2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

sinemis aynen Kuzeyde öyle huysuz hala da diş lerden bir haber yok anlamadım yaşındamı çıkacak bu dişler ne ya.herkesin 7-8 dişi oldu bizde daha tek bir tane bile yok.

aynen tembel biizm bebekler
yaaa
hergün bakıyorum huysuzluk dizboyu zaten görsen
2-3 gündür ateş-ishal
tüm belrtiler var ama diş yok
ne zamn çıkcak bnde bekliyorum
eşimnde geç çıkmış genetik olablryormuş
9ayda yürümüş 10aya gelden dişler çıkmış
buğlemde babasına çok enziyor galiba onun genlerini çok aldığına göre
geç çıkacak

günaydın kızlar
sinem dişlerdendir canım benim kızım neler çekti diş çıkaracagı zaman kabız oldu yavrum halada kabız geçmedi bi türlü:KK43:(

kızlar zehranın daha hiç giymediği kıyafetleri var ama ben bayrama özel bi kıyafet alayım ilk bayramı dedim özendim ama koca alışveriş merkezini gezdik kaç tane bebek magazasına baktık zara,c&a,ceylan ,panço ,lcw inanın bir tane kıyafet bulamadım kzııma o kadar sinir oldumki anlatamam bitek ceylanda bi kıyafet buldum o fena değildi ama eşime kızdım onuda almadım hele c&a da hiçbişey yok. sizler nerden neler aldınız fikir verin kızlar.

günaydın kızlar
sinem dişlerdendir canım benim kızım neler çekti diş çıkaracagı zaman kabız oldu yavrum halada kabız geçmedi bi türlü:KK43:(

kızlar zehranın daha hiç giymediği kıyafetleri var ama ben bayrama özel bi kıyafet alayım ilk bayramı dedim özendim ama koca alışveriş merkezini gezdik kaç tane bebek magazasına baktık zara,c&a,ceylan ,panço ,lcw inanın bir tane kıyafet bulamadım kzııma o kadar sinir oldumki anlatamam bitek ceylanda bi kıyafet buldum o fena değildi ama eşime kızdım onuda almadım hele c&a da hiçbişey yok. sizler nerden neler aldınız fikir verin kızlar.
bende daha bayram alışveriine çıkmadık ne zamn çıkcaz bilmyorum bugünde iftara ailemi ,ablamı felan çağırdım eve gidince çok işim var
dişler çıkmadı yaa ne zormuş allah yardım etsin
zehra ishal olcağı yere kabız olmuş ben kimden duysam diş dönemi ishal diyor
ben de deviti vermiyorum bence ondan gec cikiyor

ayy içime dert oldu yaa şimdi
keşke kullansaydım

posi geçmiş olsun inş.bir daha yükselmez..bir bu akşam foruma gittik birsürü ciciler aldık kızıma.
c&a da çok guzel şeyler vardı..

ya kızlar geçmişe baktım şimdi ecrin allah aşkına ne buldun c&a da ya ben hiçbişey bulamadım.bi resmini eklede bakayım ne aldın.

julli zara yada baktım bişey bulamadım. bi magaza vardı adını unuttum çok güzel bebek kıyafetleri vardı ama o kadar kaliteliki kumaşı filan resmen göz alıyo mankene giydirmişler bir elbise çok begendim fiyatını sordum 250 dedi eşim tezgahtar kıza dediki burda makina fazladan bir rakam basmış heralde kızıma gelinlik almaya degil elbise almaya geldim dedi. baktı ben çok begendim canım iki ay sonra giyemeyecegi bişeye neden 250 verelim niye surat yapıyon dedi. haklı adamcagız işte sonrada ben bişey begenemedim.

kızlar valla aldıklarımızın resimlerini ekleyelim hani bizim bi başlığımız vardıya 2010 annelerinin cicileri diye olmazmı? en azından bende fikir edinirim kızımın ilk bayramı çok farklı olsun istiyorum. off ne çok yazmışım resmen içimi dökmüşüm:kedi:

sinem alt iki dişi çıkarırken çok rahhatı biraz huysuzluk yaptı ama kolay çıkardı. üstten üç diş birden gelince bebegimin resmen düzeni değişti ağlamalar huysuzlanmalar uykusuzluk .ishal de oldu başlarda ama sonrada kabız oldu.

günaydin hemsirem,

fatmazehra 250 mi? nerde geziyordun sen newyorkun en pahali caddesinde mi:1shok:

ben de deviti vermiyorum bence ondan gec cikiyor

canım d vit diş çıkmasını hızlandırır. tabi ki her çocuğun gelişimi farklıdır. ama bir yerde okumuştum d vitamini ve calsiyum aynı mekanizmada çalışıyor. yani kalsiyum olmazsa ağız yoluyla alınan d vitamini pek etkili olmuyor. öyle ki benim kzımda d vitamini eksikliği bulmuştu doktor hemen kalsiyum fosfor vermişti. sonrasında 1 ayın içinde zeynebin iki dişi birden çıktı.ama bi de yine bi yerde okudum, bebeklere dişileri kolay çıksın diye kalsiyum ve d vitamini yüklemesi yapan anneler var bu çaok yanlış yazıyordu.
ben şimdi d vit de vermiyorum kalsiyumda. yanlış mı yapıyorum acaba bilmiyorum ama kalsiyumu yoğurdundan peynirinden alsın diyorum.

