2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar kimseler yokken gelmeyi basardim gene :))
Fatmazehra ne zamandir ci börek yapmamisim canim nasil cekti ctesi yapayim bari Julii canim firinda olmaz kizarticaksin puf puf olacak özelligi o.Fatmacim ben bi gün önceden hazirlayip bekletiyorum hic firindan hamurla yapmadim ama pratik olur gerci burda yok mecbur aksamdan mayalicam ctesi kahvaltiya yapayim bari.

Casper
Hayirli ugurlu olsun ise basliyormusun bende yuvaya verince baslicam insallah daha 2 sene var ama keske imkanim olsada bu gün baslayabilsem.

Dün asi olduk gece berbatti bu günde cok huysuzdu 8,5 da uyudu sürekli agladi ve kucak istedi.Kucagimdan indirmedim bu gün babamiz gelince hüngür hüngür agladi kucagina gitmek icin baba birakinca kiyamet koptu kafam sisti ya acaba dis demi geliyor nasil kasiyacagini sasirdi bu gün dis fircasi verdim elinede rahatladi.Hic biseyde yemedi dünle bu gün bi kac biberon süt o kadar aksam üstü yeterki yesin diye muhallebiyi tabak kasikla önüne verdim kendi yedi üst bas heryer batti ama en azindan yedi ben yedirmeye kalksam onuda yemicekti ac ac dahada aglicakti.Neyse bakalim yarin neye uyanacagiz.Yada gece nasil gececek.

günaydın herkese...opuyorumnanaktan

duygusala bağlama bugün olm, zati başım çatlıyor...
millet koca diir ben akşam kaçacam diye kendimi paraladım be yawww...ama bugün kim kurtarır bilemiiciimmm...
buldunzu kocalari kiymetini bilmez kacarsinzi tabi koca hasretiyel yananlar ne yapsin ayip ayip sizin yaptiginiz :)

çok üzüldüm olm yaa, valla bak.

kaçmak için fön çektir.

cok fenasin esmerim korkulur senden :) yazik kocisine valla

aman aman bana Kuzey yeterrrrrrr ayyy adam kıpır kıpır zaten yordu beni.birde doktor aç bırakın dedi ya yazık değilmi yaa.ama bu kadar beslenmesi az değilmi nasıl buldun sen yeme listesini
canim az olur mu burakin normal beslenme duzeni bu sekilde ki bunlatin hepsini yese ben bayram edecegim ki corba haricindekiler yemiyor corba ve emme seklindeyiz bir de 4-6 saat arayla ver demis ya verdigi listeyi 4 saat arayla yapinca gun bitiyor ana ogunelr arasi mi 4 saat dedi yani 7de kahvalti olsa 11 meyve corba saat 3e sarkiyor oglen demis oysa yogurt 7de olur aksam muhallebisi de gece 11e denk gelir benim kafam karisti ne zaman emecek bir de o kadar gec mama rahatsiz etmez mi
hemşirem beril de çorba hariç diğer ekleri sevmedi,yoğurdu ve meyve püresini ya hiç yediremiyorum ya da zorlayarak yiyor,
yalnız muzu sevdi,geçen gün ilk defa muz verdim kabız yapar diye vermiyordum normalde,
muzu elimle ezip küçük parçalar halinde verdim yarıma yakın yedi,
çorbayı severek yiyor sebze çorbası yapıyorum en son yaptığımda içine, kemikli et haşlamıştım ,onun suyundan kattım biraz ,öyle de sevdi,
dün de yine kemik suyuna şehriye çorbası yapmıştım akşam kendim yiyordum ona da verdim tekrar istiyor ben yerken kaşığa bakıyor,
arpa şehriyeydi üstelik,sosuna sarımsakta ezmiştim bol domates salçalıydı ekşili falan öyle olmasına rağmen yedi maşaallah,
ah diğer şeyleri de severek yese,ben de yediermediğim de çok sinirleniyorum..
ayni burak canim burak da sadece corbasini seviyor yogurt ve meyve mumkun degil bizim yemekelri yalana yalana yiyor ama valla bu cocouklar bizi oynatiyorlar parmaklarinda
Dün asi olduk gece berbatti bu günde cok huysuzdu 8,5 da uyudu sürekli agladi ve kucak istedi.Kucagimdan indirmedim bu gün babamiz gelince hüngür hüngür agladi kucagina gitmek icin baba birakinca kiyamet koptu kafam sisti ya acaba dis demi geliyor nasil kasiyacagini sasirdi bu gün dis fircasi verdim elinede rahatladi.Hic biseyde yemedi dünle bu gün bi kac biberon süt o kadar aksam üstü yeterki yesin diye muhallebiyi tabak kasikla önüne verdim kendi yedi üst bas heryer batti ama en azindan yedi ben yedirmeye kalksam onuda yemicekti ac ac dahada aglicakti.Neyse bakalim yarin neye uyanacagiz.Yada gece nasil gececek.

