2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydııın
sevcan oğluşunun iyi olmasına sevindim cnm,inş. 9 ay sonra da güzel haberlerle dönersiniz...
esmer ayaza geçmiş olsun,inş. ilaca gerek kalmadan iyileşir..
hoya nur çabuk alışmış kreşe maşaallah,beril ilk haftalar çok ağlıyordu,sonra alıştı,hatta yaramazlığa bile başladı,kreşteki kız bebeklerin saçını çakiyor,2-3 haftadır tüm kız bebeklerin anneleri izindeydi,şikayet gelmedi o yüzden ,ama bugün sabah izinden dönmüşlerdi
artık şikayetler gelmeye başlar tekrardan,
bir de önce yattığı yerden çekiyordu şimdi oturmaya başladı bebeklerin vay haline akannehir

Son düzenleyen: Moderatör:
jasmin ek gıdaya geçmişsiniz,hadi bakalım hayırlı olsun,inş. burak sever ek gıdaları,yarasın buraka..
ben de berile çorba veriyorum çorbayı çok sevdi,125 mg lık kavanozu silip süpürüyor hiç itiraz etmeden
ben çorbayı ilk patates ve havuçla başladım sonra kabak ekledim,
en son yaptığımda köy biberi ekledim bugün yaptığımda sarımsak ve kırmızı biber eklemeyi düşünüyorum,inş. beril bu haliyle de seveerŞeniz
yoğurdu ve meyve püresini fazla sevmedi,zor yediriyorum:çok üzgünüm:

sinemis nerdesin,
gel bakalım buraya,haftasonu ne yaptın sütünü arttırmak adına:uhm:
gelişmeleri alayımsengözlerimebaksanab

dubrovnike giden çok tanıdığım var muhteşem diyorlar

eşime söliyimde akşama bi bakalım,nette de resimleri çok güzel bayada öven var

:roflol::roflol::roflol:

günaydın kızlar..

günaydın ecrincim nasılsın

kızlar az önce kızıma yaptığım omleti yedirmeye çalışıyodum sıpa inat etti yemiyo bende güldürmeye çalıştım o gülüp ağzını açtıkça ben hemen omletten bi kaşık yedirdim bi kaç defa ama kuzucuk benden uyanık çıktı ben güldürdükçe hanımefendi tebessüm etti ağzını açmadı dayanamayıp açtığında da dilini 2 dudağının arasından çıkardı mümkün değil ağzına bi lokma koymak bi de kaskatı kesiyo kendini bişeyler yapıyo hooooop her taraf üstümüz başımız omlet........ snr da iyi bişey yapmış gibi gülüyo oyuncak oldum hanımın elinde

p.tesi haftanın ilk iş günü herkes yoğun heralde.........
bende çıkıyorum kızlar eşimin babaannesine gidicem kızımı özlemiş mantı yapmış hamurundan biraz ayırmış kızımada yaptırıcakmış kızımın oynadığı mantı hamurunuda babasına yediricekmiş, heveslenmiş napsın
böylece kızımın ilk mutfak macerasını gerçekleştirmiş olucaz :)

ne umutlarla gitmiştim,sevinçle,heyecanla..
bu duygularla giderken süt depolarımın dolduğunu hissettim,
önce çorbasını yedirecektim,oynaşıp koklaşacaktık,sonra emzirecektim..
ama o uyumuuuuş,kapıyı usulca aralayıp baktım,
mışıl mışıl uyuyordu benim minik prensesim,melekler gibi...

Son düzenleyen: Moderatör:
ayy canım yaa ne güzel hafta sonu ayrıldın işten güzel geçecek diye demk tartıştın öylemi
olsun boşver önemli değil
sıkma canını gün gelir herşey unutulur abinde ne yapsın
sen ara konuş abinle abin işteyken
bende böyle bu duurm yaşadım abimi aradım konuştum
ne sen eşinle kötü ol nede benle gün gelir biz barışırz sen arada kalma dedim
sende öyle yap gönlünü al
organik sebezeyide boşver yaa baksan bir sürü sorun yaşıyosun

sinemis nerdesin,
gel bakalım buraya,haftasonu ne yaptın sütünü arttırmak adına:uhm:
gelişmeleri alayımsengözlerimebaksanab

selam canım cuma akşam gittim bol bol süt arttırıcı şeyler yedim
gece bayağı emdi
cumarteside aynı şeklde gece güzel emdi
pazar gecesi çok yoruldu galiba sabha kalktı az emdi
ben işe gelirkende mışıl mışıl uyuyordu kıyamdım emzirmeden geldim
gündüz emmek istemyor pek gece emiyor genelde oda yetr azaldı ama artıyor gb tekardan

