2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

delf ege ağlamıyor mu
mama istemyormu ne güzel maşllh ona:nazar::nazar::nazar:
Benmki mam gelene kadr inat ediyor yemek için
kaç kez denedim yalancısını veriyorum su veriyorm eee yap diyorum
5dk sonra söylenmeye başlıyor mememememe
diye geçen tam 1 saat uyutmaya çalıştım sabah 5den 6ya kadr inat etti uyumadı o mamayı yemeden yatmadı
gece sütünü kesmek istyorum öyle alışmasın bilinçlndi die ama benimkinin hiç niyeti yok

canım dr bize 2 ay önce yavaş yavaş kesmeye başla gece uyandığında mama vermeyi demişti. çok zorlandım suyu kafama atıyordu çok uğraştım ama başardım . Suyu içip cup dönüp yatıyor şimdi. Günde sadece 1 kere sütümüz var artık.

kızlar bişey soracağım...

bilginiz varmı bilmiyorum ama 1 yaş aşısında neler var biliyormusunuz?
bide sağlık ocağının yapmadığı aşılar varmış menenjit aşısı falan bunların ne olduğunu biliyomusunuz ve kaç tane...

aynen juli bizimkide içmiyor ama bizimde doktor günde 1 e düşürdü sütü benimde hala tuhafıma gidiyor ama bir bildiği vardır herhalde.

canım bizde özledikk nerelerdesin sen karşılaşamıyoruz hiçç

maşallah Melisaya.sende dinlenmişsindir ohh ne güzel olmuş

canım ben en son 9-10 arası muhallebi kaşık maması veriyorum.gecede bir kere kalkıp 100 ml süt içirmeye çalışıyorum genelde azıcık içip bırakıyor ama ben yinede içsin diye uğraşıyorum.Gece uykuları daha düzenli ama yine 2 -3 kere mızılıyor ya su veriyorum o arada yada beşiğini sallıyorum susuyor.

ayy Taha damı başladı aynı şeye bizimkide aynıydı ben çok dert yandım burda ama şimdi bir iki gündür yemeklerini tam bitirmesede yiyormuş canım.bir dönem oluyor bebeklerde böyle.Sırf yemiyor bu çocuk ne yapacağız diye doktora götürdük biz hatırlarsan öğün aralarını aç dedi 4-6 saat ara vermeliymişiz öğünleri arasında.günde 5 öğün dedi ve süt 1 kere verilecek dedi biz bunu uyguladık ve şimdi eskisinden çok daha iyi yemeğe başladı.inşallah taha da yemeklerini güzel güzel yer canım yemeyen çocuk çok zor biliyorum

cidden çok zormuş seni çok daha iyi anladım 5 saat bişey yemediği oldu pazar günü

merve zorlamayın bence
buğlemde bir hafta iştahtan kesildi zorlamadım
dün çok güzel yemiş
akşamda ben gittiğimde güzel yedi bizmde bazen oluyor canımız bişey istemyor
ben tiksindirmk istemedim
üzülme dişten felandır geri düzelr inşllh

evet çok zorlamıycam bakalım sonumuz ne olacak
bi kaç gün onu istediği olsun çarşamba kontrolumuz var
sanırım hiç kilo almadı ek gıda işi ne zormuş
emzirmek ne büyük bi minetmiş

canım dr bize 2 ay önce yavaş yavaş kesmeye başla gece uyandığında mama vermeyi demişti. çok zorlandım suyu kafama atıyordu çok uğraştım ama başardım . Suyu içip cup dönüp yatıyor şimdi. Günde sadece 1 kere sütümüz var artık.

süper diğer zamnlar
normal yemek ek gıda yiyor o zman çok güzel .
benimki dün 1 kase yayla çorba içti arkasından
memememe diyor bacaklarıma asılıyor
mutfakta yemek hazırlıyorum oda yürüteçte
sonra sebpsiz huysuzlnıyor
öyle yaptığın da ya karnı aç yada altı pis
baktım temz bişey yok altına
sonra anladım ki mama istyor
2 ölcek yaptımda sustu
buğleminde böyle bi huyu var ne yerse peşine illa o devam sütünü içecek
bu ay bnde azaltmayı düşünyorum
iyi bişey değil
doktorum 9. ayda günde 1-2 kez ver diyor

delf ege ağlamıyor mu
mama istemyormu ne güzel maşllh ona:nazar::nazar::nazar:
benmki mam gelene kadr inat ediyor yemek için
kaç kez denedim yalancısını veriyorum su veriyorm eee yap diyorum
5dk sonra söylenmeye başlıyor mememememe
diye geçen tam 1 saat uyutmaya çalıştım sabah 5den 6ya kadr inat etti uyumadı o mamayı yemeden yatmadı
gece sütünü kesmek istyorum öyle alışmasın bilinçlndi die ama benimkinin hiç niyeti yok

sinemis niye kesiyorsun gece sütünü bende içsin diye uğraşıyorum zaten az süt alıyor diye gece farkettirmeden içiriyorum başka türlü nerdeyse hiç süt almayacak.

