2013 Nisan Anneleri'nin Doğum Hikayeleri

Chosy:)
Oğluna maşallah birde gecmis olsun insallah bir sorun çıkmaz.
Birde sacı ne renk en fazla sarı diye ümit ediyorum:)
Kiz ben karnıma baticon sürülurken(hissediyordum hala) birden voltajj kızına bak dedi Dr yani arada kayıp bir zaman var galiba beni biraz uyuttular:))Yada bana öyle geliyor bilmiyorum o ara karışık Dr la birer kahve içerek dertleşmem lazım

Ha birde 9 ay boyunca tiksinmeyip aserdigim varya kahve+sigaram
31 mart gecesi son sigarami icmisim.cok ilginç :)
Esim hala icersin sen diyor.

Birde ne zaman ekleyeceksin resmi :))O albumdekilerden olsun.

sarı ama saç öle düz sarı değil, ne biliym bize deişik geliyo:) bak bakalım resmine..
kendiminkinide ekliymmi die düşünüyorm bu arada:)
ameliyatta bazılarını uyutuyolarmış ama bebek çıktıktan sonra diye duymuştum..
sigarayıda içiyom arada,
kvye sinir olunca, annemi özleyince

BEn önce ki Msj da ne cok "birde" demişim :))
Gördüm maşallah kiz ağzı burnu ficicik tursucuk
Evet ben o albumdekilerden istedim:)))

Doğum Tarihi : 09.04.2013
Doğum Saati : 10:45
Adı: Deniz İnci
Kilo : 3340 gr
Boy: 49,5 cm
Doğum şekli : Sezeryan ( spinal anestezi)

Uzun çabalarımız sonucunda benim ailem ikna olmuş eşimle evlenmeyi başarmıştık :)

İkimizde bi bebeğimiz olmasını çok istiyorduk ama 6 ay beklemeye karar verdik bu şüre içindede evliliğimizin tadını çıkaracak biraz başbaşa vakit geçirecektik :)

Temmuz ayı geldiğinde evet artık denemeliyiz dedik benim en büyük korkum hayal kırıklığına uğramak ve meleğimi uzun süre beklemek zorunda kalmaktı ...

BAT ne 1 hafta kala ben gebelik testi yapmaya başladım hergün negatif sonucunu gördüm bu benim için can sıkıcıydı işte düşündüğüm gibi olmuştu meleğime hemen kavuşamayacaktım bu arada nasıl olsa hamile değilim diye ne iş yerinde be evde hiç kendime dikkat etmiyordum bir dahaki aya kısmet olur inşallah diye dua ediyordum :)

Bat geldi kendimi 1 test daha almamak için zor tutuyordum çünkü hayal kırıklığı yaşayacağımı düşünüyordum ama kendimi tutamadım :)

İş dönüşü şansıma serviste eczanenin önünde duruverince kendimi tutamadım sadece 1 tane test aldım :) tıpış tıpış eve geldim .

Eşim o akşam şirketin iftar yemeğinde evde yalnızım dayanamadım yapıverdim testi o da neeee biri silik iki çizgi gördüm defalarca baktım :) resmini çekip baktım sarı ışıkta baktım beyaz ışıkta baktım :)
Hemen eşimi aradım haber verdim gelirken bir test daha almasını istedim ama ne yazıkki o akşam ikinci testi yapamadık :)

Ertesi gün yaptığımız testtede 2 çizgiyi görünce emin olmak için 3 gün beklemeye karar verdik ve 10 Ağustos Cuma günü Dr a gittik kapıda sıramızı beklerken eşim heyecandan durmadan durmadan bacaklarını sallıyordu benimse kalbim yerinden çıkacaktı sanki :) ultrasonda kese görülemedi Dr muz kan testi istedi hemen yaptırdık ama hemen sevinmememizi daha erken olduğunu ve hamileliğimin kesin olduğu ancak dış gebelik olabileceğini söyledi test 2 gün sonra tekrarlanacak ve değer artışına bakılacaktı tabi biz dayanamadık anneanne babaanne dedeler herkese haber verdik :)
12 Ağustos Pazar günü erkenden hastaneye gittik kan verdik sonra eşim işe giderken bayramlık kıyafet bakmam için beni bi alışveriş merkezine bıraktı kıyafetlere bakarken karnımın büyüyeceğini düşünüyorum ama yıkılma ihtimalimde var 2 saat geçiyor eşim arıyor sonuca bakmış yükselmemiş diyor beynim uyuşuyor resmen bi an sessizlik oluyor sonra eşim şaka yaptım diyor değerler yükselmiş hamileymişsin sinirimden çıldırıyorum ama sevincimden eşimi daha fazla azarlayamıyorum bu şaka için :)

