2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar kuzularınıza sebze çorbası dışında verdiğiniz çorbalar varmı
varsa tarif verirmisiniz bana

cnm ben tavuğu haşlıyorum suyuna biraz normal su ekleyip patates soğan ekleyip tekrar haşlıyorum tavuk etlerinide koyup blendrdan geçiriyorum çok seveek yiyor ayrıca tarhana çorbasına da bayılıyor üstelik çok vitaminli....

slm kızlar...uzun bi aradan sonra herkese merhaba...bu aralar cnm çok sıkkın bizim bücürün kollarında ve bacaklarında sanki karınca ısısrığı gibi kırmızılıklar var isilik değil baya sivrisinek ısırığı gibi bazen bi kolu bazen bi bacağı komple sarıyor varmı benzeri rahatsızlığı olan?acaba alerjisimi var ama değişik bişeyde vermedim bu aralar doktaor el ayak ağız hastalığı var ondan olabilir dışarıyla teması kesin dedi 1 hafta sürermiş...bizmki 1 haftayı geçti ilaç falan vermedi kendiğinden geçermiş bu aralar misafirliklerde çok cocukla temas oldu onlardan geçti herhalde aman dikkat edin sizde kızlar bebelere çok hassaslar çooook........

bi saat önce bi arkadaşımla konuştum onun oğlunda da varmış
bahsettiğin şeyden doktora gidecekmiş bugün

bi saat önce bi arkadaşımla konuştum onun oğlunda da varmış
bahsettiğin şeyden doktora gidecekmiş bugün

önce ateş yaptı boğazında enfeksiyon oluştu sonra kızarıklığa döndü 1 hafta sonra sadece kızrıklık oldu ateş olmadı...o yüzden ilaç kullanmıyoruz şimdilik yaz sonu sonbahar başı olurmuş bu virüs en çokta çocuktan çocuğa geçermiş ama kaşıntımız yok Allah a şükür...

ben olsam o kapıdan içeri girmez öyle beklerdim
oda içeri girmedğimi farkeder gelrdi
kesin
ağzıma geleni sayrdım asla öyle bişey yaptırmam
bırakıp içeri giremez yani
ben o olunca evde aşağıdan zile basıyorum
gel buğlemi al die
sen yinede haklamışın ben onu kapıda bir güzel haklardım ağzından burnundanda getrirdim
iyi siz gelmeden duş alsaymış senimi beklmiş zaten yorgun geliyosun bu erkekler çok rahat ya
bende limoniyim kaç gündür
cnm sabah geliyor yatıyor akşam biz geldiğimiz de kalkıyor bazen de biz gelmeden kalkmış duşunu almış traşını olmuş oluyor,
ben de daha fazla tepki gösterirdim ama son günlerde yaptığı sürprizlerin hatrına fazla tepki göstermedim..
efferin ona alsın alsın...

biz anneler daha iyilerine layığız..boshayallersmile

mehlika ben senin yaşınıda merak ettim :kedi:

yok cicim yawww ne gafı...
31 yaşındayım cnm..
benımkıde 7380 mehlıka
nasıl cnm memnun musun?
sağol canım. Ayaz halaaa aynı. Hırhırhır.. 2 ay oldu.
Ben alerjik astım falan olduğunu düşünüyorum artık. Çünkü bu kadar ilaca geçerdi viral olsaydı.
geçmiş olsun cnm,alerjik olabilir..
ne 7380 mı akannehir
canım o modeli olmasın?

