2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

sevcannn çok guzel maşakllahhh
sana da yazmiştim gerçi, bir sorun olmadigi belliydi.aynisini yasadik ama simdiki dr um dediki sorun olsa gelişimi iyi olmazdi dedi ki erenin de masallahi var.tabi dr un bunu soylemesi sizi ne kadar rahatlatmiştir...

yasemin yasal hakkim insallah mecbur kalmadikça çalişmam şubata kadar.ilk yıl oglun yaninda kalmak istiyorumi benim okul oyle yarim gun degil eve de çok iş getirmek durumunda kaliyorum yani kolay olmayacak...neyse Allah gucunu verir insallah hem ogluma hem okuldaki çocuklarima yeterim:))

23-27 agustos arasi insallah ordayiz.gorumcemin ikizleride orda olacak:))bakalimm 3 erkek nasıl olacak ayni evde:))

sizz fethiyede nereyi dusunuyorsunuz?

kızlar nura ben artık ne yersem yediriyorum ve afiyetle yiyor bugün tavuk pilav cacık salata yedirdim
balık da veriyorum sabah da bizle kahvaltı yapıyo hanım

hoyaaaaaaaaaaaa haydaaaaaaaaaaaaaa
masallahh masallahhhh nasıl başladin benimkinin hep bogazına kaçiyor??

ne guzel valla kizin da yaninda nur da daha simdiden okur yazarliga basladi demek caliskan olacak deseen buyuyunce
super haber sevcancim ne guzel bak ben sana demistim hicbirseyi cikmayacak erencigin diye ,massalalh erenimize de kalbien de levent bey gercekten iyi doktormus
yasemin
yok benim dr mama verdirtmiyor.ne gece ne gunduz.ben de vermiyorum
burak son ay sadece 250 gr alinca sadece anen sutuyle doktorumuz basladi mamaya bend e dedim vermesem mi diye ama ya da evde kendim yapsam dedim pirinc unuyla falan muhallebi aldigin pirinc ununa ne kadar guveneceksin ithal mamalar avrupa saglik standartlarindan onayli onlari da veremezsek neye guvenecegiz dedi burakin kilo alimi cok az gidiyor zayif bir bebek o yzuden bend e vereyim de azcik kilo alsin diyorum sadece geceelri verecegim

yetersin canim merak etme hem o zaman kerem demir de biraz daha buyumus olur hepsine yetersin sen Allah gucunu verir biz de daha kesinlestirmedik bakalim esimin is durumuna bagli canim ama hillsidei dusunuyrouz giden arkadaslar cok tavsiye ettielr ama biz bayram sonrasi gidecegiz eylul 15te falan sanirim gidebilirsek

kızlar nura ben artık ne yersem yediriyorum ve afiyetle yiyor bugün tavuk pilav cacık salata yedirdim
balık da veriyorum sabah da bizle kahvaltı yapıyo hanım
massallah nura valal ben hic cesaret edemiyorum bugun ilk defa verdigim corbada azcik puturlu diye rondana cekmistim oysa bri daha tel suzgecten gecirdim karpuzu elimle yediremiyorum meyve filesi ile ya da suyunu veriyorum

aynen canim ya ben de cok cesaretsizim bu konuda cok korkuyorum ben kacar bogazian diye sanirim kardesime cekecegim bu konuda o da oglusuna hep bulamac ya da pure gibi vermisti ek gidayi korktugu icin bana oyle yapma sakin alissin abla dedi ama ben cesaret edemiyorum

yasemin
aslinda eylulde tatil en guzeli hillside in da denizi çok güzelmiş insallah burakim tadini çıkartır doya doya..kişa girmeden denize sokmak isyorum ben de.geçen sefer antalyaya gdip denize giremeden havuzla idare edip geldik bakalim insaşşah bu sefer başaririz:))

ben yatmak içşin hazirlanim artık:))

gorusmek uzere saglikla ve huzurla kalin guzel anneler....

önce çorbalarla başladım yoğurt meyve falan
sonra çorbayı pütürlü verdim bi kere öğürdü hiç istifimi bozmadım talaşlanmadım ardından su verdim yuttu
çok zeki bunlar yaa öğürürse ve paniklersen bunu hep kullanır sana karşı direnir normal olay gibi davranıyorum..
bi de nura yedireceğim şeyleri ben de yiyorum o zaman itirazsız yior taklit ediyor beni..
boğazına takılmaması için çorbanın yanında ayran ya da su veriyorum kolay yutuyor
kahvaltıda anne sütüne 2 bebe bisküvisi koyuyurom iyi oluyor
yanınds da az az diğerleri işte

galiba öyle olacak canım

cantanelerim, eşine çok geçmiş olsun, Allah şifa versin, artık epey iyidir ama değil mi,
olsun seneye gidersiniz tatile, sağlık olsun yeter...

öğretmenim, teşekkür ederim, evet 3 çocuk çok zor ama çok gurur verici ve keyifli,
ben hiç pişman değilim, darısı isteyenlerin başına, sanki sayı arttıkça işler kolaylaştı,
ben mi pratikleştim acaba...

