2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Allahim cok guzel bi hafta sonu olur inşallah:nazar:
Anilimin kuzusuda cikiyor hastaneden
Hepimiz eslerimiz ailemiz ve kuzularimla huzur dolu bi haftasonu gecirelim inşallah

Evet cnm aksaraydayim :) sen nerden biliyorsun buraları :)) soguk ve kar felaket 3 gündür durmadan yağıyordu bı bugun durdu insallah doğurana kadar yağmazsa rahat rahat gideriz..

cnm ben karadenizin bir kısmı hariç genelde heryeri bilirim eşimin mesleği sağolsun :KK9: :KK9:

Ayvayi denemistim bana hic etkidi olmadiii.

Benim bildigim nemli kslmamasi gerekiyor.oglumda hrp kremleyip ped koyuyodum hrp nrmli old.icin cok gec iyilesti..

Malesef simdide ilk gunden yara oldu memem....off cok cekiyorum bundan.....
esracım sende kremlerden falan fayda göremezsen kantaron yağını dene

Eki Görüntüle 895564
Bizden bir kareeeeee kuzlarrrrr...:nazar:

maşallah sübhanallah :KK54: kızınada sanadaaa :KK70: tabi oğluşuda unutmayalım o yakışıklı maşallah
çok çok iyi görünüyorsun cnm

Canım arkadaşım çok sağol..
İnan hastanedeyken bile aklım hep sende ve arastaydı. İnşallah kuzucuğun bugün sağlıkla yuvasına döner..
Allah'ım anne babasıyla mutlu bi ömür versin senin kuzucuğuna da inşallah ...

Amin canım inşallah..
Sen de sezeryan olmuştun gizemcim ben çok kötüyüm sen nasılsın gerçi sen genel anestezi ile oldun ama belki benzer şeyler yaşıyoruzdur.
Birincisi belim çok fena ağrıyor ve yürürken doğrulamıyorum hep iki büklüm. Yatakta bile eşim sağıma soluma döndürüyor.
İkinciside dikiş yerlerim ayağa kalktığımda karnım yere düşecek gibi canım acıyo. Yürürken belimi mi tutayım göbeğimi mi inan bilemedim.
Ve tabi spinalin cilvesi baş ağrısı.. Başım felaket ağrıyor. Doktor bolca çay kahve iç dedi ama açıkçası çok fazla tüketemedim. Belki de o yüzden hala geçmedi illet şey. :KK14::KK14:

Maşallah süper görünüyorsunuz :nazar::nazar:

Bir de kızlar,

Hastanedeyken bebeğim göğüslerimi çok güzel emiyordu ama yanlış emzirdiğimden dolayı uçları yara olup kanadı. Bir de sezeryan olduğum için süt gelmedi tabi hemen. Böyle olunca hastane hemşiresi biberonla mama verdi. Göğüslerim düzelince ve sütüm gelince de bebeğim memeyi kabul etmedi uçta yok tabi.. lansinoh uç çıkarıcı almış dün eşim. ucunu çıkarsamda bebeğim inat ediyor emmiyor. Sağarak veriyorum biberonla onu içiyor hemen. Ne yapıcam kızlar ne olur yardım edin.. Bunca acım ağrım yetmezmiş gibi bi de bu durum iyice psikolojim mahvoldu..

cnm sende baya gerilmişsin yaşadıkların zor hakkaten baş ağrısı emzirme derdi :26:
emzirmeyi inatla devam ettir ama aç bırakma allah korusun sarılığa neden olmasın birde memenden uzaklaştırırken parmağını ağzına sokarak ayır göğsünden yoksa yara oluyor bebekler vakumladığı için sende çekince çok tahriş oluyor yandan ağzına parmağını sokarsan çabucak bırakacaktır
inşallah alışır cnm emmeye birde biberonu az gelecek bir başlıkla kullan ki ondada zorlansın böylece memene yeniden alışabilir aklıma başka bişey gelmiyor allah yardımcın olsun

