2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

hiçbir çalışan anne bebeğini evde bırakıp istekli işe gelmiyordur ben saatleri bazen dak.sayıyorum biranönce oğluma gidip sarılmak için çok zor birdurum yaşamayan bilemez bazen yersiz bu yüzden ağlıyorum ama hayat şartları ve imkanlar herkesin imkanları şartları eşit değildir bende isterdim evde oturup oğlumla vakit geçirmek Bakanıda sevecek sonuçta oğlum onla vakit geçirio hiçç bir kimseye annenin babanın yerini tutamaz.

ecrin bence yazdıklarına biraz dikkat canım..
canımızı yakar bu söyklediklerin. modern hayatı, düşünceni koy bir kenara.
sen çalışan bir kadına, bebeğin bakar kişiyi benimser dersen yaralarsın, farkında değil misin.
hepimizi hergün yürek acısıyla geliyoruz işe; canımızın yarısını evde bırakark. sende kalkıp bebek annesine gitmek istemiyor falan diyorsun. sonumuz bu yani hee?
neden bunu yazıyorsun; doğru olsa bile ne kadar üzüleceğimizin farkıda değil misin?

modern hayat diye kadının çalışmaması falan. kiramızı kim ödeyecek?
0-2 yaş çok çok çok önemli, mecburuz ki çalışıyoruz. vicdanımız sızlıyor bunlar tekrar tekrar yüzümüze vurulunca.
herşeyi geç, çalışmak bir tercih de olabilir. bu tercih yüzünden bebek başkasını benimseyecek denmez.
15 yaşına gelip annesi her zaman çalışmış ama annesini bu yüzden sevmeyen ya da kendisine bakan kişiyi bu yüzden daha çok seven kaç çocuk var çevrede?
benim çevremde hiç yok..

canım sonuna kadar katılıyorum sana..
bence bu olay ne emmeyle nede çalışmakla alakalı..
ben bebeğin herkese gitmesini anneye farklı bi tepki göstermemesini etrafında çok kişiyle büyümesine bağlıyorum..senin mesela aile çevren çok toplandığınızda herkese veriyosun sakınmıyosun falan..alışmış insanlara..
ama ben çok sakındım biliyosun sende...yeri geldi anneannesine teyzelerine bile vermedim..şimdi benden başkasında ağlıyor yada en fazla 5 dk duruyor..babayla bile oyalanmıyo..çünkü hep yapışık ikiz gibi büyüdük..
takma sende ayaz için senin yaşadıklarını hangimiz yaşadık bebeklerimize..

bende arkadaşlarıma katılıyorum
kim ister ki sabah o güzel mahrur gözlerle böcük böcük arkamdan bakan meleği
bırakmayı
kim ister uyandığında annesini görüp gülümsemesini görmeyi
modern hayat değil isteğimiz
sadece güzel bi gelecek ilerdiee yaşayağı sıkıntıları bi nebezede
olsa azaltmak
geleceğine yatırım yapmak
herkesin aynı koşullarda değil hayatı malesef
çok malı mülkü olup çocuğunu yetiştremeyen
sevgisini veremeyn çok kişi tanıyorum
kendi adıma konuşuyorum
belki bi ev annesinden çok çok emek harcıyorum
özel sektör sürekli yenilk ister
sen çalışmadığın an yenilk sunmadığın yerine başkası gelir
hem onun için iş yerinde çabalıyoruz
hem
eve gittiğim zamanın çoğunluğunu onla geçiryorum
sadece uyuduğunda yapıyorum yapacaklarımı
gece uyuduğundada hatta ve hatta
ev işleri bi çok şey var yani
ben şimdi gelirken içim acıyarak geliyorum
ama biliyorum ki onun gelceği için
evde oturp bişey istedğinde durumumuz yok alamam diyeceğime
okulda bi ihtiyacı olduğunda alamadığımda boynu bükük kalacağına
kendi yaşıtaları dershane -dil kurslarına-spora-vs sosyal etkinlklere gidipte benim kızım
gidemezse
istedklerin belirli seviyede yapamazsam ben asıl o zman yıkılırım
şimdi çalışmayı tercih ederim
neyse amacımız senin yargılamk değil ecrincim
çok şey yazılır çizilir
ama bizde evlatlırımız bırakıp geliyroz böyle düşünülmesine üzülüyorz