evet oferta modelı:)
cssa cevaplamış ,modeli o kızlar..
günaydın kızlar
esmer çok geçmiş olsun canım tez zamanda iyileşir inşallah. bu annelik ne biçim bi duyguki insan kendinden vazgeçiyo herşeyi o oluyo resmen gözlerinin içine bakıyoruz. az ağlamamıştım kızımın rahatsızlıgını ögrenince sanki dünyam ondan ibaretti ve rahatsızlığını ögrenince dünyam yıkıldı bende altında kaldım. iyileşecekler inşallah allah çaresiz dert vermesin hiç birimizin evladına.:Saruboceq:
amin cnm:Saruboceq:
herkese günaydıııııııııııııııııııııııııııııııııııın sositososito :lepi:
cok uykusuz ve yorgunum ama enerjim yerimde nedense :KK1:
enerjinin kaynağı ne acaba juli:KK1:
mehlıka sabırlı kadınsın vesselam..
Eşim öyle bısey yapmaz yapamaz.

kaydirigubbakcemile3 sen sakin bi hatunsun anladığım kadarıyla
gaza getiriyolar ama zati koca bunu bildiği için öğle bence

yok canım öle 3 kuruşa 5 köfte

seni düşündükçe üzülüyorum ya ben saat 2de işten çıkıp 2 vesaitle eve gidiyorum yanlız gittğim halde ne kadar yorukl-luyorum üstelik evde kardeşim var ve o çok yardımcı oluyor birimiz kaana bakıyor birimiz yemek yapıyoruz mesela bazen eşim bakıyor biz yemek temizlik yapıyoruz...

senin işin çok zor kızkardeşin falan yokmu yanına gelebilecek...

veya annen bi müddet yanında kalsada biraz nefes alsan...

aynen...

ben böle şeylere çok kızıyorum benmi fenayım diye düşünüyodum şimdi
:umursamaz::umursamaz:
[B]mehlikacım bu sabah sana içacıcı konuşamıcam bence kocanın davranışına göre fazla iyi davranmışsın çok merhametli geldi bana bizim evde pazara ben giderim eşimin aldıklarını beğenmez ben pazaraarabayla giderim o kapıya iner aldıklarımı taşır çağanada bakar hem ben gitricem hem taşıcam pöhhhhh başka derdi olann

kızlar biz eşimle birlikte yaparız pazarımızı marketimizi,
bu haftasonu tümden çalıştı eşim ,gidemedik pazara markete,
aslında arayıp söylesem yine alırdı,bana hiç poşet taşıtmaz,
hatta hem berilin arabasını hem pazar arabasını itekler ben zorla alırım berilin arabasını,
dışarıda bana hiçbişey taşıtmaz kendinde çok yük olsa dahi,
bu 2 haftadır haftasonları da çalışıyor her gün 12 saat ve gece,
düzenimiz bozuldu o yüzden,o evde olmayınca ben yemek yapmıyorum zaten aparatif bişeyler atıştırıyorum,
beril için aldım aldıklaımı,2-3 havuç,kabak,muz,şeftali vs. az az aldım ama yine bir büyük poşet doldu nerdeyse..
merhaba kizlar buraki uyuttum bir bakayim size dedim bugun corbasi var copk sukru yatirmadan once armut suyu vereyimd edim pure olarak yemedigi icin meyveelri artik vazgectim suyuna gectim yeterki vitaminini alsin diye yok onu da icmiyor ceyrek fincan kasikla icmedi bardagi agzina goturmek istedi onun hevesine 2-3 mama kasigi gitmistir icine cogunu onlugu icti cunku nasil alistiracagim ben bu cocugu meyve ve yogurda ya tabi sonra uyku saati geldi 2 saat olmustu karni acikmaya baslamisti ememden uyumaz
cnm beril de aynı çorba dışındakileri zor yediriyoruz hatta hiç yediermiyoruz,
bu gün öğlen çorbanın da 2-3 kaşıktan sonrasını içmedi,
hergün severek içiyordu ,noldu anlamadım,sütüm de azdı fazla da emmedi zaten,
sabah 8,5 ta emmişti,bir de öğlen 12-12,5 gibi çok az emdi işte:1no2:
merhaba kizlar nasilsiniz, pek giremiyorum buraya herkes iyidir ins.

