2013 Nisan Anneleri'nin Doğum Hikayeleri

hikayeni okurken çok etkilendim çünkü benimde bir oğlum var
sanırım ameliyathaneye giderken ona bakarsam ağlarım
senin onun sorularını gülerek geçiştirebilmene sevindim
şimdi bende bir kız bebek bekliyorum
hayat boyu mutlu bir aile olmanız dileğiyle..

:)saol canım laternem.Rabbim tüm isteyenlere bu güzel duyguları yaşatsın.sen nasıl oldun iyimisin

Amin inşallah canım.
ben çok şükür Allaha iyiyim tatlım;minik oğlumuzla yeni maceramıza başladık ailecek :)
dört kişi olmak da zevkli olacak gibi şimdiden çok sevdik :)

canım ne stresli bir doğum olmuş çok şükür ki mutlu sonla bitiyor hikayemiz :)
Allah güzel kızını analı babalı büyütmeyi nasip etsin,hayırlı evlat olsun inşallah

tatlım hikayeni okudum,oğlunla vedalaşmanı okurken kendi ayrılığımızı anımsadım :)
çıkışta beklemediler diye üzülme canım yalnız değilsin sanırım beni de beklememişler kimseyi bekletmiyorlardı diyor eşim :)
Allah minik Nehire sağlıklı uzun bir ömür nasip etsin,analı babalı büyüsün inşallah.

canım son zamanlarda dr ile ilgili çok sıkıntıların olmasına rağmen doğumunun güzel geçmesine çok sevindim.
Allah güzel kızının bahtını da güzel eylesin inşallah,analı babalı büyütmek nasip olsun.

canım sonunda ben de okudum doğum hikayeni :)
evden çocuklardan ayrılışın tamda aylardır korktuğun gibi olmuş
çok güzel anlatmışsın valla her bir şeyi,herkesin doğurası gelir sen böyle anlattın diye :)
Allah Rananın ömrünü uzun bahtını güzel etsin,hayırlı evlat olsun inşallah,analı babalı sağlıkla büyüsün inşallah arkadaşım..
sana da tez vakitte şifa versin Rabbim inşallah

canım ne stresli bir doğum olmuş çok şükür ki mutlu sonla bitiyor hikayemiz :)
Allah güzel kızını analı babalı büyütmeyi nasip etsin,hayırlı evlat olsun inşallah

amin canım...allah cümlemizin evlatlarına hayırlı bi ömür nasip etsin inşallah...

