2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

esmer benimki zaten sevmiyo sebze çorbasını,o zmana bende şehrye falan yapayım.
sen tarhanayı marketten mi aldın
bizde ev yapımı yok mecbur marketten alcam ama oda acılı oluyor cokacimcoook
kıymanın buzunu çözdürüp mü atıyorsun yoksa direk çıkarır çıkarmazmı
esmer çok sordum bunalttım seni aam benim oğlanla ayazın yeme stilleri aynı gibi kusura bakma

yok yaa bunaltmadın olur mu öyle şey

ben migrostan aldım ev tarhanası adı altında kumaş torbada ve normal tarhananın 3 katı fiyatı.
bilmem artık ne kadar ev yapımıdır.
ama evet hafif bir acılığı var; ama Ayaz yedi valla. İtiraz etmedi hiç.
Kıymayı da buzluktan çıkardığım gibi atıyorum. Buzlu olarak haşlandığı için çorbanın içinde top gibi kalıyor, bende rondoluyorum o zman parçalanıyor.

Ben mercimek bitince de sütlü domates çorbası yapacağım, sırada o var. Ondan sonra da düğün çorbası zemuszemus

Ayaz'da cuma gecesi 02:30!!'da uykum bitti kalk eğlendir beni dedi akannehir.
birlikte yatıyorduk hiç pas vermedim ben yatıp uyudum.
ayy o parmağını sokabileceği her yerime soktu delikafadulden
burnuma, gözüme, kulaklarıma..
sonra kirpiklerimi çekti ben de dayanamdım güldüm sonunda; ayy sen misin gülen çıldırdı keyiften.
üzerimizde pike vardı, onu kafasına kapatıp eller ayaklar çırpınıyor. kaldırıp cee yapacakmışız.
açmıyorum bu seferde kendi de açmıyor, boğulacak diye mecburen açıyorum yüzüne bakmadan; pişmiş kelle gibi sırıtıyor suratıma bakıp.
arada böyle geceleri 1 saat kadar enerji boşalması yaşıyoruz.

esmercim çok haklısın artık ben o kadar abarttimki pimpirikliği annem ben Kuzeye bakmak tan yorulmuyorum ama çok korkuyorum filan demeye başladı.Dünde eşim diyorki doğumdan beri sen çok değiştin herşeyi mükemmel yapmaya çalışıyorsun ama bırak kusurlu olsun birşeyler bu kadar kusursuz olmak zorunda değilsin.
galiba obsesif olmaya başladım ben...korkuyorum evde hiç huzurum kalmadı bana kalsa kimse beni anlamıyor ama onlara sorsanız ben çok değişmişim.

kızlar tabiki de aklımız evde kalıyor ama bakan kişiye güvenerek teslim etmiyor muyuz bebeklerimizi zaten?
bakanlarda yabancılarınız değil; teyzesi ve ananesi sonuçta.
eminim ki sizden daha çok özen gösterirler çünkü ne de olsa emanet bebek bakıyorlar.
kılına zarar verse, iki kere kussa, kendi tırnağıyla yüzünü çizse ne kadar evladı, ablası da olsanız hesap vermek zorundalar.
siz bu kadar müdaheleci davranınca bakan kişinin de eli ayağına dolanır.
bebek bu kafayı bi yere çarpıp morartır da mutlaka ama bu sefer bakan kişi suçlu hisseder kendini.

çok haklısın esmerim hemde çok....

sonra kendime çok kızıyorum ama tekrar aynı şey olsa yine aynıyım eşimde kızıyo ama napim :çok üzgünüm:

kızkardeşime anlattım dedim bak canım bana arada geliyolar sen bana bakma dedim tamam abla ben sana alıştım diyo.... kaydirigubbakcemile3

yok yaa bunaltmadın olur mu öyle şey

ben migrostan aldım ev tarhanası adı altında kumaş torbada ve normal tarhananın 3 katı fiyatı.
bilmem artık ne kadar ev yapımıdır.
ama evet hafif bir acılığı var; ama Ayaz yedi valla. İtiraz etmedi hiç.
Kıymayı da buzluktan çıkardığım gibi atıyorum. Buzlu olarak haşlandığı için çorbanın içinde top gibi kalıyor, bende rondoluyorum o zman parçalanıyor.