meraba kızlar faceden yazamadım doğum günümü kutlayan herkese güzel dileklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. geçmişe biraz bakabildim çalışma konusu konuşulmuş ben bebek olunca işi bıraktım ama öykü tamamen bana bağlı bi bebek deyil herkese gidiyo herkese gülüyo yani tutkuya tamamen katılıyorum doğduğundan beri kalabalığa alışkın öylede gidiyo yani bu olayın çalışıp çalışmamakla hiç ilgisi yok

ohh ohh maşallah ayaza..
canım cici bebe koydunmu içine..sadece sütmü yetti sabaha kadar..
ben utkuya kaşık maamsı veriyorum bazende cici bebe..üstüne benide emiyo ama yinede sık uyanıyo..üst dişde patlamak üzere..çok canı yanıyo oğlumun:sinifsinif:

ilk içtiği 90 cc'de 3 cicibebe, sonra devamında ise 4 cicibebe vardı.
yani toplamda 7 cicibebeli 260 cc süt içti minik dana :KK1:

esmer bu arada gecmisi okuyamadim ama bulusmami var oyle biseyelr anladim sanki alintilardan

canım haftaya cumartesi gene maltepe tarfında toplaşalım diyoruz, sende gelirsin eğer kocan gelmezse o hafta.

kızlar pumpda kaza yapmış facede görmeyenler için söylüyorum.bebekleri iyiymiş annesi ve kendi ameliyat olmuş

aa hadi yaa

canım sonuna kadar katılıyorum sana..
bence bu olay ne emmeyle nede çalışmakla alakalı..
ben bebeğin herkese gitmesini anneye farklı bi tepki göstermemesini etrafında çok kişiyle büyümesine bağlıyorum..senin mesela aile çevren çok toplandığınızda herkese veriyosun sakınmıyosun falan..alışmış insanlara..
ama ben çok sakındım biliyosun sende...yeri geldi anneannesine teyzelerine bile vermedim..şimdi benden başkasında ağlıyor yada en fazla 5 dk duruyor..babayla bile oyalanmıyo..çünkü hep yapışık ikiz gibi büyüdük..
takma sende ayaz için senin yaşadıklarını hangimiz yaşadık bebeklerimize..

yok tutuku yaa, ayaz sadece kalabalığa alışkın yetişiyor.
ben sevip-sevmeme konusunda asla düşünmüyorum; sadece emziremediğim için anne ayırımını yapamadığını düşünüyorum. ama eminim ki emzirseydim bütün gün beraber olsaydım, belki yakınlığımız farklı olurdu ame gene de herkese giderdi.

bizim yaşadıklarımızı kimse yaşamasın, düşmanım bile; asla istemem.
eğer bu vicdan meselesiyse en çok benim vicdan yapmam gerekir 18 gün birlikte olabildim ben oğlumla, sadece 18 gün.
daha 2 kilo olmamış bebeğimi evde bıraktım geldim işe.
gündüz işe geldim, gece hastaneye gittim orada kaldım. 10 gün her gece 1 saat uyudum ben; hastanedeki sandalyede.
bunu ben neler yaşadım diye demiyorum, hangi anne olsa böyle davarnırdı.
imkanı olan işten çıkardı; benim yoktu çıkamadım.
benim imkanım yok çalışıyorum; ya da var çalışmayı tercih ediyorum farketmez.
ama bu seçimim ya da bu mecburiyetim yüzünden bebeğimin başkasını daha çok benimseyeceğinin ya da seveceğinin söylenmesi, benim kuyruğuma basmakla eşdeğerdir.
canımı yakar, içimi acıtır.

