2009 Şubat Anneleri

canım telaş yapma ilk günler benim kızında bezinde kan oluyordu ebe arkadaşım var ona sordum kız bebeklerde olurmuş normal dedi şimdi yok bizden aldığı hormonlardan kaynaklanıyormuş sümüksü bir salgı gelebilir ama için rahat etmiyorsa doktoruna danış canım

özlemcim panik yapma beyazbulutun dediği gibi anneden geçen hormonlar yapıyorlarmış
çok zor valla annelik sorumluluğu en ufak bişey bizi panikletip meraklandırıyor
neyse nette her türlü bilgiye ulaşabiliyoruzbu arada kızlar lohusalıkla ilgili bilgiler var aşağıdaki linkte
Loğusalık, Lohusalık Lohusalıkta Beslenme, Lohusa, Loğusa İslamda Lohusalık Loğusalık Depresyonu Doğum Dikişi
sağolun kızlar bizde bugün ilk gün kontrolümüz için dr.daydık ona da sordum normal dedi içim rahatladı .Sıklığı artarsa idrar tahili yaparız ama gerekli değil dedi.Ama ilk hastanede ki kontrolde ki çocuk dr.u üfürüm var demişti .Bugün dr.uda aynı şeyi söyledi.10 gün sonra tekrar bakıcak olmazsa kardiyolog görecek .

okuyanlar olursa süt üretimi ve su ilişkisi için ne yazdığını gördünüz mü kızlar ya
ne yapacağız biz neye inanacağız?
ben günde 3 lt içiyordum
burada 2 lt den fazlası süt üretimini baskılar diyor
yakında dra giden olursa sorup bize bilgi verirse iyi olur
kaş yapacağız derken göz çıkartmayalım ilk 1 aya kadar çok endişem yoktu süt yetecek mi diye ama
gün geçtikçe insan doyuramayacakmış gibi geliyor
sanırım bunu dönem dönem yaşayacağız
en azından 6 ayı bir tamamlasak çok iyi olacak
Tam olarak okumadım Sibelcim ama bugün dr.bana su demedi sıvı dedi.Kalitesi için kendini hiç aç bırakma emzirdikten sonra eğer boşaldığından emin değilsen pompayla sağ boşalt iyice göğsünü buda sütü arttırır dedi .
Sevgili Şubat Anneleri
Beni bilen bilir. Bende sizler gibi şubat annesiydim hesaplarda.
Cimcime ve derinzlm ile aynı döneme denk geliyodu doğumum.
Fakat halihazırda bile doğum sancım gelmemiş olduğundan
Mecburi olarak mart annesi oldum. Neyse sağlık olsun asıl mesele
bu değil.
Uzun zamandır sizi takip ediyorum. Arada bir yazıyorum. Kendimi hala
sizden biri olarak görüyoru
Ama dedim ya mutsuzluk ya da korkudan değil de sanki yeni bir başlangıcın
heyecanından olsa gerek gözyaşlarımı tutamıyorum. Az önce eşim aradı
bebek çikolatamızı almış ona bile duygulandım ağladım.
Birazdan kayınvalidem gelecek bari o gelene kadar toparlasamda hakikaten
korktuğumu düşünmese.
Bana noluyo böyle yoksa erken loğusalık psikolojisine mi girdim.
Yarın için bana bol şans dileyin ve dualarınızı eksik etmeyin olurmu. Hoşçakalın. :teytey:
Canım hiç korkma öyle zevkli ki annelik zor olduğu yanlar var ama bir bakışı kokusu dünyadaki herşeye değiyor.Sakin ol tadını çıkar .Sonunda seni çok güzel bir mükafat karşılıyor olacak .Dualarımız seninle ..

merhaba kızlar.sabahtan beri göğsümde bi tosbayla gezinip durdum,şimdi yatırmayı başardım sanırım.tabi benim pc başına oturduğumu hissedip vıyaklamaya başlamazsa:))
denizt canım hadi bakalım sonunda sende bizim kervana katılıyorsun,Allahım hayırlı doğumlar versin.heycanını emin ol hepimiz anlıyoruz ve paylaşıyoruz.Ay ne kadar güzel bak yarın allahın izniyle kızın kollarında olacak.

kızlar bu arada imkanı olanlar Türkmaxı açsın,anne olunca anladım diye bi program başladı bu hafta.haftaiçi hergün 14.30da yayınlanıyor.

