2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

esmercim ben yıyebilecegi kadar ısıtıp verıyorum çorbaları. bebelac ın tahıllı gece mamasından aldım elimin altında olsun dıye bazen yapacak bişey gelmiyo aklıma ilk gün muhallebi gibi yaptım sevmedi dünde yaptım içine iki tane petibör büsküvi attım hepsini yedi .bebe büsküvisi yoktu evde petibör olması fark edermi acaba..ay bu ek gıda hazırlamasını hiç sevmiyorum bizim yediklerimizden yemeye başlasalarda ne verecegım derdinden kurtulsam..

ben peti beurre veriyorum canım. dr um onu kullanmamı istiyor bebe bisküvisi yerine.

petibörde atabilirsin.
hatta kimin doktoruydu örtmenimin doktoru mu; bebe bisküvisi yerine petibör öneriyordu.
ben başladım bizimkilerden vermeye çok rahat ettim valla.
çorbayı bende mi ılıtsam acaba yiyor benimki böyle; niye iş alayım ki başıma boşuna kaydirigubbakcemile3

hee bu arada tam zamanlı inek sütüne geçemedik; çok gaz yaptı.
gün içinde inek sütü yatarken ve geceleri formül süt gidiyoruz şimdilik

benimki benimkii

sorma bacım ya bunlar çok beter oldu buğlemde eller hep yüzümde gözümde hep çenesizlk derdi başka bişey yok koca tötünü kaldıramıyor geçen gün ayağını ağzına alcak bas bas bağıryor almıyorum diye korktuk ağlıyor bi baktık ayağını ağzına götrmek içinmiş herşey

Ayaz bezsizken becerdi ayağını ağzına sokmayı ama tadını beğenmedi, yüüznü buruşturdu.
Ayağı terliydi tuzlu geldi herhalde :roflol:
Derdi parmakları, yerinden çıkarıp oynamaya niyetli.

Bizimki totoyu kaldırdı sonunda. Ama aynı anda sadace totoyu ve göğsü kaldırıp kafa yerde kaldığı için (köprü poziyonu) henüz geri geri emekleyebiliyoruz.
Ama aynı anda kafayı da kaldırmayı becerdiği anda ok gidi gidecek burnun dikine akannehir

günaydın kızlar inşallah herkes iyidir. biz diş yüzünden hiç uyumuyoruz hiç keyfimiz yok.
esmer çorbaları kaç gün bekletiyorsun . ben sebze çorbası yapmıştım bikaç sebze karıştırınca çok oluyo iki günü geçincede vermek istemiyorum döküyıorum hep yazık oluyo. bu arada yogurt yediremiyorum bende sevmedi tadını ekşi geldi galiba kendim mayalamadım bakkal yogurtu veriyorum.
yaa biz bu gece hiç uyumadık hep ağlayarak kalkıyo sakinleştiriyorum uyudu deyip koyuyorum beşiğe yine ağlıyor bir saat kadar kucağımda koltukta uyuduk ve dişler yüzünden sanıyorum

pudra şekeri mi :bbo:
bence sade yedirmeye çalış eğer yemezse meyve ekle.
ya da babymix'in elmalısı var onu verirsin.

bana da akşam mama dedi ama ben 5 bisküitli 150-1800 cc civarı süt veriyorum.
tahıllı mama aldıydım biberonla sulu olarak vereyim diye asla emziğinden geçmiyor.
muhallebiyi de ilk defa dün akşamüzeri yedirdim ben. tahıllı gece mamasından yaptım yedirecek birşey bulamayınca.
ilk zman için gerekli midir muhallebi? sen bilirsin, bence değil. bence ilk zamanlar kaışğa ve değişik tatlara alışması önemli olan.

