2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472

Eyyytt ben geliyorum ve dağıtacağım ortalığı. Sanırım en çok ben dağılacağım

Canım salı akşamı gidicez. Çarşamba-Perşembe-Cuma alışveriş ve aile ziyaretleri. Cumartesi Sabah kontrol. 2.doz tetenoz ve en önemlisi Kızımla görüşcez öğleden sonra yine alışveriş. Pazar Artvine dönüş...

iyiyim cnm saol.kızlar alışveriş muhabbeti başlamış.bende haftaya cuma izinimi o güne denk getirip görümcemlerle e bebk mağazasına gidieceğiz alışveriş için.herşeyi alablirsem ordan alacağım.tek seferde bitsin istiyorum.aslında eminönü yakın ama hiç bilmiyorum oraları.bide çok kararsız biriyim ben.birinin mutlaka destek olması lazım:)

canım öncelikle hayırı doğumlar olsu inş ama şunu söylemeliyimki korkutmak giib olmasın ama sezeryanda o kadar kolay değil :)ilk heyecanıda o kadar farklı ben ilk sezeryanımda iğne yaptıktan sonra sol ayağını kaldır dediler ben bir 5dk düşündüm benim solum neresiydi diye ve aman dedim birtanesini kaldırayım dedim o da zaten uyuşmuşmuyum onu öğrenmek içinmiş:):) ama önemli olan normal veya sezeryan değilde bebek dünyaya geldikten sonra anneye gösteriyorlarya aman Allahım dünyada bundan başka güzel duygu yoktur galiba bence sadece o an düşün korku falan kalmıyor ben o anı yaşadığım için hiç bir korku yok tek derdim bebek eve gelince evdeki 3yaşındaki canavarım ona zarar verir mi

benimde çevremde var kuzenim en basiti herşeyden korkar canı pek tatlıdır o bile normal yaptıysa diyolar yaparsın sende, ne bileyim Rabbim kolaylığını verir inşallah.
önceden sezeryan mı vardı fıtratımızda normal doğum yapmak varda işte:18: düşünmeyelim o günleri.. vakti saati gelince hiç bişey beklemez çünkü. son ayda bol bol hurma yiyelim,
doğuma çok faydası oluyormuş.

annesi saçları mı çıkıyor acepp seninki rapunzel gibi olacak galiba bende geçen ay biraz oldu ama artık pek olmuyor. bana çekerse keltoş doğar

e bebek biraz pahalı gibi ama tabi senin tercihin. dışarda daha uyguna bulabilirsin bir çok şeyi. eminönüne bende gitmek istiyorum.
ama dediğin gibi fikir veren olmayınca saçmalar herşeyi alırım bende

2013, canım benim görümcem eczanede çalışıyor ve kesinlikle NUK u öneriyor bebedoru falan beğenmiyor. en iyisi Nuk muş...
emzik biberon olarak onu tercih edebilirsin. bebe yağından cansın bebe yağı gayet iyi. krem olarak dediği gibi mustela çok iyi birde,
Bella B kullanıyorum ben, karın çatlağıma çok iyi geldi göğüs ucu kremide var. bi kaç ay önce göğüs ucum tahriş gibi oldu
çok acıyodu hemen sürdüm bir kere sürmemde bile düzeldi. çok güzelll ve kaliteli öneririm kendim kullandığım için.

canlar popo bezinden bahsetmişsiniz bunu altaçma giibmi düşünmeliyiz yoksa poposunu silmek temizlemek için mi eğer silmek içinse ben pamuk tavsiye ederim ılık suyla pamukla silip at çöpe benim arkadaşım silmek için bez kullandı ama birde onun hijyeni için uğraşmıştı inanın bebek olunca birde o bezi temizlemek için ek zamanımız olmayacak en azından benim olmadı bana göre en mantıklısı pamuk geliyor bol bol pamuk alacağım ben altına sermek içinde şu siline bilen ince satılanlar varya tam ifade edemedim ama onlar mantklı geldi bana çünkü ilk zamanlarda her altını açışımızda çok fazla şiş ve kakayapıyorlar kazalar çok oluyor ve kumaşlardan yaptığımız ince alt açmaları kullanmak zor

bakın kızlar ben bunu kullanıyorum. 8. aydan sonra her gün sürülürse doğumdan sonraki

meme çatlağını önlüyormuş. ben normal göğüs uçlarım yandığında acıdığı bi dönemde sürdüm hemen

düzeldi. ama asıl 8. aydan sora başlarım sürmeye.. linkini vereyim;

Bella B | Nipple Nurture Butter

Canım silmek için ama şöyle. Bende en az 40 gün ılık suyla ıslatılmış pamukla sileceğim. Yaptığım bezle kurulayacağım kızımın totosu ıslak kalmasın diye