kız esmer fusunun blogunda ayazın resmini görünce afalladım bi an :roflol:
allah seniii

defne yaprağı: Mucize mi Prolaktin mi?
esmerin blog takipçilerinin birinde
blogta gezinirken okudum çok etkilendim arkadaşlar okumanızı tavsiye ederim

füsunum can arkadaşımdır benim o.
Kk'da ki ilk arkadaşlarımdan biridir. Taa Kocaelinden bebek şekerlerimi yapıp gönderdi.
Hem de kendi elleriyle yapmıştı, aiclen doğum yapnca da 2 gün içinde hazırlayıp yollamıştı.
Hatta 2 ay önce falan İzmit'e gitmiştik ya trenle; Füsun'a gitmiştik işte.

ben merak ettim cssa,hatta ek besin topiğini okuyordum orada mesajını görmüştüm aklıma geldin cssa gelmiyor son günlerde dedima.s
saol canemm..

şimdi adını yazacaktım nerde bu gacı diye desem inanır mısın; bence inanmazsın.
ama harbiden öyle yaa

nerelerdeydin bacım sen

bence de.
Ayaz herkesi görünce seviniyor, tanımadığı kişiler onunla konuşunca da seviniyor.
bana özel yaptığı birşey yok bence. anneme, kocama nasıl seviniyorsa bana da öyle seviniyor.
Anensinin en büyük farkı emzirme olacaktı o olmadığı için bencede. Sevdiği ve onunla ilgilenen insanlar gibiyim onun için.

BBC en iyi yönetilen ve gelişen 23 şehir arasında Eskişehir'i seçip Yılmaz Büyükerşen'le röportaj yapıyor; ama sağlık müdürlüğü ne diyor "Çocuklar bu kumsala işer, kumları kaldırın"
Gerizekalı adam, dibi taş olunca suya işemeyecek mi çocuklar, ayy bugünlerde bu ülkeden çekip gidesim var artık; iyice sıtkım sıyrıldı

inandım bacım inandım

sivricim çook geçmiş olsun ay dünürcüm kıyamam ben ona.işten eve gidince beni görünce boynuma öyle bir sarılıyorki birkaç dk.sarılı kalıyor sıkılıncaya kadar çenemi emiyor boynumu kokluyor bütün günün yorgunluğunu alıp gidiolar mevlam ayırmasın bizi onlardan onlarıda bizden dünyadaki en güzel şey anne olmakmış onu anladım ben keremle.gerisi gerçekten boş.

alkisalkisalkis alkisalkisalkis
Ahh canım sen hep aklımızdasın onu bırak
kalbimizdesin opuyorumnanaktan:asigim:

mafoldumben
en güzel cvp olarak bunu seçtim opuyorumnanaktan
ya kızlar siz kan damlası+ d vit mi veriyorsunuz. ben bu ayki kontrolunde doktora kan ilacı vermeyecekmisiniz dedim d vit kullanıyo yeter dedi niye vermediki bu doktor bize kendim alıptamı kullansam acaba.
..
dvitle kan ilacı çok farklı eğer hemoglobini düşükse kan ilacı şart bence tahlil yaptırmadan başlama cnm

kızlar pumpda kaza yapmış facede görmeyenler için söylüyorum.bebekleri iyiymiş annesi ve kendi ameliyat olmuş
aa çok geçmiş olsun
çok şükür bişileri yokmuş
defne yaprağı: Mucize mi Prolaktin mi?
esmerin blog takipçilerinin birinde
blogta gezinirken okudum çok etkilendim arkadaşlar okumanızı tavsiye ederim

bende bakam hemen

füsunum can arkadaşımdır benim o.
Kk'da ki ilk arkadaşlarımdan biridir. Taa Kocaelinden bebek şekerlerimi yapıp gönderdi.
Hem de kendi elleriyle yapmıştı, aiclen doğum yapnca da 2 gün içinde hazırlayıp yollamıştı.
Hatta 2 ay önce falan İzmit'e gitmiştik ya trenle; Füsun'a gitmiştik işte.

evet esmerim gördüm bacım yaaa
ne güzel dimi kkda kurululan arkadaşlığın böyle aile dostluğuna taşınması çok güzel bencede
tebrik ederim ikinizide