senin gece erken başlıyormuş hacııı
tam iftar sonrası
hayırlı işler o zaman :roflol:

yaaa Kuzey 12 den önce yatmıyorrrr püffff bizde hiç gece hayatı filan kalmadı.

günaydın herkese.
geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkür ederim. hepsini okudum ama alıntı yapamadım, kusura bakmayın nolursunuz.
sonunda dün gece 2 saat kadar uyuyabildim. hırıltı ben çıkarken yoktu ama şimdi gene varmış biraz.
gece ateşi çıktı 38,5-38,7 falandı. fitille düşürdüm. öksürütor, burnu akıyor; bir girp eksikti şimdi.
bende girp olacağım, zaten gözümü açamıyordum iyice bitkinim şimdi.
kesin sonuç vermeyecek de olsa alerji testi yaptılar negatif çıktı. viral bir durum demek ki. antibiyotik başladılar.
hırıltının bu kadar uzun sürmesinin nedeni prematürelikten de kaynaklanabilirmiş. taburcu olunca süreyyapaşa göğüs hastanesine götüreceğiz.
inşallah bu gece de yatırmazlar çok yoruldum artık. hem fiziken ama daha çok manen.
gece sürekli uyanıyor, geri uyuyamıyor. aç oluyor uyanınca. gece beslenmesine alışkın olmadığı için süt de içmiyor, çığırıyor kendi kendine. habire su içiyor.

juli; melisa devam sütü içmiyor diye bahsetmişsin, eğer çok gerekirse sulandırılmış keçi sütü vermeyi dene istersen.
sebze çorbasından bahsedilmiş. bence bütün sebzeleri karıştırmayın. yani kabak, patates, havuç zaten demirbaş.
bunun yanına hem bezelye, hem ıspanak, hem taze fasulye yerine her seferind sadece birini katın ki yapacak alternatif olsun.
gerçi ben haşlak sebze olayına tümden karşıyım ya neyse. sadece 2 hafta verdim ben onları o kadar.

sinemis niye kesiyorsun gece sütünü bende içsin diye uğraşıyorum zaten az süt alıyor diye gece farkettirmeden içiriyorum başka türlü nerdeyse hiç süt almayacak.

yaaa Kuzey 12 den önce yatmıyorrrr püffff bizde hiç gece hayatı filan kalmadı.

ya devam sütü midemi bulandırıyor kokuyor bana sanki
normel süte geçerim zaten 2 ay sonra
bizdede yok canım gece hayatı felan
kayınvalidem var ya çekinyorum ben
zaten uykusu çok haff
dün gece kavga ettim zaten bu yüzden eşimle :dilcikar:

cidden çok zormuş seni çok daha iyi anladım 5 saat bişey yemediği oldu pazar günü

evet çok zorlamıycam bakalım sonumuz ne olacak
bi kaç gün onu istediği olsun çarşamba kontrolumuz var
sanırım hiç kilo almadı ek gıda işi ne zormuş
emzirmek ne büyük bi minetmiş

canım merak etme 6 saate kadar yemek yememesi normalmiş ben çok araştırdım gir internette google 7-8 aylık bebek kaç saate yemek yer diye bak çıkan tüm yazılarda aynı şeyi diyor biz evham yapıyoruz aç kalıyorlar diye aslında.biz şimdi öğün aralarını açtığımızdan beri Kuzey çok daha istekli yemek yiyor bazı günler çorbasının yanında birde bir kase muhallebi yiyormuş düşün yani.şimdilik yemelerimiz daha düzene girdi doktor asla zorlama dedi bana.ve seçenek sunma kesinlikle dedi o öğün çorba yiyecekse ve itiraz ediyorsa yerine muhallebi yada yoğurt denemeyecekmişiz biraz ara verip gönlünü yapıp tekrar çorba verecekmişiz bize bunları anlattı doktorumuz.dediğim gibi şimdilik işe yaramış gözüküyor.saat, geldiğinde acıktığını çok güzel belli ediyor artık en güzelide o yemek saati gelince kendi istiyor yani

günaydın herkese.
geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkür ederim. hepsini okudum ama alıntı yapamadım, kusura bakmayın nolursunuz.
sonunda dün gece 2 saat kadar uyuyabildim. hırıltı ben çıkarken yoktu ama şimdi gene varmış biraz.
gece ateşi çıktı 38,5-38,7 falandı. fitille düşürdüm. öksürütor, burnu akıyor; bir girp eksikti şimdi.
kesin sonuç vermeyecek de olsa alerji testi yaptılar negatif çıktı. viral bir durum demek ki. antibiyotik başladılar.
hırıltının bu kadar uzun sürmesinin nedeni prematürelikten de kaynaklanabilirmiş. taburcu olunca süreyyapaşa göğüs hastanesine götüreceğiz.
inşallah bu gece de yatırmazlar çok yoruldum artık. hem fiziken ama daha çok manen.
gece sürekli uyanıyor, geri uyuyamıyor. aç oluyor uyanınca. gece beslenmesine alışkın olmadığı için süt de içmiyor, çığırıyor kendi kendine. habire su içiyor.

