2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar merhaba;
topinize yeni geldim,henüz geçmişi okuyamadım ama okuyacagım..ben 6 haftalık hamileyim,tabi 1 yıldır özlemle bekleyip de olunca bi heyecan bi değişik duygulardayım...bebeğim temmuzun 2si gibi geliyo ama ben haziran sonu gibi de gelebilir diye bu topiğe yazayım dedim,hem benden önceki hamişlerin fikirlerini,dr kontrollerini,nasıl beslendiklerini,her şeyi öğrenmek istiyorum....daha kalp atışını bile duymadım..bunu duyanlar varsa neler hissettiniz?hepinize iii uykular kızlar....

kızlar merhaba;
topinize yeni geldim,henüz geçmişi okuyamadım ama okuyacagım..ben 6 haftalık hamileyim,tabi 1 yıldır özlemle bekleyip de olunca bi heyecan bi değişik duygulardayım...bebeğim temmuzun 2si gibi geliyo ama ben haziran sonu gibi de gelebilir diye bu topiğe yazayım dedim,hem benden önceki hamişlerin fikirlerini,dr kontrollerini,nasıl beslendiklerini,her şeyi öğrenmek istiyorum....daha kalp atışını bile duymadım..bunu duyanlar varsa neler hissettiniz?hepinize iii uykular kızlar....

hoşgeldin aramıza canım

:KK62::KK62::KK62:günaydın kızlaaaaaaaarrr:KK62::KK62::KK62:

herkese iyi bir hafta sonu diliyorum..uyku tutmadı beni..sabah 7 den beri ayaktayım...
televizyon izlemekten gına geldi artık..öptm hepinizi

merhabalar yoğun calısmaktan sadece hafta sonları okuyorum:KK43:butun hafta neler yasamıssınız neler konusmussunuz okuyacagım.Birbirimizi tanımıyoruz ama farklı bır dostluk olustu, ortak sevıncımızı burada hıc tanımadıgım kardeslerımle ablalarımla paylasıyorum.:)
pazartesı gunu doktora gıttık esımle ultrason goruntusunde mınıcık gorduk vee kalp atısını duyduk heyecanla pıt pıt yasadıgımız mutlulugu duygu yogunlugunu tsrıf edemem.Doktora sormam gereken seylerı hııc soramadım cunku heyecandan unuttum:))
allah hepımızı korusun bebıslerımızı korusun saglıklı mutlu uzun omurler versın..

Son düzenleme:
yaaa sen ne diyosun ben ne yedım hatırlamıyorum bile ne görsem
ögütücü gibi ögütüyorummm ayyy bana neler oluyo bölee
off veremıcem kiloları yaa bu saate makarna yapıyorum
hemde ben yaa bennn :KK14::KK14:

canım senin iyiymil ben dün gece gece 3:20 gece makarna suyu koydum makarna yedim yattım kızlar benim akşamları suyu fazla içersem midem kötü oluyor öğürüyorum çok kusamıyorum[/QUOTE]
ben sabahları öguruyorum ögürmeden gazdan sanırım
hiç bişe cıkmıyo ögür ögürr ayy cok kötü
kızlar merhaba;
öncelikle hoş geldin allahım sorunsuz hamilelik yasatır insallah
bende mayıs annesı olcakdım ama hazıran annelerine geldım
en ilerde benım yanı kalp atısı cok ayrı bi heycan ama içinde kücük bi
insan görmek daha ayrı zaman cok cabuk gecıyo :KK69:

merhabalar yoğun calısmaktan sadece hafta sonları okuyorum:KK43:butun hafta neler yasamıssınız neler konusmussunuz okuyacagım.Birbirimizi tanımıyoruz ama farklı bır dostluk olustu, ortak sevıncımızı burada hıc tanımadıgım kardeslerımle ablalarımla paylasıyorum.:)
pazartesı gunu doktora gıttık esımle ultrason goruntusunde mınıcık gorduk vee kalp atısını duyduk heyecanla pıt pıt yasadıgımız mutlulugu duygu yogunlugunu tsrıf edemem.Doktora sormam gereken seylerı hııc soramadım cunku heyecandan unuttum:))
allah hepımızı korusun bebıslerımızı korusun saglıklı mutlu uzun omurler versın..

canımm benımm allahım kucagına aldıgın günleri
gösterir insallah valla her seferınde bende unutuyorumm off dıyorum sormam
gereken herseyi unuttum olsun ama daha önumuzde uzun bi maraton var
:KK73:

günaydın kızlar dün doktor kontrolüm vardı gittim kalp atışalrını duydum çok şükür Rabbime:nazar:fakat şöyle bir durum var ben hesaplara göre 7 haftalık hamileyim ancak 6 haftalık gözüküyo bide kesenin yanında çok az bir açıklık varmış doktorum normal olduğunu her gebelikte olabilen bişey olduğunu söyledi ama her ihtimale karşı iğne verdi 5 günde bir yapılacakmış:18:benim içime kurt düştü gerçi Allaha emanetiz veren Rabbim korur bizi o ne derse o olur tabiki inşallah bir sorun çıkmaz.