Ben mercimek bitince de sütlü domates çorbası yapacağım, sırada o var. Ondan sonra da düğün çorbası zemuszemus

çok tşk ederim cnm bakayım bende bi ara migrosa

günaydın kızlar inşallah herkes iyidir. biz diş yüzünden hiç uyumuyoruz hiç keyfimiz yok.
esmer çorbaları kaç gün bekletiyorsun . ben sebze çorbası yapmıştım bikaç sebze karıştırınca çok oluyo iki günü geçincede vermek istemiyorum döküyıorum hep yazık oluyo. bu arada yogurt yediremiyorum bende sevmedi tadını ekşi geldi galiba kendim mayalamadım bakkal yogurtu veriyorum.

pazartesi pazartesi herkes dertli anlaşılan. bende bebeğimi hiç tanımadığım birine emanet eden bir insanım. çok şükür ki kendi çocuğu gibi bebeğime iyi bakan onun her şeyiyle birbeir ilgilenen kimi zaman hafta sonu ege nasıl diye telefon açan onunla üzülen , onunla sevinen, dişi çıktığı zaman benden daha çok sevinen bir bakıcımız var (daha uzar gider örnekler) ama ben çalışmak zorundayım , kendi geleceğimi geçtim, onun geleceği için. daha yaşım gençken çalışabildiğim yere kadar çalışmak ve ona güzel bir gelecek sunmak istiyorum. akşam eve gidince ya da hafta sonları tüm benliğimle onunla oluyorum ki arayı kapattığımı düşünüyorum ve eminim ki ilerde beni anlayacak.

tek umudum bu

meraba kızlar nasılsınız bebeler bu ara yiyip içmiyo galiba bizde daha şeftali krizini geçemedik hiçbişey veremiyorum bende

günaydın kızlar inşallah herkes iyidir. biz diş yüzünden hiç uyumuyoruz hiç keyfimiz yok.
esmer çorbaları kaç gün bekletiyorsun . ben sebze çorbası yapmıştım bikaç sebze karıştırınca çok oluyo iki günü geçincede vermek istemiyorum döküyıorum hep yazık oluyo. bu arada yogurt yediremiyorum bende sevmedi tadını ekşi geldi galiba kendim mayalamadım bakkal yogurtu veriyorum.

ben 3 gün bekletiyorum canım. çok nadiren tek bir öğünlük kaldıysa 4. günde veriyorum.
küçük küçük mama kavanozlarına koyuyorum. hergün bir kavanoz veriyorum.
hee bir de ben ısıtmadan soğuk soğuk veriyorum siz nasıl veriyorsunuz?

rapunzel bizim dr da hepatiti erteleyebileceğimizi söyledi
eşimde erteledi biz 9. ayda olacağız hepatiti

kızlar beypazarı tarhanası gzeldir bulabilirseniz
benimkini annem yapmıştı geçen yıl benim oğlan seviyo tarhana ama anası çok yapmıyo o ayrı

kızlar örneğin 10 ml kaç cc ediyor benim kullandığım biberon kraftın süt sağma makinesinin biberonu ve oğlum sadece ondan emiyo sizde hep cc diyosunuz merak ediyorum...

meraba kızlar nasılsınız bebeler bu ara yiyip içmiyo galiba bizde daha şeftali krizini geçemedik hiçbişey veremiyorum bende
canım kızın ve sen çok tatlısınız yaa bayıldım fiziğine maşallah sana
bizimkide şu sıralar yemiyo annem sıcaktandır diyo

herkese günaydın kızlar.....
günaydın

sebze çorbası sevmedi bende yapmıyom
sütaş babymix yediriyom sadesini

kızlar benim bebeğim aşırı su içiyor acaba gebelikteki gizli şekerden olabilir mi.?bi dr a götüreyim kan tahlili filan yapsın diyorum...şekeri olan annenin karnındaki bebek annenin şekerini düşürmek için fazladan insilün salgılarmış ya bu da bebeğin doğduktan sonra şeker hastası olma olasılığını arttırabilirmiş...inş.bişey çıkmaz.sizin bebekleriniz nasıl?çok su içiyorlar mı?
hiç düşünmedim bak
şeker deyince hemen atladım benimde şekerim vardı
inşallah öyle bişey değildir sıcaklardandır

herkese selam....
tekirdağa geldik bugün...
kuzenim gelmiş almanyadan süpriz yapmış
hemde 3 aylık bebeğiyle arabayla gelmişler 27 saatte
biz 3 saat yolu giderken 2 kere düşünüyoz valllaaa

hatun gene gezmelere çıkmış :eek:

esmercim ben yıyebilecegi kadar ısıtıp verıyorum çorbaları. bebelac ın tahıllı gece mamasından aldım elimin altında olsun dıye bazen yapacak bişey gelmiyo aklıma ilk gün muhallebi gibi yaptım sevmedi dünde yaptım içine iki tane petibör büsküvi attım hepsini yedi .bebe büsküvisi yoktu evde petibör olması fark edermi acaba..ay bu ek gıda hazırlamasını hiç sevmiyorum bizim yediklerimizden yemeye başlasalarda ne verecegım derdinden kurtulsam..

kızlar örneğin 10 ml kaç cc ediyor benim kullandığım biberon kraftın süt sağma makinesinin biberonu ve oğlum sadece ondan emiyo sizde hep cc diyosunuz merak ediyorum...