çatlak için krem gerçekten çok önemli sürekli sürmez isek çatlağı bırakın kanamasından dolayı bebeğimizi emziremeyebilirizemzirmek bir keyif değil işkenceye dönüşüyor. belkide doğumdan sonra en çok dikkat edilmesi ve titizlik gösterilmesi gerekilen bir olay meme başını çatlatmamaya özen göstermek

herkese günaydınn. canım hoşgeldin tetenoz aşısının ilk dozunu 20. haftamda 2. dozunu da 24. haftamda oldum sağlık ocağında kaydın varsa onlar yönlendirir seni canım

Sağol sudecim onuda listeme yazıyorum. Harikasınız kızlar. Listem güzel oluyor. Bittiğinde burada paylaşırım herkes fikir sahibi olur

ay kızlar kusura bakmayın bende durmadan ilk gebeliğimden örnekler sunuyorum ama napayım dayanamıyorum doğum yaptıktan sonra anlarsınız insanın hayatı çocuktan önce ve çocuktan sonra diye ikiye ayrılabiliyor.biz okulda arkadaşlar hep arka arkaya doğum yaptık evli çift sayısıda fazlaydı bir ara öğretmneler odasında her gün bebeklerin kaka rengine kadar konuşuyorduk eşlerde buna dahil bekar arkadaşlar bize gıcık olmuşlardı:):)

Canım silmek için ama şöyle. Bende en az 40 gün ılık suyla ıslatılmış pamukla sileceğim. Yaptığım bezle kurulayacağım kızımın totosu ıslak kalmasın diye

hıııııım tamam anladım canım ben o silme işinide peçeteyle halletmiştim:)

Canım paylaşımlarından dolayı şahsım adına ben son derece memnunum. Benim çevremde bilgi alabileceğim kimsem yok. Ailemden ve bebeği olan arkadaşlarımdan da çoooook uzağım. Bu topik ve sizler sayesinde birçok şey öğreniyorum. Aynen devam tatlım

kızlarrrrrrr vip dükkandan kundak battaniyelerden aldım şimdi. açınca battaniye olarak kullanıyosun çıtçıtlı bebeği direk

içine koy çık dışarı bayıldım. Kidbo diye markadan aldım kargoda bedave 23 tl... mavisi de var erkek çocukları için

Skrn82, keyifli alışverişler dilerim :) kararsızsan biri şart o zman. bende aslında bişeye karar veririm birine sorarım yine döner dolaşır ilk aklımdakini alırım onlar istediği kadar iyi desin, bu da çok kötü :)

Selalmaz, canım sezeryanda mutlaka zor yanları vardır da şu açılardan diyorum.Ben asla cinsel organıma dokunamzdım halada doğum adı geçsin tutarım orayı, nasıl olcak ya der dururdum.birde tabiki aynı acılar değil ama bu bebeğe sahip olana dek çok acılar çektim ya, hsg, tüp bebek aşamaları vs. birkaç ameliyat deneyimimde var, bünye güçlü biraz ... birde dediğin gibi işin acı kısmıyla ilgilenmek istemiyroum bebeğe odaklanıyorum derdi veren allah dermanıda verir. korkutmayım gözümüz şimdiden.etrafımdakilerin sezeryanıda iyi geçtiği için sanırım cesur yürek oldum :)

Sude, o kerim eczanede mi satılıyo ?

2013, ben bebek bezide aldım geçen hiç aklımda yoktu ama yine çevremdekilerin tavsiyesiyle.Prima Premium Care.bazen bebeklere iyi gelmeyebiliyomuş ama genel olarak memnun herkes, o olmasaydı öolfix göbek oyuntuluyu alcaktım.yani bebeğe iyi gelmezse filan. ıslak mendilde de unibaby diyolar.ama bende şimdilik pamuk kullanayım diyorum, Mothercare nin pamuğundanda çok memnunlarmış ark.ım 2 tane verdi almam için.aldım ama açmadım.birde onları sudacream var herşeye iyimiş pişk yatak yaraları dahil

Sezaryen konusunda tamamen sana katılıyorum Candaşım. Yatcaz kalkcaz. Mini mini yavrular yanımızda olacak

Candaşım yazdıklarını listeye ekledim tatlım. İyi yapmışsın bezde en çok lazım olacak şey sonuçta.

canım Genelde kuru gıdalar tüketince daha fazla yanma falan oluyor gözleme yerine çorba falan yersn azalıyor sulu şeyler iyi geliyor birde bol su iyi geliyor ben ilaç kullanmıyorum kendi kendine geçmesini bekliyorm inş. geçer:44::44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…