2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar onumuzdekı hafta cumartesı pazar sınavım var sınav oncesı kızımı emzırırım ama oluırda sınav esnasında aglarsa dıye sutu sagayım dıyorum.daha once hıc sut sagmadım bana anlatırmısınız sagıp dondurduktan sonra tekrar nasıl ıcırıyorsunz
çözdurup ısıtıp bıberonamı dolduruyorsunuz?
bıde buzluktan cıkınca hemen çozuluyormu mesela ben sabah sınava gıderken dolaptan cıkarsam donuk halde olacak bıberona koyamam
geceden çıkarsam çozulse fazla bekleyecegı ıcın tadı bozulabılırmı

Son düzenleme:

canım ben de giydirmiyorum aslında ama bugün komşuya gittim altında kadife vardı oda şaşırdı tek o olduğuna acaba dedim ben mi yanlış yapıyorum bizim evin derecesi 22 23 ben üstüne iki kat altına tek kat giydiriyorum ayaklarına iki kat giydiriyorum eğer kalca gelişimini engelliyorsa giydirmem sağol yazdığın için

aglamiyosa verme mama kilosu gayet ii 5 aylik olunca ek gidayla desteklersin benim doktorum kiloyu hic sevmiyor bana gore kizim az aldi dedi yoo gayet ii dedi doktorum alaninda uzman 500 gr olsun yetermis dogal besle her zaman
yaa benım oglum 3.ay tam doldugunda 6900 cıkmıstı boyuda arkadasın kı gıbı 61 cm ,acaba benım bebısım fazlamı kılo alıyo,cok kılolu bebeklerı hıc sevmem kı bebegım gecen ay bu aykının 2 katı kılo almıstı yanı 1800 gr,ben her arandıgında emzırıyorum bebegımı,hatta gecede uyandırıyordum 4 saat olunca ama bıraktım acaba 2 saatten once emzırmemem mı gerekiyor?Anne sutunden obez olmaz bebek dıye bılıyorum ama yıne de içime bi şüphe düştü:26:sizin bebişlerininz ayna gore kaç kilo?

cnm eger bebegıne baskası bakacaksa sen gelene kadar geceden sütünü sağ dondurucuya at,gıtmeden de emzır kızını,sen sınava gıtmeden de cıkar sutunu kı kendı kendıne cozulmesı ıcın zaman kalsın,sonra dırek ocakta ısıtmıyoruz sıcak suyun ıcınde cozdurup ısıtsınlar,bıde ıcmedıgı cozunen sutu dolaba gerı koymasınlar,dolapta 24 saat cozundugunde 6 saat durabılıyo süt

canım senın makınan elektrıklımı yoksa manuel mı benım kı manuel bu kadar ımkansız cıkmıyor 50 anca cıkıyor ıkısındende ıkı saat cekıyor sagıyorum 1-2 damla ancak gelıyor ya

bebeginiz biberon aliyormu belki biberona alismistir yok almiyor tek meme emip reddediyorsa buyume atagidir israr edin ilk kizimda zorladim hopladim zipladim yok birakti hep uykuda emdi cok zordu 5 aylikken ek gidaya baslayinca rahat ettim rabbim hepimize yardim etsin zor

biberon alıyor ama benim mememi daha güzel kavrıyor zaten çok sık biberon emmiyor benim ki doğumdan beri tembel çok akması gerekiyor önceden sütüm çok boldu silikon uçla emziriyordum silikonun ucunda birikenleri çekiyordu hep herhalde ondan kalma alışkanlık ağzına kolay aksın istiyor ama herzaman durum şimdiki gibi vahim değil bence de büyüme atağı geçiriyor çünkü yine mızmız peki size doktorunuz o durumda mama verin diye ısrar ediyormuydu yani memeyi vermeyip sırf doysun diye mama veriyormuydunuz ben yapmıyorum doktora rağmen doğru mu bilmiyorum

