2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Benim oğlum ptesi günü 3 ayını doldurdu 5.800 çıktı kilosu bıyu 61cm çıktı kilosu az geldi. Biraz daha bekleyelm artmassa mama takviye ederiz dedi acaba sütüm yetmiyomu anlamadım, başlasam ne kadar mama vereyim sizce

bebegin acim diye agliyormu surekli emmek mi istiyor en onemlisi biberon aliyormu aliyosa cok uzulme ne kadar emerse o kar diye dusun mama yedir doymayinca
benim oğlum biberon almıyor ya çok üzülüyorum. şimdilik kendim besliyorum ama alışsın istiyorum. geçen haftasonu eşime bıraktım sütte vardı bir davete gittim. ilk kez ayrılmıştık.herşey yolundaydı eşim beni bıraktıktan sonra eve dönerken uyumuş oğlum 1 saat kadar. uyanınca birazda oynamışlar acıkmaya başlayınca eşim biberonu vermeye çalışmış ama almamış ve baya ağlamış. 2 saat sonra bir telefon biz kapıdayız böyle oldu dedi.hemen koştum müsait biryerde emzirdim ama nasıl hırslı ve sinirli emiyor resmen söylenerek emdi. ne yapıcağım ben ya var mı bildiğin bir yöntem ara ara deniyorum sırf buyüzden pompa aldım ama hiç emmiyor biberonu, öğürüyor. emziktede aynısını yaptı.

kilo artışını doğum kilosuna göre hesaplıyolar cnm
her bebeğin gelişimi farklı çünkü
bizde kilo almayan bebeklerdeniz mama ile besliyorum
bebeğinin durumundan aslında anlarsın sütün durumunu yani huysuzlanıyormu
mesela benim kız emerken memeyi çeker uzatır ağlardı süt gelmiyor diye

Evet calma biberonu bile alıyor o konuda sıkıntı yok sürekli ağlaması da yok hatta 2-3 saat oyalayabiliyoruz gece de 5 saate kadar uyudugu da oluyor

sütün yetmediğini düşünerek stres yaparak daha çok azalmasını sağlarsın cnm
bana hep öyle demişlerdi
sakin ol olmazsada sıkıntı yok mama vereceksin ne yapalım allah sağlık sıkıntısı vermesin cnm en önemlisi bu

benim kızda elini emiyor acıkınca çok fena emiyor :))
geceleri bende kalkıp mamasını hazırlıyorum

ise basladim sutum iidi ama beslenmesi icin sagip eve koyayim dedim ortalama 400 cc sut koymam grk ama cikmiyo o kadar benim kizda emzik emiyor bugun 3 aylik oldu beni emiyor cok ugrastim basta zorlayinca aliyordu 1 aydir almiyor biz careyi emzikle uyutup uykuya tam dalmadan biberonu verip pispislayip icirmekte bulduk hepsini bitirmesede biraz iciyor iste sutumu sagacak firsatim yok anca evde sagabiliyorum kizim bu ay 600 gr almis doktor mama yok emzir sag dedi 500 gr bile yeterli takilma keyfinize bakin dedi ki bem kizimi gecede emziremiyorum 7 8.saat benide biberonuda almiyor ama masallah ablasi gibi donmeye basladi cok hareketli kimi doktor hemen mama diyor ama aglamayan bebek tok ve huzurludur

aglamiyosa verme mama kilosu gayet ii 5 aylik olunca ek gidayla desteklersin benim doktorum kiloyu hic sevmiyor bana gore kizim az aldi dedi yoo gayet ii dedi doktorum alaninda uzman 500 gr olsun yetermis dogal besle her zaman

Hem emziren hem mama veren annisler her emzirmeden sonra mama veriyomusunuz birde kac cc lik mama veriyosunuz emzirdikten sonra

canım ben de hem mama hem meme ile besliyorum.Ben iki dr un tavsiyesiyle mama ve meme öğünlerini ayırıyorum.Emzirdikten hemen sonra mama verince benim sütümü vücut o mamayı sindirmede kullanıyormuş.Bu nedenle bebek daha az kilo alırmış.YAni mümkün olduğunca emzirdikten sonra hemen mama dayama bence.Bi de dr bebeğin dilediği kadar mama verebilirsin demişti.Süt çok azsa daha çok mama yiyecektir neticede.Ben bu şekilde genelde 60 cc hazırlıyorum sonra bebeğin isteğine göre arrttırıyorum.yani ekleyerek gidiyorum.Bazen çok mama atıyorum.Bazen de tekrar tekrar yaptığım oluyor.

Arkadaşlar benim oğlum şu 3gündür her uykuya geçmede sorun yaşıyo. Uyanıyo oynuyorz gülyoruz uykusu geliyo mızırdanıyo gözleri kızarıyo uyutmak için yatırdğımz an basıyo çoğlığı. Ve sonra inat ediyo ne yapalm inatla uyumuyo çığlık çığlığa. Sonunda o da yoruluyo bizde uyuyo bi şekilde. Acaba uyumaya yakın mama mı versem biraz. Kalktığnda emziriyorum normalde ama doymuyo bazen.

bende seviniyordum artık sütüm arttı diye ama sanırım sütüm azaldı iki gündür bebeğim sebepsiz yere ağlıyo uymuyogaliba açlıktan bugün az da olsa mama vericem yatırmadan önce iki gündür doğru dürüst bir şey yemedim sanırım beslenmeden kaynaklanıyo sütün azalması

Benimde sütüm azaldı ikisi toplam 60cc çıkıo 2. Reglimi oldum onla alakası var mıdır acaba? 21 Aralık'ta Dr kontrolumuz

Bence gayet iyi kilo almış niye veriyorsun ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…