2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
aksaraydaydın değil mi :44:
çok soğktur şimdi oralar allah yardımcın olsun
oranın ayazı hiçbiryere benzemez hele ortaköy falan aman allahım keser adamı sokakta yürürken yüzüne jiletler atılıyormuş gibi olur :KK25:

maşallahhh :nazar:
doktorunun dediklerini dikkate al ama başka bir doktordanda fikir mi alsan :44:
kilolu olması doğumundan sonrasını sana travma olarak kalıntılar bırakmasın sonra
allah hakkında hayırlısını versin
son haftada çok kilo almaz diyorlar ama bu miniklerin işi hiçç belli olmuyorkiii :KK49:

kan sulandırıcı iğne kullandığım için artık haftada 1 konroldeyim geçen hafta 3400 dü ondan 2 hafta öncede 2900 dü bu gelişim açıkçası benide korkuttu bide dr demezmi normal doğumla başı çıkar da omuzları takılırsa boynundaki damarlar zarar gorur ve kalıcı hasarlar bıraka bilirmiş kafam çok karıştı

kan sulandırıcı iğne kullandığım için artık haftada 1 konroldeyim geçen hafta 3400 dü ondan 2 hafta öncede 2900 dü bu gelişim açıkçası benide korkuttu bide dr demezmi normal doğumla başı çıkar da omuzları takılırsa boynundaki damarlar zarar gorur ve kalıcı hasarlar bıraka bilirmiş kafam çok karıştı

cnm kilolu bir çocuğu normal doğurmaya kalkmış biri olarak söyleyeyim çok tehlikeli
belki anne bir şekilde doğurur fazladan keserler yada yırtılma çok olur ama inan bebek için çok tehlikeli oluyormuş ben cahilliğimin bedelini oğlumla ödüyordum benimkide 5 kilo doğdu onca sancı sonrası sezeryanla sonuçlandı tabi
doğum sırasında bebekte zorlanıyormuş haliyle buda bazen kötü sonuçlanabiliyormuş
o yüzden sana başka bir doktordan daha fikir al diyorum bazı doktorlar malum sezeryan yanlısı en azından için daha rahat eder ama yine en doğru kararı sen vereceksin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşallah

cnm kilolu bir çocuğu normal doğurmaya kalkmış biri olarak söyleyeyim çok tehlikeli
belki anne bir şekilde doğurur fazladan keserler yada yırtılma çok olur ama inan bebek için çok tehlikeli oluyormuş ben cahilliğimin bedelini oğlumla ödüyordum benimkide 5 kilo doğdu onca sancı sonrası sezeryanla sonuçlandı tabi
doğum sırasında bebekte zorlanıyormuş haliyle buda bazen kötü sonuçlanabiliyormuş
o yüzden sana başka bir doktordan daha fikir al diyorum bazı doktorlar malum sezeryan yanlısı en azından için daha rahat eder ama yine en doğru kararı sen vereceksin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşallah

çok sağol canım haklısın ama işte hiç hesapta yoktu
Sezercik olmaya kedimi alıştırsam iyi olucak

aksaraydaydın değil mi :44:
çok soğktur şimdi oralar allah yardımcın olsun
oranın ayazı hiçbiryere benzemez hele ortaköy falan aman allahım keser adamı sokakta yürürken yüzüne jiletler atılıyormuş gibi olur :KK25:

maşallahhh :nazar:
doktorunun dediklerini dikkate al ama başka bir doktordanda fikir mi alsan :44:
kilolu olması doğumundan sonrasını sana travma olarak kalıntılar bırakmasın sonra
allah hakkında hayırlısını versin
son haftada çok kilo almaz diyorlar ama bu miniklerin işi hiçç belli olmuyorkiii :KK49:

Evet cnm aksaraydayim :) sen nerden biliyorsun buraları :)) soguk ve kar felaket 3 gündür durmadan yağıyordu bı bugun durdu insallah doğurana kadar yağmazsa rahat rahat gideriz..

bunu daha önce yazmıştım ama kaynamış arada göğüs problemi yaşıyosanız azıcık bi suyun içine 1 ayvanın çekirdeklerini koyun saatler sonra jel haline geliyor o jeli göğüslerinizn ucuna sürün yara çatlak vs. bi kaç güne iyileşiyor.VE GÖĞÜSLERİNİZİN UCUNU BUZDOLABI POŞETİ İLE KAPLAYIN SÜREKLİ NEMLİ OLSUN ben bu şekilde bu sorunu 1 2 günde hallettim.boşuna o kremlere para veriyoruz.selametle.hayırlı doğumlar herkese.
Ayvayi denemistim bana hic etkidi olmadiii.

