2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

herkese günaydıııııııııııııııııııııııııııııııııııın sositososito :lepi:
cok uykusuz ve yorgunum ama enerjim yerimde nedense :KK1:

QUOTE=Eysan2009;14863630]sinemis, çocukları akşam 8.30 en geç 9.00 gibi uyutmaya çalışın. aksi takdirde mümkün değil o yorgunluk gitmiyor insanın üzerinden.çünkü o yorgunluk ertesi güne ve diğer günlere taşınıyor ve giderek büyüyor.[/QUOTE]
canım buğlem 9bucukta mızrdanıyor
altını değişyorum duş aldıryorum maması derken
10da yatıyor
10bucukta derin uykuda oluyor 3-4e kadr uyuyor deliksiz:nazar::nazar::nazar:
biraz geri çekmek istyorum haklısın
10du onbucuk oldu
dün 10da uyudu mesala

iyiym canım nasıl olalaım işte uğraşıyoruz iş bebek ev arasında.ben 31 yaşındayım neden merak ettinki bende şimdi bunu merak ettim.

kuzey daha iyi dün bütün yemeklerini yemiş çok şükür adamı aç bırakmak gerekiyormuş biraz.çok sık yedirmekle hata yapıyormuşuz canım.

hepimiz aynı dertteyiz demekki

ayy darısı başıma artık çok sıkıntı vermeye başladı.

yatmıyor Kuzey 11.30 dan önce alıştıramıyorumda.ne yapayım.

maşallh kuzeyime nazar değmesin sık yedirnce iştahı gitti demkki
benimkide dün illa fantayı gördü içicek
meyve suyu yaptım şeftali
rengimi tadı hoşana gitmedi
nasıl kızyor bana 1 saat sinirli durdu

yaaa bizim gıcık bilgi işlem face i yasakladı en başından ben buradan herşeyi kaçırıyorum bu yüzdennnn:sinifsinif: annemlerdeki bilgisayarında şarjı bozulmuş o da çalışmıyormafoldumben

allah şükür bizde yasaklı değil yoksa kafayı yerdim ben .zor oluyor önceki firmamda bu kadr face yaygın değildi msn vardıda ordada yasaklıydı çok sinir oluyordum msne giremyordum

günaydın kızlar...

zeynebe mamasını yedireceğim derken yapmadığım şebeklik kalmıyor. ay yorgun düştüm valla. tansiyonum neyim düştü. inatçı keçi açmıyor ağzını açmıyooor. sanırım sonum tımarhane zemuszemus
bugün yine iftara davetliyiz. cuma günü de evlilik yıldönümümüz. fırsat bulusram kocişe birşeyler bakmayı planlıyorum. ah bu bebe yok mu içimdeki tüm romantizm duygularını söküp aldı sanki. aklıma hiç güzel bir fikir gelmiyor. onu da geçtim ayın 10 u eşimin doğum günüydü. unutmuşum :kedi: adam diyo ki bankalar kutladı sadece doğum günümü :))) ay ne yapıyım ya unutmuşum. tabi o benimkini unutsa kıyamet kopardı evde ama... suçluyum hiç sesimi çıkarmıyırum. bari cuma günü güzel bir kutlama planlıyayım da bu konu kapansın...

fikirlere açığım.

günaydın kızlar...

zeynebe mamasını yedireceğim derken yapmadığım şebeklik kalmıyor. ay yorgun düştüm valla. tansiyonum neyim düştü. inatçı keçi açmıyor ağzını açmıyooor. sanırım sonum tımarhane zemuszemus
bugün yine iftara davetliyiz. cuma günü de evlilik yıldönümümüz. fırsat bulusram kocişe birşeyler bakmayı planlıyorum. ah bu bebe yok mu içimdeki tüm romantizm duygularını söküp aldı sanki. aklıma hiç güzel bir fikir gelmiyor. onu da geçtim ayın 10 u eşimin doğum günüydü. unutmuşum :kedi: adam diyo ki bankalar kutladı sadece doğum günümü :))) ay ne yapıyım ya unutmuşum. tabi o benimkini unutsa kıyamet kopardı evde ama... suçluyum hiç sesimi çıkarmıyırum. bari cuma günü güzel bir kutlama planlıyayım da bu konu kapansın...

fikirlere açığım.

canım Zeynebi bırakabileceğin biri varsa bence hiçç evde plan yapma dışarda yap bir plan yemek olabilir sinema olabilir romantik bir film izleyin mesela.sahilde el ele uzun bir yürüyüş yapın akşam.