17 Ağustos'ta keseyi görüyoruz Dr hayırlı olsun derken benim ilk sorum tekmi çiftmi doktor ikiz olabilirmi tek diyor :)

Babası bebeğimizin adının Deniz olmasını istiyor kabul ediyorum ama kız olursa ikinci ismi İnci olsun diyorum bunu söylerken aklımdan geçen tek şey İnci gibi değerli, İnci gibi bembeyaz tertemiz ve zor bulunan olması :)

Günler geçmeye başlıyor kesesi ile mercimeği andıran ilk adını fıhtı belirlediğimiz yavrumuz içimde büyümeye başlıyor 8 haftalıkken kalbini duyuyoruz ohh allahım boğazım düğüm düğüm :) 11 haftalık ilk defa insana benzeyen bir ultrason çıktısı Off çok güzel :)
13 haftalık o bir kız ben biliyorum ama yinede tescilletmek için içim içimi yiyor Dr ısrarlarımıza dayanamıyor %70 kız olabilir diyor :) oooo dünyalar bizim eşimde bende sevinçten ağlıyoruz :) %100
erkekte dese yine sevinçten ağlardık herhalde :)

16 haftalık kızım doğum kanalı üzerinde bağdaş kurmuş malum yeri görülemiyor :)Ben dayanamıyorum artık Dr a soruyorum ne zaman hareket edecek

çünkü bence ediyor pıt pıt hissediyorum diyorum yok daha değil diyor
Benim ne zaman karnım büyüyecek Dr daha 1 ay var acele etme diyor :)

1-2 gün geçmeden akşam uzanırken karnımda bişi oluyor eşimi çağıyorum bebeğim içeride sırtımıdır popoşumudur bi yerini gözümüze soka soka dayadı karnıma evet onu hissediyordum artık :)

kızım 20 haftalık vee o sağlıklı bir kız eminiz diyor Dr muz 24. Haftayı bekliyoruz organ taramamız var

24. Hafta 4 lü test Prof inceliyor herşey yolunda.., kızmı diyorum detaylarıyla gösteriyor :) artık eminiz :)
Çıktığımızda babamız kızgın kızımın klitorisiymiş dudakmış ne biçim anlattı diyor hahah babamız kızını kıskanıyor :)

Cinsiyeti öğrenince başladık alışverişe sağolsun kocişim beni kırmadı kızımıza güzel bi oda hazırladık kıyafetlerini hazırladık :)

Derken geldik 30. Haftamıza kaburgalarım kırılmış gibi ağrıyordu artık dinlenmek kızımında benimde hakkımdı aldık raporumuzu başladık misler gibi evimizde oturmaya

Haftalar hızla geçti normal doğum yapmak istiyordum 37. Haftada sıra geldi çatı muayenemize kemikten dolayı sınıfta kalmıştım Dr sezeryan dedi normal için zorlarsam doğum yapabileceğimi ama vakum kullanmak zorunda kalırlarsa bebeğimin % 10 ihtimalle dahi olsa düşük omuz yada beyin travmasına sebep olabileceğini söyledi mecburen kabul ettik aslında başka Dr lara gitmeyi düşündük ama kafamızı karıştırmaktan ve normal Doğum yapıp sonrasında bir sorun olursa keşke demekten korktuk

Sezeryan korkumdan 2 hafta nasıl neler düşünerek geçti bilmiyorum ama en büyük korkum ölürsem bebeğime kimin bakacağıydı ameliyat korkusu sebebiyle bu düşünce herkeste oluyormu acaba yoksa benim çok abartmışım bilemedim