Canlarım detayları yazacak bugün taburcu oluyoruz hepinizin duaları sayesınde Allah hepinizden razı olsun sizleri çok seviyorum:KK43:

öncelikle :21::21::21::21::21: :KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
günüm nasıl güzelleşti anlatamam anılımmm :KK70:
demek aras artık evine gidiyor bitti inşallah cnm :KK59:
ay delimiyim neyim hem seviniyorum hem ağlıyorum :KK1: karıştım yine neyse siz hayırlısıyla evinize gidin dinlenin inşallah bize bol bol yaz fotoda gönderrrrrr

Esracimmmm masallah size ne kdr guzel bi tablo
Ayyyy dayanamicccimmmm darisi basima diyiciiimm:KK17:
Kizinin adi ne oldu esros cok tatli
Ama oglunda cok yakisikliymissss:KK43:

Esracimmmm masallah size ne kdr guzel bi tablo
Ayyyy dayanamicccimmmm darisi basima diyiciiimm:KK17:
Kizinin adi ne oldu esros cok tatli
Ama oglunda cok yakisikliymissss:KK43:

:KK53::KK53::KK53: ben senin şu cesaretine hayranım vallaaaaa :KK9:
kız daha dur bismillahhh yakında senden bir bebik haberi daha alırsam hiç şaşırmıcam :KK52:
rabbim gönlündekini hayırlı eylesin güzel yüzlüm
inşallah tıpkı sana benzeyen güzeller güzeli hayırlı ahlaklı bir kız evladı rabbim sana nasip etsin hakkında hayırlı eylesin amin...

:KK53::KK53::KK53: ben senin şu cesaretine hayranım vallaaaaa :KK9:
kız daha dur bismillahhh yakında senden bir bebik haberi daha alırsam hiç şaşırmıcam :KK52:
rabbim gönlündekini hayırlı eylesin güzel yüzlüm
inşallah tıpkı sana benzeyen güzeller güzeli hayırlı ahlaklı bir kız evladı rabbim sana nasip etsin hakkında hayırlı eylesin amin...

Ayyy karamelim aminnnn insallahhh...
Allah biliyor ya birde saglikli bi kizim olsun cok isterim
Bu aralar esimde bendebitik haldeyiz ama buna ragmen sanirim o bile
Ali Keremi gordukten sonra bebekli evin ne guzel bisey oldugunu anladi ki 3. Yu istiyor
Ya fazla yorgunluktan siyirdik yada cidden aral dan sonra arayi bayagi acmisiz biz cok özlemişiZ
Bebek kokusunu...

Amin canım inşallah..
Sen de sezeryan olmuştun gizemcim ben çok kötüyüm sen nasılsın gerçi sen genel anestezi ile oldun ama belki benzer şeyler yaşıyoruzdur.
Birincisi belim çok fena ağrıyor ve yürürken doğrulamıyorum hep iki büklüm. Yatakta bile eşim sağıma soluma döndürüyor.
İkinciside dikiş yerlerim ayağa kalktığımda karnım yere düşecek gibi canım acıyo. Yürürken belimi mi tutayım göbeğimi mi inan bilemedim.
Ve tabi spinalin cilvesi baş ağrısı.. Başım felaket ağrıyor. Doktor bolca çay kahve iç dedi ama açıkçası çok fazla tüketemedim. Belki de o yüzden hala geçmedi illet şey. :KK14:

canım neden öyle oldun ya yapı meselesi sanırım ben 2.gün normal halime dönmüştüm dinlenemediğim için yeni yeni ağrım başladı ağrı kesicilerle atlatıyorum :/
yürüdükçe iyileşiyosun inan bol bol yürü evin içinde canım çok geçmiş olsun inş bi an önce toparlanırsın :/

Canlarım detayları yazacak bugün taburcu oluyoruz hepinizin duaları sayesınde Allah hepinizden razı olsun sizleri çok seviyorum:KK43:

rüyamda görmüştüm işteeee:KK9:
canımmm gözümüz aydınnnn :)))