massallah matteoya kendi kendien yemek yemeyi de mi ogrenmis senin bu ufaklik cok hizli cikti meltemcim herseyi erken erken yapiyor ben de kasigi eline veriyorum dislerini aksiyor onunla yemek yerine ama kasesinin icine elelrini daldirip yemegini hallediyor bi guzel her yer yemek oluyor agzi haric

bizede anlat sırrını nasıl kilo aldırabildin bebeye.
valla ne sırrı kızlar yaa agıt figan kpuyot evde yedırene kadar oluyorum duzene koydum sabah 9da kahvaltı 11de meyve puresı 2de corba 4te meyve 7de yogurt falan mama ne olursa10da ne olursa meyve puresı yanında taıldık oyle becermısızde yawww azcıkta agzını acmayınca burnunu sıkıp zorla actırdım agladı ama zorla yedırmekk hehheeh almıs ıste nasıl becerdım bende sasırdım

slm arkadaşlarr :KK3:
kısmet olursa bende ocak 2011 de anne olucam opuyorumnanaktan bi oğlum olacak
ayy nasıl heycanlıyımm opuyorumnanaktan
buarada kafamıza bişey takıldığında kapınızı çalabiliriss haberinis olsunn :eek:
daha ilk bebeğim olacak onun içiin tecrübesisis :kedi:
neyse görüşmek üzere iyi geceler :KK3: :KK3: :eek:

ayy kafayı yicem yaa parkta top oynuyorlar basket sahası var...
aradım polisi geliler arkalarını döndükleri anda tekrar basladılar.su saat oldu oynuyorlar gerizalı mahluklar...
buarada kafamıza bişey takıldığında kapınızı çalabiliriss haberinis olsunn :eek:

hayırlı olsun canım..
ne demek her zaman bekleriz :hug1:

günaydın herkese,
arkadaşlar baston arabaya geçen varmı? benimki destekle çok rahat oturmasına rağmen biraz tereddütlerim var, sizce çokmu erken?
aslında fotolara baktığımda çoğunluk bebeğini dik konumda oturtuyor ama...

oferta nasılsın canım kuzey nasıl...

bide ben senin yaşını merak ediyorum bi mahsuru yoksa

canim az olur mu burakin normal beslenme duzeni bu sekilde ki bunlatin hepsini yese ben bayram edecegim ki corba haricindekiler yemiyor corba ve emme seklindeyiz bir de 4-6 saat arayla ver demis ya verdigi listeyi 4 saat arayla yapinca gun bitiyor ana ogunelr arasi mi 4 saat dedi yani 7de kahvalti olsa 11 meyve corba saat 3e sarkiyor oglen demis oysa yogurt 7de olur aksam muhallebisi de gece 11e denk gelir benim kafam karisti ne zaman emecek bir de o kadar gec mama rahatsiz etmez mi