hoşgeldin cnm,hiç görünmüyorsun,nasılsın?yusuf nasıl?

cnm ben tavuğu haşlıyorum suyuna biraz normal su ekleyip patates soğan ekleyip tekrar haşlıyorum tavuk etlerinide koyup blendrdan geçiriyorum çok seveek yiyor ayrıca tarhana çorbasına da bayılıyor üstelik çok vitaminli....

ben daha öğle şeyler hiç vermedim
yarın deniyim bakım sevecekmi

slm kızlar...uzun bi aradan sonra herkese merhaba...bu aralar cnm çok sıkkın bizim bücürün kollarında ve bacaklarında sanki karınca ısısrığı gibi kırmızılıklar var isilik değil baya sivrisinek ısırığı gibi bazen bi kolu bazen bi bacağı komple sarıyor varmı benzeri rahatsızlığı olan?acaba alerjisimi var ama değişik bişeyde vermedim bu aralar doktaor el ayak ağız hastalığı var ondan olabilir dışarıyla teması kesin dedi 1 hafta sürermiş...bizmki 1 haftayı geçti ilaç falan vermedi kendiğinden geçermiş bu aralar misafirliklerde çok cocukla temas oldu onlardan geçti herhalde aman dikkat edin sizde kızlar bebelere çok hassaslar çooook........

geçmiş olsun cnm,inş. kısa süre de iyileşir..:Saruboceq:
sanki burda başka bir arkadaştan da duymuştum bu hastalığıCADIARZU

Son düzenleyen: Moderatör:
allah şükür bizde yasaklı değil yoksa kafayı yerdim ben .zor oluyor önceki firmamda bu kadr face yaygın değildi msn vardıda ordada yasaklıydı çok sinir oluyordum msne giremyordum
canım msn de yasak bizim şirkette ama müdürüm sağolsun konuşup benimkini açtırdı bahanemde bayilerle msn de görüşüp telefon faturasını azaltmam :pP

merhaba kizlar buraki uyuttum bir bakayim size dedim bugun corbasi var copk sukru yatirmadan once armut suyu vereyimd edim pure olarak yemedigi icin meyveelri artik vazgectim suyuna gectim yeterki vitaminini alsin diye yok onu da icmiyor ceyrek fincan kasikla icmedi bardagi agzina goturmek istedi onun hevesine 2-3 mama kasigi gitmistir icine cogunu onlugu icti cunku nasil alistiracagim ben bu cocugu meyve ve yogurda ya tabi sonra uyku saati geldi 2 saat olmustu karni acikmaya baslamisti ememden uyumaz

jasmincim armutu rendeledikten sonra elinle vermeyi dendinmi bizimki kaşığa ağzını açmazken elle verince alıyor 3 kere alsa faydadır diyorum 4 ü bulamadık daha :))

kızlar kuzularınıza sebze çorbası dışında verdiğiniz çorbalar varmı
varsa tarif verirmisiniz bana

daha öncede yazmıştım ben bir keresinde kırık pirinç , içine yarım domates rendesi koydum içine de bütün kemikli tavuk gögüs atıp haşladım hepsini sonra tvaukları didikledim bir kase içirebilmiştim hatta yaşlı bir teyze var komşum o önermişti faydalı diye

geçmiş olsun cnm,inş. kısa süre de iyileşir..:Saruboceq:
sanki burda başka bir arkadaştan da duymuştum bu hastalığıCADIARZU

sağol cnm kim acaba?neler uyguladı tedavi öğrenirdim...

yaa birde böyle buluşmalar falan görüyorum face de çok özeniyorum valla aydında kimse yokmu keşke olsa ne güzel oluropuyorumnanaktan

cssabenim epilasyon aletinin modeli 7381'miş,internetten baktımda,hızlıal.com dan sipariş etmiştik..

