2009 Şubat Anneleri

hayatim massallah kizina iyi kilo almis
benim oglan gündüzleri cok uyuyor yataginda ama geceleri hep bende kalmak istiyor
bende aliscak diye korkuyorum ebeme söyledim oda geceleri birakin yaninizda kalsin dedi :uhm: bi kac hafta sonra alisirmis kendi yatagina ... aslinda bende onunla uyumak istiyorum ama korkuyorum aliscak diye

Kıxlar yardım ben bezinde kan buldum yaa canım sıkıldı normal mi bilginiz varmı ki

Kıxlar yardım ben bezinde kan buldum yaa canım sıkıldı normal mi bilginiz varmı ki

canım telaş yapma ilk günler benim kızında bezinde kan oluyordu ebe arkadaşım var ona sordum kız bebeklerde olurmuş normal dedi şimdi yok bizden aldığı hormonlardan kaynaklanıyormuş sümüksü bir salgı gelebilir ama için rahat etmiyorsa doktoruna danış canım

okuyanlar olursa süt üretimi ve su ilişkisi için ne yazdığını gördünüz mü kızlar ya
ne yapacağız biz neye inanacağız?
ben günde 3 lt içiyordum
burada 2 lt den fazlası süt üretimini baskılar diyor
yakında dra giden olursa sorup bize bilgi verirse iyi olur
kaş yapacağız derken göz çıkartmayalım ilk 1 aya kadar çok endişem yoktu süt yetecek mi diye ama
gün geçtikçe insan doyuramayacakmış gibi geliyor
sanırım bunu dönem dönem yaşayacağız
en azından 6 ayı bir tamamlasak çok iyi olacak

canancım bebğin çok tatlı.....Allah analı bablı bol huzurlu büyümesini nasip etsin.....insan bebkleri görünce içi açılıyor.....
maşallah....
benim bebkte doğduktan sonra 200 gr kaybetmişti....bakalım şimdi ne kadra....10 martta kontrolümüz var....
tüm bebklere Allah sağlık versin.....annelere de bolsüt versin....

bende aynı endişeyi yaşamaya başladım sibelcim ya gün geçtikçe daha kuvvetli emmeye başlıyorlar bide ben çalışıcam ödüm patlıyo sütüm yetmicek diye günde 2 litre içebiliyorum ben suyu gerçekten insan napıcağını şaşırıyor gaz yapıcak diye hiçbişey yiyemiyorum annem diyo önceden kadınlar doğum yaptığında süt kaynatır içerlermiş şimdi gaz yapıyo diye ağzımıza sürmüyoruz ananem teyzemi kırk yaşında doğurmuş annem hatırlıyor emzirir yatırırdı ne gazını çıkarırdı nede şekeri düşer diye çocuğu uyandırırdık diyo saatlerce uyurmuş valla anlamadım bu işi

Bol bol sıvı tüketin

Bebeğin güçlü bir şekilde emmesi ve annenin günde ortalama aldığı 3-4 litre (10-12 su bardağı) sıvı ile sütün miktar ve kalitesi artacaktır. Süt, su, ıhlamur, bitki çayları, meyve suyu, az şekerli kompostolar tercih edilmesi gereken sıvı gıdalardır. Özellikle de, hem kabızlığa iyi gelen hem de sıvı gıda tüketimi açısından önemli olan üzüm, erik, kayısı kompostolarının tüketilmesi iyi olacaktır.

Sütsüz olmaz

Anne sütünün miktarını ve kalitesini artıran en önemli besin maddesi hiç şüphesiz süttür. Annenin yeterli ve dengeli beslenmesine ilave olarak günde en az 3-4 su bardağı daha süt içmesi gerekir. Süt içemiyorsanız, aynı miktarda yoğurt veya ayran tüketiniz

özlemin verdiği sitedede bunlar yazıyor bana süt içme gaz yapar dedi doktor hangisine inanıcaz şimdi

