibi de olabilir ama sizle de paylaşayım dedim...deneyin de konuşalım derim :))

ayy çok şaşırtıcı ya. benim erken doğum riskim var. rahim uzunluğum kısaldığı için katıksız yataktayım. ama ona rağmen çok rahat yapıyorum bu hareketi... :KK1:şimdi benim erken doğum riskim var. ama bu harekete göre daha doğurmucam mı :KK1:

Evet canım onu bende duydum hatta yengemin son gunlerınde sağlıkocağına gıdınce ebe yaptırmış. Oda koyamamış ayagını 3 gun sonra doğurdum dıyordu. Şimdi benı her gorduklerınde yaptırıyorlar gayet rahat koyuyorum ayagımı. Bebek son gunlerınde asağı çok ındığı için ayagı o sekılde koymak ımkansız oluyormuş. Bakalım su an deneme asamasındayım.

Canımmbenım bıldığım sırtını bı yere yaslamıyorsun sadece dık oturuyorsun. Bıde yerde yapmak lazım zemının sert olması lazım

bak şimdi şüphelendim ben bu işten sen 37 haftada yapabiliyomuşsun ben 35 te neden yapamıyorum hakikaten yaklaştı mı doğum yoksa gerci benim kaç haftadır çok aşagıda miniğim ama..

ayy çok şaşırtıcı ya. benim erken doğum riskim var. rahim uzunluğum kısaldığı için katıksız yataktayım. ama ona rağmen çok rahat yapıyorum bu hareketi... :KK1:şimdi benim erken doğum riskim var. ama bu harekete göre daha doğurmucam mı :KK1:

cnm bende tam tersine ayagımı yerden bile kaldıramıyorum şuan iice tırstım diyebilirim:KK52:

Tekrar merhabalar ve son durumu yazıyorum ' Meralsah ' 34+4 günlük kız yigenim dünyaya gözlerini açtı
Ablamla konuşamıyorum sabah o acele ile tlf evde kalmış

Canım hayırlı uğurlu olsun bebisiniiii, ablana bizlerden selam söyle, iyi dileklerimizi iletiler....

herkese selam
sanırım kötü bir durum yok okudğum kadarıyla ..
mermetderya nice yıllara ..
ben de dün fetal ekomu çektirdim ,bugün de doktorumuza gittik
kızım 2040 oğlum 2100 gram çıktı:nazar:
kızla oğlanın arası azalmış ,kız oğlana yetişmiş çok şükür:nazar:
ilk defa nstye girdim ,gayet normal çıktı bir sıkıntı yok çok şükür..
ama kız hiç hareket etmedi sayılır ,oğlan ise coştu mübarek fırlayacak nerdeyse :KK1:
doktor artık son ayına girdin o yüzden haftada bir göreceğim seni dedi
doktora kafaya taktım 36 ya kadar dayanacağım inş. diyorum :KK1:
RABBİM inş. o günleri de gösterir
küveze girsinler istemiyorum dedim
dediki bana küvezin aslında haftayla kiloyla alakası yok ,tamamen organ gelişimine ve bebeğin dış dünyaya ayak uydurmasıyla alakalı dedi
39.haftada doğup küveze girip solunum sıkıntıs yaşayan da var ,33 de doğurup hiç küveze girmeden çıkan da ..
o yüzden çok takılma dert etme inş. sağlıklılarsa artık bundan sonra doğsalar da bir sıkıntı olmaz dedi ..
bi de toplamda 4 kilo bebek var bende şuan ,doktor diyorki şuan sen tek gebelerin doğurmuş yada doğurmak üzere olan halisin diyor :KK1:
hemşireye sordum nasıl kaçıncı haftada doğuruyor ikiz gebeler diye,diğerleri hep erken doğurdu bi siz varsınız maş. bu zamana gelen dedi ,inş. böyle devam eder..
hasta odamıza da baktık eşimle ,çok beğendik ,özel oda 2 yatak var ben ve rafakatçim kalıyor ,sezeryanda 1 gün yatış oluyormuş ,iice herşeye baktık küvezlere kadar ..
benden durumlar böyle umarım hep böyle devam eder de 36 ları görürüm hatta geçerim:KK1::nazar:

İnşallah dayanırlar canım, gerçi sağlıklı olsunlar da gerisi çok da önemli değil ama olsun ne kadar çok kalırlarsa o kadar sağlıklı olacaklarımış gibi geliyor bize....