sağol esmercim de tam anlamadım peki mama yerine ne vereyim ben böyleyim işte yumurta kapıya gelene kadar hiç ilgilenmem sonrada tutuşurum
rapunzel bizim dr da hepatiti erteleyebileceğimizi söyledi
eşimde erteledi biz 9. ayda olacağız hepatiti

kızlar beypazarı tarhanası gzeldir bulabilirseniz
benimkini annem yapmıştı geçen yıl benim oğlan seviyo tarhana ama anası çok yapmıyo o ayrı
haa iyi o zaman eşimde tutturdu gidip sağlık ocağında yaptıralım hepatiti diye neyse zor ikna ettim :)
smh sen çorbaya falan başladınmı sizin beslenmeniz nasıl?

bnm ece sade yoğurt yemiyor....
içine ya meyve atıyorum ya da bisküvi falan...
bazende kavanoz meyvesiyle karıştıyorum ...
bakalım biz ne yapıcaz meyve suyunu bile içmedi yüzünü buruşturdu ağzını kilitledi hayırlısı yoğurtdan da pek ümitli değilim

ecenin eline veriyorum petibörü bir güzel yiyorki...kremalı verdim onu da yedi..bayılıyor cicibe petibör farketmiyor bzmkine..kaydirigubbakcemile3
tabi üstü başı batıyor o ayrı konu...

sağol esmercim de tam anlamadım peki mama yerine ne vereyim ben böyleyim işte yumurta kapıya gelene kadar hiç ilgilenmem sonrada tutuşurum

bizim rutin kahvaltı, çorba, meyve, yoğurt aralarda da süt.
gün yetmiyo hepsini yemeye çoğu zaman mecburen yoğrutla meyveyi karıştıyorum ya da yoğurdu çorbaya katıyorum falan.

sen daha kahvaltıya başlamadın. yani ben olsam mevism meyvelerinden tattırırım.
mesela karpuz alerji falan yapmaz nasılsa ezip onu veririm falan.

ya da benim elim alışmamış muhallebiye ben onun için böyle tercih ediyorum.
ama doktor vers dediyse vardır bi bildiği mutlaka.

kızlar 2011 ocak annelerinin topiğinde bakınırken değişik oluyorum ya hele bir de resimlerini eklemeye başlamışlar bazen özlüyorum hamileliğimi herkesin üstün ilgisini valla...
karnımdaki tekmeleri hareketleri...off ya değişik bişey bu...

Merhaba kizlar
Biz bu gün 6 aylik olduk ve ilk kez dün gece adam gibi uyuduk ne güzelmis ya bide sabah esimle kahvalti yapip oglanlari aldim yattim oooo bu gün süper :))

bizim rutin kahvaltı, çorba, meyve, yoğurt aralarda da süt.
gün yetmiyo hepsini yemeye çoğu zaman mecburen yoğrutla meyveyi karıştıyorum ya da yoğurdu çorbaya katıyorum falan.

sen daha kahvaltıya başlamadın. yani ben olsam mevism meyvelerinden tattırırım.
mesela karpuz alerji falan yapmaz nasılsa ezip onu veririm falan.

ya da benim elim alışmamış muhallebiye ben onun için böyle tercih ediyorum.
ama doktor vers dediyse vardır bi bildiği mutlaka.

ben halen emzirmeye devam ediyorum aralarada bunları serpiştiricez demek ama benim bu doktorlarada güvenim kalmadı yaaa hepsi ayrı telden her dediğini yapmayı düşünmüyorum açıkçası teşekkürler canım bilgi için

Ofertacim

Kimse senden uzak degil sana olan sey sen oglani dogrunca büyümüsün :)) Büyümek böyle bisi kimi dogustan oluyor kimide bazi olaylarla farkediyor beniki sakasi aslinda sorumluluk alinca insan olgunlasiyor farkli düsünmeye basliyor ilk baslardada karisik duygular oluyor sen sabret hicbisi o kadar kötü degil :))

Aycacim
Sende ikinci rüzgarimi esiyor :)) Dedigin gibi hamilelik güzel ama bi cocuk varsa evde o kadarda güzel olmuyor.