günaydın güzelll anneeler..nasılsınız arkadşlar..sizleri çok özlüyorum ama işimin yoğunluğu ve birde can sıkıntısından gelemyorum çok fazla...hala düşük riskim var..bayramda bol bol yatacağım...ilaca devamm....ama bebişimin durumu şimdi çok iyi..kocaman olmuş..nasıl oynuyor..kıpır kıpır...çok mutluyum...dua ediyorum sizin için ve kendim için....

sizlerde nevar neyok ?? herşey yolundamı fıstıklar ???

bu arada yeni gelen arkadaşalr hoşş geldinizzz aramıza....

bu gün metroda bir bebek gördüm...aman allahım böyle bi tatlılık görmedim..durağıma kadar sevdim ...bebeişi .hemen büyüsün istedim..allahım bize bebekelr nasip et..sağlıklı ve hayırlı...

:emir_bebek::emir_bebek:

günaydın kızlar dün doktor kontrolüm vardı gittim kalp atışalrını duydum çok şükür Rabbime:nazar:fakat şöyle bir durum var ben hesaplara göre 7 haftalık hamileyim ancak 6 haftalık gözüküyo bide kesenin yanında çok az bir açıklık varmış doktorum normal olduğunu her gebelikte olabilen bişey olduğunu söyledi ama her ihtimale karşı iğne verdi 5 günde bir yapılacakmış:18:benim içime kurt düştü gerçi Allaha emanetiz veren Rabbim korur bizi o ne derse o olur tabiki inşallah bir sorun çıkmaz.

can ım benim çok sevindim çok sevindim adına..çok güzel bi duygu kalp atışını duymak...canını sıkma olurmu..bende düşük riski var..bana ilaç verdi doktor..ve bi kaç yasak...kendimize dikkat edeceğiz ve doktorujn söylediklerini dikate alcağız...allahın izniyle bebişlerimiz bizi bırakmayacak...döllenmeden kaynaklı olabilir sordunmu neden 6 haftalık olduğunu yada söyledimi..benim bebeişde önden gidiyor...erken döllenmiş :):81:

canımm benımm allahım kucagına aldıgın günleri
gösterir insallah valla her seferınde bende unutuyorumm off dıyorum sormam
gereken herseyi unuttum olsun ama daha önumuzde uzun bi maraton var
:KK73:

:KK1::KK1: evet heycandan unutuyoruz ama doktora gitmeden not alalaım :)) tel tek soralım...

bu arada nasılsın canım görüşmeyeli..bebiş nasıl..sen nasılsın ?

Merhaba canım endişelenme bence. Bana da iğne verecekti sonra vazgeçti başka bir ilaç verdi. Zaten doktor normal diyorsa normaldir. Önlem olarak kullandırıyorlar ilaçları. Sen içini ferah tut. Rabbim hepimize hayırlısını versin.

can ım benim çok sevindim çok sevindim adına..çok güzel bi duygu kalp atışını duymak...canını sıkma olurmu..bende düşük riski var..bana ilaç verdi doktor..ve bi kaç yasak...kendimize dikkat edeceğiz ve doktorujn söylediklerini dikate alcağız...allahın izniyle bebişlerimiz bizi bırakmayacak...döllenmeden kaynaklı olabilir sordunmu neden 6 haftalık olduğunu yada söyledimi..benim bebeişde önden gidiyor...erken döllenmiş :):81:

çok sağol canım Allah razı olsun.doktor haftası ile ilgili bir sorun var demedi sorduğumda 6 haftalık dedi normalden biraz küçük dedi sadece.benim kafama takılan kesenin etrafındaki açıklık henüz kanama yok ama yinede iğne yazayım dedi bu kafamı karıştırdı.

Merhaba canım endişelenme bence. Bana da iğne verecekti sonra vazgeçti başka bir ilaç verdi. Zaten doktor normal diyorsa normaldir. Önlem olarak kullandırıyorlar ilaçları. Sen içini ferah tut. Rabbim hepimize hayırlısını versin.

ay inşallah bir sorun çıkmaz Allahım.teşekkür ederim canım ya içimi rahatlatıyorsunuz.sana neden iğne verecekti.

günaydın güzelll anneeler..nasılsınız arkadşlar..sizleri çok özlüyorum ama işimin yoğunluğu ve birde can sıkıntısından gelemyorum çok fazla...hala düşük riskim var..bayramda bol bol yatacağım...ilaca devamm....ama bebişimin durumu şimdi çok iyi..kocaman olmuş..nasıl oynuyor..kıpır kıpır...çok mutluyum...dua ediyorum sizin için ve kendim için....

sizlerde nevar neyok ?? herşey yolundamı fıstıklar ???

bu arada yeni gelen arkadaşalr hoşş geldinizzz aramıza....

bu gün metroda bir bebek gördüm...aman allahım böyle bi tatlılık görmedim..durağıma kadar sevdim ...bebeişi .hemen büyüsün istedim..allahım bize bebekelr nasip et..sağlıklı ve hayırlı...