ayy canım uyuyor öylemi kaç bebek kalıyor aynı odada sesten uyanmıyormu
buğlem kapı teıklasa uyanıyor hemen

rengarenk
asna mesaj yazmıştım bir türlü gönderemedim,gitmiyo mesajlarım

sinemis eferin saa,azmini alkışlıyorum,
böyle devam ediyorsun zamanla daha da artacak sütün,
buna yürekten inanıyorsun,okeeyyyerimseniben

sinemis kreşte bebeklerin uyuma odası ayrı cnm,
uyuyan bebekleri uyuma odasına koyum kapıyı sürgülüyorlar,diğer bebekler girmesin diye,
0-3 yaş grubu ayrı yerde kalıyor 3-6 yaş grubu ayrı yerde,
3-6 yaş grubunun faaliyetleri oluyor,bişeler öğretiyorlar...
her iki grubunda uyuma odaları faaliyet odaları ayrı..
yemek odaları da var,minik minik masalar sandalyeler..

ayça görümcenin hamile kalmasına çook sevindim,
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasib etsin,ve tün evlat hasreti çekenlere bu duyguyu tattırsın:Saruboceq:

insallah canim bakalim gidebilirsek sokacagim buraki yine sen de insallah kerem demirimi sokarsin bu sefer denize agustosta da su cok sicak olur guzel olur insalalh bu sefer yuzer pasam guzelce
saol hoyacim
ben o zaman bi şeyler içmesini oğretmeliyim once
:) aynen ben de anenm dedim kizlardan biri boyle boyle yemek vermis ben beceriksizim galiba diye annem de ben de veremem korkarim diyo dusun ben dun blenderdan gecmis corbayi puturlu bulup bir kere de tel suzgecten gecirdim dun dusun acaba abartiyormuyum sanki bogazina takilacakmis gibi geliyor ya korkuyorum
oh keyiof yap bakalim canim bugun ikealara gitdolas serindir orasi
gece mamasi olarak kasik mamasi verecegim evet canim su ile karistirilan sutlu pirincli tahilli mamalardan burak biberon almiyor zaten aksam 8 gibi verecegim mamasini ondan sonra sabaha kadar kalktikca emzirecegim
bozma moralini canim her gorusmede gerginlik yasayacaginiza bir seferde konusmussunzu bitmis ama sen abini ara surekli gelinle olan sorun abinel sizin araniza girmemeli abin de uzuluyodur sonucta
kilo almiyor diye uzuluyorsaniz bir su hesaplayici ile durumuna bakin derim eger normal araliklarda ise bence kilo almiyor diye uzulmeyin.benimki de almiyor son aylarda
bu hesaplayiciya gore burak cok minnacik bir cocuk buyutemedim ben bu cocugu normal ve normalin altinda tum degerleri aman saglikli olsun da dert etmiyorum kilosunu ben yeterki kemik gelisimi iyi olsun son 3 ayda 500gr alioyordu son ay 250 gr aldi sadece ben de doktorumuza acaba ek gidaya 5.ayda mi baslasaydik dedim yok anne sutu en iyisidir dedi ac kalmamistir ama kilo alimina yetmemistir son ay hareketlendigi icin dedi bu ay ek gidalarla alir merak etme dert etme dedi
saol canim insallah sever yemeyen cocuk cok zor cunku kuzenimin kizindan biliyorum yedirecegim diye binbir takla atiyordu ben de ilk patates havuc kepekli pirinc ile basladim sirayla kabak fasulye biber sogan sarimsak falan ekleyecegim doktorumzu oyle dedi meyveye 3-4 gun sonra baslayacagim ilk once gece ammasi sonra yogurt ve meyve aralarina 3er gun koyarak ne guzel beril de sevmis corbayi yogurdu ve meyveyi de sever merak etme canim zamanla sevmezse israr etme dedi ban doktorumuz bir sure sonra dene tekrar dedi
oy yerim ben onun omletli suratini cok akillilar ya istemediklerini hayatta yaptiramiyosun burak da ayni agzinin bi kilitliyor mumkun degil acmiyor istemeyince
bu arada canim misir icin pis diyorlar yemek falan yiyemiyormussun bence azra ipek bu kadar kucukken baska yerelr dusunseniz hatta bence denize sokabilecegin akdeniz taraflarina gitseniz daha iyi olabilir ama bu benim onerim tabi siz bilrisiniz
oy simdiden hamarat kiz olacak yani yapin bakalim mantilari ana kiz
ay canim kiyamam melekler gibi uyuyordur canim corbadan sonra hemen emiyormu beril karni tokken

jasmin
burakin genetik yapısına gore zaten kısa falan olmaz .kiloya takmaman da en dogrusu. anne sutu bence de en guzeli...ve yetmese doktor zaten takviye etmeni soylerdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…