Günaydın kızlar dün yazmıştım ya doktora gittik kızım çok huysuz ve çok kusuyor diye, kilosu da çok iyi olunca doktor oburluğundan demişti fakat içimiz rahat etsin bide idrarına bakalım demişti, çünkü ben özellikle uyurken kusmasından ve huysuzluğundan bayağı tedirgin olmuştum. Neyse dün idrarını aldık ve akşam eşim iş çıkışı gitti doktora sonucu almaya ve benim uzun zamandır korktuğum başımızageldi. Kızımda idrar yolları iltihabı çıktı. Ben uzun zamandır eşime ve yanımda kalan anneme doktora götürelim şu kızı bu huysuzluğu sürekli ağlaması kucaktan inmek istememesi normal değil diyordum ama onlar inatla abarta, bişey yok çocukta ağlayacakta zırlayacakta kolay mı çocuk büyütmek deyim benimle tartışıyorlardı. Dün sonuç gelince ikisi de sus pus oldu. Ama ben anneyim ben hissettim bişey olduğunu. Aman siz de aynı hatayı yapıp bişeyden tedirgin olduğunuzda eşinizi vs dinleyip doktora gitmemezlik yapmayın, bakın durduk yerde ne çıktı kızımdan. Eşimle annemi dinlesem kızım kıvranıp durcak acıdan.
Doktor iğne verdi antibiyotik 6 gün boyunca devam edeceğiz iğneye, ondan sonra da tekrar idrar verip ultrasonla böbreklerine bakılacak doğuştan böbreklerde bir sorun yetmezlik falan varmı diye dua edin de öyle bişey olmasın(((
Dün iğneyi yapıldıktan sonra rahatladı kızım uzun zamandır ilk kez koltuğa yatırdım ve kızım orda oyalandı etrafa bakındı bizi dinledi yattığı yerden:)))
Ne zamandır bende bunalımdaydım kızım öyle huysuz olunca şimdi o kadar rahatladım ki sorun bulununca anlatamam Allahın izniyle kızım tez zamanda atlatacak bunu da. Çok öptüm sizi teyzeleri ve kk'nın yakışıklı ERKEK bebişleri:))))))))

dilekcim geçmiş olsun canım inşallah iğneyle atlatır bebişin valla konu bebişim olunca ben kimseye güvenemiyorum
beyazbulut süt ürünlerinin gaz yaptığını banada dr söylemişti ama yenmeye bir kaşık veya yarın bardak azar azar başlanması gerekiyormuş

kızlar size bir şey soracağım bebişimle kırkımız bu hafta sonu çıkıyor.bu fazla kilolardan kurtulmak için step salonuna yazılmak istiyorum.sezeryanla doğum yapmıştım.sizce erken mi?

bence çok erken sezeryan bir ameliyat ve sonrası çok önemli kendini çok yormamalı ve bünyeni kuvvetlendirmelisin spor yapıp zayıflarken diyette yaparsın sütünün kalitesi düşer tamam süt için bol sıvı almak lazım fakat sadece sıvı sütün sulu yani kalorisinin düşük olmasını sağlarki buda bebeğin doymaması az kilo alması demektir çeşitli yemek yiyeceksinki bol vitaminli sütün olsun ayrıca orada geçireceğin vakti bebeğinle geçirmek seni zayıflamaktan daha mutlu etmezmi çok cabuk büyüyorlar bu anların kıymetini çıkarmak lazım bizimde bu hafta sonu kırkımız çıkyo

dilekçim geçmiş olsun canım
iğnelere ilave naçizane tavsiyem ayaklarını sürekli sıcak tutmaya bakın tekrarlamaması ve çabuk iyileşesi için
hamilelikte bile idrar yolları iltihabı sebebiyle bir sürü antibiyotik kullanmış biri olarak
hem gazına da iyi gelir ütüyle falan havluyu ısıtıp ayaklarına koyabilirsiniz

beyazbulut canım valla sen söyleyince farkettim ben uzun zamandır süt falan içmiyorum
unutmuşum resmen
artık kilo dışında şekerle problemlerimiz olmadığına göre sütü sütlü tatlı yaparak da tüketebilirsin
bir de istersen ben hamileyken gaz problemi nedeniyle sütü laktaz süt olarak tüketiyordum
marketlerde satılıyor onlardan alabilirsin
malum gazın oluşmasına sebep olan sütün şekeri olan laktozun bazı bünyelerde sindirilememesi veya zor sindirilmesi
bu laktaz sütlerde sütün şekeri laktaz enzimi kullanılarak -ki bu vücudumuzda sütün sindirimini sağlayan enzimdir- kolay sindirilen bildiğimiz şeker formuna dönüştürülüyor ve direk o şekilde tükettiğinden gaz problemi oluşmuyor
hem içimi de zevkli çünkü laktaz sütü içerken sütteki şeker formunu dilimiz hissedebildiğinden hafif tatlı geliyor