bende daha bayram alışveriine çıkmadık ne zamn çıkcaz bilmyorum bugünde iftara ailemi ,ablamı felan çağırdım eve gidince çok işim var
dişler çıkmadı yaa ne zormuş allah yardım etsin
zehra ishal olcağı yere kabız olmuş ben kimden duysam diş dönemi ishal diyor

ayy içime dert oldu yaa şimdi
keşke kullansaydım

biz çok düzenli kullandık canım yine çıkmadı bencgenetikle ilgili benim çok erken çıkmışta kayınvalidem eşiminkini hatırlamıyorr kaydirigubbakcemile3

babamız havuzlu hana gitmiş bu gün bakalım ne alacak??? orda artık bizim bebişlere göre birşeyler yok ki???

günaydin hemsirem,

fatmazehra 250 mi? nerde geziyordun sen newyorkun en pahali caddesinde mi:1shok:

yok canım bursa koruparkta bizde inanamadık hatta bi elbise daha sorduk onada 125 tl dedi niye bu kadar pahalı dedim ithalmiş kumaşları gerçekten güzeldi kumaşı kıyafetler amane olursa olsun bu kadar pahalı olurmu ya alan varmı çok merak ettim valla.

slm kızlar nasılsınız valla en güzel kıyafetler zarada ben istanbula geldikçe yada anneme bursaya gittikçe zaradan alıyorum sürekli ama maalesef burda zara yok ayrıca c & a da yok ordakilerin kıymetini bilin yani bide beğenmiyosunuz hıh :dilcikar:

tesekkür ederim jasmin. ohhh sihhatler olsun bastanassagi bakim :KK66:

bu 3. günüm evde yalnizim. dün ve önceki gün esim is yemegine gitti ben uyuduktan sonra geldi, zaten sabah ise gidiyor hemen, bugün de türkiyeye gitti pazartesi günü gelir aslinda toplamda 5 gün yalniz kalmis olucam neyse jasmin senin yaninda 5 gün yalniz olmaktan yakinmiyim kizarsin sonra bana :tomato:
evet canim oyle oldu yok canim kizarmiyim hic senin durumun daha zor orda gurbette tek basinasin burda benim annem yanimda kardesim var herkes burda yani bi esimden uzagim allah sana kolaylik versin yusufcuk da hemencecik iyilesir insalalh keske sen de esinle atlayip gelseydin turkiyey kalirdin anenlerde biraz
posi çok geçmiş olsun

jasmi,n evlilik yıldmnümünüz mutlu olsun
tesekkruelr canim
utku paşayı uyuttum,geç uyudu bugece..
eşimlede kavga ettik kuzenine gitti..sinir harbiyim..offfff

aferin burağa üzmemiş anneannesini..
ben son boyama faciasında ağzımın payını aldım uzun bırakamıyorum artık utkuyu..
boyanın ortasında annem aradı durmuyo diye kafada folyolar nası çıkim uyut bi şekilde dedim..bayılmış bi zaman sonra..

inş canım
sanada tebrikler canım..ben aslında beklemiyodum vermeyi almasam diye dua ediyodum ama vermişim allahtan..
evet canim uzmemis saolsun haha demek boyanin ortasinda gel diyor anen oyle ciksaydin sokaga dusunemiyorum etraftaki bakislari :) ama boyle boyle alisacaklar canim biz evdeyiz diye cok bzie bagimli yaptik cocuklari bend e korkuyroum bu durumdan biz de hatirlarsan arkadasimin dugununden girmemizle donmemiz bir olmustu taaa karsidan hem de nasil geldigimizi bilmiyoruz ama alistirmak lazim yoksa esimel basbasa hicbiyere gidemeyiz aksamlari sosyal hayat biter ben istemiyorum oyle ya
mercii canım..dedim ben sağaaa seni gececem de :KK1:
ama siz emziriyorsunuz yinede bazı seylere dikkat etmeniz gerekiyor..500 de fena değil emzirme süesinde..

jasminin sıhhatler olsun gülegüle kullan kocisin seni örünce düşüp bayılacak :KK1:
evlilik yıldönümünüzde kutlu olsun
saol julim geec 2.30da gelecek canim o saatet duser bayilir mi artik ne yapar bilmiyorum :)
ecrin zarada mikkemel ötesi kıyafetler var ayy hepsinden almak istedim..kış sezonunu süper yapmışlar bebeler için..hepsi gözümün önünde :KK1:
valal bizim dogdugumzudan beri favori magazamiz zara minik zara man seklinde dolasiyor burak bulsuamlara gelirken giydigimzi sortlar tshirteler falan hepsi zara ben cpok begeniyorum cok tarz kiyafetler oluyro ben oyle bebek gibi giydirmeyi sevmiyorum cunku 3 ayliktan beri minik adam gibi giydiriyorum cepli tshirtelr merserize kazaklar cepli kotlar keten sortlar falan kis sezonunu da acmis egcen baktim hatta 4 arkadasimin cocugunun da dogumgunu vardi hepsine ordan aldim hediyelerini o arada burak da nasibini aldi tabi cok guzel esofman takimlari falan da vardi gunluk giyim icin hele kiz cocuklar icin minik paltolar vardi ben bittim seker pembesi bayagi buyuk kabanin minigi
bilmiyorumkismile

ohh valla çok özendim ben işten güçten vakit bulamıyorum ya.birde ben kuaförden çok utanıyorum ağda konusunda kendim yapacağım bugün bakalım Kuzey izin verirse.

