2009 Şubat Anneleri

özlem bende ekledim siteyi sıkkullanılanlara gerçekten çok faydalı bir site sağol

saol cnm ins. simdi uyandiricam baya uyudu gene .. sonrada sicak bi dusa giricem
memislere dokunamiyorum bile asiri agriyor
bide bisey daha sorucam cnm size bebis her emisinde asiri meme uclarim agriyor nezamana gecer bu agrilar yoksa hep böylemi devam edicek
isin komigi tuanda bukadar sütüm gelmiyordu o cok huzursuzdu agri falanda hic yasamadim heleki yara hic olmamisti a.s.
simdi resmen kaniyor baya kötü oldu

cimcimecim çok tatlı allah nazarlardan korusun canım
bol bol emzirirsen göğüslerin yumuşar, duşta işe yarıyor benim de ilk başlarda ağrıyordu ama şimdi ağrımıyor

cimcime allah analı babalı büyütsün çok tatlı maşallah benimde göğüslerim yara olmuştu halada az da olsa devam ediyo krem kullanıyorum ama tek kurtarıcım silikon uç oldu o olmasaydı nası emzirirdim bilmiyorum bi kaç gün kanlı kanlı içti yavrum ama artık düzeldi
bende ürtiker çıktı 10 gündür deli gibi kaşınıyorum şuan ilaç kullanıyorum iki tanede iğnem var dün tekrar başka doktora gittik bir ay bile sürebilir dedi çok feci bişey kızlar kaşımaktan vücudum kanamaya başladı artık doğum dikişler bunun yanında hiç kaldı valla

dün oğluşuda doktora çıkardık kontrol amaçlı kilo alımı çok güzel gazı var dedi doktor ve bi damla verdi sabah öğle akşam 10 damla yazıyo çok geldi daha vermedim daha az versem olmazmı çok değilmi 10 damla

canım benimde çok acıdı ilk günler arkadaşım krem getirdi medela purelan diye onu kullandım çok iyi geldi onun sayesinde yara olmadı şimdide ilk emmeye başladığı zaman acıyor sonra geçiyor zamanla alışıcaz

Cİmcime oglusun cok tatlı masallah.
Herkesın sanırım ne kadar dıkkat etsekte gögüs ucları agrıyo valla.Ama zamanla azalıyo eme eme alısıyo artık.
Purelan denılen krem sadece ınternette buldum koskoca denızlı de bulamadım bulamayınca bende lansınoh adlı kremı aldım ama fayda etmedı bıraktım sımdı hıc bısı surmuyorum.
Her emzırmeden sonra mememı sıkıp bıraz sut gelınce onu gögüs ucuma yayıyorum böylede faydası oluyormus.

cimcimecim maşallah Tan'a kara böcük :)
eğer sarılık varsa sarılık halsiz bıraktığından halsizleşiyorlar
emerken sadece uç kısmını emerse acıtıyor çok komple almasını sağlamaya çalış yoksa yaradan kurtulamazsın

sunseet geçmiş olsun canım inşallah en kısa sürede iyileşirsin

derinzlm canım haklısın bir yöntem bulmak lazım yoksa böyle deliriceğiz
bu arada akşam saat 1 de uyudu bizimki dayanamayıp mama hazırladım sonunda

Naber kızlar .bugün uykusuzum kızlar yaa sizlere bir bakayım dedim . Bizim göbeğimiz düştü bugün :))) kızımın banyosunu yarın yaptırayım diyorum yada akşama havada soğuk altını değiştirirken bile hapsuruyo kuzum yaaa .Sizlerde ne var ne yok

slm kızlar nabersiniz?
Benim kız annesinin sınırlarını araştırıyor bu aralar. Neva sürekli emek istiyor ve uyumadığı sürece de ya memede ya kucakta gezecek, asla yatırıldığı yerde durmuyor altını değiştirirken bile durmuyor.
Sürekli emince tabii sürekli de kusuyor uyurken bile kusuyoruz (emdikten sonra 2 saat- 3 saat geçmiş olsa da). Bende bugün artık dayanamadım hem huysuz olması hem de bu kadar sık kusmasında bişey var diye doktora götürdüm. Daha 13 gün önce gitmiştik doktora ve doktor Neva'yı tartınca şok oldu 13 günde 700 gram almış benim kızım. Doğduğundan beri 1600 almış(1 ayda). Bu hiçö mi inmiyor memeden dedi. Bende uyanık olduğu sürece zaten sürekli aranıyor dedim ama en az 1 saat oyalamaya çalışıyorum dedim aransa da emme aralarını ama yapılacak bişey yok benim kız obur:))) Bir sürü kıyafeti olmuyor bile artık.
Doktora göre yapılacak bişey yokmuş 3.ay dolana kadar ne emmesi azalırmış ne de kusması. Hem emme reflexinin yok olması hem de mide kapağının gelişmesi anca o zaman olurmuş. Yani anlayacağınız yandım ben. Gezmeye falan nasıl gidecem bilmiyorum. Valla artık kızımı uyandırmıyorum da uyuduğu zamanlar yok 2 saat ypok3 saat , benimki yeterince yiyor zaten uyunca dokunmuyorum valla, özellikle geceleri.
Çok şükür gece uykularımız düzenli ama gündüzleri hala çok düzensiz. Bazen gündüzleri güzel uyuyor bazen bütün gün kucakta.
Sizin minikler de sürekli kucakta geziyormu??Yoksa yatırdığınız yerde kendini oyalıyorlar mı???
Ay uf çok yazmışım(anlayacağınız benim obur uyuyor şu an:)))) )