sutun var 500 gr yeterli asla mama yok demisti doktorum gonullu gonulsuz hopla zipla zorla hic olmadi uyutarak oda olmadi biberonla biberon almiyorsa kasikla besle demisti bana gore az almis olsada kizim doktorum yeterli derdi baktin cok agladi uyumadi o zaman mama ver ama sutun var diyodu ki kizim buyudukce sutum bana gore yetersizdi ama bebegim uykuda emdigi halde mutluydu saglikli olsun zayif olsun dedim cok agladim beni birakinca biberon almayinca zaten tedaviyle dogmustu ilk bebegim belki baska cocugum olmayacak her anin tadini yasamaliyim dedim stresi biraktim yettigi kadar diyodum ama standart bi bebekti zayif degildi en zoru acikinca basiyodu cigligi ee uyanikken emmiyo arabada bile uyumazdi inerdik sallardik battaniyede uyur emerdi basta uzulsemde sonra komik bulup gulerdik 5 aylik olasiya kadar is disinda evden cikmadim uyusun emsin annemdeydik uyuturlardi inegimiz yavruya sut ver diye kucagima atarlardi 4 aylikken annem cesaretlendirdi bogulacak diye korkardim ama yavastan kavanoz mamasi yedirdik 5aylik oluncada doktorum liste verdiet yumurta pekmez sebze meyve ciger hepsini yedir dedi basladik sukur sevdi 20 aralikta 2 yasinda olacak cok zeki saglikli bi bilmis

Ee canım maşallah o zaman sana inşallah bir daha asla azalmaz ve hep artarak gider Rabbim bebi$ini hatta kimsenin yavrusunu annesinin sütünden mahrum etmesin keşke bnm de böyle çıksa sagdığın için artmıştır inşallah çünkü senden umutlanarak ben de sagmaya başladım iki gündür inşallah bnm de artar sen ne zamandır sagiyorsun sütünü ve her emzirmeden sonra sagiyor musun

Ben sabaha karşı 5 gibi sağıyorum birde sabah 8 gibi sağıyorum aslında emmediği her zaman sağmalıyız benımkı hep tek meme emıyor ; birde birini emerken diğerinden akıp gidio😔

başını yüksek tutman lazım ozamnda.bogulma tehlikesi olabilir ALLAH korusun.ben emzirirken bile başı yüksekte hep.

ben oldum .vücudumdaki şiş sanki bir anda indi resmen çok sevindim.olmadıgım zaman çok gergindim çünkü.sezeryan anneleri geç olur diye duydum ben ama ben erken oldum.

canım benim kardeşim hemşire .sütüm yok diyorum kızıyor bana sen öyle dersen tabi olmaz diyor.psikolojikmen süt azalıyormuş öyle söyleyince.bizde bundan sonra ooo sütüm çok diyelim

aynı sorunu bende yaşıyorum kızım dolu dolu emmiyor farkındayım.emzirdikten 1 saat sonra 60 cc 2 ölçek mama yapıp veriyorum içip bitiriyor .yani ben 2 gün emzirmesem sütüm kaynamaz (( ne yediysem olmadı aldıgım kilolarla kala kaldım ((

kızlar bebeklerinize külotlu çorap giydiriyor musunuz kıyafetinin altına?

ben 3 kere külotlu çorap giydirdim. üçündede elbise giydirdiğim içindi :)))
külotlu çorap daha sıcak tutar sizlerle hemfikirim fakat bebeğime çok sıkı şeyler giydirmek istemiyorum.
bebeğim 3 aylık oldu bugün 6-9 aylık kıyafetlerden giydiriyorum gece yatarken rahat uyusun diye.

eğer evleriniz çok soğuksa, yada dışarı çıkarken 2 kat giydiriyorsanız. külotlu çorap yerine tayt giydirebilirsiniz daha rahat olur.

merhaba arkadaşlar bugün kızım tam 3 aylık oldu.

3. ay aşısı olan ROTAVİRUS aşısı eczanede ve hastanede fiyatları 142,50-tl

ben hastaneye 3. ay kontrolüne gittiğimde hastaneden alıp doktoruma yaptırdım.
bu aşı ağızdan veriliyor bebeğin canı yanmıyor, yan etkiside yok.

bebeğim geçen ay 5200 kg idi. bu ay 5800 kg olmuş. 600 gram almış. bana az geldi ama doktorum çok normal dedi.
her ay 1kg beklemeyin dedi. 3. ay kg sınırı 6100 grammış benim kızımda ortalama gram almış.
boyuda 60 cm

gündüzleri 2 saatte bir emziriyorum. geceleri bazen 5 saat sonra uyanıyor bazen 7 saat uyuyup uyanıyor. gece sık emmediği için 600 gram aldı gibi geliyor bana

aynen cnm . kıloları hıç sorma zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…