1 ml=1 cc
10 ml= 10 cc :KK1:

1cc=20 damla ek bilgi olsun bu da :roflol:

cc ve ml eşit birbirine.
biberonlar falan hep cc ilee ya ondan cc alışmışız herhalde.

esmercim ben yıyebilecegi kadar ısıtıp verıyorum çorbaları. bebelac ın tahıllı gece mamasından aldım elimin altında olsun dıye bazen yapacak bişey gelmiyo aklıma ilk gün muhallebi gibi yaptım sevmedi dünde yaptım içine iki tane petibör büsküvi attım hepsini yedi .bebe büsküvisi yoktu evde petibör olması fark edermi acaba..ay bu ek gıda hazırlamasını hiç sevmiyorum bizim yediklerimizden yemeye başlasalarda ne verecegım derdinden kurtulsam..

petibörde atabilirsin.
hatta kimin doktoruydu örtmenimin doktoru mu; bebe bisküvisi yerine petibör öneriyordu.
ben başladım bizimkilerden vermeye çok rahat ettim valla.
çorbayı bende mi ılıtsam acaba yiyor benimki böyle; niye iş alayım ki başıma boşuna kaydirigubbakcemile3

hee bu arada tam zamanlı inek sütüne geçemedik; çok gaz yaptı.
gün içinde inek sütü yatarken ve geceleri formül süt gidiyoruz şimdilik

canım kızın ve sen çok tatlısınız yaa bayıldım fiziğine maşallah sana
bizimkide şu sıralar yemiyo annem sıcaktandır diyo

cnm yaa çok teşekkür ederim sen güzel bakmışsın o yeşil gözlerinle kaydirigubbakcemile bizimki sıcaktan diyil semiham yaa şeftaliden tiksindi şimdi hiçbişey almıyo ağzına çorbasını çok güzel içiyodu ondan önce

bnm ece sade yoğurt yemiyor....
içine ya meyve atıyorum ya da bisküvi falan...
bazende kavanoz meyvesiyle karıştıyorum ...

kızlar tabiki de aklımız evde kalıyor ama bakan kişiye güvenerek teslim etmiyor muyuz bebeklerimizi zaten?
bakanlarda yabancılarınız değil; teyzesi ve ananesi sonuçta.
eminim ki sizden daha çok özen gösterirler çünkü ne de olsa emanet bebek bakıyorlar.
kılına zarar verse, iki kere kussa, kendi tırnağıyla yüzünü çizse ne kadar evladı, ablası da olsanız hesap vermek zorundalar.
siz bu kadar müdaheleci davranınca bakan kişinin de eli ayağına dolanır.
bebek bu kafayı bi yere çarpıp morartır da mutlaka ama bu sefer bakan kişi suçlu hisseder kendini.

Evet çalışan anne olarak esmere katılıyorum bakan kişiyi motive etekte önemli düşürse bile ben tepki vereceğimi sanmıyorum .hatta her fırsatta çok güzel baktığı için teşkkür edeiyorum keni annemede yaptım bunu şuan kayınvalidmede ikisde buğlem uynsa uykuda bile olsalr hazır ol durumuna geçiyolar yedirme konusunda benden çok çok iyiler
biraz rahat olmak lazım için acısada belli etmemek lazım.suçlıluk duygusu zaten var öksürse ben mi üşüttüm diyolar
buğlemin öksürüğü geçmiyor annem her telefonda benmi üşüttüm diyor.burdada kayınvalidem benmi iyi bakamıyorum diyor .esmer sen çok güzel anlatmışsın arkdaşım
biz çalışmaz zorundayız gelecekleri için beim evim olsa bile belki yine çalışırdım kendi,mi garantiye almak için
Ayaz'da cuma gecesi 02:30!!'da uykum bitti kalk eğlendir beni dedi akannehir.
birlikte yatıyorduk hiç pas vermedim ben yatıp uyudum.
ayy o parmağını sokabileceği her yerime soktu delikafadulden
burnuma, gözüme, kulaklarıma..
sonra kirpiklerimi çekti ben de dayanamdım güldüm sonunda; ayy sen misin gülen çıldırdı keyiften.
üzerimizde pike vardı, onu kafasına kapatıp eller ayaklar çırpınıyor. kaldırıp cee yapacakmışız.
açmıyorum bu seferde kendi de açmıyor, boğulacak diye mecburen açıyorum yüzüne bakmadan; pişmiş kelle gibi sırıtıyor suratıma bakıp.
arada böyle geceleri 1 saat kadar enerji boşalması yaşıyoruz.