Ali Keremi gordukten sonra bebekli evin ne guzel bisey oldugunu anladi ki 3. Yu istiyor
Ya fazla yorgunluktan siyirdik yada cidden aral dan sonra arayi bayagi acmisiz biz cok özlemişiZ
Bebek kokusunu...

bilmez miyim cnm mis kokusunu :KK16:
bide bizi düşün bence arası gayet iyi sizin inan daha küçük olsa ikiside bebek oluyor hem anne yıpranıyor hemde küçük olan
şimdi sizin için tam zamanıymış hem özlem oldu hemde aral herşeyin farkına vararak yaşıyor
eşinde istiyorsa aliyi biraz düze çıkarttıktan sonra üçüncü planınızı yürürlüğe koyarsınız :KK52: :kk77:
gizemi de bekle bak aliyle eylülün doğum tarihleri bir sıradakileride tutturun bence :KK9:

herkese merhaba
ben şubat annesi olcaktım nasip olmadı bebeğim acele etti aralığın 2sinde dünyaya geldi erken doğduğu için küveze aldılar şu an hala küvezde doktor 1-1,5 ayda anca çıkar dedi çok özlüyorum oğlumu sizin aranızdada böyle bişey yaşayan varmı varsa ne kadar kaldı bebeğiniz küvezde evde nasıl baktınız yardımcı olursanız çok sevinirim

Canım arkadaşım çok sağol..
İnan hastanedeyken bile aklım hep sende ve arastaydı. İnşallah kuzucuğun bugün sağlıkla yuvasına döner..
Allah'ım anne babasıyla mutlu bi ömür versin senin kuzucuğuna da inşallah ...

Amin canım inşallah..
Ve tabi spinalin cilvesi baş ağrısı.. Başım felaket ağrıyor. Doktor bolca çay kahve iç dedi ama açıkçası çok fazla tüketemedim. Belki de o yüzden hala geçmedi illet şey. :KK14::KK14:

Maşallah süper görünüyorsunuz :nazar::nazar:

Bir de kızlar,

Hastanedeyken bebeğim göğüslerimi çok güzel emiyordu ama yanlış emzirdiğimden dolayı uçları yara olup kanadı. Bir de sezeryan olduğum için süt gelmedi tabi hemen. Böyle olunca hastane hemşiresi biberonla mama verdi. Göğüslerim düzelince ve sütüm gelince de bebeğim memeyi kabul etmedi uçta yok tabi.. lansinoh uç çıkarıcı almış dün eşim. ucunu çıkarsamda bebeğim inat ediyor emmiyor. Sağarak veriyorum biberonla onu içiyor hemen. Ne yapıcam kızlar ne olur yardım edin.. Bunca acım ağrım yetmezmiş gibi bi de bu durum iyice psikolojim mahvoldu..

Sultancım ben de spinal oldum ama anlattıklarını yaşamadım hiç. İlk günlerde karnım acıyordu sadece. 10 gün oldu benim. Herkesi farklı etkiliyor anestezi galiba. Her doğum farklı birbirinden. Doktorunla görüştün mü bu durumu? Ilk hafta kontrolü yapıldı mı?

Emzirme konusunda ise birkaç şey söyleyebilirim. Kızımda sarılık çıkınca mecburen mamaya başladık. Hemşireler şırıngayla mama verdi. Ama onu bi anda çektiği için gazı daha çok oluyordu. Geçen gün yenidoğanlar için olan silikon kaşıklardan aldım. Acity'de Özelcan Bebe'nin çaprazında Pierre Cardin var, orada satılıyor, çok güzel ve rahat yediriliyor. Sütümü sağdığımda da onunla veriyorum. Avent'in kelebek silikonu da seni çok rahat ettirir. Acıyı azaltıyor. Ucu çıkınca yavaş yavaş alıştırırsın. Emmese bile göğsünde tut, biraz inatlaşın. Kokunu aldıkça o seni istemeye başlayacak. Bi de sakın moralini bozma. Dün biz çocuk doktorundaydık. Olumsuz bir şey söyleyince gözlerim doldu hemen. "Moralini bozarsan sütünün kalitesi azalır, hiç bir şartta üzülmeyeceksin" dedi.

