2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
slmlar herkese
benimde kalça ağrılarım oluyor arkadaşlar
magnezyum kullanan arkadaşlar bunun faydasını görüyor mu acaba? geçti mi ağrıları?
bende ona göre doktorumdan istiyeyim diyorum

kalça ağrısı magnezyumla mı ilgiliymiş ben bilmiyordum

bende de oluyor bazen ama aslında daha çok bel ağrısı çekiyorum, rahimde genişlediği için kalçaya da vuruyordur belki.

sude bende sanırım öyle yapacagım sadece bi beşik alayım diorum kıyafetler için dolaplarda yer açıcam mecbur.

2012 kasım annelerinin dogum hikayelerini okudum açıkcası hertürlüsü korkuttu beni.Birde 36.haftasında falan erken dogum yapanda çok olmuş aman dikkat edelim.

Pazartesi doktora gittigimde kasıklardaki baskıyı sorayım.Sırt ve bel agrılarına kalsiyum iyi geliyor bide yatarken bacak arasına yastık koymak çok iyi geliyor.

Soğuk algınlıgında zencefil tarçın ve bal karıştırıyolar ama gebelikte agır kaçabilir.Ben nezle oldugumda sadece viks sürdüm birde kurtarıcı karabiberli tavuk çorba öyle atlattım.

Şşşt.. Nifado, sakın ha sakın öyle düşünüp hem kendini hem de bebeğini daha fazla üzme. Mühim olan yavrunun sağlıkla doğması, senin sağlıklı olman.
Benim de canım bayağı sıkılmıştı. Daha 6. ayımı yeni bitirmeme rağmen 16 kilo aldım. Çevremde hamileliği 30 kiloyla bitiren var. (Bkz. Züğürt tesellisi :) )
Tamam, kabul ediyorum, epey zorlanacağız ama napalım her hamile sadece göbeğinde bebekle, filinta gibi olmuyor.
Ben oldum olası kiloluydum zaten. 72 ile hamile kalmıştım. En son annem geldi, 10 günde 1 kilo daha almışım.
Dediğim gibi zorlanacağız doğum sonrası ama önemli olan kendimizin ve bebeğimizin sağlığı. Benim ilk aylarda çok kilo almamın sebebi doktorumun düşük tehdidi yüzünden yatış vermesi, sonrası masabaşı çalışmam ve sigarayı bırakmam..
Evladımı zehirlemektense 30 kilo almayı göze aldım.
Bakalım artık, kısmet :)

kalça ağrısı magnezyumla mı ilgiliymiş ben bilmiyordum

bende de oluyor bazen ama aslında daha çok bel ağrısı çekiyorum, rahimde genişlediği için kalçaya da vuruyordur belki.

evet genişlemeye ve kilo artışına bağlı olarakda ağrılar oluyor fakat magnezyum eksikliğindende kaynaklanabiliyormuş.
bu yüzden merak ettim kullananlar var mı faydasını gördümü diye :44:

ılk zamanlar kasım agrım cok oluyordu 3 aya kadar fılan.doktorum magnezyum verdı 4 gun kullandım 1 ay agrı cekmedım..sonra bıraktım.. 6.aya gırdık dogal olarak agrılar tekrar basladı rahım agrım var..doktor magnezyuma devam ve hamılelık bıtene kadar kullan daha bacak bel sırt agrısı yasayacaksın bu cokrahatlatacak dedı.. sukur sımdılık rahatız. arkadaslar bebegın kemık gelısımınede faydalı oluyor hatta bıcok kısıden erken dogumu bıle engelledıgını duydum.. kalsıyum yada magnezyum aynı seyı ıfade edıyor..ısım farklılıgına bakmayın..

cokta guzel tadı var..yatmadan once suya tabletı at.erısın bvıldıgın portakallı su.. ısmınıde vereyım MAGNORM 365 mg

Kizlar gobek deligim inanilmaz derecede kuculdu, nerdeyse gorunmiycek. Buyumesi gerekmiyor muydu?

beşiği çekmeceli yada cepli olanlardan alırsın canım bi de komodin bebeğe yeterli olur.sığar mı bilmiyorum ama:44:beşiği köşene yaklaştırarak koyarsın duvar tarafına da komodin hatta belki tek kapaklı dolaplar var bi köşede yer bulursan o da olur..hem daha iyi işte köşe işine yarar bebeğini emzirirken filan uzanırsın sırtın ağrımaz.altını alacağın yeri bi kenarda ayarlarsın açıp toplamamış olursun.bebek odası yapsakta oturacak sandalye arıyoruz koltuk konforunda sende zaten var ne güzel işte

canım tam anlamıyla annemin teşhisi "dikilgendir" o şeklindeydi kalça kemiği ile bacak kemiğinin birleştiği yerde olan bi ağrı.bazen sağa sola dönerken bile olabiliyor.fazla ayakta kalmaktanmış.doktoru aradım magnezyum vermemiştik sana di mi o eksildiği için başlamıştır dedi.siyatik sinirde oluyormuş ağrı.dinlen bacak arana yastık koyarak uyu ve magnezyuma başla dedi.