oooooo.......... kızlar gece gece döktürmüşsünüz dicektim ki kimse kalmamış

ewt cnm bugün hava çok sıcaktı bi arkadaşın oğlunun burnunda ince damarı çatlamış sürekli burnu kanamış doktora götürmüşler bu havalar da öğleden snr 3e 4e kadar dışarı çıkarmayın alışkanlık yapar sıcak havalarda sürekli kanar demiş dikkat etmek gerek

ipek te su içmeyi hiç sevmiyo ama uyanır uyanmaz ya da çok acıktığında veriyorum içmek zorunda kalıyo
tatil için mısır turu yapmayı düşünüyoruz ama çevremizdekiler bebekle zor olur diyo bebeği olanlarda daha fazla büyümeden gidin yoksa 4-5 sene gidemezsiniz bakmak zor olur diyo bazıları da bebek doğmadan nie gitmediniz diyo, eşimde farklı bişeyler yapalım diyo ben zaten buralardan uzklaşıyım da her yere razıyım.... öyle karışık bi durum işte

sıcaktan da olabilir cnm ama bize dr sebze çorbalarına daima bir diş sarmsak atmamın bebeği rahatlatacağını ve de vitaminli olacağını sölemişti

rengarek
ferikoyde cumartesi kuruluyor diye biliyorum organik pazar

hımmm... doğrudur cnm az önce eşime sordum oda feriköy de c.tesi dedi

hayırlı olsun cnm... bol bol yat dinlen işler yetişir şu an sen ve bebişinden daha değerli bişey yok

maşallah cnm çok sevindim inşallah 9 ay snr da bi sorun çıkmaz mutlu haberlerini alırız

yasemin
yok benim dr mama verdirtmiyor.ne gece ne gunduz.ben de vermiyorum

peki cnm doktorun nasıl bi beslenme şekli tavsiye ediyo mesela ipek sebze çorbasınıda içse meyve de yese 15-20 dk snr devam sütü içiyo yani sütünü içmeden doyduğunu anlamıyo galiba... e bende de süt yok artık çok az mecbur devam sütü veriyorum

iyi geceler tatlı rüyalar kızlar

sabahleyin erkenden gelip topiğimizin açılışını yapan güzel annelerimize de kocamaaaaaaaaaaaan günaydın öpücükleri opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

günaydınn.
erkenciyim ben bugün
işe gitmedim, kaçtım. gece sadece 1 saat uyudum pestil gibiyim.
hayatımda böyle nemli hava görmedim. gece 4 kere duş aldım kalkıp gene yapış yapış oldum yaa. maltepenin tğm sivrisinekleri de biizm evde toplanmışlardı sağolsunlar. bütün gece vızır da vızır canımı okudular.
ayaz da uyumadı pek. hem sıcaktan hem hırıtıdan. sütle uyutayım dedim, alıştı herhalde gece yememeye içmedi.
biraz uyudu, 03:00'de uyandı, 05:00'e kdar viyk viyk söylendi. sonunda farkettim ki kaka yapmış ondan uyuyamamış.
ayy ne bilim hiç aklıma gelmedi ki. 3 aylıktan beri gece mıçmazdı herif.
uzun lafın kısası kaydirigubbakcemile3
05:15'de uyudum 06:30'da uyandım. ve kendime tatil verdim zemuszemus
ikea'ya giderim belkim bugün :1closedeyes:

sen gece mamasi veriyormusun canim mamadan sonra susar diyolar da ben daha hic veremdim 2 gun sonra verecegim de ilk

gece maması dediğin kaşık maması mı canım?
ben vermedim hiç. geceleri biberonla cicibebeli süt veiyorum.
biberon emerken uykusu geliyor çünkü, kaşıkla cin gibi olur benimki.

Çok sevindim canım yaa. İçiniz rahatlamıştır.
Eminim ki anjiyoya falan gerek kalmaz ilerde, kendiliğinden kapanır.

ayy yazık kuzuya yaa. evet bu sıcaklar bebelere çok dokunur.
sarmısak da iyi fikirmiş, bende deneyeyim.

iyi geceler tatlı rüyalar kızlar

sabahleyin erkenden gelip topiğimizin açılışını yapan güzel annelerimize de kocamaaaaaaaaaaaan günaydın öpücükleri opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

ilk ben geldim en büyük öpücük bana :1closedeyes:

günaydın kızlar bnde bugün erkenciyim
işim o kadr çok ki birazdan geleceğim şu paracıkları sayıyım

günaydınnn

berbat bir hafta sonunun ardından işe gelmek iyi bile geldi diyebilrim.hafta sonu kötü görümce olarak ağbimin eşiyle feci bir tartışma yaptık öyle böyle değil yılların tüm birikmişliği çıktı ortaya birden sonuçmı:bir daha görüşmeme kararı alındı senelerdir ertelenen bir durum aslında.dünden beride ağbime çok üzüldüm onun ne günahı varki bizim aramızda kalıyor ayy ne bileyim bende kendimi tutamadım işte.hep alttan alıp ezilmekten yorulmuşum demekki.

sevcan çok geçmiş olsun sevindirici bir haber almışsınız inşallah bir daha böyle kötü bir tecrübe yaşamazsınız canım.

esmercim bizim organik ürünler yalan oldu canım.salak kargo cumartesi günü gelecekti tüm gün evde bekledik akşam 7 de annem yemeğe çağırdı artık gelmeyecek diye kalktık gittik.biz çıkmışız arkamızdan gelmiş bunlar kapıyada not bırakmışlar.sonra komşum aradı haber verdi kargo seni arıyor diye aradım bende kargo şirketini tamam 8 e kadar açığız gelin alın dediler yemek sofrasından kalkttık gittik saat 7:25 te ordayız ama kapı duvar kapatmışlar dükkanı.ayyy çıldırdım zaten arıyorum tabi açan da yok.bakalım işte biraz önce aradılar kargonuz var diye bende adama ciddimisin gerçektenmi dedim adamda afalladı birden.eşim gedip alacak ama artık sıcakta ne hale gelmişlerdir hiç bilmiyorum

moralim çok bozukkkk üstüste geliyor herşey

canım benim çok geçmiş olsun. bir takip et bakalım hemencecik düzelsin inşşş. ohh ne güzel iyi yapmışın gitmemişsin işe. keyini çıkar.

çok sevindim canım. şükür Allaha. geçmiş olsun tekrar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…