:roflol:
benim blogda'da defne'nin ve Fusün'un fotoğrafı var

anam öyle dalmış geziyordum :eek:aşağı doğr indim
ayaz bana bakıyor ben ayaza :roflol:
anumm dedim benim böcük gözlüm yaaa buuu kaydirigubbakcemile3
uyy severim seni dedim
bi okudum ki senin arkidişn
kızıda çok şeker maşllh

anam öyle dalmış geziyordum :eek:aşağı doğr indim
ayaz bana bakıyor ben ayaza :roflol:
anumm dedim benim böcük gözlüm yaaa buuu kaydirigubbakcemile3
uyy severim seni dedim
bi okudum ki senin arkidişn
kızıda çok şeker maşllh

:roflol:
kızı çok güzeldir maşallah.
ben onu tanıdığımda daha bebe arabaında geziyordu, şimdi koca kız oldu başımıza

yok tutuku yaa, ayaz sadece kalabalığa alışkın yetişiyor.
ben sevip-sevmeme konusunda asla düşünmüyorum; sadece emziremediğim için anne ayırımını yapamadığını düşünüyorum. ama eminim ki emzirseydim bütün gün beraber olsaydım, belki yakınlığımız farklı olurdu ame gene de herkese giderdi.

bizim yaşadıklarımızı kimse yaşamasın, düşmanım bile; asla istemem.
eğer bu vicdan meselesiyse en çok benim vicdan yapmam gerekir 18 gün birlikte olabildim ben oğlumla, sadece 18 gün.
daha 2 kilo olmamış bebeğimi evde bıraktım geldim işe.
gündüz işe geldim, gece hastaneye gittim orada kaldım. 10 gün her gece 1 saat uyudum ben; hastanedeki sandalyede.
bunu ben neler yaşadım diye demiyorum, hangi anne olsa böyle davarnırdı.
imkanı olan işten çıkardı; benim yoktu çıkamadım.
benim imkanım yok çalışıyorum; ya da var çalışmayı tercih ediyorum farketmez.
ama bu seçimim ya da bu mecburiyetim yüzünden bebeğimin başkasını daha çok benimseyeceğinin ya da seveceğinin söylenmesi, benim kuyruğuma basmakla eşdeğerdir.
canımı yakar, içimi acıtır.

ayy cnmm yazma şöle ya içim kavruluyor valla

cssa nerdeydin iki gündür onu söylemedin hala
ayol azıcıkta ben gezem dedim hep sizmi gezeceksiniz bayanssulusmile
düğüne gittiiimm
pikniğe gittiiimm
şehirdeki mağazaların,marketlerin yüzde 50sini talan ettiiimm
geldim işte burdayım şimdide

düğüne gittiiimm
pikniğe gittiiimm
gez canım gez maşllh bu kadr gezmeye
eve nasıl geldin ben olsam biraz daha gezerdim
neler aldın paraları harcadın anlaşılan

düğüne gittiiimm
pikniğe gittiiimm

benim de kavruluyor cssa.
Çalıştığım için bebeğimin beni daha az seveceği ya da benimseceği söylenince kanır kanır kanırtılıyorum.

Gezenti senii, ipinden salınmışlar gibi gezmişin bacım; sefan olsun valla.

Son düzenleme:
gez canım gez maşllh bu kadr gezmeye
eve nasıl geldin ben olsam biraz daha gezerdim
neler aldın paraları harcadın anlaşılan
ehh biraz harcadık tabisii bayanssulusmile
benim de kavruluyor cssa.
Çalıştığım için bebeğimin beni daha az seveceği ya da benimseceği söylenince kanır kanır kanırtılıyorum.

Gezenti senii, ipinden salınmışlar gibi gezmişin bacım; sefan olsun valla.

cnmm öle şey olurmu hiç ya çalışan anneler evdeki annelerden çook daha emek harcıyolar hem iş hem ev biz sadece evle uğraşıyoruz üstelik ben bide kocamla beraber bakıyorum eymene yani benim yüküm sizden çook daha az
sevgi verilen emekle bağdaştırılacaksa sizi çook daha fazla sevmeleri gerek cnmm

he valla salınmışlar gibi dolandım durdum :)

X