Benim bildigim nemli kslmamasi gerekiyor.oglumda hrp kremleyip ped koyuyodum hrp nrmli old.icin cok gec iyilesti..

Malesef simdide ilk gunden yara oldu memem....off cok cekiyorum bundan.....

$20131213_100532.jpg
Bizden bir kareeeeee kuzlarrrrr...:nazar:

Bu soğukta bende aynı şeyi dusunuyorum insallah hasta olmazlar bide ben soba yakıyorum kalorifer yok :KK43:( benim kontrol persembe gunu o zamana kadar dogurmazsam tabi yarın annemle teyzem geliyor Adana'dan :)) saat kactaydi kontrolün??

annenleri çağırmakla iyi etmişsin, akşam 5de, ama nst fln derken 7/8 de anca çıkarım, doktorum biraz yoğun, yazarım mutlaka :)
elektirikli ısıtıcı edinsen bir tane, uygun şu anda, yada çevrende akrabandan fln ödünç alsan mı?

canlarım haklısınız bende öyle yapcam
kimse kusura bakmasın istediklerini desinler ben öyle dedim diye beni silen de silsin arkadaş
hiç bir şey oğlumdan önemli değil.neler çektim siz biliyorsunuz...
kuzum benimm=(
yarın belli olacak fıstıklarım.düşmüşse değer yarın çıkcaz.yoksa salıya kadar dema minimum....
sağlıkla çıksında yeter ki,ben beklemeye razıyım.iyileşsin yavrum....kıyamam=(

Kızlar harikasınız sizleri tebrik ediyorum=))
kavuştunuz sizlerde ne güzel di mi=)
minnak ayaklar....koklayın bol bol onları e mi......bal yanaklar cennet kokulular..Rabbim onlarsız etmesin bizi....
canım inşallah düşmüştür de sağlıkla dönersiniz yuvanıza, dualarım sizle gerçekten ve gönülden

kızların 1.ay gelişimi linkini ağlayarak okudum
annelerine çok ihtiyacı var kuzuların :KK43:
inşallah sağlıkla kavuşuruz :KK43:

canlarım haklısınız bende öyle yapcam
kimse kusura bakmasın istediklerini desinler ben öyle dedim diye beni silen de silsin arkadaş
hiç bir şey oğlumdan önemli değil.neler çektim siz biliyorsunuz...
kuzum benimm=(
yarın belli olacak fıstıklarım.düşmüşse değer yarın çıkcaz.yoksa salıya kadar dema minimum....
sağlıkla çıksında yeter ki,ben beklemeye razıyım.iyileşsin yavrum....kıyamam=(

Kızlar harikasınız sizleri tebrik ediyorum=))
kavuştunuz sizlerde ne güzel di mi=)
minnak ayaklar....koklayın bol bol onları e mi......bal yanaklar cennet kokulular..Rabbim onlarsız etmesin bizi....

Canım arkadaşım çok sağol..
İnan hastanedeyken bile aklım hep sende ve arastaydı. İnşallah kuzucuğun bugün sağlıkla yuvasına döner..
Allah'ım anne babasıyla mutlu bi ömür versin senin kuzucuğuna da inşallah ...

canımmm tebrik ederim sende kavuştun meleğine geçmiş olsun canımm çok gözünüz aydın tebrikler Allah analı babalı büyütsün inşş :)

Amin canım inşallah..
Sen de sezeryan olmuştun gizemcim ben çok kötüyüm sen nasılsın gerçi sen genel anestezi ile oldun ama belki benzer şeyler yaşıyoruzdur.
Birincisi belim çok fena ağrıyor ve yürürken doğrulamıyorum hep iki büklüm. Yatakta bile eşim sağıma soluma döndürüyor.
İkinciside dikiş yerlerim ayağa kalktığımda karnım yere düşecek gibi canım acıyo. Yürürken belimi mi tutayım göbeğimi mi inan bilemedim.
Ve tabi spinalin cilvesi baş ağrısı.. Başım felaket ağrıyor. Doktor bolca çay kahve iç dedi ama açıkçası çok fazla tüketemedim. Belki de o yüzden hala geçmedi illet şey. :KK14::KK14:

Maşallah süper görünüyorsunuz :nazar::nazar:

Bir de kızlar,

Hastanedeyken bebeğim göğüslerimi çok güzel emiyordu ama yanlış emzirdiğimden dolayı uçları yara olup kanadı. Bir de sezeryan olduğum için süt gelmedi tabi hemen. Böyle olunca hastane hemşiresi biberonla mama verdi. Göğüslerim düzelince ve sütüm gelince de bebeğim memeyi kabul etmedi uçta yok tabi.. lansinoh uç çıkarıcı almış dün eşim. ucunu çıkarsamda bebeğim inat ediyor emmiyor. Sağarak veriyorum biberonla onu içiyor hemen. Ne yapıcam kızlar ne olur yardım edin.. Bunca acım ağrım yetmezmiş gibi bi de bu durum iyice psikolojim mahvoldu..

