2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

meraba kızlar nasılsınız bayadır yoktum teyzemin kızı rahatsızlandı geçenlerde sürekli geçmeyen bi ateş sık sık grip oluyo 5 yaşında kızı doktora götürdük kan tahlili istedi bi değeri çok düşük çıktı 1 hafta sonra tekrarlıycaz dedi 1 hafta stres içinde bekledik bu arada teyzemle aramda 5 yaş var sadece abla kardeş gibiyiz 1 hafta sonra baktık ddahada düşmüş hemen istanbula yönlendirdiler orda ileri tetkikler yapıldı ve sonuç lösemi :1no2: allahtan iyi derecede ilaç tedavisiyle geçicek inşallah şimdi istanbulda acıbademde yatıyo çocuk olunca daha bi dayanılmıyo görseniz kızlar ne haldeler o yavrucaklar ben hastanede çalışıyodum ama kendi canına gelince başka oluyo diyceğim öyle basit hastalıklara üzülmeyin grip soğuk algınlığı hepsi geçici allah böyle dertler vermesin ben artık eskisi kadar pipiriklenmiyorum allaha emanet demek lazımmış birazda mafoldumben

çooook üzüldüm canım mevlam acil şifalar versin anasına babasına bağışlasın.mevlam böyle acılar yaşatmasın bizlere. dediğin gibi ufak bir hastalığı çook abartıyoruz.ufacık melek onlar yaaa ooof ooof şu kanser nerden bulur minicik bedenleri.

ceyce

tracy hogg bbebek sorunlarına mucize çözümler

uyku problemleri,tuvalet egitimi vs.. ile ilgili olan

teşekkürler canım. sen çok övmüştün bu kitabı sabiha paktunanın çocuk gelişimi kitabını okuyorum sıradakı tracy olsun bakalım banada yardımcı olacakmı.

meraba kızlar nasılsınız bayadır yoktum teyzemin kızı rahatsızlandı geçenlerde sürekli geçmeyen bi ateş sık sık grip oluyo 5 yaşında kızı doktora götürdük kan tahlili istedi bi değeri çok düşük çıktı 1 hafta sonra tekrarlıycaz dedi 1 hafta stres içinde bekledik bu arada teyzemle aramda 5 yaş var sadece abla kardeş gibiyiz 1 hafta sonra baktık ddahada düşmüş hemen istanbula yönlendirdiler orda ileri tetkikler yapıldı ve sonuç lösemi :1no2: allahtan iyi derecede ilaç tedavisiyle geçicek inşallah şimdi istanbulda acıbademde yatıyo çocuk olunca daha bi dayanılmıyo görseniz kızlar ne haldeler o yavrucaklar ben hastanede çalışıyodum ama kendi canına gelince başka oluyo diyceğim öyle basit hastalıklara üzülmeyin grip soğuk algınlığı hepsi geçici allah böyle dertler vermesin ben artık eskisi kadar pipiriklenmiyorum allaha emanet demek lazımmış birazda mafoldumben

Ayy Allah yardımcıları olsun, çok geçmiş olsun.
Umarım bir an önce iyileşir, ialç tedavisi hemencik etkisini gösterir.

çok geçmiş olsun canım Acil şifalar minik kızımıza...

herkese gud morning sositososito

feyzacım ellerine sağlık süper olmuslar..feket pcye yükledim acamıyorum...:uhm:

o zaman sanada guten morgenopuyorumnanaktan

cok gecmiş olsun...insallah atlatır bu hastalığı yavrum daha cok küçük...
rabbim bebeklerimizi korusun her türlü haslalıktan kazadan beladan....

günaydın arkadaşlar..
rapunzel,cadı tşk ederim,bir siz sordunuz beriliopuyorumnanaktan
beril ateşlenmeye devam etti dün,iş ile kreş arasında mekik dokudum,
işçıkışı dra götürdük,ciğerlerinde bişey yokmuş,kulağında da bişey yokmuş,
boğazı biraz kızarıkmış,ama şiş değilmiş o yüzden antibiyotik vermedi,
ateşi dişten olabilir mi dedim olabilir dedi,sadece dolven ve iburamin gold verdi,
dün akşam 39'a yükseldi,ılık duş aldırdım,fitil verdim ,düşmedi,sirkeli su hazırladım alnına eklemlerine sirkeli suya batırıp sıktığım mendilleri koydum,
ateşi düşene kadar mızmızlandı ağladı,
gece sık sık ateşini kontrol ettim,gece 12-1 gibi tekrar yükseldi,calpol verdim üzerinde tek atlet vardı çıkardım,
lavabonun kenarına oturtup bacaklarını kollarını yüzünü yıkadım,sirkeli sulu mendiller koydum düştü,
saat 2'yi geçiyordu emzirdim uyudu,
sabaha kadar yükselmedi çok şükür,sabah gelince yükseliyor gibi oldu bir fitil daha verdim,şuan iyiymiş yanına gidecem birazdan..
dolven daha iyi bir ilaç daha cabuk düşürüyor atesi aklında bulunsun....
bugün artık cıkmaz insallah..