Kızlarrr çok moralim bozukkk
dün gittik kontrole 35+3 te kızım 3 kilo olmuş.bağırsaklarında ekojenite gördü doktor.strese girmiş olabilir dedi.kakasını yapabilir dedi.10 gün sonra 4 boyutlu ultrasona gircem bide sezeryana alıştır kendini dedi:KK43:((
ben normal istiyorum bebeğim stres yapmış çok üzüldüm.eşimle hiç konuşmadım akşam.stresli olmamın en büyük sebebi o çünkü.ilgisiz gamsız vurdum duymaz....
Hastayım ölüyorum desem sadece geçmiş olsun der o kadar.ama o hasta olsa ben sabaha kadar başını beklerim.
Bazen en büyük hatanın bende olduğunu düşünüyorum onunla evlenerek hata mı yaptım diye kendimi sorguluyorum.aslında iyi biri ama çok ilgisiz...bunları düşününce iyiden iyiye geriliyorum.
Neyse başınızı ağrıtmayım fazla sağlıcakla kalın

Canım ya takma kafanı boyle seylere, bi de sen nekadar çok şey üstlenmeye kalkarsan esın o kadar az şey üstlenir, nasil olsa yapan var diye, ayrıca sen hasta da olsan yaparsan gene herseyi demekti birşeyi yok, numara yapıyor diye düşünür. Bence sen elini eteğini yavaş yavaş cek, canım yapamıyorum, iyi değilim kusura bakma falan demeye başla, sonra hazayım gercekten benimle ilgilenir mısın diye yüzüne açıkça söyle bazen erkeklere çok fazla açık olmak gerekiyor...

Selam güzel anneler ve minnoşları...

Yarın sabah dr. kontrolümüz var. Benim hamileliğimin başından beri hiç sıkıntım olmadı.. Hiç miden bulanmadı yada aşermedim.. Hamilelik böyle birşey ise kadınlar abartıyor gibi geldi bana :))
Maaşallah benim oğlum bulunduğu yerde çok memnun galiba çıkmaya niyeti yok gibi.. Gerçi son 3 aydır doğum pozisyonunu almış durumda. Umarım son ada bir dönüş yapmaz... Normal olsun istiyorum..
Bir an önce doğurmak istiyorum.. Hem kıymetlime kavuşmak hem bu koca göbekten kurtulup zayıflamak istiyorum.. Bu göbekle hareket etmesi çok zorlaştı. Çantamı daha hazırlamadım.. hazırlarsam heh tamam doğurabilirim moduna girip daha 6 hafta beklemeye tahammül etmek zorlaşacak :)

canım çok şanslıymışşın o zaman ben 6. aya kadar çektim bulantıı. daha yeni yeni süt içebiliyorum... mide bulantılarından mahvoldum..

Ben ped alıcam yanıma.. Hasta bezini hastane vermiyor mu?

canımm ilk doğum yaptığında hastane hemen takıyor, ama sonrasında da ihtiyacın olucak. yani senin hastanen veriyor mu bilmiyorum ama çıkana kadar ihtiyacın olucak kadar hasta bezi verirler mi bilmiyorum.

ben depentin hasta külodundan aldım. külot gibi ama çok rahat. tavsiye ederim.

ped koymucam, sadece onlardan koyucam, sürekli değiştirmekle uğraşmak istemiyorum. pedden geçer falan. kanamamız nasıl olur bilemeyiz..

yaptım oldu:) demekkı gelmeye nıyetı yok benım oğlanın:) vala millet doğuruyo ben de 9doğuruyorum, herşey normel di son hafta sancılanmaya başladım yanı sancı denmez ona da, boyle zor kalkıp oturuyorum,halsızlık yorgunluk , yuruyunce alttan bi acı hissedıyorum hanı silsit olunca alt taraf boyle elektrık çarması gıbı olur oyle...
bıde mıllet doğurdukca stresten daha çok oluyor...
artık doğurmayın kızlar ocakta doğuralım:)​

ay bencede valla :)

Kızlar merhaba...bugün arkadaşlarla günümüz vardı, değişik bi şey duydum sizle de paylaşayım dedim. Bi arkadaşımın anneannesi söylemiş ona, hatta yapmışlar da...yere dik oturup bacaklarını çapraz olarak ayaklarının üstüne koy demiş, koyamamış arkadaşım, anneannesi de o zaman 10 güne kalmaz bebek doğar demiş, 1 hafta sonra doğum olmuş.bende de denedik ,ayaklarım gerildi üst üste koyamadım. belki batıl inanış gibi de olabilir ama sizle de paylaşayım dedim...deneyin de konuşalım derim :))

ben birini yaptım diğerini yapamadım bu ne anlama geliyo kızlar :)

bak şimdi şüphelendim ben bu işten sen 37 haftada yapabiliyomuşsun ben 35 te neden yapamıyorum hakikaten yaklaştı mı doğum yoksa gerci benim kaç haftadır çok aşagıda miniğim ama..