Dogum tarihi 11 nisan
Isim : sena
Kilo: 4000gr
Boy: 53cm
Dogum sekli:epidural normal( nede normal ya)
2009 yilinda esimle birbirimizi cok severek evlendik..bir sure bebek dusunmuyorduk ve ben hapla korunuyodum..2010 temmuzda hapi biraktim ve calismalara basladik ama her ay hüsran artik beklemekten yorulmustum ve doktora gittik bana pco dedi yani yumurtlama problemi..hormon bozuklugu ooo ne ararsan var..hormon haplarinla tedaviye basladik fakat ne yazikki ise yaramadi!! 13.03.2012 tarihinde ameliyat olmak zorunda kaldim yumurtalarim cok kalin ve catlamiyorlardi onu incelttiler..doktor 6 ay icinde hamile kalabilirsin yoksa yumurtalarin eski haline doner ve yeniden ameliyat olursun demisti..2012 haziran yumurta gelistirici haplar aldim ve igne vuruldum..fakat hic umidim yoktu artik alismistim testin hep negatif olusuna..okadar rahattimki o ay luna parka gidip deliler gibi eglenmistim:) hani zaten hamile degilimyaa:) temmuz 26 dayanamadim test yaptim oda ne 2cizgi icime bi korku heycan belirsizlik dustu o hissi anlatamam esime diyemedim:) ayin 28nde dogum gunu vardi supriz yapiyim istedim ve o 2gun icinde tam 5 tane test yaptim hepsii positif:) esimin dogum gununde guzeel bir pasta yaptirdim ve bir bebek body si aldim uzerinde "babacim bu yil yaninda yokum fakat seneye beraber kutlicaz annemle bana cok iyi bak seni seviyoruz" yazdim ve esime verdim eline aldii hmm insallah dedi sonra tekrar bakti nasil yani hamilemisin diye boynuma atladi hayatindaki en gzl dogum gunu oldugunu soyledi:) ve 9 aylik macera basladi..hamileligim okadaaar rahattiki 1gun olsun migdem bulanmadi..vucudum su toplamadi cok fittim 21.haftada kizimiz olacagini ogrendik:) mutluluktan ucuyorduk!! Cok cbk gecti 9 ay..fakat su son gunler yokmuydu...tarihim 8nisandi fakat daha kizim gelmeye niyeti yoktu:) 10 nisan ablamla telde konustuk ve bana yarin mecbur dogurmalisin benim dogum gunum ve hediye olarak yigenimi kollarimda tutmak istiyorum demisti:) ztn ogun butun gun 15 dak arayla sancim vardi ve nisanim gelmisti..gece saat 23.30 kadar dayanabildim ve esimi kaldirdim hadi hastaneye gidelim dayanamiyorum diye ve yola ciktik arabada 5 dak dustu sanci hastaneye vardik 3cm acilma var dediler. Hemen epidural istedim ve 4cm acilmada yaptilar.9 ay boyu ca cikarmayan ben sanci esnasinda cikardim;(esim bana dayanamiyacagini ve doguma girmek istemedigini soyledi;( bende ufak ablami aradim ve gelmesini soyledim sagolsun geldi sabah saat 5e kadar esim kaldi yanimda ve daha fazla dayanamayip cikti!! Cikmasida iyi oldu bi ise yaramadi ztn ben sanci cekerke o elinde tel oynuyordu!!saat sabah 9 da acilma 8cm ama ebe bana bebegin kafasi yeterince asagida degil dedi ve bikac hareketler yaptik insin diye..saat 10 ve acilma 9 cm ben ikinmam lazim diyorum ebe hayir bebegin kafasi tam asagida degil yoksa cok yirtilirsin az daha bekle bebegin kalp atislari muhtesem diyordu..ve okadar zorduki ikinmam gerekirke ikinamamak!! Saat 11 ve 10cm acilma bebegin kafada indi ebe ikinabilirsin artik dedi ama basaramadim bir turlu dogru ikinamadim..ve makineler otmeye basladi..odaya birsuru doktor birikti ve bebegin stresse girdigini acil dogmasi gerektigini dedi..ikiniyordum ama yeterince degil.artik ikinmaktan beynim patlicakti..doktor bebegin riske girdigini dedi..kesik atti ve vakumla cekmeye calisti 1.deneme basarisiz!! 2.deneme basarisiz birkez daha deniyecegini yoksa sezeryana alacagini dedi 3.denemede cikti kizim..mosmor olmus uzerime koydular aglamiyordu..niye aglamiyor dedim hemen goturduler bebegimi!! Niye aglamiyor dedim daha birsey demek icin cok erken kalbi atmiyor dedi tek..ben oylece kaldim aglayamadim bile okadar soktaydim sadece ablama beni yanliz birakmaa dedim esim bebegin pesinden ablamsa benimle kaldi..bebegim cok kakasini yemis..aninda mudahale ettiler..ve birkac dakika sonra agladi.. Hemen kuveze aldilar!! 3saat sonra cikardilar ve bebegimi tutabildim..sukrettim..kafasina baktim kan toplamis kipkirmizi olmus..doktorum birkac gune gecer dedi ve gectide cok sukur kizimin sagligi iyi!! Ama benim piskolojikmen iyi degil.o gun hala ruyama giriyor.4-5 dikisim var ve vucuden superim araba bile kullanabiliyorum ve her isimi kendim hallediyorum..ama galiba uzun sure 2.nci bebek istemiyorum hele normal dogum hayir!! Simdi kizimla yatakta keyif yapiyoruz ve ben kizimi coook seviyoruuum:) amma uzun oldu neyse okuyun artik:) haa bu arada ablamin dilegi tuttu ona dogum gunu hediyesi yigeni oldu:)

Son düzenleme:
bebeğim ağzına sağlık, zor bir doğum olmuş ama şükür sen ve bebeğin ii durumdasınız, ailecek mutlu bi ömür sürün inşallah..