Derken 9 Nisan geldi çattı sabah 8 de evden çıktık eşim ben annem babam kayınvalidem kayınpederim kuaföre uğrayıp fön çektirdim 9 da hastanedeydik odamız hazırlandı beni odaya aldılar diğerleri dışarda beni hazırlıyorlar eşimi içeri istedim üst baş ameliyat önlüğü damar yolu lavman derken işlemler tamamlandı başladık beklemeye bu arada eltim ve eşimin Abiside geldi bi kalabalık oldukki sormayın :) ben kurbanlık koyun gibi bekliyorum gözlerim dolu dolu :)
Beni almaya geliyorlar tekerlekli sandalye ile benimi almaya geldiler hemenmi şimdimi diye birde salak gibi soruyorum :) ağlaya ağlaya el sallayarak odadan çıkıyoruz koridordan geçerken ebelere hemşirelerede ağlayarak ben gidiyorum deyip el sallıyorum 1 kişi aşağı gelebilir diyorlar eşim diyorum asansör başında annem ve kayınvalidem beni öpüp uğurluyor annem çocuğu olmayan arkadaşlarının adını tekrarlıyor doğururken onlarda dua et kabul olurmuş diye :) bol bol ettim :)
Ameliyathanenin kapısında eşimi öpüyorum içeri giriyorum sağda bir odada Dr um gazete okuyor benim tekerlekli sandalyeyide karşısına park ediyorlar gözgöze geliyoruz nasılsın diyor kesçen beni korkuyorum ama heyecanlıyımda diyorum :) biri Dr a çay içermesiniz diye soruyor ben atlıyorum içer içer getir sen 5 dk 5 dkdır :)

Saat 10:20 beni ameliyathaneye alıyorlar önce spinal iğnesi yapılıyor ooo sinek ısırmış gibi hiç bişi yok :) korktuğum gibi olmadı :) hemen masaya yatırıyorlar aaa bi bakıyorum nst bağlayan hemşiremiz geliyo ilknur hemşire korkuyorum diyorum korkma kızın geliyo diyo sonda takıcaz sen sakin ol diyo ayaklarım karıncalı gibiydi sonda takılırkende azıcııık bi yanma duydum ama oda korktuğum gibi değildi :)

Dr yıkanıp gelebilir dediler geldi de ağrı kontrolü yapıcaz henüz başlamıyoruz dedi ağrı varmı diye sorup duruyordu hiç birşey hissetmedim başımda anestezi uzmanı ve asistanı vardı gayet güleryüzlülerdi anestezi uzmanı kızın geliyor dedi ben başladım dua etmeye rabbim isteyen herkese evlat versin isimleriyle söyleyip onada versin bunada versin derken ilknur hemşire sen napıyosun o yüzünün hali ne dedi dua ediyorum dedim oda isim ekledi ben dua etmeye devam kızımın sağlıklı olması içinde dua ettim bu arada Dr um kafasını uzatıp en çok neyi merak ediyorsun dedi saçlarını dedim 2 dk olmadan kızımın sesini duydum Dr ofpufya kızının saçları var hemde siyah siyah yüzüde senin kopyan dedi ve havaya kaldırıp üstten gösterdi allahım o nasıl bir ses o nasıl bir rahatlama ne ameliyat masasının sallandığını hissettim ne de başka bişey hemen temizleyip kızımı göstermeye getirdiler çok ağladı hiç susmadı en son yanağıma değdirdiler anında sustu yanağımı emmeye başladı ben hem kızımı öpüyor hem ağlıyordum iki üç defa kucaktan kucağa gezip yanıma geldi kızım ama ameliyathaneyi inletti sesiyle bütün ekip ay bu ses be ay bu kıyafetleri ne kokoş bu deyip durdular sonra kızını götürüyoruz dediler babası kapıda onada gösterin dedim :)

Sonra benim dikim işlemim başladı başta bir sorun yoktu sonra bir anda öksürmeye başladım ardından mide bulantısı ardından kulak uğultusu ve titreme en son duyduklarım dr hasta taşikardiye girdi uyutun demesi anestezi asistanının kulağıma eğilip ofpufya hn şimdi bir iğne yaptım hemen uyuyacaksınız demesi sonrası kayıp :)

Sedye ilerliyor tamam diyorum bitti çıkıyorum gözlerimi açıyorum eşim kapının önünde ben iyiyim diyorum asansöre biniyoruz başımda yine anestezi asistanı ben bu kısmı pek hatırlamıyorum ameliyathanede olanları eşime anlatmaya başlamışım sonra anestezi asistanına dönüp bana yaptığın o iğne çok güzeldi bi tane daha yapsana noluuuur demişim :) eşim anlatırken gülmekten kırılıyo :)
Adamcağız eşime açıklıyormuş bide içerde fenalaştı uyutmak için iğne yaptık falan diye :)

