2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Arkadaslar neden sadece bazi kisilere cevap yaziliyor..dun yazdim ama cevap yok..bende bu forumun ilk gunden itibaren takipcisiyim..her zaman vaktim olmadigi icin arada yazabiliyorum ama ondada cevap yok...(((

canım benim gözden kaçmıştır.bazen sayfaları okurken atladığımı farkediyorum bende.sen yaz uzunca bişe şimdiye kadar cevap verilmeyenleri.ayrıca bi durum yok yani

bu arada benim bir kızım olacak :)

merhaba çok sevindim sağlıklı olmana dış gebeliğin kendiliğinden sonlanması iyi olmuş kötü bir dönem geçirmişsin ama güzel birkızının olacağı çok güzel bir haber bence inşallah bebeklerim bundan sonra çok sağlıklı olurlar bizlerde son 3 ayımızı sağlıklı ağrısız sızısız geçiririz inşallahhhh=)isim düşündünüz mü ?

gizemm79 canım ya ben ilk kez gördüm senin nick ini yazmaz olurmuyuz cnmmmm=))))paylaşımlarını beklyrm =)
bende işten yeni geldim yemeklerimiz ocağa koydum hemen internetin başına geçtim kızlar ne yapıyr dedim =))))bgün doğum yapan arkadaşımı ziyarete gittim çok güzel bir erkek bebeği var bayıldım maşallahhhhhhh =) kızlar 3 ay nasıl geçecekkkk =)

iyi akşamlar....
bi ara buranın sıkı takipçisiydim ama bazı tatsız olaylardan sonra takibi bırakmıştım... şimdi gene aranıza döndüm.. herkese merhabalar..
bebişler iyidir umarım... birazdan eşim gelir.. daha sonra görüşmek üzere.. herkese iyi akşamlar..

Daha oncede yazmistim..zor bir donemden geciyordum teselli olacak cumleler beklemistim..cok sukur simdi iyiyimm..dunde oyle sohbete katilmak istemistim...bebeginin kalbinde parlaklik cikmisti..bir arkadasda daha olmustu sonra gecmisti..ona yazdim defalarca ne zamangecti diye...bana teselli olmasini beklemistim...dunde nasiloldugunuzu sormustum ..bebeklerinizin esyalari almayabaslamissiniz..ne guzel ben daha alamadimdemistim...araba icin oneriniz varmi diye sormustum

Bende sendenim... İnanılmaz bir heyecan ve merak var bu sebeptendir ki zaman hiç geçmiyormuş gibi geliyor ve 3 ay nasıl geçecek diyorum.
Ama baktığın zaman da 7. aya doğru koşuyoruz ve çoğunu geride bıraktık

merhaba gizemmm...
ben de şmidi girmeye başladım.. çok şükür kötü günler bitmiş...
bebek arabası için sakın pierre cardin alma derim. ben kızıma almıştım ve memnun kalmadım.. bence maxi cosi al.. kardeşim maxi cosi aldı ve 4 senedir hiçbir şey olmadı. verdiğin paraya değiyor..
eşim geldi. çıkmam lazım.. sonra bol bol konuşuruz...
bye...

Bebek hareketlerini saymak bebeğinizin durumu hakkında fikir vermesi açısından önemlidir.
Bebek hareketlerini sayma konusunda çeşitli yöntemler önerilmiştir. Bunlardan en sık kullanılanlardan birisi:
"Bebeğinizin hareketlerini saymaya başlayın ve saati not edin. Bebeğinizin 10. hareketini saydığınızda en fazla 2 saat geçmiş olmalıdır. 2 saatten daha önce 10 hareket yapması normal kabul edilir."

Bebek hareketleri genellikle 28 haftadan itibaren sayılmaya başlanır. Daha önce bir riskli gebelik durumu belirtilmişse 24 hafta civarında başlanabilir.

Bebeğiniz 2 saatte 10 kere hareket etmemişse bir kaç saat sonra tekrar sayın. ikinci sayımınızda da aynı şekilde 2 saatte 10 kereden az hareket ederse doktora başvurmalısınız.
doktorunun saymasını istediği var mı ?benim doktora gitmem 2 hafta var..

Bu gün herkeste bir teselliye ihtiyaç var sanırım foruma girdiğimde bende de vardı.
Canım öncelikle hoşgeldin diyelim aramıza, benim bir oğlum olacak allah nasip ederse...
Allahım bebeğine ve sana sağlık versin. Durumla ilgili bilgim yok yorum da yok duadan başka...
Alışverişe gelince ben de henüz alışverişe başlamadım ama ufak tefek hediyeler şimdiden gelmeye başladı
Araba içinde henüz erken değilmi önümüz kış ben şöyle yaza doğru almayı planlıyorum. Baharda oğlumla gezmlere çıkacağız...

herkeze iyi akşamlar yazdıklarınızı okuyamadım kusura bakmayın

doktora gittim turnusol kağıdı verdi alttanda muayne etti bebeğin suyu değilmiş gelen
ağrılarım içnde dahiliye yada genel cerraha görün dedi bebekle ilgili bi sıkıntı yok dedi

kızlar eşimi bu gün hastaneye yatırdım
yarın testlerde bişey çıkmazsa ameliyat olucak
kanama riskide çokmuş
eşi,me dua edin lütfen
son bir kaç gündür çok yoruldum dünde tansiyonummu düştü ne bayılıyodum az daha çok kötü oldum
bu günde hastanedeydim çok yoruldum
yarın dahada çok yorulucam dualarınızı eksik etmeyin bizden