Ofertacim

Kimse senden uzak degil sana olan sey sen oglani dogrunca büyümüsün :)) Büyümek böyle bisi kimi dogustan oluyor kimide bazi olaylarla farkediyor beniki sakasi aslinda sorumluluk alinca insan olgunlasiyor farkli düsünmeye basliyor ilk baslardada karisik duygular oluyor sen sabret hicbisi o kadar kötü degil :))

Aycacim
Sende ikinci rüzgarimi esiyor :)) Dedigin gibi hamilelik güzel ama bi cocuk varsa evde o kadarda güzel olmuyor.

aman cnm şuan için allah korusun vallakaydirigubbakcemile3
...en az 3 yıl daha istemiyorumguclubacismile
ece büyüsün onn tadını çıkarayım ilklerini yaşayım ondan sonra inşallah...aklinialirimsmile

yaa biz bu gece hiç uyumadık hep ağlayarak kalkıyo sakinleştiriyorum uyudu deyip koyuyorum beşiğe yine ağlıyor bir saat kadar kucağımda koltukta uyuduk ve dişler yüzünden sanıyorum

haa iyi o zaman eşimde tutturdu gidip sağlık ocağında yaptıralım hepatiti diye neyse zor ikna ettim :)
smh sen çorbaya falan başladınmı sizin beslenmeniz nasıl?

bakalım biz ne yapıcaz meyve suyunu bile içmedi yüzünü buruşturdu ağzını kilitledi hayırlısı yoğurtdan da pek ümitli değilim
beril de kaç gecedir hep ağlayarak kalkıyor,
aynen anlattığın gibi emziriyorum yatırıyorum çok kısa bir süre sonra ağlamaya başlıyor,
beşiğini sallıyorum ağlamaya devam ediyor yanıma alıyorum yüzüstü yatırıyorum öyle biraz uyuyor ,
sonra yine ağlayarak uyanıyor,
kaç gecedir ayağımda sallıyorum,
bu gece o ayağımdayken uyuyakalmışım ağladı öyle uyandım,
ben gazdan kaynaklandığını düşünüyorum,
şuan diş belirtisi yok bizde..

kızlar arkadasım doğum yaptı
ama meme ucu hiç yok bebek ememiyo
şimdi silikon göğüsle emiyo...
böyle bi sorun yasayan olmusmuydu...ne yapmıstınız...birde wee nin almıslar ama ucu kocaman baska iyi bi marka varmıdır...

ben gene hasta oldum,boğazlarım kötü yine,
antibiyotik kullanalı daha 1 ay ya oldu ya olmadı..
bir türlü geçmiyor diye bir de tekrar hasta olmayayım diye antibiyotik kullanmıştım oysa..
sanırım uykusuzluktan vücut dirençsiz kaldı..
eşim snava girecek diye ona da veremedim,dün gece de çalıştı...

kızlar arkadasım doğum yaptı
ama meme ucu hiç yok bebek ememiyo
şimdi silikon göğüsle emiyo...
böyle bi sorun yasayan olmusmuydu...ne yapmıstınız...birde wee nin almıslar ama ucu kocaman baska iyi bi marka varmıdır...

cnm bizim hastanede şırıngayla çıkartıyolardı meme ucunu biraz acıyo ama işe yarıyo banada yapmışlardı

35esra35 hosgeldin ben de arada ugrayip bakiyorum bazen

Juli benim de ucu yoktu hatta yara da olmustu o yüzden slikon kullaniyordum, ama bebek sütü cikaramiyordu silikondan ben de acirsa acisin napiyim bi deniyim dedim. aciya aciya silikonsuz emzirdim ama bi süre sonra alistim yani gögsümün ucu da cikti yaralar da azaldi. ben silikonu hastaneden almistim markasi neydi hatirlamiyorum

Mehlika, Allah sifa versin canim, e bu kadar maratona gecmemis demek mikroplar. zaten yaz aylari izin alsan, bence zaten herkes izin alsin bu sicakta calisilirmi ya kaydirigubbakcemile3

X