ben hiç zaraya bakmıyorum bebek için erkek bebekler içinde güzel şeyler varmı malum bizim çok seçeneğimiz olmuyor kız bebeler gibi.
canim kendim hic ugrasamam zaten de beceremem kuaforda 15 dakikada bitiyor kendim yapsam saatelrimi alri niye utaniyorsun ki hereks yaptiriyor surekli gidecegin temzi bi yer belirle ve yaptir cocukla kendin daha cok yorulursun

zarada guzel seyelr ne kelime acaip guzel seyelr var ben hepsini almamak icin kendimi zor tutuyorum bir tarz pantalonlar gomlekler kollari kivrilan merserize kazaklar kotlar super yani bence kesin bak derim hem artik erkek bebekelrin kiyafetelrini de en az kiz bebeler kadar guzel yapiyolar tam minik adamlar oluyorlar
yok hiç görünen yok çok sert damakları
inceckti şidi kalınlaşmış sertleşmiş
bilmyorum ne zormuş inşallh kolay atlatr
ben devti pek vermedim hemşirde ilk onu sordu
suçlandım kimseyede çaktrmadım ama

bak sen yaramaza daha durduramyız bu bebişleri
az kaldı yaşlarına maşllh hepsine
canim devitle alakasi yok cok ben veriyorum genelde genetik bu dis olayi daha cok benim 1 yasinda disim yokmus burak da bana cekmis ama simdi dislerim cok saglamdir 1 tane dolgu bile yok agzimda
sinemis aynen Kuzeyde öyle huysuz hala da diş lerden bir haber yok anlamadım yaşındamı çıkacak bu dişler ne ya.herkesin 7-8 dişi oldu bizde daha tek bir tane bile yok.
bizim de yok canim gec ciksin daha iyi bosver hersey icin fazla acele etmeye gerek yok zmanai gelicn eolacak hepsi ben de tam tersi zaman cok yavas ilerlesin her hareketini her yeni gelismenin yavas yavas tadini cikarayim istiyorum her buyudujkelrinde bize olan bagimliliklarini azalacak cunku hep kjucak kucaga icice olaim istiyroum cabuk buytumesinelr yaaa zaman cabuk gecmesin

merhaba kızlar nasılsınız
ben çok sinirliyim eşime sinir oldum
bu hafta hep işten geç gelmişti 12-1 gibi
dolayısıyla hiç vakit geçiremedik akşam 9 da geldi
yemek yedik ece'yi uyuttuk oturduk telefon geldi
arkadaşı nargile içmeye çağırdı ki bu arkadaşı
eşi evde olunca kesinliklebırakıp çıkamaz eşi göndermiyor
ben de "gitmeni istemiyorum zaten bu hafta hiç vakit geçiremedik ama yine de sen bilirsin" dedim
beni ikna etmeye çalıştı ben de "ben de nargileiçmek istiyorum amaece den dolayı gidemiyorum hepbenim hayatım kısıtlanıyor vs " dedim
sonuç olarak gitmedi
ama akşamdan beri bana tavır yapıyor
ben de mecbur kalmadıkça konuşmuyorum
ya haksız mıyım? eğer hatalıysam söyleyin

fatmazehra andy wawa diye bir marka var boynerde ve ykm de de satılıyor
ben o markadan iki tane elbise aldımbence güzel şeyler var
fiyatlar da çok uçuk değil 40 civarı

merhaba kızlar nasılsınız
ben çok sinirliyim eşime sinir oldum
bu hafta hep işten geç gelmişti 12-1 gibi
dolayısıyla hiç vakit geçiremedik akşam 9 da geldi
yemek yedik ece'yi uyuttuk oturduk telefon geldi
arkadaşı nargile içmeye çağırdı ki bu arkadaşı
eşi evde olunca kesinliklebırakıp çıkamaz eşi göndermiyor
ben de "gitmeni istemiyorum zaten bu hafta hiç vakit geçiremedik ama yine de sen bilirsin" dedim
beni ikna etmeye çalıştı ben de "ben de nargileiçmek istiyorum amaece den dolayı gidemiyorum hepbenim hayatım kısıtlanıyor vs " dedim
sonuç olarak gitmedi
ama akşamdan beri bana tavır yapıyor
ben de mecbur kalmadıkça konuşmuyorum
ya haksız mıyım? eğer hatalıysam söyleyin

yoo sonuna kadar haklısın
bende evli insanları hadi gel
diye çağıranlara sinir oluyorum

X