2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Canim nasilsin bayadir gorusemiyoruz bizim senle sorunlar ayni gibi görünüyor cinarda gece saat basi uyaniyor 4ten sinrda 10 dk arayla uykuya hasretim keske bizimkilerde oyle 4 saat bile araliksiz uyusa ragziyim ama nerde cinarda kabizdi kakasini yapamiyordu doktor gliserinli fitil verdi bize iyi geldi ama sonra yine yapamadı

kızlar ben dun dogumdan sonra ılk kez hastalandım sutum sımdı kızıma yetmıyor adet oldugum ıcın mı bu gecıcı bı durum mu bıtınce sutum eskı halıne doner mı

kızlar ben dun dogumdan sonra ılk kez hastalandım sutum sımdı kızıma yetmıyor adet oldugum ıcın mı bu gecıcı bı durum mu bıtınce sutum eskı halıne doner mı

evet canım adetinle alakalı azalma olur adet olmadn bir hafta önce ve adet süresinde süt üretimi azalıyor adet bitince de eski haline dönüyor

Maşallah kızına aynı benim Irmak kız oda yatmayı hiç sevmiyor sürekli başını kaldırmaya çalışıyor sanki kaldırabilecekte

ay cnm maşallah. benımkıde aynen ole. ellerını tutuyorum kafayı kaldırıyo omuzu kaldırıyo kalkacakmış prenses bayılıyorum o halıne

kızlar nasılsınız bayadır giremiyorum buraya özledimfaceye giriyorum az bakıp çıkıyorum neler yapıyorsunuz

Kızlar ek gıdaya geçen var mı? Biz altı gün sonra dördüncü aya gireceğiz, sonra bir hafta daha bekleyip tattırma aşamasına geçeceğim. Bu konuyu doktoruyla görüşen var mı?

İşte bizim son halimiz.

Eklentiler

• $WP_20131201_002.jpg
    29,1 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

masallah kizina. devletteki doktorumuz 4.5 aylikken baslanir en erken demisti biz 4 aralikta 3 aylik olduk kabizlik sorunumuz vardi sari uzum suyu veriyordum 10 gunlukken vermistim doktor demisti suan uzun elma suyu filan veriyoruz 4 aylikken baslicz calisiyorum kizim biberonu zor aliyor tattirmalik degil ogun olacak

canım bızıde doktor 4.5 aylık olunca baslayın dedı sen elma suyunu ne kadar verıyosun canım ya 40 ı cıkınca annemın sozune uyup cocuga 15 cc lık havuc suyu vermıstım ıshal olmustu korkumdan daha bısey tattıramadım suyu bıle hafta da bır 5cc lık verıyorum bende bıseylerı tattırsam mı acaba

Annem ne yesek veriyor daha 3 aylık olmadı ama lahmacun bile tattı😁😁

benım annemde kardesıme 40 ı cıkınca meyvesularını sıkıp verıyormus bayagı kendını topladı kılo aldı dıyodu getır kızınada verelım dedı olur dedım cocugun bagırsaklarını bozduk vallaha ya sımdı korkusundan ben 4.5 aylıkken baslıcam dıyorum yok yok 6 ayı bekle dıyor ama ben beklemıcem zaten mama takvıyelı buyuyor cocuk

mama veriyorsan bebegine mutlaka her beslenmeden sonra 2 3 cay kasigi oda en az su ver hergun doktorum emzirmeme ragmen ver diyor doguda gorev yapiyoruz disarisi _20derece ama komurle isitiyolar binayi 24 saat yaniyor evimiz hamam gibi paso terliyoruz ve kiziminda suya ihtiyaci oluyor istiyoda. ilk kizim3.5 aylikken emmeyi birakti biberon almadi uyutup emzirdim 4 ayini biraz gecti uykuda besleniyor diye sabah aksam 3 cicibebeyi 90 cc mamada ezip istedigi kadarini yedirdik doktorum corba filan doyurucu hemen verme 4aydan baslayan kavanoz mamasindan yedir arada dedi elma suyunuda ilk 3 gun 1 cay kasigi arttirarak verdim baktim alerji yapmiyor istedigi kadar icirdim ve her yedigimizden tattirdim patlican yasak diye patlicanli yemeklerden yedirmedim

5 aylik olduk ogunlerimiz belli oldu doyurucu olarak besledim
sabah 4 5 cicibebeyi 60 cc devam sutuyle ezdim 1 cay kasigi yumurta sarisi zamanla arttirak ekledim 6 aylikken tam yumurta sarisi beyaz yasak 1 cay kasigi pekmez 1 parca cevizi ezip 1 tatli kasigida labne peyniriyle karistirip yedirdim

3 4 saat gecmeden acikinca ara ogun elmayi cam rendede ezip tulbentten gecirip icirdim ilk basta elma armut seftaliyle baslanir her verilen gida tek basina verilip alerji takip edilir bi sure sonra yarim muzu ezip elma armut suyuyla karistirip yedirdim zamanla baska meyvalarda ekledim ama acele etmeden alerjiyi talip ederek arttirdim muz bebekler icin en vitaminli meyva

acikinca corba saati basliyordu yarim patates yarim havuc 1 cay kasigi irmik 1 cay kasigi pirinc 1 su bard suda pisirdim rondodan gecirip 1 tatli kasigi zeytin yagi katip yedirim zamanla farkli sebze ekledim sonra kuzu eti ciger

diger ogun yogurt yatarkende 4 aylik hazir mamalardan verdim kilo alimida iidi

doktorumun verdigi beslenme duzeni buydu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…