:emir_bebek::emir_bebek:

Günaydın canım. İlaç olarak ne kullanıyorsun.
Umarım herşey yolunda gider sorunsuz kucağına alırsın bebeğini.

çok sağol canım Allah razı olsun.doktor haftası ile ilgili bir sorun var demedi sorduğumda 6 haftalık dedi normalden biraz küçük dedi sadece.benim kafama takılan kesenin etrafındaki açıklık henüz kanama yok ama yinede iğne yazayım dedi bu kafamı karıştırdı.

canım ne güzel tedbir almış doktor..önceden alınanan tedbirler çok daha iyi..ben malesef kahverengi lekenemleerimi çok geç söyledim...söylediğim an acil çağırdı beni...allahtan o sıra zarfına kanamam ve düşüğüm olmadı..şimdi ilaç kulanıyorum azaldı..iğnede büyük oranda riski azaltır..senin ilk bebiş mi canım ?

ay inşallah bir sorun çıkmaz Allahım.teşekkür ederim canım ya içimi rahatlatıyorsunuz.sana neden iğne verecekti.

Benim geçen sene düşüğüm oldu canım. Bu gebeliğimde de düşük yaşamamam için önlem olarak verecekti. Sonra başka bir ilaç önerdi onu kullanıyorum. Yani hepsi önlem, canını hiç sıkma. Rahat ol.:KK54:

Günaydın canım. İlaç olarak ne kullanıyorsun.
Umarım herşey yolunda gider sorunsuz kucağına alırsın bebeğini.

canım progestan verdi doktorum.günde 3 defa..ama yan etki yapıyor.2 seferdir baş dönmesi yaptı..rengim falan attı..işden izin alıp gittim..doktoruma söyledim artarsa gel dedi.zwten randevumdan 2 hafta sonra tekrar çağırdı..bi haftam kaldı..hfataya c.tesi tekrar gideceğim.kontorl edecek bakalım..terşekkür ederimm canımmm

bu arada kızalr anneme söylememiştim üzülmesin die :KK43: ama dün rüyasında görmüş..zaten dün annemelrdeydim iş yerime 5 dk oluğu için evim uzak annemlere geöçmiştim..ısrarla ilacı kesmemi söyledi..ısrarla olamz anne içmem laızm dedim..çok ısrar edince anne böle böle durumum var dedim :KK43: işte annelik bu ya..söylemsekte hisediyorlar.rüyalarında görüyorlar...allhım bize de nasip et annlik duygusunu

ya kızlar ben acayip tatlı istiyorum..ama dikakkt de ediyorum..bu arada bebeişime alıyorum kilo..resmen tatlı aş eriyorum..doktoruma söyledim kan şekerimmi düşüyor die test sonuçlarım normal ....zayıflıyorum ama göbüşüm çıkıyor...ve karnım nasıl acıyor geriliyor.:KK43:( sizde durumlar nasıl ???

Son düzenleme:
kızlar bişey sorcam..doktoruma sormayı unuttumm o gün...benim bebiş 2 gün önden gidiyor..6+4 ken gititmizde 6+6 idi...ondan öncekinde de 2 gün önde yazıyordu...son olarak 7+6 da gittimde ultrsondan 8+5 görünüyordu bu normalmi sizde.. doktorumu arayıp sorsammı ??arada 2 gün değilde sanırım 4 gün var kafam karıştı kızlar...bilgisi olan varmı ??:KK49:

Son düzenleme:

canım ne güzel tedbir almış doktor..önceden alınanan tedbirler çok daha iyi..ben malesef kahverengi lekenemleerimi çok geç söyledim...söylediğim an acil çağırdı beni...allahtan o sıra zarfına kanamam ve düşüğüm olmadı..şimdi ilaç kulanıyorum azaldı..iğnede büyük oranda riski azaltır..senin ilk bebiş mi canım ?
ay iyiki varsınız canlarım içim ferahladı Allah razı olsun.benim 4 yıl sonra gelen ilk bebişim o yüzden belkide korkularım.
Benim geçen sene düşüğüm oldu canım. Bu gebeliğimde de düşük yaşamamam için önlem olarak verecekti. Sonra başka bir ilaç önerdi onu kullanıyorum. Yani hepsi önlem, canını hiç sıkma. Rahat ol.:KK54:

anladım canım çok sağol doğru söylüyosun önlem almak iyidir Rabbim sorunsuz bir şekilde bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.

X