düşününce bu kadarı geldi aklıma hepimizin romantizim tarafı köreldi galiba. :gitme:

[B]esmer canım ayazın hala iyileşmemesi iyi değil bence bi profa götürsene o çocuğu sen geçenlerde parkta bi hemşire baynal tanıştım bebeği 8 aylıktı sürekli hırıltısı geçmemiş profösöre gitmişler hemen alerji testi yapmış bbebnin neme toza birsürü bişiyi alerjisi çıkmış bende şaşırdım 1 yaşından önce alerji testi yapılıyomuki dedim evet dedi bazı hadstalığı geçmeyen bebelere yapıyolar kadın 2tane fısfıs günde iki tane doz 1 ay boyunca iğne vurunduk biz daha anca kendine geldi bebeğim okdara kötüydü dedi bu kadar zmana oldu geçmesi lazımdı bence bi araştır bizimkinin geçti çok şükür ama dönüşte bende iyi bi prof ismi buldum ona götürcem esmer bide çocuğa soğuk verip durma neye alışıyo bee çorba soğukmu içülüü manak akdın hemde sğuk dokunur öksürüğü tetikler bebe zaten hasta manak karıı

mehlikacım bu sabah sana içacıcı konuşamıcam bence kocanın davranışına göre fazla iyi davranmışsın çok merhametli geldi bana bizim evde pazara ben giderim eşimin aldıklarını beğenmez ben pazaraarabayla giderim o kapıya iner aldıklarımı taşır çağanada bakar hem ben gitricem hem taşıcam pöhhhhh başka derdi olann

bebelerin uyuma saatinden bahsedilşmiş 11.30 geç denmişş yüksek yüksek hatta çok yüksek seeeeessss benim canım yokmu ulennnn çağan gece vallahada billahada tam 2de uyudu ve dün akşam tek baktım eşim hastaydı boğazları çok acıyodu ateşi vardı 2de uyudu zorla 3.5ta kalktı sora 5te kalktı 5ten sora her yarım saate bir uyandı hemde yanımda 10da kesin kalkış yaptık..... ahh ben başımı nerelere vuruyım doktor randevusunada geç kaldık pöhhhhh ay bu aralar saf gibi oldum birsürü işim var yapamıyorum anca çamaşır yemek ayy kendimi çok bi salak gibi hissediyorum[/B]

canım Zeynebi bırakabileceğin biri varsa bence hiçç evde plan yapma dışarda yap bir plan yemek olabilir sinema olabilir romantik bir film izleyin mesela.sahilde el ele uzun bir yürüyüş yapın akşam.

düşününce bu kadarı geldi aklıma hepimizin romantizim tarafı köreldi galiba. :gitme:

sağol canım, fikirlerin için, zeynebi de planlara dahil etmem gerekecek onu bırakacak kimse yok şu anda. belki eşim dışarda bi yemek organize ederse iyi olur..

bakar mısın hala ondan bekliyorum heee heee... kaydirigubbakcemile3

merhaba kizlar buraki uyuttum bir bakayim size dedim bugun corbasi var copk sukru yatirmadan once armut suyu vereyimd edim pure olarak yemedigi icin meyveelri artik vazgectim suyuna gectim yeterki vitaminini alsin diye yok onu da icmiyor ceyrek fincan kasikla icmedi bardagi agzina goturmek istedi onun hevesine 2-3 mama kasigi gitmistir icine cogunu onlugu icti cunku nasil alistiracagim ben bu cocugu meyve ve yogurda ya tabi sonra uyku saati geldi 2 saat olmustu karni acikmaya baslamisti ememden uyumaz

kızlar varmı bıldırcın yumurtası verenler bu yazıya bı bakın isterseniz;

BILDIRCIN YUMURTASI FAYDALARI
sevil001 - 25/08/2010 11:46
Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geldiği bildirildi.
Avrupa'da astım, öksürük ve alerji gibi rahatsızlıkların bıldırcın yumurtası yardımı ile tedavi edildiğini öne sürerek, "Gramajca 5 bıldırcın yumurtası, bir tavuk yumurtasına tekabül etmektedir. Bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein ihtiva ediyor.
Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları için tabii bir antibiyotik olması, lezzeti, salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir" dedi.