canım evet her öğün arasında 4-6 saat bırak dedi şimdi şöyle ki sabah 8:30 da kahvaltı 12:30 da çorba 16:30 da biskuvili yoğurt 19:00 da süt 10:30 muhallebi gibi oldu bizim liste arada meyve suyu da içecek saati yok onun.daha öncesinde nerdeyse 2 saatte bir yediriyorduk çocuk ağzını açmıyordu kilitliyordu.yada ağzında bekletiyordu doktorda acıkması için vakit tanımalısın dedi bu yüzden böyle açtı öğün aralarını.daha önce 2 saatte bir yedirmemize karşın 3 aydır hiç kilo almamıştı bakalım bu yöntem işe yarayacakmı.doktorun dediğine göre yanlış beslenme alışkanlıklarıda kilo alımını engelleyebilirmiş çünkü

sorma ceyce zaten huysuzdu bu ara iyice çoştu biraz önce eşim arad nasılsın diye soruyo artık bu soruyu sormaktan usandım nasıl bi çocuk bu yaa ikimizide illallah ettirdi diyoo babası bile tak dedi inşallah diştirde bu kadar ağlamaz yoksa aynı ilk aylardaki gibi oldu son bir haftadır sıcaktada hiç çekilmiyo :))
cnm Allah yardımcın olsun,düzelecek inş.
seni çok iyi anlıyorum,derdi veren dermanı da veriyor maşaallah iyi dayandın uykusuzluğa ve sürekli ağlayan bebeye,anne olduğun için o gücü sana veriyor Allah,
çağan düzelecek inş. cnm,maşaallah büyüdüler artık,şuan bir sıkıntısı var demekki yavrucağın,
diş çıkarıyor olabilir büyük olasılıkla,inş. bir an önce kolaylıkla çıkarırda rahatlarsınız,:Saruboceq:
Ocak ayına kadar çalışmamayı planlıyordum ama farklı gelişmeler oldu ve haftaya işbaşı yapıyorum,bu kararı kendim aldım ama aldığımdan beri çok kötüyüm,nasıl aşıcam bu psikolojiyi bilmiyorum bebişin yüzüne bakamıyorum :gitme: Allah hepimizin yardımcısı olsun...
cnm üzülme,şuan ani bir gelişme olduğu için ,sen bir 6 ay daha çalışmamaya odaklandığın için ,sana zor geliyor ama zamanla alışacaksın,

hayırlı olsun cnm,bilgimiz dahilinde yardımcı oluruz tabi..
ayy kafayı yicem yaa parkta top oynuyorlar basket sahası var...
aradım polisi geliler arkalarını döndükleri anda tekrar basladılar.su saat oldu oynuyorlar gerizalı mahluklar...

hayırlı olsun canım..
ne demek her zaman bekleriz :hug1:
ay inanmıyorum yaa,gecenin bu saatindealsanaalsanasmile
bizim mahallede de davulcular para toplamaya çıktılar 9,5 tan sonra,beril davul sesine uyandı,
yetmiyormuş gibi habire zile basıyorlar,aşağıdan bastılar uzun, süre açmadım sonra yukarı çıkmışlar kapıya habire vurup ,zile basıyorlar,
eşim yok evde niye açayım ki bir de berili uyandırdılar ona sinirlendim açmadım kapıyı,
zaten mahallenin bir ucundan başladılar pattıdı pattıdı,insan gündüz çıkar para toplamayaalsanaalsanasmile
günaydın herkese,
arkadaşlar baston arabaya geçen varmı? benimki destekle çok rahat oturmasına rağmen biraz tereddütlerim var, sizce çokmu erken?
aslında fotolara baktığımda çoğunluk bebeğini dik konumda oturtuyor ama...
canım geç değil,bazı arkadaşlar çok önce geçtiler bastona,bence artık rahatlıkla oturtabilirsin,zaten çoğu bebeğimiz desteksiz oturuyor artık..

Son düzenleyen: Moderatör:
X