merhaba canım benimde kızımda oldu bu el ayak ağız hastalığı
bizimkinde kızarıklıklar ince isilik gibiydi
birçok türü varmış bu hastalığın
bizimki ateşli geçirdi
evet ilacı yokmuş ama ateşe karşı ateş düşürücü verdi doktoru
bir haftadan sonra yavaş yavaş geçiyor kızarıklıklar
bizede görümcemin kızından bulaştı
bu aralar dikkat etmen lazım hemen bulaşan bir hastalık çünkü
GEÇMİŞ OLSUN

bizimki ateşli geçirdi
GEÇMİŞ OLSUN

geçmiş olsun dione maalsef çok bilinçsiz insalr var ve ben çok kızıyorum bazen hastalıklarını bile bile dur şu çocuğu bir öpeyim, dur kucağıma alayım sarılayım diyen insanlara....

denizeliklim sizede geçmiş olsun bu arada Defne nin facebook ta fotoğrafları varmı merak ettim oğlumla benzeşen Defne yi :))

neden ısıtmıyon bacım yaww ılık olursa hem daha iyi yer hemde dokunmaz yahu ben mutlaka ısıtıyorum
ben 1 saat once cikariyorum buzdolabindan oda sicakligina geluince de 10 dakika benmari usulu isitiyorum altina sicak su koyarak tekrar ocakta isitip besin degeri gitmesin diye boyle yapiyorum
cnm beril de aynı çorba dışındakileri zor yediriyoruz hatta hiç yediermiyoruz,
bu gün öğlen çorbanın da 2-3 kaşıktan sonrasını içmedi,
hergün severek içiyordu ,noldu anlamadım,sütüm de azdı fazla da emmedi zaten,
sabah 8,5 ta emmişti,bir de öğlen 12-12,5 gibi çok az emdi işte:1no2:
valal yemeyen cocuk cok zormus hep dua etmistim insallah istahli olur diye ama olmadi kardesimin oglusu var 2.5 yasinda herseyi oyle gzuel yerdiki hatta kendi kendine yedirmeye alistirdi kardesim onu doke saca simdi kasik aksik kaseden bi guzel corbasini iciyor yemekelrini catal batirip bi guzel yiyor bizimle birlikte tek basina hic dokmeden
acaba biz de oferta gibi yeme aralarini 4 saate mi cikarsak ben 2-2.5 satte bir veriyorum yemeyince de emziriyorum ac kalmasin diye dayanamayip acaba 4 saat bekelsek yerler miki
jasmincim armutu rendeledikten sonra elinle vermeyi dendinmi bizimki kaşığa ağzını açmazken elle verince alıyor 3 kere alsa faydadır diyorum 4 ü bulamadık daha :))

daha öncede yazmıştım ben bir keresinde kırık pirinç , içine yarım domates rendesi koydum içine de bütün kemikli tavuk gögüs atıp haşladım hepsini sonra tvaukları didikledim bir kase içirebilmiştim hatta yaşlı bir teyze var komşum o önermişti faydalı diye
canim ben onu yogurtta denedim gecen 3-4 parmak yedi allahim olcuye bak ya parmakla meyveyi denemedim onu da deneyeyeim bari ayni bend e ne yerse kardir diyorum
ben daha sebze corbasi disinda vermedim baska corba doktorumuz sadece sebze corbasi demisti bu ay ayin 1inde kontrolumuz var sorayim bakayim vereyim mi diye tarhana falan sebze corbasinin icine 2 kere cekilmis kiyma koymaya basladim yeni ben daha 2 gundur balik icin sanki 1 yasindan sonra diyolardi ama tavugu bilmiyorum onu da sorayim kansizlik demir eksikligi icin en iyisi yalniz tum corbalara kiyma ya da kirmizi et katmakmis tarhanaya da sebze corbasina da onu ihmal etmeyin canim tek pisimlik bi suru kucuk kiyma hazirlayip derin dondurucuya attim ben sabahlari cikarip corbasina katiyorum
cssabenim epilasyon aletinin modeli 7381'miş,internetten baktımda,hızlıal.com dan sipariş etmiştik..

geçmiş olsun dione maalsef çok bilinçsiz insalr var ve ben çok kızıyorum bazen hastalıklarını bile bile dur şu çocuğu bir öpeyim, dur kucağıma alayım sarılayım diyen insanlara....