juli; melisa devam sütü içmiyor diye bahsetmişsin, eğer çok gerekirse sulandırılmış keçi sütü vermeyi dene istersen.
sebze çorbasından bahsedilmiş. bence bütün sebzeleri karıştırmayın. yani kabak, patates, havuç zaten demirbaş.
bunun yanına hem bezelye, hem ıspanak, hem taze fasulye yerine her seferind sadece birini katın ki yapacak alternatif olsun.
gerçi ben haşlak sebze olayına tümden karşıyım ya neyse. sadece 2 hafta verdim ben onları o kadar.

esmerim çok geçmiş olsun
dünde dedim sen kendine iyi bak
sen iyi olursan ayazda iyi olur yoksa senin gb kim bakacak canımm
inş en kısa zamnda atlatrsınız
sebzeleri sen yemktemi veriyosun haşlama değilde

günaydın herkese.

canım çok geçmiş olsun inşallah bugün çok daha iyi olur Ayaz sende kendine dikkat et ne olur bu yorgunluklar üzüntüler senide hasta etmesin.Alerji testi temiz çıkmışbak bu çok iyi işte.Gece yanında sen kalıyorsun dimi annen filan gitse sen biraz dinlensen olmazmı

sempatiksalakcinni
ya devam sütü midemi bulandırıyor kokuyor bana sanki
normel süte geçerim zaten 2 ay sonra
bizdede yok canım gece hayatı felan
kayınvalidem var ya çekinyorum ben
zaten uykusu çok haff
dün gece kavga ettim zaten bu yüzden eşimle :dilcikar:

niye kavga ettin ki gece hayatı olmuyor diyemi sempatiksalakcinni

günaydın herkese.

çok geçmiş olsun alerjini çıkmaması güzel olmuş çok zor oluyo çünkü
inş en kısa zamanda düzelir

sempatiksalakcinni

niye kavga ettin ki gece hayatı olmuyor diyemi sempatiksalakcinni

sinir oluyorum bazen boğasım geliyor
oda dün iş yerin iftar yemeği vardı sende gel dedi
ben gitmedim ona bozuk attı
11de geldi yemekten
bnde 12 gb yatmaya odaya gidyordum
oda netten araba bakıyordu arabayı sattık başka alacağız
ben yatıyorum dedim tamam dedi sonra 1de gelmiş
sen benden soğudun bilmem ne
saçma sapan şeylere takmış
zaten özel hayatımız kalmadı diye söylendi
bi stres bi sinir neye uĞradığımı şaşrdım
bnde bu ortamda ne olablr ki felan dedim
seni dinlemek zorunda değilm dedim bağırdım
sus ben uyuyucam dedim
oda dahada sinrlendi
döndüm yattım
sinirden üstüne bile bişey örtmemiş gece emzirmeye kalktım uyuyordu
ben yattım arkamdan sarıldı sonra ama ben hiç dönmedim
tek taraf yatnaktan kolum ağrımıştı uyandığımda
sabahda erkn çıkıyor 8de
ben çıkıyorum görüşürz feyzoşum dedi
bende cvp bile vermedim daha çok havasını alır

günaydın herkese.

canım çok çok geçmişler olsun ayaza da sanada....

ne zaman taburcu olacak peki ayaz?

allah en yakın zamanda şifa versin canım ne kadar zordur senin için bu durum ama üzülme ayaz neler atlattı küçücük bi hırıltıyımı halledemeyecek?
gamyoncuiremsugamyoncuiremsu

esmerim çok geçmiş olsun
dünde dedim sen kendine iyi bak
sen iyi olursan ayazda iyi olur yoksa senin gb kim bakacak canımm
inş en kısa zamnda atlatrsınız
sebzeleri sen yemktemi veriyosun haşlama değilde

sağol canım. iyi olmaya çalışıyorum bende.
kendimize yaptığımız sebze yemeklerini az tuzlu yapıp blenderdan geçirip yediriyorum ben. bazende lokma lokma veriyorum.

canım çok geçmiş olsun inşallah bugün çok daha iyi olur Ayaz sende kendine dikkat et ne olur bu yorgunluklar üzüntüler senide hasta etmesin.Alerji testi temiz çıkmışbak bu çok iyi işte.Gece yanında sen kalıyorsun dimi annen filan gitse sen biraz dinlensen olmazmı

Gece ben kalıyorum gündüz annem kalıyor.
Zaten gece başkasının kalmasını istemem benim içim rahat etmez evde oturursam.