slm kızlar ay 2 gündür bakıyorum yazılanlara ama bişey yazacak kadar fırsatım olmuyor bizim tosbadan.

Cimcime canım Maşallah maşallah tam bi tosuncuk olmuş içerde bu yakışıklı.Allahım nazarlardan korusun canım benim ya,çok tatlı

Dilek_83 canım aynı durumu bende yaşıyorum ya,memeden indirdiğim an başlıyo vıyaklamaya.hele bide delirmiş gibi saldırıyor ve nasıl elinden alcaklarmış gibi acele acele emiyor,tabi o sıradada bol bol hava yutuyo sonra bide gazla uğraşıyoruz.allahım nolcak kızlar bmyle halimiz ya,doğuralım doğuralım diyorduk şimdide baş etmeye çalışıyoruz.neyse bi kaç ay sıkcaz dişimizi artık.

Özlemcim verdiğin site çok güzelmiş teşekkürler canım

Kızlar bu arada çoğunuzun yeni tickerı olmuş ve süper olmuş,bende daha uzun kalabilirsem pc başında değiştireyim.böyle fotolu çok şık durmuş:)

ay canan pardon valla çok tatlı kız oğlun allah bağışlasın maşallah kız kocaman nasıl çıkardın onu benimki pek bi minik geliyor bana kıyafetlerin bezlerin içinde kayboluyoruz valla

cimcime maşallah oğluşuna pek tatlı allah sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin inşallah
canım biraz açıklarmısın merak ettim de ne yersek pişik oluyormuş çocuklar

kızlar selam
hepimiz dogurduk nihayetindee
bende artık yarın kocişimin yanına gidiyorummmm oh valla o kadar psikolojim bozuldu burda anlatamam.her kafadan ses cıkıyor.evime gidip kızım ve kocişimle çekirdek aile olmak istiyorum

ay ay taze anneler :))
ama az biraz bayatlasa da bişey farketmiyor hemen heveslenmeyin

bir günleri diğerine uymuyor sadece
bir gün efendi gibi emip keyfine bakıyor uyuyor
diğer gün bütün gün uyanık
ve uyanık olduğu sürece de emme derdinde
bizimki bir de kucakta evi gezip tavanları izlemekten acayip zevk alıyor
artık mırıl mırıl bişeyler anlatmaya da başladı kendince
önceden gazı olduğunda sadece ıkınırken şimdilerde çığlık atmayı keşfetti :))
izlemesi çok zevkli oluyor

bir de takip edip kocaman kocaman bakıyor

pişik olmaması için acı ve ekşi tüketmemek gerekiyor bu arada eyşancım

cimcime maşallah oğluşuna pek tatlı allah sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin inşallah
canım biraz açıklarmısın merak ettim de ne yersek pişik oluyormuş çocuklar

saol hayatim sasslan aciklama yapmis zaten ama benim ebem domates ve visne gibi seylerde pisik yapar dedi

tesükkürller teyzeleri gercekten sasslaninda dedigi gibi kara böcük :1rolleyes:
görenler ama nedense kiz saniyorlar klava: oglan diyip düzeltiyirum kaydirigubbakcemile3

ay özlemcimm walla ben bilseydim 3.690 gram dogcagini doguramazdim heralde süprizzzzz iyi süpriz oldu

kizlar oglum 3.690 gr dogdu sonra dün tartildi 4. gününde 3.380 gr a olmus bugün doktorda kontrol edildi 3.430 gr olmus hihoyyyt yarin gene tartilcak sanirim ayyy ins iyi gider kilosu

kızlar neler yiyip içiyorsunuz ya gaz yapmayan ne var deliricem çorba içmekten gına geldi hiçbişey yiyemiyorum gaz yapıcak diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…