herkese merhaba
ben şubat annesi olcaktım nasip olmadı bebeğim acele etti aralığın 2sinde dünyaya geldi erken doğduğu için küveze aldılar şu an hala küvezde doktor 1-1,5 ayda anca çıkar dedi çok özlüyorum oğlumu sizin aranızdada böyle bişey yaşayan varmı varsa ne kadar kaldı bebeğiniz küvezde evde nasıl baktınız yardımcı olursanız çok sevinirim

Allah bağışlasın kuzunu. İnşallah bu süreci bir an evvel sağlıkla atlatıp evinize gidersiniz birlikte. Hatırladığım kadarıyla Aralık annelerinde bu durumu yaşayan yok ama Kasım annelerinde vardı.

Bebek kokusunu...

İnşallah kızın da olur canım. Bizim kız dün gece hiç uyumadı. Hepimiz yorgunluktan ölüyoruz. Eşim eskiden derdi iki çocuğun arasında yaş farkı fazla olmasın diye. Şimdi 'insanların neden ikinciyi istemediğini anlıyorum' diyor:) Bizimki acemilikten de kaynaklanıyor tabi:))

selam kızlar biz geldik öncelikle doğum yapmış herkesi tebrik ediyorum maşallah hepinize kızlar biz hala beklemedeyiz
bebişleri hasta olanlara allah bian once şifasını versin
bizimde bugün kontrolümüz vardı nst de hiç sancı çıkmadı çatı deseniz hiç açıklık yok veeeeeeeeeeee bebişim 3800kg çıkıyo
3 normal doğum yapan ben doktorun demesine göre artık sezeryanı düşünmeliymişim moralim çok bozuldu şimdiye kadar hep normal düşünmüştüm bebişin keyfi yerindeymiş 1 haftaya kadar da gelmezmiş kızlar yaaaaaaa bu bebik son 11gün daha nekadar kilo alırki

Cnm benim bebegim 2 günde 200 gr fazla almıştı seninkide hemen hemn aynidir yaaaa 4 kg dogarsin canim

canım bende yan yatırıyorum arada değiştiryorum ama geceleri bazen sırt üstü dönmüş olyor şaşırıyorum daha çok küçük ama kendini nasıl çeviriyor böyle kafasını bile kaldırıyır annem diyor bu nasıl bebek daha çok erken sizinkıde hareketlımı elleri koları çok oynuyır benımkının özellıkle kaka yaparken gaz atarken acayip hareketlii

Aynen ya bakiyorum sirt ustu donmus ama kafa yine yana bakiyo boynu agrimiyomu acaba:) elleri disarda kalipta uyursa o kadar hareketliki masallah kendi elleriyle kendini uyandiriyo hareket etmekten 5 dk.da bir o yuzden hafif kundak yapiyoruz mecbur gerci 1 saat sonunda eller yine ordanda kurtuluyo :) coraplar hep cikiyo bikerede ayaginda durdugunu gormedim henuz:) eylul gaz ve kaka isini hallederken oyle bi ciddiki duruyo butun el kol memeyi birakip odaklaniyo o ise isi bitince devam ediyo herseye:):)

oğlumu sezaryenle kucağıma aldım 11.12.13'te...biraz geç oldu ama eve dün geldik...müsait bi zamanda doğum hikayemi yazıcam.rabbim hepimizi yavrularımıza bağışlasın... işte oğlum UYGAR :nazar::nazar::nazar::nazar:

37+2
3950gr
54cm
$IMG878.jpg $IMG889.jpg

X