çok geçmiş olsun alerjini çıkmaması güzel olmuş çok zor oluyo çünkü
inş en kısa zamanda düzelir

canım alerji testi temiz çıktı ama çok güvenilir değil. 1,5 yaşında falan tekrarlanacak.
bu kadar erken yapılınca yanılma oranı çok yüksek.

sinemis valla sen anlatınca bizim eşimle olan konuşmalarımız geldi gözümün önüne aynen aynı muhabbet bizdede var.yok benim sadece oğlum varmış artık onu sevmiyormuşum istemiyormuşum hevesim kalmamış filan ayy ben yorgunluktan bayılıcak bir gün bir yerde adamın derdi ne bakarmısın.
aslında üzülüyorum bazen onlarda çok haklılar ama şartlar izin vermiyor ne yapalım.

bugün evlilik yıldönümüz bizim.
ya ayrı ayrı olacağız ya da ben eve gider gitmez kendimi yatağa atıp uyuyacağım.
süper geçecek yani :1no2:

canım çok çok geçmişler olsun ayaza da sanada....

ne zaman taburcu olacak peki ayaz?

allah en yakın zamanda şifa versin canım ne kadar zordur senin için bu durum ama üzülme ayaz neler atlattı küçücük bi hırıltıyımı halledemeyecek?
gamyoncuiremsugamyoncuiremsu

inşallah bugün olacak diye bekliyoruz canım.

ayaz atlatır tabi hiç şüphem yok ama benim psikolojim atlatamıyor artık hastane maceralarını

Ya ayrı ayrı olacağız ya da ben eve gider gitmez kendimi yatağa atıp uyuyacağım.
Süper geçecek yani :1no2:

Ayaz atlatır tabi hiç şüphem yok ama benim psikolojim atlatamıyor artık hastane maceralarını

canım tebrikler daha nice nice mutlu senelere

senin gece erken başlıyormuş hacııı
tam iftar sonrası
hayırlı işler o zaman :roflol:
:iviiiitttttttttttttttttttttttttttttttt
günaydın herkese.

cok gecmiiş olsun tekrar..
keçi sütünü deniyim o zaman bende sever insallah

sinir oluyorum bazen boğasım geliyor
oda dün iş yerin iftar yemeği vardı sende gel dedi
ben gitmedim ona bozuk attı
11de geldi yemekten
bnde 12 gb yatmaya odaya gidyordum
oda netten araba bakıyordu arabayı sattık başka alacağız
ben yatıyorum dedim tamam dedi sonra 1de gelmiş
sen benden soğudun bilmem ne
saçma sapan şeylere takmış
zaten özel hayatımız kalmadı diye söylendi
bi stres bi sinir neye uĞradığımı şaşrdım
bnde bu ortamda ne olablr ki felan dedim
seni dinlemek zorunda değilm dedim bağırdım
sus ben uyuyucam dedim
oda dahada sinrlendi
döndüm yattım
sinirden üstüne bile bişey örtmemiş gece emzirmeye kalktım uyuyordu
ben yattım arkamdan sarıldı sonra ama ben hiç dönmedim
tek taraf yatnaktan kolum ağrımıştı uyandığımda
sabahda erkn çıkıyor 8de
ben çıkıyorum görüşürz feyzoşum dedi
bende cvp bile vermedim daha çok havasını alır
adamın ne sucu var anlamadım..
ben olsam bende bozuk atarım..
hem neden ilgilenmiyon kocenle....

sinemis valla sen anlatınca bizim eşimle olan konuşmalarımız geldi gözümün önüne aynen aynı muhabbet bizdede var.yok benim sadece oğlum varmış artık onu sevmiyormuşum istemiyormuşum hevesim kalmamış filan ayy ben yorgunluktan bayılıcak bir gün bir yerde adamın derdi ne bakarmısın.
aslında üzülüyorum bazen onlarda çok haklılar ama şartlar izin vermiyor ne yapalım.
bi şekilde vakit ayırmalısın aslıcım...
ya ayrı ayrı olacağız ya da ben eve gider gitmez kendimi yatağa atıp uyuyacağım.
süper geçecek yani :1no2:

ayaz atlatır tabi hiç şüphem yok ama benim psikolojim atlatamıyor artık hastane maceralarını

nice senelere ayazın iyileşşin gecte olsa kutlarsınız

X