şimdi kardeşim aradı demir 5.dişini patlatmış haftasonu huysuzdu zaten bundanmış demek
maşallah oğluma:nazar:

maşallah demire

canım ççok geçmiş olsun rabbim bi an evvel şifasını versin acısını göstermesin beterinden saklasın

mehlika geçmiş olsun canım.

esra; oo demir hızlandı bayağı bakıyorum. hayırlı olsun yeni dişiniz.

teşekkür ederiz teyzesi :)

Maşallah canım bak iyiymiş artık inş. yükselmez bir daha

maşallah demirede kaç tane diş çıkacak kaç huysuzluk daha yapacaklar acaba Allah kolaylık versin hepsine
bizimde 4.diş patladı ama dördüncü üstteki sol diş diye beklerken çıkan üstteki sağın yanındaki patladı

valla süt işi 16 tane sanırım bizde 5 gitti kaldı 11:))

valla doğan büyüyo derler ya aynen öyle geçen sene bu zamanlar neler konuşuyoduk
doğdular büyüyolar hızlıca hergün yeni bişi yaşıyoruz görüyoruz nerdeyse doğum günleri geldi ve biz onların büyümelerini izlerken yaşlandığımızın farkına varmıyoruz
yaşlanıyoruz kızlar yaaa:))

aaahh neşecim zor olmazmı ilk günler değil ben hala evden sabah çıkarken gözlerim dolu çıkıyorum.rapunzel yazmış işte yaşadıklarımızı bizimkiside bu sabah öptüm oğlum ben gidiyorum sana mamalar almak için çalışmamız lazım fln dedim öptüm senmisin gitmek isteyen kucağına aldiye başladı feryada zor ayrıldım evden ayy bunların kafalar iyice basmaya başladı zor günler beklio evden ayrılmak ölüm eve ise koşa koşa gidiyorum zaten beni balkonlarda bekliyor.

ceyce ne stajı yapıyosun ?malı musavırlık mı?benımde stajın bıtmesıne 1 sene kaldı.ben suan kendı sırketımızde stajer gozukuyorum:)

esmerim ayazıma çok geçmişler olsun

bundan sonra oda emekleyecek o popo durmadan havalara kalkıp kalkıp inecek kafa hertarafa çarpacak herşeyi merak edecek dokunmak eline almak istiyolar akşam eşimim kucağında otururken kafa üstü yere çakılmış oğlum halıya dokunmak için ben bile duydum çıkan sesi çok ağladı yavrum içim gitti...

mehlika canım geçmiş olsun..

çok üzülüyor insan dimi parçasını o şekilde görmeye içi dayanmıyor

ateş kesin diştendir üzülme bunları hep yaşayacağız sanırım bu şekilde büyümelerini kabullenmek daha zor....

teşekkürler canım. sen çok övmüştün bu kitabı sabiha paktunanın çocuk gelişimi kitabını okuyorum sıradakı tracy olsun bakalım banada yardımcı olacakmı.

yani eger problemin yoksa uyku ve yedirme gibi çokta gerekli olmayabilir...
ben uygulamıyorum mesela:))çunku hiç kolay degil yatir kaldir.ve 500 kusur sayfa yani oyle hemen okuyup yapamıyorsun:))

tuvalet egitimine 9.ayda başla diyor mesela.besledikten 10 dk sonra git aç bezini 5 dk bekle diyor...

günaydınlar....

tutkucum şimdi nasıl ateşi sevimli güler yüzlü utkumun Allahtan çok çıkmamış dediğin gibi diş zorluyor olabilir...

ceyce gözün aydın emekleme ve diş bir arada olmuş az kaldı yürümelerinide görünce dünyalar bizim olucak...

hogatoee inşallah sorunsuz sağlıkla oğlunu kollarına almanı dilerim....