Neyse odamıza geldik içeriye yalnızca eşimi aldılar yatağa yatırıp üstümü falan giydirdiler ben hayal meyal hatırlıyorum bu kısımları sonra titremeye başladım üstümü örttüler ardından kızım geldi kucağıma istedim titrediğim için vermediler Allahım kızım çok güzeldi herkes sana benziyor dedikçe bir gururlandımki sormayın ama eşimede üzüldüm keşke azıcıkta ona benzeseydi durup durup benim hanım kızımızı mitoz bölünmeyle tek başına yapmış sanki deyip durdu :) İlk emzirme anında içimde göğsümün en ortasında en içinde sızlayan şey Allahım ne güzel birşey herkese kısmet et :)ilk ayağa kalkış yarabbi karnın önüne düşecek gibi olabilir dediler ama nerdee karnımın içini oydular sankim ama çabuk geçti kimse korkmasın :) İlk gece kızımı izleyerek geçti hala doğum yaptığıma kızıma kavuştuğuma inanamıyorum bana göre kızım çok güzel herkes için aynısı geçerlidir herhalde hayran hayran izliyorum onu :) hastanedekiler adını madam mari koydular gelen ebe giden hemşire madam mariye bakayım diyordu :)

Geldik hastanedeki son gecemize hemşirelerin biri geliyor diğeri gidiyor soru ortak gaz çıkarabildinizmi yok anam yok nerde yan odamdaki kadıncağızda çıkaramamış koridorda dimdik tur atıyor ben iki büklüm o 3 tur atıyor ben anca 1 tur böyle böyle akşam oldu hemşire geldi 10 a kadar olmazsa serum takıcaz dediler bende lavman yapsanız dedim olmaz doğal yoldan olması lazım dedi çok canım sıkıldı sonra serum takıldı yan odadaki kadın 3 tur ben 1 tur zaten uykusuzum çıldırıyorum gece saat 1 oldu yok 2 oldu yok yine sürekli yan odadaki yaptımı diye hemşireye soruyorum yok diyor kendi kendime o bu kadar yürümeyle çıkaramazsa ben hiç çıkaramam diye hayıflanıyorum :) gece 3 yine koridora çıktım yan odadaki kadıncağız diğer hemşireye gaz çıkışı olmazsa ne olacak diyor o hemşirede en son çare lavman yapılacak diyor bunu duyan ben Koridorun yarısından bir döndümki sormayın hızlı hıZlı odaya gittim annem ne oldu dedi ben koridorda konuşurlarken duydum en son çare lavman yapçaklarmış ne yürüycem uykum var benim bak kadın yürüdü yürüdü çıkmadı onun çıkmadıysa benim hiç çıkmaz dedim bi güzel yattım devrildim uyudum birazcık :) sonra hemşire geldi üzüle üzüle lavman yapmamız lazım dedi ben anında yan döndüm kızcağız şaşırdı :) sonra Pansumanım yapıldı anneme dedim kalk beni temizleyelim ıslak mendille heryerimi sildim üstümü değiştirdim ohhh Miss sabah 10 gibide taburcu olduk :) kızımın sağlığıda yerinde Allah'a şükür ilk günler sarılığımız vardı onuda atlattık
:) annelik çok garip bir duyguymuş rabbim tüm isteyenlere yaşatsın 15 gün oldu hergün yeni birşey düşünüyorum en büyük korkum kızıma yetememek bu da acemilikten olsa gerek :)

dogum tarihi: 15.04.2013
bdt: 07.04.2013 (41+1 de dogurdum)
normal dogum, 4050 gram, 53 cm
kizimizin ismi: selin

ilk bebegimi 2008 yilinda hic istemedigim halde doktor korkutmasi ve benim cahilligim neticesinde sezaryen ile dunyaya getirdim. halbuki hastaneye kendi sancim ve 4 cm aciklik ile gitmistim, sezaryen yanlisi doktorum sagolsun disarda esimin gozunu korkutarak bebek iri bahanesiyle onu ikna etmisti ve ben sonucta aglaya aglaya 6 cm aciklikla acil sezaryene alindim. Allaha sukur ameliyat sonrasi cok problemli olmadi ama benim icimde hep ukte kaldi.
tekrar hamile oldugumu ogrendigimde bu sefer daha bilincliydim, ayni doktora gitmedim tabiiki ve bana sezaryen sonrasi normal dogum yaptirabilecek bir doktor bulmak icin 5 defa doktor degistirdim. sonucta canim doktorum Lalehan Kutlay ile tanistim. Cok anac cok sakin yapili bir insan olmasi bana guven verdi. Bana hep sunu soyledi: Yaradan kadin bedenini dogum yapabilmeye uygun yaratmis, iri bebek yada cat darligi diye bir bahane cok kabul edilebilir degil, Allah dagina gore kar verir, sana da dogurabilecegin kadar bir bebek nasip eder.
sadece doktorum degil esim ve annem de bana sonuna kadar guvendiler ve kararimi desteklediler. boylece normal dogumu beklemeye basladik. ve nazli kizimiz ancak 41. hafta bittiginde gelmeye karar verdi. sancilarim 4 dak da bire indiginde hastaneye gittik. 6 cm ye kadar acilma cok yavas ilerledi ancak doktorumun mudahelesi sayesinde 10 dak icinde birden 9 cm cikti ve dogum basladi, kizim sadece 4 ikinmada dunyaya geldi ve daha da iyisi sadece 3 dikisim oldu. bana bu duyguyu yasatan Rabbime sukurler olsun, Allah tum isteyenlere nasip etsin.