evet genişlemeye ve kilo artışına bağlı olarakda ağrılar oluyor fakat magnezyum eksikliğindende kaynaklanabiliyormuş.
bu yüzden merak ettim kullananlar var mı faydasını gördümü diye :44:

ben yeni kullanıcam doktor iç deyince içicez artık ilk hamileliğimde de kullanmıştım o zaman bacaklardaki kramptan anlamıştık eksikliği.işe yaramıştı.şimdi bacaklarımda bazen uyuşma oluyor.krampların başlayacağının habercisidir kendileri

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar..haftaya doktor kontrolüm var doktorumlada paylaşıcam bu konuyu.
magnezyum desteği istiyicem.ben demir hapı kullanıyorum sadece.
benim 1 hafta falan oldu kalça ağrıları başlayalı.
çok yürüyüş yapıyordum havalar soğuyunca çok yürüyemez oldum.yürüşü bıraktım ağrılar başladı sanki.. :44:
umarım benimde işime yarar bu magnezyum desteği.. :))

Hımmmm onu da deneyeyim.... Teşekkür canım

Kizlar gobek deligim inanilmaz derecede kuculdu, nerdeyse gorunmiycek. Buyumesi gerekmiyor muydu?

Küçüldü müüüüüü benim ki si ise tam aksine dışına fırtladı veeee büyüdüüüü

iyi akşamlar kızlar nasılsınız bugün. ben çok şükür daha iyiyim şekerimde mükemmel çıkıyo aman nazar değmesin.

ben magnezyumu 2 aydan daha çok oluyr kullanmaya başlayalı hergün 1 tane içiyrm ama doktorum çok yorulduğun günler 2 tane içeblrsin demişti ... ama rahim ağrısı bendede var ...
cemremm bence birde zencefilli balı dene hergün bir kaşık aç karnına sabah bir kaşıkta yatmadan önce ye çok iyi gelecek bak görürsün.. toz zencefil.
db55 benim göbek deliğimde hala içinde aman çıkmasın korkarım =(
ela 28 bebeğine kapalı çarşıdan ne almayı düşünyrsun bende gitmek istiyrm kapalı çarşıya ama okadar gidipte yorulup gezemezsem diye korkyrm..ama madem istanbuldasın avrupanın en büyük bebek mağazası açılıyrmuş ya bostancıda ben oraya gideceğim yüzde 80 lere varan indirmler varmış=))
CandaS doktorun neden önermedi tetanozu ben anlamadım..bende 2. dozu ocakta vurulacağım..doktoruym bu konuda yorum yapmadı zaten bende sormadım .aynı gün tetanoz aşını olmaya gidecektim sen onu vurul sonra şeker yuklemesine gel demişti yorum yapmadı..ama sağlık ocaklarında şiddetle tavsiye edyrlar.1 hafta kolum sızlamıştı 2. de ne olacak bakalım...

iyi akşamlar herkeze

bir kaç güdür sancılanmaya başladım

geçen gün dışarıya çıktım hem işlerim vardı hemde bebişe bişeyler alırım dedim

yaklaşık 4 saat dolaşmışım ama yolda belime ağrı vurmaya başladı
eve geldim belimden kasıklarıma hatta ayak parmaklarıma kadar bi ağrı
bekledim geçicek gibi değil sanki durdukça artıyo
bi ağrı kesici içtim ayaklarımın altınada minder koydum uzandım
bir ki saat içinde baya bi hafifledi
o günden beri azıcık ayakta dursam sancım oluyo
doktorada gitmek istemiyorum belki üşütmüşümdür diye düşünüyorum
fakat böyle devam ederse mecbur doktora gidicem
sanırım doktorun bana kötü bişey demesinden korkuyorum
bide ayakta fazla kaldığımda yada kendimi zorladığımda
su gibi akıntım oluyo geçen gittiğimde suyun iyi demişti doktor ama ...

adanam; eminönünde hanlar varmış havuzlu hanı özellikle söylediler içinde birsürü bebek magazası varmış heraradıgını bulabiliyomuşsun bir han daha varmış ama onun ismini bilmiyorum gidince sorucam inşallah gidebilirsem bostancıda açılcak magazanın ismini biliyomusun orayada bakayım belki daha ucuzdur:)

ben de ilk bu akşam kullandım. yazılanlara göre etkili görünüyo. inş.kurtulurum ben de çekilmez ağrlardan. acaba ben de pilatesi bıraktığım için mi bu ağrılar baş gösterdi. bi fikri olan var mı bu konuda?

hello baby&kids büyük açılış diye bu sayfanın da her köşesinde reklamı var sitesine girersen açılışa özel yüzde 80 e varan indirm yazıyr adreste orda var ama e5 te yol üzeri yani..bi bakalım e bebek gibi site olarakta bebek arabası var kafamda bakalım indirmde bulablrsem vallahi süper olacak =)

netten baktım 22 sinde açılıyormuş orayada bakarım bi:) sagol

aynen cnm son an sezeryana dönmek istemiyorum ben de.

ben buldum aslında çıkmış soruları, dersler hemen hemen aynı. onlara çalışmaktan başka şansım yok bu saatten sonra.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…