mehlika beril nasıl oldu?
şimdi daha iyi canım uyuyo ama çok huysuz..urasım nasıl..o iki büklüm hali gözümün önüne geldikçe gülüyorum çok sevimli kerata ya
Çok teşekkür ederim. O bebek mağazalarını gezmek,bebeğim için bişeyler bakmak hem eşim hem de benim için çok büyük moral oluyor, tüm stresimi atıyorum. Zaten şimdilik 0-3 grubunu almak istiyorum. Biberon falan gibi ihtiyaçlarını... Doktora her gittiğimde bebeğinin amniyotik sıvısı normal diyene kadar dizlerimin bağı çözülüyor. Şimdilik herşey yolunda inşallah da böyle gideceğine inanıyorum. İlgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Aklımıza takılan bişey olduğunda tekrar damlarız topiğinize.vereliniortak
her zaman bekleriz canım
uzun zamanır yoktum umarım yaramazlık yoktur bana kısa bi özet geçiçek gönüllü varmı?:)
hoşgeldin canım
sabah benimkide kapının önündeyim annemin kucağından bana atlıyor ama ne atlamak yapıştı al beni diye çok üzüldüm üzerimi çekiştirdi hep sonra kapının üzerindeki sarı demire gözü ilişti döndü onunla oynadı bende bıraktım çıktım :KK43:(
ah canım ya kıyamam ona..allah kolaylık versin çalışanlara
offff günaydın kzlar sabah sabah güne poh temzileyerek başladım:KK43:((,
çağan dün gece hiç uyumadı tavuk çorbası vermiştim omu gaz yaptı yoksa uyumıycağımı vardı anlamadım bende sabah 8de fitil attım soraodaya geçtik 9da ıkınmaya başladı arabasındadı bi bakarımki paçadan pok akiii halı batmış yuhhh dedim yaptığının aslı yok ama tamamen kenardan çıkarmış hemen halıyı sildim allahtan karşıda halı yıkama yeri var hemen yolladım halıyıda

esmer ayz nasıl oldu canım

mehlika beril nasıl canım,

tutku geçmiş olsun utku nasıl

hogatoee rabbim sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin poh temzile sende:))alışveriş içinde çok acele etme 3 takım kıyafeti olsa yetiyo sora ihtiyacı olanı alırsın

aşağıdaki kızlar çoksunuz yazamıcam hepiciğinizi hepinize günaydın

biz traş olduk kel olduk çokta tatlı olduk

kız esmer gece çağana baktıkça neden ayazı görmüş gibi oldum kel olunca benzeetim sankii yada ayaz hasta die kafama taktım ondanda olabilir içimde kalmasın diyim dedim kilo yapıyoda içimde kalınca
sağol canım daha iyi utku uyuyo..gece bizde fazla uyumadık..
çağanımada kellik çok yakışmış yerim ben onun kel kafasını
gunaydinnnnn

esmer ayaz insallah daha iyidir.
beril de mi hasta
utku da ateşlenmiş
her brinine geçmiş olsun bir an once sagliklarini kavussunlar insallah...

sanirm sira ben de...benim de bogazim berbat.çocuga da mı geçirdim ne hapşiriyor burnuda akiyor arada....tuzlu su ile gargara yaptim ama epey aciyor.saatte bir kalktik gece doymuyorda

melisayi anladim niye bisey yicyip içmiyor juliiii...
sağol canım sanada çok geçmiş olsun..klima çarpmış olmasın..klima iyi hoşta hastalıkları çok arttırdı yazın bu kadar hastalık görmemiştim ben
tutku size de geçmiş olsun cnm,
sağol canım..berilede geçmiş olsun..nasıl oldu..bizimde büyük ihtimal dişten ishalde olmuş ama 4 diş çıkardık böyle olmadı..şimdi niye ateşlendi anlamadım gitti

ya canım çok geçmiş olsun..allahım şifasını versin..allahtan tedavisi varmış..
çok haklısın çok pimpiriklenmemek lazım ben bunu çok yapıyorum..

günaydın kızlar...
ceyce diş çıkmış emekleyeme başlamışsınız hayırlı olsun..
mehlika geçmiş olsun tekrar umaırm tekrar çıkmaz..
çilek nasılsın demirin dişleride hayırlı olsun...
örtmenim sanada geçmiş olsun.

sivri, aslında ufaktan ufaktan emekliyor zaten ama yeni pozisyonlar keşfetmeye çalışıyor bir yandan.
çarptıkça morarıyor kolu bacağı, yaralı böcük gibi geziyo etrafta.

canım üzülmeyin benim kızkardeşimde atlattı lösemi....

şu anda yanımda kalan ve bebeğime bakan kardeşim o zamanlar 17 yaşındaydı

erken teşhis ve bünyesini kuvvetli olmasıyla tedaviye anıt verdi ve şu an tedavisi tamamen bitti çok şükür....

derdi veren allahım detrmanıda verir üzülmeyin...

bu süreçte çok acılar yaşanıyor çok sıkıntılar oluyor ama hepsi geçiyor...

rabbim acil şifalar versin o minik bedene...

ve acıdan kavrulan o ana ve baba yüreğine....

sivri, aslında ufaktan ufaktan emekliyor zaten ama yeni pozisyonlar keşfetmeye çalışıyor bir yandan.
çarptıkça morarıyor kolu bacağı, yaralı böcük gibi geziyo etrafta.

sorma ya hertaraflarında morarıklar...

sen bide tutunup kalktığında gör o kadar mutlu oluyoki tutundum kalktım diye o sevinçle gülerken etrafa bakarken hooooop gerii ya kafa gidiyo ya kol

ama zamanla öğreniyor düşmemeyi

bide poposunu kaldırıp bi o tarafa bi bu tarafa koyması yokmu ömür ömür.....opuyorumnanaktan

X