İnan hastanedeyken bile aklım hep sende ve arastaydı. İnşallah kuzucuğun bugün sağlıkla yuvasına döner..

Amin canım inşallah..
Sen de sezeryan olmuştun gizemcim ben çok kötüyüm sen nasılsın gerçi sen genel anestezi ile oldun ama belki benzer şeyler yaşıyoruzdur.
Birincisi belim çok fena ağrıyor ve yürürken doğrulamıyorum hep iki büklüm. Yatakta bile eşim sağıma soluma döndürüyor.
İkinciside dikiş yerlerim ayağa kalktığımda karnım yere düşecek gibi canım acıyo. Yürürken belimi mi tutayım göbeğimi mi inan bilemedim.
Ve tabi spinalin cilvesi baş ağrısı.. Başım felaket ağrıyor. Doktor bolca çay kahve iç dedi ama açıkçası çok fazla tüketemedim. Belki de o yüzden hala geçmedi illet şey. :KK14::KK14:

Bir de kızlar,

Hastanedeyken bebeğim göğüslerimi çok güzel emiyordu ama yanlış emzirdiğimden dolayı uçları yara olup kanadı. Bir de sezeryan olduğum için süt gelmedi tabi hemen. Böyle olunca hastane hemşiresi biberonla mama verdi. Göğüslerim düzelince ve sütüm gelince de bebeğim memeyi kabul etmedi uçta yok tabi.. lansinoh uç çıkarıcı almış dün eşim. ucunu çıkarsamda bebeğim inat ediyor emmiyor. Sağarak veriyorum biberonla onu içiyor hemen. Ne yapıcam kızlar ne olur yardım edin.. Bunca acım ağrım yetmezmiş gibi bi de bu durum iyice psikolojim mahvoldu..

ne yapacaksın çok bi bilgim yok ama bebeğe memeyi unutturmayacaksın bunu biliyorum
aralığı ne olursa olsun memeye devam et
meme ucu al bir de istersen
bebekler biraz tembel oluyor o konuda biberondan şakır şakır geliyor niye meme ile uğraşıyım diyor bir bakıma
açta koymadan mama da vererek memeyi de unutturmadan :KK43:

Simdi hastaneden cikcaz kuzlsr...

Gece iyi gecyi .g a z iside tamamm.:)

Sutumde geldi sayilir.caganda yokt ilk gun. Bunda sukur hemen g e ldi.
Ama sarilik olmasjn diye ikii ogunde mama vercem kasikla...:KK34:

Canlarım detayları yazacak bugün taburcu oluyoruz hepinizin duaları sayesınde Allah hepinizden razı olsun sizleri çok seviyorum:KK43:

Eki Görüntüle 895564
Bizden bir kareeeeee kuzlarrrrr...:nazar:
ayyy ayy maşallah ne kaar tatlılar allah bağışlasın canımm

Amin canım inşallah..

Bir de kızlar,

canım bende spinal oldumm ne kahve ne çay bişeyde tüketmedim ama bende yan etki olmadı başka bişeyden olmasın ondan mı olurmuş çok geçmiş olsun bir de eğer için elverecekse bebğini biraz aç bırak memeyı tuttur aç kalınca mecbur emecek tabi saatlerce gönlümüz el vermez bir öğününü atla bakalım ne yapacak canım yoksa kolaya alışırsa tutmaz memeyı sarılık da olmaması için beslenmesi lazıım ama zor bir durum valla allah yardımcın olsun sık sık memeye tut inşallah işe yarar göğüs ucu çıkması içinse sağmanı tavsiye ederim hem sütün de gelır
Canlarım detayları yazacak bugün taburcu oluyoruz hepinizin duaları sayesınde Allah hepinizden razı olsun sizleri çok seviyorum:KK43:

oo çok sevindiim anılcıım hadi gözünüz aydın çok şükür herşey iyiye gidiyor

X