2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Kızlar eşler hamilelik durumunda bazen kadınlardan daha stresli olabiliyorlar..
Benim eşim de gerçekten melek gibidir.
Ama hamile olduğumu öğrenmemizle birlikte çok değişmişti.
Anlayışsız, kaba ve düşüncesizce davranmaya başlamıştı, inanamamıştım.
Ben diyordum ki bu kadar iyi biri, bir de hamile kalsam benim için neler yapar.
Oysa tam tersi olmuştu.
Sonra hatırlayanlar vardır, bebegımı kaybettım, kalbı durdugu ıcın alındı.
Hamılelık bıttı, tekrar eskı melek kocam gerı geldı.
Bazen eşiniz sizi çok seviyorsa sizi paylaşmak istemediği için strese girebiliyor,
ya da maddi açıdan yetebilecek miyim, korkusu yaşayabılıyor.
Ya da siz çok kendinize ve bebeğinize döndüğünüz için çocukça ilgisi kayboldugu ıcın
şımarıklık yapabılıyor..
Özetle, onlar için de kolay değil.
Biraz da bu gözle bakın ve büyütmemeye çalışın, nolur..
Onların da haklı olabilecekleri noktaları düşünün.
Sorunu konusurken de once ozelestırı ıle baslarsanız ınanın daha cok dınleyecek ve
kendını degıstırmek ıcın ugrasacaktır..
Henuz haftalarınız cok yenı, bebek bundan dusundugunuz kadar cok etkılenmez merak da etmeyın..
Henuz tam olarak hıssetmeye baslamıs sayılmazlar..
Hepinize sabır, huzur ve mutluluk diliyorum..

******Bu arada okurken beni çok rahatsız eden birşeyi de yazmak isterim.
"Herkez" değil, "herkes" olarak yazılır arkadaşlar.
Buna çok sık denk geldıgım ıcın belırtmek ıstedım.
Çoğumuz bılıyoruz ama bazen kaçabiliyor.
Anneler herşeyi bilir, o sebeple nacizane dikkat etmekte fayda var, derim..

Herşey bizim düşündüğümüzden daha güzel olacak,
yeter ki sabredelim ve yaşananların bir tek bizim başımıza gelmediğini bilelim..

Sevgilerimle..

kızlar günaydınn,

3 gündür kusmam durmuştu dün neredeyse kutlama yapıcaktık ailede, sabah kusa kusa öldüm yine tey allahım ne zaman bitecek :18:
hepinizi çok iyi anlıyorum bende aynı zamanları geçiriyorum çoğu zaman benim eşimde çok sinirlidir. kızlar tavrınızı alın ama çok fazla uzatmayın... çünkü aynı ev içinde zindan oluyor insana...

ebahcım, sabahları o sıkıntıla uyanmayı çok iyi bilirim. kalbinde yumruk gibi oturur, bugünun de pek iyi geçmez.... inşallah bir an önce gönlünü alır düzelirsiniz... biz merhametliyiz dayanamayıp hep şımartıyoruz, ama bir şey yaptıklarında da ağızlarından burunlarından getiriyoruz

benım duygusal içli tatlı ebahım...
ah canım benım..cok duygulusun dolusun belli.
Tek ricam kendini doldurma..kimsenin senin çocuguna ablalık yapmasına gerek kalmıcak..
Bu dönemde gelip geçicek..Herkes mükemmel bir evlilik içinde mi sence?herkes güllük gülüstanlıkda sen karalara mı kaldın? hayır..sadece bu ara kötüsün.Yoksa sen çok canlı çok komik bir kızsın demekki evinde mutlusunki böyle pozitifsin..Ama herşey yıprattı bu ara sizi.Yok bebekti yok ikili test yok onu cocugu yok hamılelıgın verdıgı duygu seli kıskanclık derken sadece üst üste geldi..hayat güzel..evliliğin güzel..derdiniz bu olsun..şimdi o da sinirli oda kendince tripte..Seni anlamasını bekleme erkek mekanizması kadınlar gibi çalışmıyor bizim gibi ayrıntıya bakmıyorlar o diyorki; ebah kapris yaptı tatili burnumdan getirdi kadınları kıskandı..olay onun için bu tatlım..anlayacagın bir tahtaları eksik..Hayatıo kendine zehir etme..Bekle küsmeler iyidir..barışmaları süper olur..Nazlanmalar olur..Eni sonu düzelicek..bebeğini boşa üzme..oda babalık sendroumunda belki..Sakın kötü düşünme..Herşey çok ama çok güzel olucak..Kendini bırakma sen güçlü bir kadınsın..

günaydın güzel anneler; bir haftadır nete giremiyorum annemle teyzem tatile geldi iyi oldu walla yedim , içtim, gezdim, yattım :))) sayfaları atlayarak okumaya çalıştım inşallah herşey yolundadır...
ebah ve porselen bebek kocalarınız belliki hamile psikolojisini de anlayamayan insanlar ((bu yüzden kendinizi üzdüğünüzle kalmayın takmayın!!!! zor ama takmamaktan başka yapcak bişi şu an yok (( bence ne özürleri ne ayaklarınıza kapanmaları şu an yaşadığınız hiçbirşeyi değiştirmeyeceğinden sadece siz kendinizi üzmemeye gayret edin inşallah rabbim biran evvel kocalarınızı ıslah eder bol bol dua edin...