Denizeliklim sizede geçmiş olsun bu arada defne nin facebook ta fotoğrafları varmı merak ettim oğlumla benzeşen defne yi :))

hatırlatman iyi oldu bu aralar koyayım fotolarını

bizimki ateşli geçirdi
GEÇMİŞ OLSUN

denizeliklim rapunzel sağolun kızlar aynen birtek ateş düşürücü kullandık o kadar valla artık herkese söyleyeceğim ellerinizi yıkayın lütfen diye biraz ters ters bakışlara rastlıyorum bazen ama çocuğumun sağlığı daha önemli napayım...

ben 1 saat once cikariyorum buzdolabindan oda sicakligina geluince de 10 dakika benmari usulu isitiyorum altina sicak su koyarak tekrar ocakta isitip besin degeri gitmesin diye boyle yapiyorum

valal yemeyen cocuk cok zormus hep dua etmistim insallah istahli olur diye ama olmadi kardesimin oglusu var 2.5 yasinda herseyi oyle gzuel yerdiki hatta kendi kendine yedirmeye alistirdi kardesim onu doke saca simdi kasik aksik kaseden bi guzel corbasini iciyor yemekelrini catal batirip bi guzel yiyor bizimle birlikte tek basina hic dokmeden
acaba biz de oferta gibi yeme aralarini 4 saate mi cikarsak ben 2-2.5 satte bir veriyorum yemeyince de emziriyorum ac kalmasin diye dayanamayip acaba 4 saat bekelsek yerler miki

canim ben onu yogurtta denedim gecen 3-4 parmak yedi allahim olcuye bak ya parmakla meyveyi denemedim onu da deneyeyeim bari ayni bend e ne yerse kardir diyorum
ben daha sebze corbasi disinda vermedim baska corba doktorumuz sadece sebze corbasi demisti bu ay ayin 1inde kontrolumuz var sorayim bakayim vereyim mi diye tarhana falan sebze corbasinin icine 2 kere cekilmis kiyma koymaya basladim yeni ben daha 2 gundur balik icin sanki 1 yasindan sonra diyolardi ama tavugu bilmiyorum onu da sorayim kansizlik demir eksikligi icin en iyisi yalniz tum corbalara kiyma ya da kirmizi et katmakmis tarhanaya da sebze corbasina da onu ihmal etmeyin canim tek pisimlik bi suru kucuk kiyma hazirlayip derin dondurucuya attim ben sabahlari cikarip corbasina katiyorum

bizede sadece sebze çorbası verdi ama yemiyor o nedenle artık ne bulursam sokuyorum ağzına valla dün öğlen ben yemek yerken masaya aldım yanıma 3 tane bamya yedi mesela veriyorum yani :)) birde iftar soframızda yemeğin içindeki etlerden minik minik elimle parçalayıp veriyorum onuda alıyor öyle ama dün akşam yemekte ağlayıp durdu tek bişey veremedim
bence süt olduğu sürece emzirmeye devam ben doktora ek gıda almıor öğlenleri gidip emziriyorum gitmesemmi dedim hayır devam et dedi

Son düzenleme:
canım msn de yasak bizim şirkette ama müdürüm sağolsun konuşup benimkini açtırdı bahanemde bayilerle msn de görüşüp telefon faturasını azaltmam :pP

işin kolayını bulmuşsun sen vallaha :roflol:
o arad kendinden nasipleniyorsun iyi olmuş

ben geldim kızlar neler yapıosunuz?
nerdesin sen yaww msn davet göndermiştm yalan oldu herhalde

X