2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

julli meloşun iyi olmasına sevindim kız gacıı diştendir mızmzılığıda mehlika bencede sabah kahvaltısı çok gibi geldi gerçi normalde ne yemesi lazım onuda bilmiyorum benimki sabah bi biberon cicibebeb yerse yiyo onla akşam oluyo

juli ben sağlık ocapına götürüyorum kontrole,
işte emzirmeye devam et,çorba yoğurt meyve işte rütin şeyler söylüyorlar hep..
kilosuna bişey demiyorlardı hiç..

mehlika ben sadece yumurta sarisina tatli kasigi labne/krem peynir i katip yedirmeye çalişiyorum onu bile tam bitiremiyor.

mehlika ben sadece yumurta sarisina tatli kasigi labne/krem peynir i katip yedirmeye çalişiyorum onu bile tam bitiremiyor.
cnm ben de öyle yapayım o zaman,zaten bebe bisküvisi bitti sayılır,
tekrar almayayım o zaman,ben yumurta peynir yesin diye hazırlıyordum zaten,
bisküvü verdiğim için içim pek rahat değildi..

tutku utkunun kilosuna ne demişti dr,sen diyet uyguluyor musun?
beslenme şekliniz nasıl??

mehlika canim bence gece muhallebisini kes artik onu kilo almayan ebbelere kilo alsin diye veriyolar mesela sivrinin ve benim bebem gibi lakin daha 9 kiloyu bile goremedik biz sen verme gece muhallebisi bence aksam sebze yemegi yedir gece de sadece emsin yeter bence cok yedirmemeye calis gunudz istemediginde agzini kapadiginda verme diyor doktor bana ki burak zayif bir bebek oldugu halde
insallah bi sorun cikmaz biraz hareketlenince verir canim kilosunu berilcik

saol hacım..çağanım nasıl iştahsızmı hala..
juli ben sağlık ocapına götürüyorum kontrole,
işte emzirmeye devam et,çorba yoğurt meyve işte rütin şeyler söylüyorlar hep..
kilosuna bişey demiyorlardı hiç..

tatlım bence cici bebe ve muhallebiyi kes ekmek bisküvi tarzı seyler de verme..bize bu kiloda bile yasakladı bunları doktor...

etini sebzesini yoğurdunu ver emiyorda zaten.. aslında sütün iyise bunlara bile gerek yok..hem izle sütten mi ek gıdadan mı eğer sütündense hiç problem yok anne sütü obez yapmaz derle r

zaten cicibebe ve muhallebin bi artısı yok
önemli olan vitamnli yiyecekler
çorbasını tavuk,et suyu vs
sebze yemekleri
ve meyve bol c vitamni
kalsiyum olarak da ben yoğurt veriyorum
ve 1 yumurta o kadr
ben kendimce bi yol tutturdum az ve öz veriyorum
yoğurta hiçbişey katmadan yediryorum
meyve sıkıp veriyorum
yemektede bize ne pişirdiysem ondan yediryorum

sinemis peki canım süt fln vermiyormusun hiiç?

juli sen inek sütü veriyordun dimi melisaya nasıl veriyorsun onu canım sulandırarakmı? ya biz kereme keçi sütü alıyorduk özel sipariş ediyordu kociş artık havalar soğuduğundan keçiler süt vermiyormuş inek sütüne başlasam diyorum bende nasıl olsa artık 11 ayımıza gireceğiz.

evet ceyce inek sütü veriyom..sulandırmadan...günde 500 ml içiyor doktor fazla buldu 200 içsin dedi ama devam sütü içmiyor dedim..o zaman kan ilacını mutlak ver dedi kan biraz düşük cıktıda.. anlıcan günde 500 ml inek sütü + 15 damla frrum

kızlar ben son yazıları takip edemedim şimdi hızlı hızlı okudum,
çok sağolun,beslenme şeklimizi dediğiniz gibi değiştirmeye karar verdim,
artık muhallebi,bisküvi yok,
çorba,yoğurt,meyve ve anne sütü var,kahvaltıya da öğretmenimin uyguladığını uygulamaya çalışacam..
bakalım bu ay kilo alımı nasıl olacak,
tabi ondan önce en kısa zamanda hastaneye götürüp testleri yaptıracam..

kızlar zaten yemeye zorlamıyorum hiç ben hazırlayıp önüne getiriyorum kaç kaşık yerse o kadar zorla yedirmiyorum artık,anne sütü de alıyor ya doyuyordur demekki diye düşünüyorum..

ceyce sütü içmiyor bi türlü
devam sütü istıyor nasıl alıştrcam bilmyorum

kızlar zaten yemeye zorlamıyorum hiç ben hazırlayıp önüne getiriyorum kaç kaşık yerse o kadar zorla yedirmiyorum artık,anne sütü de alıyor ya doyuyordur demekki diye düşünüyorum..

anne sütü gibisi varmı mehlika
hem tok tutor hem antibiyotik
bende emzirmeyi özledm:gitme:
göğüslerim dahada küçüldü zatiii
küçüktü :roflol:

bende emzirmeyi cok ösledim..ühüüüüüüü
ya emzirme askına doğuracam o olcak :1no2:

sinemis melisa devam sütü hiç istemedi almadı zorla bile...
sütüde sevmedi..ilk zamanlar nesguik attım 1 cay kasığıyla basladım alısana kadar hep azaltıım.deneyebilisin... hatta istemediği zaman nesguikl sütü ağzına damlattıp biberonu vermiyodum içcem die deli oluyodu

dünüş keremde sevmiyor ya devam sütünü hatta inek sütü vermek zorunda kaldım annemlere gidince şu pınarın ilk adım sütlerinden içine bebe bisküvisi attım ona rahmen içmedi ne onu içti ne devam sütünü ama keçi sütünü maşallah diyeyim severek içiyor herhalde o kokusu benim oğlanı cezbediyorkaydirigubbakcemile3

juli düşünüyordum bende inekk sütüne nasıl alıştıracam diye bari bende öyle yapayım

selam kızlar çok yoğunum geçmişi okuyamadım ama size bir sorum var cevaplarsanız sevinirim havalar soğudu ya ben Kuzeye henüz bir mont almadım ne gibi bir şey alsam bilemiyorum astronot olanlarmı iyidir yoksa klasik kapşonlu filan bir kabanmı alsam.

bende deniyim o zamn
teşkkürler canım
alıştıktan sonra sademi verdin sütü

keçi sütünü hergün nerde bulcam ben yaa

slm oferta
bizde almadık deneyimli kişilere sormak lazım ilk olacağı için bilmiyorumkismile

ben şöyle düşündüm eğer soğuk havalarda (mesela 2 gün önceki gibi) giydirebileceğin montunuz varsa astronot al ama yoksa öncelik mont olmalı çünkü astronotlar baya kalın sıcak tutuyor bana karda giydirilir gibi geldi ya da her ikisinden de al mesela ben geçn hafta c&a da 39-tl ye lacivert içi kalın kapşonlu mont buldum çok hesaplı geldi aldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…