maşallah sana ve yavrularına, istediin gibi olmuş doğumun, kalbin temiz, Allah uzun ömürler versin:)

derineser tatlım doğum hikayeni okudum ağzına sağlık;Allah Selin prensese sağlıklı uzun bir ömür nasip etsin inşallah

13.04.2013 tarihinde saat 14:15 de kızım MERCAN dünyayageldi 54 cm 3600 kg doğdu normal doğum yaptım 40+2 de suni sancı verilerek oldu doğum

12.04.2013 15:14 de genel anesteziyle kızım Minel İpek dünyaya geldi .

hayırlı olsun Allah sağlıkla analı babalı büyütmeyi nasip etsin,yüzleride bahtlarıda güzel olsun inşallah

canım ne güzel süslenmiş püslenmiş gitmişsin Elifinle buluşmaya :)
güzel bir hikaye darısı henüz doğurmamış arkadaşlarımızın başına olsun :)
Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin güzel kızını inşallah

kızlar ben doğum hikayelerini okumak için çok geç kalmışım
ara ara gelip geçmişe doğru okur açığı kaparım inşallah

doğum hikayelerinizi okurken kv yazısını görünce sinirim yine tepeme çıktı ve buraya içimi dökmek istedim ( hamile kalmadan önce cok içerdim sigarayı hamileliğim bıyuncada tiksinmedim ama herkese tiksiniyorum diye yalan söylüyordum yanımda içmesinler diye bunun en büyük nedeni kv çünkü asırı dercede içiyor sigarayı neyse bugün sigaradan çıktı konu asla evimin içinde doğum olduktan sonra sigara içirmem dedim en basından beride söylüyorum bunu esimde içmiyor bende baslamayı hiç düşünmüyorum istemiyorum demezmi bana içerim sigaramı ben zaten sizin yanınıza ondan gelmiyorum sıkılıyorum kocişede söylemezdim bunu ama içim içimi yiyodu bu konusma dahasıda var aslında ama buraya yazmak bile beni rahatlattı ohhhh beeeee rahatladım

yuh dicem ayıp olmasın, seninkide ayrı bi cinsmiş, vicdan olmadığının kanıtı bu bence

yuh dicem ayıp olmasın, seninkide ayrı bi cinsmiş, vicdan olmadığının kanıtı bu bence

ay sormaaa bide temizlik meselesi var ben doğumdan önce cam kapı halı ne varsa heryeri temizlemek istiyorum ben gelirim diyodu önceden şimdi yan çiziyo çocuk o temizliği görcekmi diye bide bugün ne varsa geldiler tepeme bulunduğum yerde yardımcı kadın bulabilsem ona yaptırıcamda yok işte el mahkum napcan

insallah banada nasip olur boyle bir dogum cok istiyorum dikissiz dogum olsun ama sanirim ilk bebekte dikis olma riski cokmus
senide tebrik ederim bebegini saglikla buyutursun ins

Derineser,
Kızına sizinle uzun sağlıklı hayırlı bir ömür dilerim
Ben senin doğumundan öte bekleme seklini sevdim.
Sabır ve sukunetle:)
Benim gibi diyorum (biliyorsun mükemmelliğim mutevaziligimdandi)
:))
Rabbim gönlüne göre verdi.

iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler.

voltajcim, alemsin :) ben normalde cok sabirsiz ve tezcanli bir insanimdir, elim cabuktur vs.. bu sefer nasil oldu da sakince bekledim sasilcak sey.

:)saol canım laternem.Rabbim tüm isteyenlere bu güzel duyguları yaşatsın.sen nasıl oldun iyimisin

çokda zorlama kendini, bende yaptım, ama doğumda herkes bi toplandı, heryer heryerde, mutfakta herkes eşyaların yerini değiştirmiş filan, asıl toparlanmayı doğumdan sora yapmak lazım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…