sorma bacım ya bunlar çok beter oldu buğlemde eller hep yüzümde gözümde hep çenesizlk derdi başka bişey yok koca tötünü kaldıramıyor geçen gün ayağını ağzına alcak bas bas bağıryor almıyorum diye korktuk ağlıyor bi baktık ayağını ağzına götrmek içinmiş herşey

günaydın kızlar nasılsınız?
ofetra üzülme cnm geçer bunların hepsi yakında büyütmemeye çalış
esmer sevindim annenlerin sağsalim dönmesine ve telefonun normale dönmesine
ayazın odasıda hayırlı olsun cnm
feyza sen nasılsın
juli melisa tamamen iyileştimi face de resmini gördüm sen ne kadar güzel bi hatunsun maşallah
ayrıca melisa tıpkı sen tıpkı
mehlikasu benimkide su çok az içiyor ya ben veriyorum sık sık ama içmiyo acaba emdiği için mi?

iyiyim canımmm sen naıslsın

saol cssa cım :1hug:

:lepi: tekirdağ havası yaradı bize

günaydın canım...
melisa havasında
ilgilenenler cok :KK1:,
hergün sokaklarda fink atıyo

olur tabi canım merak etme
bir dönem geciriyor bebekler
sadece cok ısrar etme soğutma
ben 2 gün meme vermemiştim hiç sağıp içirmiştim uyurken

yerim o tontiki gezmeye alıştrdın şimdide sokaklarda fink atıyor diyosun çok alıştrma kışın dışarı çıkaramıycaksın evde ki halini düşün

canım bizimkilere git sor benden şikayetçi olmayan 1 kişi varmı acaba
belkide çocuğumu neden bırakıyorum neden kendim bakamıyorum neden çalışıyorum diye vicdan azabı duyup milletten çıkarıyorum acısını en çok ta eşimden ve herkes benim psikolojimin bozulduğunu söylüyor eşimle ailemin yanında tartışmalara başladım bizimkiler şaşkın siz böylemiydiniz geçinemiyomuydunuz hiç diye soruyorlar bize üzüldüğüm zamanlarda buradaki bir müdürün sözleri geliyor aklıma sakın işini bırakma tecrübeli bir anne olarak söylüyorum demişti her zaman yanında olmak marifet değil önemli olan Kaliteli Annelik o da senin elinde demişti

aynı şeyleri yaşıyoruz evet geçecek bu günler deyip sabretmek gerekiyor müdürünün dediğide doğru çünkü 1-2 sene sonra bebekler büyüyecek bizse işsiz kaldığımızla kalacağız o zaman şimdiden çalışmak iiyi tabi.[/QUOTE]

esmer haklısın çok haklısın hemde şimdi yazdıklarını okudukça gözlerim doldu ağlamamak için zor duruyorum nasılda böyle teselli edilmeye ihtiyacım var anlatamam eşim benden çok uzak artık.tek ortak konumuz Kuzey annem desen artık onunla da eskisi gibi değil ilişkimiz konuşacak kimse yok çok bunalıyorum ne oldu böyel anlamıyorum herkes benden uzak çok uzakk

oferta canım neden bu kadr abartıyosun bak bizde bırakıp geliyoruz onun geleceği için ileride seni anlayacaktır eminim.bende bu sabahevden çıkamadım çok üzüldüm orda öyle kahkaha atıp gülüyor babannesi aldı oyuncaklarla konuşuyor o kadr neşeliydiki içi acıdı resmen .sabah oyun oynadık 6da kalktım gece 1de yattım ve gece 2 defa uyandı emzirdm her frsatta seviyorum her boş anımda oyuncaklaRıyla oynatıyorum konuşuyorum eksikliğimi tabiki biliyor anneyiz biz ama bunu ona ve aileme yansıtmıyorum çünkü büyük biri gb hissediyor gerçekten
sende rahat ol geri kalan zamanını ona ve eşine ayır böyle düşünmeyide bırak lütfen .hep evde olup geeleceğinde ona maddi sıkıntı çektrmektense şimdi yanında olma geleceğinde kendini bildiği zamn ezik hissetceğine şimdi ayrı kal
yarın birgün okula giittiğinde bi eksiği olduğunda alamadığında sen daha üzüleceksin öyle düşün elindne geldiği kadr bu düşünceyi bırak ve eşinede iyi davran oda stresli sende böyle yaptıkça belki dahada kötü olcak herşey ....eşim uzak demişisn belki yakın olmaya çalışttı ama sen hep aynı duyguların baskın çıktığı için dahada kötü olmamk için uzak duryordur .kuzeyde hisseder onun için böyle düşünmeye bir an önce bırak arkadaşımmm
annene de güven seni nasıl büyüttüyse torununu senden iyi büyütecektir çünkü emanet ediyosun

X