Hoşgeldin minik dünyam
Son kontrolümüzde doktorum oğlumun hala ters durduğunu unutup alttan muayene yaptığında acilmam olduğunu fark edince 15 Nisan olan dogum tarihi en erken tarih olan 9 Nisan'a alındı. Eşimle doktordan çıktıktan sonra ufak çaplı bir sok yasadık hemen annemi aradım haftasonu gelmesini söyledim. Ardından gölete gittik yapacaklarımızı sıraya koymak ve soku atlatmak için. Yapılacak o kadar şey vardı ki, en basta şekerlerimiz ayın 15ine göre sipariş edilmişti , haliyle hastanede ikram etmek üzere şekerimiz yoktu. Kaç ay el emegimi sakınan ben bir günde oğlumun çikolatalarını hazırladım nazar boncuguyla susledim seker sepeti bile hazırladım kolonya şişesini de süsleyince annem ve ablam abarttigimi dusunerek dalga gecti. altın yastığını rastgele girdiğimiz bir mağazadan aldık mavili seker birseydi ama benim planladığım yastığın yanından geçmezdi idare etti bizi neyse ki. Son eksikler alındı, temizlik yapildi, hastane çantası kapatıldı, oglusun besigi yapildi, Lohusa şerbeti hazırlandı. Ne tuhaf ertesi gün Lohusa olacaktım benim şerbetim hazırlanıyordu aman helvam kavrulmasindi :) Babam da yanimdaydi artık,sabah da Abi'm, yengem ve yeğenim yanımızda olacaktı. ablamın hazirlattigi fotograf çerçevesi son gün bize eğlence çıkardı fotograflar çekildi bol bol, bir ara babamla duygusal anlar yasadık, gelmeden önce çocukluk fotoğraflarıma baktığını söyledi gözlerimiz doldu , nereden nereye, inanamıyorum dedi ,Benim 9 aylık hamile göbeğimle onun bilmem kaç yıllık yağlı göbeğini tokuşturduk, sarıldık :) gece heyecandan uyumamayi beklerken kocamin koynunda mışıl mışıl uyudum e ama cok koşturdum, yoruldum :) Sabah kahvaltımı yaptım doğru Annemle kuaföre , güzelleştik oğluş için. Abim, yengem melos ve bal yeğenim de yanimdaydi artık Oglusum için üzerinde isminin olduğu ici hediye dolu özel bir kutu hazırlamışlar, tüm gece uğraşmışlar, bayildik, aaa annemin bilmem kacinci kez acip gosterdigi bebek bohcasini unuttum hani su oglus icin el emegi göz nuru hırka,Yelek, battaniye ve patiklerin olduğu:) Ne mutlu bana ki böyle sevgi dolu bir aileye sahibim diye şükrettim bir kez daha.
Ve artık hastaneye gitme vakti. Kocam heyecanlı ben heyecanlı , biraz da korkuyoruz ya bana birşey olursa, birbirimize çaktirmiyoruz ama ne zaman göz göze Gelsek hissediyoruz, gözler kizariyor,sulanıyor, tutuyoruz.
Artık hazırlanmaya başlıyoruz...odaya geçer geçmez herkesi çıkartıyorlar esim ben çıkmam diyor birazdan çağırırız sizi diyorlar istemeyerek çıkıyor. Sonra damar yolu açma , tansiyon, ameliyat elbisesi ve lavman(!)...ben Wcye koşarken hemşire çıkıyor herkes odaya dalıyor, wcden esime sesleniyorum, emraaaah herkesi çıkart sen kal. Herkesi kovalıyor odadan kendisi kalıyor çıktığımda gulusuyoruz, sarılıyoruz hemşireyi şikayet ediyorum kocama :) hemşire geliyor yine susuyorum. Sorular cevaplar... gidiyor.
O çıkınca odaya yine sevenlerimiz dolusuyor fotograflara devam. Korku gitti heyecan gitti,iddia ediyorum o serumda kafa yapıcı birşeyler var,hemşire ne kadar yok dese de ben Leyla oldum biliyorum.
Gitme vakti... Sedyeye alınıyorum sonda takacaklar , o ana kadar robot gibi her dediklerini yaptıran ben iste orda dur diyorum, sonda uyustuktan sonra yapılacak, hastanede bunu dile getiren ilk benmisim, bir arkadaşım sağolsun , akıllıyım :) sedyeyle koridordan çıkarken herkesle göz göze geliyorum gözlerim doluyor helâllik istiyorum asansöre girerken, kimseyi o kata almadıklarını söylüyorlar esim ben diyor elini tutuyorum , hemşireleri tehtid ediyorum sizin yüzünüzden doguma mutsuz giricem diye, hemşireler esime dönüp hadi sen gel diyorlar. Ve gidiyoruz el ele. Ameliyathane kapısında kocamla vedalasiyoruz artık yalnızım. Masaya yatırılıyorum , Spinal anestezi iğnesi için oturtuyorlar en korktuğum şey ya hareket eder de sakat kalırsam , neyse ki öyle olmuyor kuzu gb dediklerini yapıyorum ve iğne sırtımdan vurulduğunda hissettiğim tek şey sinek ısırigi :) yatıyorum perde çekiliyor , gulsah bacaklarında bir sıcaklık hissedeceksin diyorlar, bende öyle bir his yok diyorum hala mı yok ? Yok ! Simdi de mı yok? Yok oğlu yok!! Ayaklarımı hareket ettiriyorum kaldırıyorum sırf inansınlar diye,içimden aha simdi ayvayi yedik diyorum uyusmuyorum. Doktorum geliyor eliyle kontrol ediyor karnımı , yok donmemiş oğlun, kafası yukarıda diyor. Bende farkındayım hala poposunu aynı yerden çıkarıyor diyorum, " çıksın ben o popoya bir vurayım" diyor gülüyoruz ama ben hala Yusuf Yusuf hissediyorum iste arkadas. Doktor simdi seni temizliyoruz diyor karnımı siliyor ben panik " ben hissediyorum ha " diyorum! doktorum yatıştırıyor daha başlamıyoruz merak etme hazırlık asamasindayiz. Hazırlık bitiyor ve ben ayaklarımı bırak kaldırmayı oynatamiyorum , yapılanları hissediyorum birşeyler oluyor ama acı yok. Doktor başlamadık daha diyor , yalancı ! Tepemdeki isiktaki yansımayı takip ediyorum ben bildigin kestiler beni , makasın ucundaki gazli bezle tampon yapan hemşireye kadar görüyorum :) izliyorum pis pis,içimden sürekli dua ediyorum basimdaki anestezi uzmanı da habire sohbet etmeye çalışıyor dualarım yarım kalıyor sınır oluyorum adama, dua etmeyi bırakıyorum. İcimde bir basınç hissediyorum çekmeye çalışıyorlar sanki oğlumu, midemden aşağıya öyle bir his var , doktor soyle yap böyle yap bak surdan diye sessiz sessiz konuşuyor duymaya çalışıyorum yine çekiyorlar, yine , yine...sonra bir ağlama sesi, oğlumun sesi...doktor" kel kafalı bir bebek" diyor. Hem ağlıyorum hem gülüyorum tam istediğim gibi diyorum, gösteriyorlar yüzünü ağlıyor beyaz Tenli yuvarlak suratli oğlum. Cok karizmatik bir bebek diyor herkes gercekten de öyle mis gibi yüzü var, ağlıyor da ağlıyor. Yan tarafımda işlemler yapıyorlar ona izliyorum ağlaya ağlaya , sonra kundak yapıp yanağıma yaklaştırıyorlar önce öpmeye kıyamiyorum ağlıyor iyice dudağıma yanastiriyor hemşire öpüyorum deli gibi ağlayan oğluş susuyor beni hissediyor, o susuyor ben susamıyorum ağlıyorum ve götürüyorlar yanımdan. Birazdan babası da görecek ne hissedecek acaba diye düşünüyorum, bir yandan içimde bir sevinç çığlığı " kel oğluma herkes bayılacak ":) anestezi uzmanı bir ara dışarı çıkıyor esın gitmiş bebeğin pesinden diyor, " nasıl olur gitmez ki beni bırakmaz ki" diyorum. Benimle doguma girmek isteyen seni görmeden bir yere gitmem sen cikmadan kapidan ayrilmam diyen adam gitmiş mı, bir daha bak oradadir diyorum doktor da git bak aile faciasına sebep olacaksın diyor , gidiyor bakıyor , yok oradaymis ya günahını aldım adamın diyor, heyecanlaniyorum cihazlar hızlı hızlı ötüyor:)) sonradan öğreniyorum ki kocam beni beklerken kötü olmuş sadece 5 dakikaligina kendini sakinlestirmek icin ayrılmış. hemen geri gelmiş. Hem oğlumu düşünüyorum hem kocamı, istiyorum ki biri sürekli kocama gitsin gulsah iyi desin. Çünkü gercekten İyiydim ve bunu tekrar yasamak istiyorum diye içimden geçiriyordum. Neyse artık benim de yalnızlıktan kurtulup sevgi çemberine katılma zamanım geliyor. Kapıda biraz bekliyorum, kapının diğer tarafında kocam var biliyorum. 5 dk sonra da kocama kavuşuyorum. Ve ne yazık ki o anları net hatırlamıyorum. Yine aynı koridordan geciyorum mutluluktan ağlaya ağlaya odaya alınıyorum. Hazırlıyorlar beni, sevdiklerim Yine etrafımda :) babam sacimi yuzumu oksuyor " bu daha kendi bebek bebek " diyor annem ellerimi öpüyor koklayarak yine duygusal anlar:) ve bir zaman sonra içeriye ağlaya ağlaya bir bebek geliyor yanimdan hic ayrilmamak uzere Kucağıma veriyorlar, yine susuyor bu sefer ben ağlıyorum beni boylesine özel hissettiren bu biblo gibi yüze bakarak... Aklımdan gecen karnımda kelebekler uçuşturan tek bir cümle BEN ANNE OLDUM...