Sağol canım iyi oldu valla gerçi kız kardeş bunalımda ben sürekli bebek sitelerinde falan inşallah tv de görünce de çıldırmaz :))

Çiğdem kalça ultrasonu mutlaka istiyor dr. Çok önemli senin söylemene gerek kalmadan onun göndermesi lazım hele ki kız bebeklerde mutlaka yapılması gerekli dedi dr.um .

kızlar kalça ultrasonu ve işitme testi 1. ay itibariyle mutlaka istiyor doktorlar..bizimde bu hafta içinde çekilecek ultrasonumuz...ayrıca pazar günü mevlit yapacağım..hiç halim yok...inşallah altından kalkarım kızlar..

iyiakşamlar hanımlar loğusalık geçtikçe yavaş yavaş toplanmaya başladık bakıyorum :) ben bugün anca fırsat buldum misafir vardı denizt canım allah yardımcın olsun bir solukta kurtulursunuz inşşallah depresyon değil seninki duygu patlaması artık yeni bir başlangıç yapıcaksın hayatımızın dönüm noktası anne olduk dilekcim sanada çok geçmiş olsun inşşallah tez zamanda sağlığına kavuşur kızın

Evet beyazbulut ne kadar haklısın hayatında yeni bir dönem başlayacak ilk defa hayatında sorumluluk hissediceks,in belki bir bireye karsi allah utandurmasın diyelim hayatımız değişiyor

kızlar size birkaç sorum olucak birincisi burun aspratörü kullanıyormusunuz ben birkaç kere kullanmaya çalıştım ama tam beceremedim sanırım temizleyemdim bide zararlı diye duymuştum biara içim rahat etmedi serum fizyoljik kullanıyoruz burun tıkanıklığı için onunda bugün prespektüsünde açılan tüpü birgün içinde tüketiniz yazıyor ertesi gün kullanılmıyormuş ben bilmiyordum kullandım üst üstte bişey olurmuki ama bir tüp birgünde bitmiyorki ozaman boşa harcanmış olur çok az damlatıyoruz çünki

ssaslan canım verdiğin tarife göre takvimimi yaptım ama bebişin fotosu çıkmıyo! neden???*yardımcı olursan sevinirim yada yapan arkadaşlar derseniz,tarif ederseniz iyi olur.tşk.

esencencim seçtiğin fotoğrafın ebatı büyük geliyor olabilir onu kontrol et önce

merhaba kızlar dün gece kızım çok huzursuzdu sürekl emmek istedi deliricetim memeden ayrılınca basıyor feryadı en saat 3 gibi son kez emdi ve uyudu bir yandanda eşimle aramız hiç iyi değil kendimi çok yalnız hissediyorum çok sinirli bu aralar iş stresi hat safhada annemde kendi üstüne alınıyor napıcam ben yaaa sıkıldım

kızlar eş sıkıntısı hepimizde oluyor zaman zaman sanırım..onlarada hak verin...annelik içgüdüsel ama babalık öğreniliyor..bu nedenle onlarda çok şaşkın ve endişeli şu aralar...sorumluluk duyguları 2 katına çıktı..bize söylemeselerde endişe içinde yaşıyor onlarda..ya işimi kaybedersem, ya çocuğuma bişi olursa, ya karıma bişi olursa, ya iyi baba olamazsam gibi....bütün gün çalışıyorlar bir de uykusuz kalıyorlar...kolay değil..üstlerine gitmeyelim..alınganlık da yapmayalım fazla...bu adamlar bize daha uzun zaman lazım:))) tabi fazla da uzatırlarsa dökün kızgın yağı kulaklarından aşağı:)))))) şaka bir yana çocuklu yaşama alışmak hepimiz için çocuk da dahil buna biraz zaman alacak...ben de çok panikledim..hala da annem gidince evi, çocuğu, kocamı nasıl idare edeceğimi düşünüyorum...allah hepimize kolaylıklar versin...

beyazbulut canım serum fizyolojik le ilgili sıkıntı bende de var...daha şişe yarısına gelmeden atmak gerekiyor prospektüse göre..ben 2. günde kullanıyorum valla...sonuçta tuzlu su altı üstü..öldürmez bence...aspiratör e gelince..ben altında kabı olan aspiratörleden almıştım...onla çekmek zaten mümkün değil eğer burnunun ucunda değilse...doktorum otri bebenin ağızla kuvvet uygulananını gösterdi...bir de onu alıp deneyeyim diyorum..çocuk garibim horul horul..başka bir ilaçta vermiyorlar..zor nefes alıyor vallahi...bu arada yanında kettle su kaynat dedi doktor...dolduruyorum kettle ı ağzına kadar..açıyorum kapağını...su kaynadıkça bayağı buhar sağlıyor....nemden rahatlıyor oğlan...

merhaba kızlar dün gece kızım çok huzursuzdu sürekl emmek istedi deliricetim memeden ayrılınca basıyor feryadı en saat 3 gibi son kez emdi ve uyudu bir yandanda eşimle aramız hiç iyi değil kendimi çok yalnız hissediyorum çok sinirli bu aralar iş stresi hat safhada annemde kendi üstüne alınıyor napıcam ben yaaa sıkıldım

canim benim oglandada geceleri ayni sorunu yasiyoruz sabahlari kendi yataginda uyuyor ama geceleri beni istiyor ...
emzik veriyorsan artik hic emzik verme ,bende bi kac defa verdim oglum alisti ac olmasada hep emmek istiyordu iki gündür emzik vermiyorum 20 dk emziriyorum gögsümde uyudugu anda kulagiyla yanagiyla oynayip uyandiriyorum sonra altini degistiriyorum sonra diger gögsümden gene 20 dk emziriyorum... emdikten sonra iki saat uyumasi gerek dedi ebem
emzik veriyorsan eger oyüzdende hep emmek istiyordur
benim esimde bu aralar sinirli biraz , üzülme cnm sen olurmu onlar hem, calisiyorlar hemde geceleri bizimle uykusuz kaliyorlar .. annene durumu acikla en azindan onunla bi alakasi olmadigini söyle seni anlicaktir cnm :teselli:

ssaslancim cnm bende gecen gün ebeme günde 5 litre ictigimi söylemistim süper dedi
birde süt icebilirmiyim dedigimde tabiiki icebilirsin demisti yanliz iste domates,bögürtlen gibi yiyeceklerden uzak durmami söyledi özellikle NANE VE ADACAYI indan sütü kestigi icin

kızlar ya sezeryan olalı bugün 38gün oldu ama dikişlerim ağrıyor iki gündür bayağı acıyo yeni olduğunda bile ağrımamıştı çok kötüyüm hala dikişleri ağrıyan varmı doktora gitsemmi acaba

kızlar ya sezeryan olalı bugün 38gün oldu ama dikişlerim ağrıyor iki gündür bayağı acıyo yeni olduğunda bile ağrımamıştı çok kötüyüm hala dikişleri ağrıyan varmı doktora gitsemmi acaba

cnm gecmis olsun ,,sezeryanla ilgili hic bi bilgim yok bisey söyliyemicem ama bence bi doktotra görün
ins . normaldir agrilar en yakin zamanda gecer cnm

bnm 25,gun sezeryanda ama dıkıs ağrım yok yanlızca karnımda sankı basılmısta darbe almıs gıbı ağrı oluodu oda bugunlerde azaldı ıyıce dıkıslrın nerde bılmıorum ama zorlamıs olabılırmısın bnce doktora gıtmende fayda var arkadaslarsan sezeryan olnlardan hıc 38 gun gectı ağrım var dıyen yok bnce gıt cm doktora

canım bazen zorladığımda ağır iş yaptığımda bende de olabiliyor
belki ters bir hareket yapmışsındır
bir gece oğluştan çok garip sesler gelince kolumla destek almadan karnıma yüklenip kalkmıştım 1 hafta kadar içten içteen bir sızı oldu bende
dikkatli davranmakta fayda var

Gaz Yapıcı Gıdalar:

Meyveler: Portakal, kivi, elma, armut
Sebzeler: Lahana ve türevleri, karnabahar ve türevleri, pırasa, yeşil sebzeler, salatalık, turşular, bunlarla yapılan yemekler, çiğ soğan ve sarımsak (pişmiş değil)
Bakliyat-tahıl: Kuru fasulye, bulgur ve mercimek başta olmak üzere tüm tahıllar, bunlarla yapılan yemekler. Gaz yapmayan tek tahıl pirinç.
Bu listeyi görüpte “e ben şimdi ne yiyeceğim?” diyebilirsiniz. Anne her zamanki gibi bu seferde fedakarlığı gösteren taraf oluyor. Korkmayın en güzel şeylerden yiyorsunuz.

Çorbalar: Et-tavuk suyu çorbalar, tarhana çorbası, unlu çorbalar (yayla çorbası, şehriye çorbası, pirinç çorbası..) Bunlar hem gaz yapmayan hem de sütü arttırıcı özellikteki çorbalar.
Yemekler: Et-tavuk yemekleri, patates yemekleri, kereviz yemeği, enginar yemeği, makarna, pilav
Süt-Yoğurt: İçerisine gazını alması için şeker ya da tuz ekleyip tüketebilirsiniz. Şeker-tuz, sütün-yoğurdun içindeki gazı alıyor.
Hamur işleri: Hamur işleri gibi kuru olan şeyler çoğunlukla gaz yapmıyor. Sütlü tatlılar da şekerli olduğu için yenilebilir.
Meyve:Muz

offf kızlar nerdesiniz yaa özledim valla burda yaptığımız sohbetleri .
Beyaz bulut canım aspiratör benim bugün çok işime yaradı burnundan da çıktı içtiği süt onu nla hemen çektim burnuda temizlenmiş oldu :))))ben,m eşim getimişti albümümde resmi var bak ucu çok ince işimi gördü benim umarım sende işe yarar birşey bulursun

özlmcim bnde gırıom cıkıom kımse yok hakkatende özledik burayı bnm minik kucamda uyumak konusunda ısrarını koruyo bnde kucama almamak konusunda ama gaıba o kazandı kucama aldım uyudu yawrumm hemen napcm bn yaa

Anne

İlk kundağın ben oldum, yavrum;
İlk oyuncağın ben oldum!
Acı nedir tatlı nedir… bilmezdin..
Dilin damağın ben oldum!

Elinin ermediği dilinin dönmediği
Çağlarda, yavrum
Kolun kanadın ben oldum
Dilin dudağın ben oldum

Belki kıskanırlar diye gördüklerini
Sakladım gözlerden, gülücüklerini…
Tülün duvağın ben oldum!