Bıldırcın yumurtasının nasıl kullanılacağını da şöyle anlatayım: "Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz. Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz. İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet yumurta içmeye devam. En az 3 ay."
KIZIMA 1 AYDIR İÇİRİYORUM HEM İŞTAHI AÇILDI HEMDE ÇABUK HASTALANMIYOR..TAVSİYE EDERİM 

bıldırcın yumurtasının besleyici olarark üstün bir yumurta olduğunu biliyorum ama çiğ verilmesi konusuna katılmıyorum. bence bebeklere hiç bir yumurta çiğ verilmemeli. aslında kahvaltısına da ekliyebiliriz haşlayarak tabi. nerde bulcaz ki?

30 ağustosta da mı çalışıyorsunuz esmer ? hiç değilse 3 günlük kaçamak yapardın mayosunuda almıştın AYaz ın :KK43:((

evet canım 30 ağustosta da çalışıyorum.
yok izin falan :2:

[B]esmer canım ayazın hala iyileşmemesi iyi değil bence bi profa götürsene o çocuğu sen geçenlerde parkta bi hemşire baynal tanıştım bebeği 8 aylıktı sürekli hırıltısı geçmemiş profösöre gitmişler hemen alerji testi yapmış bbebnin neme toza birsürü bişiyi alerjisi çıkmış bende şaşırdım 1 yaşından önce alerji testi yapılıyomuki dedim evet dedi bazı hadstalığı geçmeyen bebelere yapıyolar kadın 2tane fısfıs günde iki tane doz 1 ay boyunca iğne vurunduk biz daha anca kendine geldi bebeğim okdara kötüydü dedi bu kadar zmana oldu geçmesi lazımdı bence bi araştır bizimkinin geçti çok şükür ama dönüşte bende iyi bi prof ismi buldum ona götürcem esmer bide çocuğa soğuk verip durma neye alışıyo bee çorba soğukmu içülüü manak akdın hemde sğuk dokunur öksürüğü tetikler bebe zaten hasta manak karıı

yaa Ayaz o kadar kötü değil. Gün içinde ara ara gelip gidiyor hırıltısı.
Doktorumuz şehirdışında gelince tekrar Zeynep Kamil hastanesine götüreceğim orada baksın birde.

Dolaptan çıkarıp hemen vermiyorum oda sıcaklığında oluyor. Niye alışmasın yaa, bişiy olmaz.

kızlar varmı bıldırcın yumurtası verenler bu yazıya bı bakın isterseniz;

BILDIRCIN YUMURTASI FAYDALARI
sevil001 - 25/08/2010 11:46
Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geldiği bildirildi.
Avrupa'da astım, öksürük ve alerji gibi rahatsızlıkların bıldırcın yumurtası yardımı ile tedavi edildiğini öne sürerek, "Gramajca 5 bıldırcın yumurtası, bir tavuk yumurtasına tekabül etmektedir. Bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein ihtiva ediyor.
Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları için tabii bir antibiyotik olması, lezzeti, salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir" dedi.

Bıldırcın yumurtasının nasıl kullanılacağını da şöyle anlatayım: "Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz. Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz. İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet yumurta içmeye devam. En az 3 ay."
KIZIMA 1 AYDIR İÇİRİYORUM HEM İŞTAHI AÇILDI HEMDE ÇABUK HASTALANMIYOR..TAVSİYE EDERİM 

bende de küçükken alerjik astım olduğu için sürekli bıldırcın yumurtası ile beslenirdim hatta balkonda bıldırcınlarımız vardı. doğrudur

küçükken bende çok içmişim hatta arı polenleri balık yağları ne varsa içirmişler ama şimdi herşey doğallığından uzaklaşıyo o yüzden ya çok organik olucak yada çiğ verme taraftarı deyilim bende

slm kızlar...uzun bi aradan sonra herkese merhaba...bu aralar cnm çok sıkkın bizim bücürün kollarında ve bacaklarında sanki karınca ısısrığı gibi kırmızılıklar var isilik değil baya sivrisinek ısırığı gibi bazen bi kolu bazen bi bacağı komple sarıyor varmı benzeri rahatsızlığı olan?acaba alerjisimi var ama değişik bişeyde vermedim bu aralar doktaor el ayak ağız hastalığı var ondan olabilir dışarıyla teması kesin dedi 1 hafta sürermiş...bizmki 1 haftayı geçti ilaç falan vermedi kendiğinden geçermiş bu aralar misafirliklerde çok cocukla temas oldu onlardan geçti herhalde aman dikkat edin sizde kızlar bebelere çok hassaslar çooook........

X