çok güzel anlatmışsın canım, duygulandım walla..

Agzina saglik cok gzl anlatmissin:) ailenle mutluluklar!!!

ne güzel ifade edilmiş :))

Hikayeni okurken senle birlikde yasadim.
Hem gulumsedim hem duygulandim. Allahim nazarlardan saklasin.

Saol canım güzel dileğin için..evet gülerek geçiştirdim cunku ona korjulavak birseyin olmadigini hissettirmem gerekiyordu,benim suratimda gördüğü ufacık bir kaygı bile onu korkutmaya yeterdi,çok endişeliydi çünkü bana bisey olcak diye..

Allah seni de sağlıkla kavuştursun kızına...

1 Mayıs 2013,Neriman Nerimanov-Bakü

Kafamda bin tane düşünce var...
Faranjit olmuşum.Yatağımda uzanıyorum.Az önce bebeğime süt verdim,acaba doğru mu yaptım? ya hastalığım ona da geçerse? Zaten hiçbirşeyi bilerek yapmıyorum ki.Her şey el yordamıyla...
Annem birazdan ayrılacak yanımdan...evine dönecek...
12 günlük bebeğe tek başıma nasıl bakacağım?
Çok halsizim...Uykusuzluk,hastalıkla birleşince insan dermansız kalıyormuş.
Muhabbet kuşum tam karşımda aşkım,canım,tatlı kuşum benim diye ötüyor.Zaten ne zaman videoya çeksem tek kelime etmez.Şimdiyse gevezeliği tuttu...

1 Ağustos 2012 Nerimanov Mado- Bakü

Bugün doğum günüm!
Eşim sürpriz yapmış önce iftarımızı açtık,sonra da pastamı kestik...
Ancak ben regl olmalıydım bugün?

2 Ağustos 2012 Nerimanov-Şehzade restaurant-Bakü

İftarımızı açtık..Bugün de regl olmadım.Kafamda kuşkular var korkuyorum...

3 Ağustos Nerimanov- Azinko sitesi

Bugün gebelik testi yaptım.Sonuç:çift çizgi..Allah'ım inanamıyorum!..Hayır hiç mutlu değilim! Daha 3 aylık evliyim,bebeğe hiç hazır değilim! Ne yapıcam nasıl bakıcam ben çok kötüyüm...panik içindeyim...

5 Ağustos 2012 Oksigen hastanesi-Bakü

Bugün kan testi yaptırdım.Sonuç:334...Doktorun karşısında ağlıyorum...Bana düşük riskimin olduğunu söylüyor.İlaç veriyor.İstemeyerek de olsa kullanıyorum...Bebeğin kalbi 9. haftada atıyor,düşmüyor,inadına içimde büyüyor,kendini belli ediyor..kah ağlıyorum,kah göbeğimi izliyorum,günleri kovalıyorum..

15 Ekim 2012 Güngören-İstanbul

Kızım olacakmış...

19 Nisan 2013 Bakü Medikal Plaza Hastanesi 10.00

42. haftamdayım.Bebeğim bir türlü doğmadı.kalp atışları yavaşlamış spinal sezaryen olacağım...Ameliyat masasında bağıra bağıra ağlıyorum belden iğne fikri korkudan bayıltacak beni.. Ama ağladığıma değmedi ufacık bir ısırıkmış...
Sıcaklık sonrası uzatıyorlar beni masaya...
doktorum o kadar profesyonel ki çay doldurur gibi bebeği alıyor sanki 60 saniyede herşey bitti gibi.
Uzaktan bir ağlama sesi yanağıma değdirip fotoğrafımı çekiyorlar annem ve eşim sevinçle doluyorlar fotoğraf karşısında...

10.40

Odamdayım.Tek başıma tirtir titriyorum hemşireler üstümü örtüyor ama üşümekten değil biliyorum artık hamile değilim bebeğim de bu dünyada...
birazdan yanıma getiriyorlar, cam gözlü Elif Betül bana bakıyor bana ihtiyacı var biliyorum ancak ben güçlü bir annemiyim o an bilemiyorum...

1 Mayıs 2013 Bakü

Annem az önce gitti.İstanbul'a.
Artık kızımla başbaşayım.Ve artık biliyorum güçlüyüm çünkü anneyim...

süper olmuş canım, çok profesyonel:) ağzına sağlık, bebeğinle sağlıklı günler dilerim:)

kizlar bugun beklenen dogum tarihinden 5 gun gecti ama bende hala bisey yok.
mayisa kaldim.doktor en fazla 1 hafta daha bekleyecegini soyledi eger hala dogmassa sanci yada sezeryan ikisinden biri olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…