Canım takma okadar kafana. Benımkısı gecen hafta gıttığımde doğum kanalında değil diyodu doktorum. Gelmeye hıc nıyetı yok dıyodu. Hatta son gun ocak 3 e kadar beklerız gelmezse sezeryan yaparız dıyodu. Bunun gerceklık payı varmı yokmu bılememçevremde yapanlar ve tuttunu soyleyenler var ama ben daha deneme aşamasındayım. Hakkımızda hayırlısı olsun hangı vakıt hayırlıysa o zaman gelsın işallah

Canım takma okadar kafana. Benımkısı gecen hafta gıttığımde doğum kanalında değil diyodu doktorum. Gelmeye hıc nıyetı yok dıyodu. Hatta son gun ocak 3 e kadar beklerız gelmezse sezeryan yaparız dıyodu. Bunun gerceklık payı varmı yokmu bılememçevremde yapanlar ve tuttunu soyleyenler var ama ben daha deneme aşamasındayım. Hakkımızda hayırlısı olsun hangı vakıt hayırlıysa o zaman gelsın işallah

yok be cnm çok takmadım zaten benimki kaç aydır cok asagıda yeni olan bişey oldugunu zannetmiyorum gerci bi kaç gündür yattığım zaman çatılarıma birden ağrı giriyo ve kilitleniyor gecen gün kız kardesim korktu doğuruyo musun yoksa diye:KK1: yan yatıp bacaklarımı birleştirince oluyo.. dr u arayıp sordum kalsiyum al dedi bakalım ertesi gün kontrolümüz var orda ne cıkıcak kalsiyum eksikliğinden de olabilir ama orda olur mu ondan emin değilim benim ilk hamileliğimde bacaklarıma giriyodu sadece acaba o kadar mı asagıda ki kilitleniyo diyorum

bende yapayım bakalım :)

evet ya, o eksikler hiç bitmiyor, her çarşıya çıkışımda almaya çalışıyorum.35+5 teyim ama hazır olmak lazım.ayaklarım üst üste de gelmedi zaten :))) bu arada hasta bezi mi aldınız doğumdan sonrası için hasta külodu mu? ped yerine kullanmak için. kanama çok oluyor dediler.ben kararsız kaldım...

cnm bana doğumdan hemen sonra hasta bezi verdiler.ondan sonra hep ped kullandım yeterli oldu

Mehmetderya aglattın canım beni şimdi kuzumun yanına gidip kokusunu içime çekicem :KK9:

Ama ama ama bizde çekmek istiyoruzzzz :KK9:
Maşallah size canım:nazar:

kızlaaarrrr ben doğuruyorum galibaa:KK52::KK52: bırak üstüne atmayı bacağım yerden en fazla 1 cm kalkmıştır yarın yeğen sevmeye gelin teyzeleri:KK9:

:KK9::KK9::KK9::KK9:

Selam kızlar
bugün yine adet sancısına benzer sancılarım tuttu uzun sürdü.
Doktor çağırdı gittim.
Çatı muayenesi yaptı. Rahim ağzı yumuşamış :KK52:
Başı çok baskı yapıyormuş öyle işte...
Ben gülle gibiyim.
Bacak aram çok ağrıyor. Ayyy nine gibiyim kızlar :KK31:
NST de düzensiz düşük sancılar çıktı o yüzden serum vermiyorum dedi.
Sürekli istirahat edeceksin dedi...

Kızlar, rahim ağzı yumuşayınca doğum başlıyor mu yakında demek bu?:26:

Son düzenleme:
Ama ama ama bizde çekmek istiyoruzzzz :KK9:
Maşallah size canım:nazar:

:KK9::KK9::KK9::KK9:

Selam kızlar
bugün yine adet sancısına benzer sancılarım tuttu uzun sürdü.
Doktor çağırdı gittim.
Çatı muayenesi yaptı. Rahim ağzı yumuşamış :KK52:
Başı çok baskı yapıyormuş öyle işte...
Ben gülle gibiyim.
Bacak aram çok ağrıyor. Ayyy nine gibiyim kızlar :KK31:
NST de düzensiz düşük sancılar çıktı o yüzden serum vermiyorum dedi.
Sürekli istirahat edeceksin dedi...

Kızlar, rahim ağzı yumuşayınca doğum başlıyor mu yakında demek bu?:26:

Aynen cnm ya hele 3gündür eziyet oldu diyebilirim zaten penguen gibi yuruyodum onun acisina bide şimdi sanki bacak aramda kemikler birbirine kenetleniyo sanki kilitleniyor ama sadece yan yatinca oluyor rahim yumuşamaya başladıysa gununden önce gelebilir belki dimi kızlar ??

X