öncelikle geçmiş olsun canım...
bebek eşyası çok alamadım ben çünkü oğlumdan kalan çok şey var kıza da olan.zaten şu sıralar alman daha doğru geciktirirsen de o halde gezmekte zorlanabilirsin.hamileyken ne yaşayacağımız hiç belli değil.şu sıra alıp yıkayıp ütüleyip çantayı da hazırlamak zaten bir ayı bulur.o zamanda 8. ayda oluruz.miss gibi hazır olursun
araba konusunda pierre cardin alma türkiyedekiler berbat ağır ve kullanışsız.bende kraft vardı ilkten oğlum büyüyünce babaannesiyle ona yetmedi puset iki kez kırıldı.ama çift yönlü hafif ve kolay katlanır olması anakucağının içine uyması filan hala kullanmaya değer.kızımda onu kullanıcaz.sonra oğluma bastona benzer chicco liteway aldık.o biraz daha ağır ama sağlam sürüşü rahat.oğlumda rahat ediyor.istersen ilk gebeliğinse travel sistem al.biz e bebek te nuna diye bi markayı beğenmiştik ama lazım değil artık

geçmiş olsun canım.Allah kolaylıkla atlatmanızı sağlasın.sana da bolca güç ve enerji versin.dua etmek en büyük ilaç olur şu anda.dualarım sizinle...

merhaba arkadaşlar uzun süredir sizi takip ediyordum bende üye oldum sonunda
bende 26. haftamdayın bir kızım olacak inşallah

Selam kızlar;

şifacım küsme şekerim buralardayız hergün yazamasamda mutlaka okuyorum

Lolocum Rabbim eşinin yardımcısı olsun acil şifa versin inş

Yeni gelen arkadaşlar hoşgeldilerrrrrrr

oyumuzuda kullandık ve martttt anneleriii 1. sırada :)))

kızlar şeker yüklemem yüksek çıktı insülin iğnesi vurcam hergün 2 defa.diyette verdiler çok moralim bozuldu:::(( var mı başka insülin kullanan?

kızlar şeker yüklemem yüksek çıktı insülin iğnesi vurcam hergün 2 defa.diyette verdiler çok moralim bozuldu:::(( var mı başka insülin kullanan?

geçmiş olsun cnm.moralini bozma stres yapma kendine,yediklerine dikkat et ve yürüyüş iyi geliyormuş.mutlaka yürümeye calış.

merhaba canim moralini yuksek tutmaya calis cunku uzuntude sekeri etkiliyormus benimde 100 luk testim cok yuksek cikti 1. saat 213 2. saat 157 olmasina ragmen benim doktorum sana 1 hafta musade ediyorum eger diyet ve yuruyusle duzelmezse insülin vericem dedi bende diyetteyim suan her yemekten sonrada 40 dakika yuruyorum ptesi dusmemis olursa bende malesef insülin ignesi vurulucem senin sonuclarin kac cikti onu merak ettim direk insulin vermis doktorun insallah yoluna giricek sorunsuz atlaticaz son aylarimizida allah yardimcimiz olsun gercekten

canım bebeklerimin kilosu şu an 1700 gr civarında
söz ilk fırsatta resmini koyacağım kocaman göbeğimi

maşallah 2 bebekle bukadar kilo.hiç almamışsın demektir.ben çalışıyorum ve tek bebek 12 kilo almışım((

aldım canım yaaaaaa
ben minyon bir tipim o yüzden belli ediyor kilolar
bir de sürekli yattığım için vücut çok hantall
bunu hissedebiliyorum
mesela en fazla yarım saat gezebiliyorum
sonra sırtım kopacak gibi ağrıyor

teşekkür ederim tatlımmmmmmmmm
sen çok az almışsın
valla ben aman kilo alırım bunu yemeyeyim demedim hiç
her gün mutlaka yediğim besinler:
yumurta, peynir, tahin-pekmez, bal tereyağ
elma, portakal, muz, büyük bir kase yoğurt, ceviz, kuru incir
olmazsa olmazlarımmmmmmm

teşekkür ederim canımmmmm

hiç ilaç vermeyen doktorlar da var.ama ben burda öylesine rastlamadım sadece forumda okuyorum.istersen doğal olarak nelerde varsa onlardan yersin o da fayda eder.

canım ben hiç ilaç kullanmıyorum, doktorum ,
yiyen adama ilaç vermem ben diyor
kusarsan , yemek yiyemezsen ilaç veririm diyor

tecrübe kokan arkadaş,
teşekkürlerrrrrr

canım senin kızın seninle oyun oynamayı seviyorr
korkma canım o zamanını beklerrrrrrr

ayyyyyy sen de 7 kilocuk almışsınnnn
seninki çok iyi valla maşallah
kürek kemiği ağrısı ve batması da var ben de

çok geçmiş olsun canım.. eşine acil şifalar... neyi var bilmiyorum ama geçmiş olsun.. dualarım seninle... hayırlı haberlerini bekliyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…