Sevgili Şubat Anneleri
Beni bilen bilir. Bende sizler gibi şubat annesiydim hesaplarda.
Cimcime ve derinzlm ile aynı döneme denk geliyodu doğumum.
Fakat halihazırda bile doğum sancım gelmemiş olduğundan
Mecburi olarak mart annesi oldum. Neyse sağlık olsun asıl mesele
bu değil.
Uzun zamandır sizi takip ediyorum. Arada bir yazıyorum. Kendimi hala
sizden biri olarak görüyorum.

Dr.um en son bu güne kadar bekledi. Herşey yolunda gittiği için
acele etmek istemedi. Bende ısrarcı olmadım. Ve o gün geldi çattı
yarın sabah 9 da suni sancı ile doğumumu başlatmak üzere hastaneye
yatıyorum. İnanın bu güne kadar o kadar sakindimki artık bekleye bekleye
nerdeyse unutmuştum doğum yapacağımı kaydirigubbakcemile3
Kızımla çok mutluyduk böyle. Ama inanın son 1 saattir ağlıyorum.
Bir gören olsa kesin doğumdan korktuğumu düşünür. Ama inanın bana
doğumdan hiç korkmuyorum. Allah'ın izniyle kurtulacağımı düşünüyorum.
İnşallah sağlıkla bebeğimi kucağıma alacağım zamanı hayal ediyorum.
Ama dedim ya mutsuzluk ya da korkudan değil de sanki yeni bir başlangıcın
heyecanından olsa gerek gözyaşlarımı tutamıyorum. Az önce eşim aradı
bebek çikolatamızı almış ona bile duygulandım ağladım.
Birazdan kayınvalidem gelecek bari o gelene kadar toparlasamda hakikaten
korktuğumu düşünmese.
Bana noluyo böyle yoksa erken loğusalık psikolojisine mi girdim.
Yarın için bana bol şans dileyin ve dualarınızı eksik etmeyin olurmu. Hoşçakalın. :teytey:

merhaba kızlar.sabahtan beri göğsümde bi tosbayla gezinip durdum,şimdi yatırmayı başardım sanırım.tabi benim pc başına oturduğumu hissedip vıyaklamaya başlamazsa:))

denizt canım hadi bakalım sonunda sende bizim kervana katılıyorsun,Allahım hayırlı doğumlar versin.heycanını emin ol hepimiz anlıyoruz ve paylaşıyoruz.Ay ne kadar güzel bak yarın allahın izniyle kızın kollarında olacak.

kızlar bu arada imkanı olanlar Türkmaxı açsın,anne olunca anladım diye bi program başladı bu hafta.haftaiçi hergün 14.30da yayınlanıyor.

denizt canım inşallah hayırlısıyla yavrunu kucağına alırsın
artık bizim bayrağı mart annelerine teslim edersin
en kısa zamanda bize müjdeli haberlerini verirsn seviniriz

ssaslan sana bişi sorcam cnm doktorlarımız aynı cınarın 1.ay kontrolunde kalca cıkıklığıyla ılglı bısey yapıldımı varı yokmu dıye acaba bızımmı ıstememız lazım yoksa doktor zaten gerek goruomu ya bıde bnm kızın butun bezlerı kırlı oluo normalmı acaba suphelenmeye basladım bıde bole bazen sumukumsu oluo şeyii 12 sınde kontrolumuz var beklımmı yoksa tekrar goturemmı

valla bugün ben de aynı şeyi düşündüm çiğdemcim
ocak anneleri neler konuşuyo diye bakınca
ama herhalde dr kontrol ediyordur ya
izmirdeki iki bacağını yanlara doğru bastırarak bişeyler yapmıştı gördüm ama metin beyde genelde hemşireyle bktıklarından dikkatimi çekmedi
benimkinde de bütün bezler kirliydi şu 3-4 gündür arada pas geçmeye başladı merak etme ben sormuştum dra gayet normal anne sütüyle besleniyor
her emzirme sonrasında yapabilirler demişti
bizim 2. ay kontrolü p.tesi olacak o zaman unutmazsam soracağım kalça çıkığı olayını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…