Kusura bakmayın; TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI DERSİNDE olduğumu düşünmemiştim... Bence gereksiz yere rahatsız olduğunuz bir durum olmuş. Ama neyse düzeltmeniz için Teşekkür ederim. (Doğurusunu bilsekte dediğiniz gibi insan bu tarz şeylere üzülmekten yazdığı kelimenin doğruluğunu tartamıyor.

canım benim günaydın,lütfen huzursuz olduğunu hissetirme eşine kendini sen böyle yaptıkça eşin hep rahat hareketler sergilicek olan sana olucak biraz rahat ol tavırlarında tepkisiz kal en azından bak benim hiç bir şeyim yok gayet iyiyim der gibi ol ve dediğim gibi evde al laptopunu git odana kendini oyala eninde sonunda sana yaklaşıcak sarılıcak sana:) konuşmak istersede ben konuşmak istemiyorum lütfen çok huzurluyum ve yine moralimin bozulmasını istemiyorum dersin olucakları düşünerek tabiii ama baktın gayet sakin hal tavır içinde o zaman konuşursun,,,

günaydın kızlar

Kızlar burda öğrenmiştimki sağlık ocağında klap atışı duyuluyor diye.sabah bende sağlık ocağına gittim bebişim kalp atışını dinlemek güzel bir gün geçirmek için.ama neyazıkki eli boş döndüm.sağlık ocaklarında 20 haftadan önce kalp atışı duyamıyorlarmış(aletleri küçükmüş.acaba sağlık ocağından sağlık ocağına değişiyormu

Aksam yatana kadar azdi, yatmadan once biraz fazla geldi selpakla sildigimde, iyi dusunmeye calisiyorum. Bugun tekrar doktora gidicem, evdee surekli yatiyorum.

gecmıs olsun canım ya..gıt hemen cok beklemeden doktora gıt hemenn allah yardımcın olsun ınsallah

porselen_bebeg; canım ebaha yazdıklarım sanada gecerli..Sizler mutlu insanlarsınız unutmayın bunu.Kocanı seviosun..Suanda bir inat içindesiniz..Oda şuanda bir internet için beni hayatımı bozuyor benden vazgeçiyor diyor kendince.olayı büyütme sakın..Sakın ama sakın..öfkene yenilme ne boşanması ya*Kolaymı sanıyorsunuz boşanmayı.Çekeceğin acıları düşün.Öfkeyle kalkan zararla oturur.sakin ol canım benim.Eski resimlere bak onu teraziye koy artılarına bak eksilerine bak..birde ebaha dediğim gibi herkes mükemmel de siz misiniz kötü olan??Hayır..her evlilik sorunludur..Bu da geçer sakin ol lütfen..herşey hallolucak bana güven

Yok sanırım değişmiyor. Çünkü benim sağlık ocağımdada aynı şeyi söylemişlerdir. Dosya açtırdığımda..

gunaydın canımmmm

:))
Sorun değil cnm benim tabii ki böyle bir derste değiliz,
tabii ki arada insan hızlı yazınca bazen hata yapabilir.
Bunlar sorun değil ama arada gerçekten bilmeyenler de var.
Bilmediğim birşeyde beni uyarana ben minnettar olurum inan bana.
Sadece basit hatalar çok sık yapılıyor. Genellikle de aynı hatalar.
"herkes" yerine "herkez" yazmak gibi,
dahi anlamındaki -de ekini bitişik yazmak gibi.
Bu topikte çok sayıda öğretmen var.
Onlar da eminim benim gibi okuduklarında üzülüyorlardır.
Bu basit hatalar neden hala yapılıyor, diye..
Çünkü onlar öğretmek için dünya kadar emek veriyorlar..

Özetle, savaş yok, barış var her zaman..
Kırdıysam özür dilerim.
Sevgiler..

Günaydın herkese..

gunaydın tatlımmmbugun bıraz sıkı bı pnatolon gıydım pısman oldum dugmelerım acıkta gezıorum off o kadar aradayım kı hamıle gıyımı alamam cok var daha evdekıler hep daracık seyler sıkıo en ıyısı tayt aslındada ısede taytla gelemem kı lcw ye baktım hafta sonu cok gusel hamıle kotları var ama erken ıste daha bol bol elbıseler lazım nerden bulucas bunları

Slm arkadaslar Slm arzu nasılsın ?
bugün 2 li test yaptırdım. 12 + 4 haftalik olmuş.
Boyu da 5.6 cm
Ense kalınlıği 1.2 çıktı
Sonucları Pazartesi alıcaz.
Sizin nasıl çıktı sonuclarınız?

Benimde eteklerim olmuyor artik bende kaldırdım. Kizimda giydiğim hamilelik pantolonlarımı çıkardım. Tuniklerimde zaten hamilelik gibi.

Kizlar isimlerden bahsedelim mi biraz da..?

Gecen bı arkadas bana isim sormuştu.bizimki zaten belli imzamda görüldüğü gibi.

Kiz cocuğu icin Zümra, Esila, Bu isimler benim hosuma gitti.

Slm arkadaslar Slm arzu nasılsın ?
bugün 2 li test yaptırdım. 12 + 4 haftalik olmuş.
Boyu da 5.6 cm
Ense kalınlıği 1.2 çıktı
Sonucları Pazartesi alıcaz.
Sizin nasıl çıktı sonuclarınız?

İyidir kuzucuk..
Senin ense kalınlıgı da bebegın boyu da gayet ıyı gozukuyor.
Sonuclar da bence çok iyi çıkacak..
Bulantıların vardı bir ara, geçti mi, daha iyi misin şimdi?

Gayet iyiii :)

günaydın canım kızın hastaymış nasıl oldu ?

Bugun iyi teyzesi antibiyotiğe dun basladim. Allahıma sukur iyi, iştahida açıldı.

Sen nasilsin bebiş nasil?? Benim kuzucuk sabahtan beri 2 kere hareket etti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…