2009 Şubat Anneleri

Selam hamişler ve hamiş kalmak isteyenler :)))
Sibel çok tatlı bebeğin allah bağışlasın ne kadar güzel 41 kere maşallah allah nazarlardan korusun .
Cimcime gözünüz aydın 1 yıl daha rahatsınız yani süper valla
Bebişimkayra ay nasıl heyecanlısındır şimdi böyle atrih gün belli olduğu zamanları görecekmiyiz bizde sağlıkla kucağına almak nasip etsin inşallah
Benimde yarın randevum bakalım nasıl geçicek neler söyleyecek

kızlar herkese iyi geceler

yakışıklıma nazar değdi. doğumdan 2 gün sonra oğlum sarılık nedeniyle 1 gece hastanede kalmıştı ertesi gün çıkardık ama o günden beri takip ediliyprdu her dün. bugün değeri yüksek buldu doktorlar ve tekrar aldılar onu benden. umarım herşey yolunda gider ve yarın sabah alırım tekrar onu.
biliyorum heyecanlanıyorsunuz ama Allah hepinize zamanında doğurmak nasip etsin bence. ben erken olsun çok istemiştim sabırsızlanıyodum resmen bigün bile çok farkediyor. zaten hepinizin çok az kaldı. bunlar en güzel zamanlar. insan gerçekten bebeğini karınında koruyormuş. dışarıda o kadar savunmasız ki..
lohusalıkta zor hakkaten yahu bak duygulandım yine gözümün yaşı hiç kurumuyo.. şu şubat ayı gelse bebişlerinize kavuşsanızda artık onların güzel hikayelerini dinlemeye başlasak. ocak anneleri forumuna baktım az önce kendimi yabancı hissettim. demek bu kadar alışmışız birbirimize. hepinizi öpüyorum
oğlum için dua edin nolur yarın alayım koynuma..

bu arada teşekkür butonunun olmaması çok kötü hakket. insan kendini çok kaba hissediyor. insana kendi yavrusu lokumlu bisküvi gibi gözüküyor. teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. bu bebeklerin hepsi ayrı birer lokum olacak lokumm..

sibellas canım allah bağışlasın çok güzel bir bebiş oğuz bey
o da çınarımız gibi bol saçlı doğmuş
sarılık için biz de 1 gece kalmıştık 16 total billuribin ile yattık 10.8e düştü bir gece kalınca ve 140 gr aldı çıkardılar
ertesi gün 12.8e yükselmişti fakat kilo alması iyi çıkınca dr ertesi gün tekrar çağırdı
11.1e düşünce düşüşe geçmiş bundan sonra kilo aldıkça geriler dedi ve bize izin verdi
dün evimize geldik
ama laf aramızda biz bir tatlı kaşığı su verdik ve suyu verince bütün gün durmadan kaka yaptı ve en sonunda kaka rengi sarıya döndü
sizin değer kaçlarda?

kraker kıza çok şaşırdım kendisinden haber alsak tam süper olacak
kelebekde doğumdaymış sabah
cidden şubata doğuracak insan kalmayacak sanırım :)
aman hepsi sağlıkla kucaklarıımızda olsun da varsınlar erken olsunlar

tatoşcum canım bızdığın çok güzel mücadele ediyor doğduğundan beri
en kısa zamanda evde olduğunuzun haberini de alacağız inşallah

derinzlm gözünaydın canım mutluluğundan yanına varılmıyordur şimdi
bu arada facebookta eşine mesaj yazıp seni sormuştum
sapık sanılmayayım :))
neyseki iyi haber için yokmuşsun

en sonunda evimizdeyiz kızlar 4,5 ay önce çıkmıştık
oh dedik artık
şimdilik iyi geceler
öptük hepinizi teyzeleri

sibellas canım minik kuzun ne kadarda tatlı öyle.çok güzel bir bebek.allah analı babalı büyütsün.41 kere maaşallah canım.en kısa zamanda atlatıcaktır sarılık olayını merak etme canım.kendinide üzme sakın.biliyorsun yenidoğan sarılığı çok çok sık yaşanan bir olay.hemen hemen her bebek yaşıyor.sen moralini yüksek tut.dualarım sizinle.inşallah en kısa zamanda minik bebeğin kollarında olucaktır. tekrar hayırlı olsun canım.a.s.

şu şekerli su meselesini ben de yeni okudum keşke daha önce baksaymışım denerdim. biz ilk 12'yken yatırdık ertesi gün düşmüştü çıkardık ama şimdi 17 olmuş. yine aldılar. ya bi de şüpheye düşüyorum doğum yaptığım hastanede yatıyor özel zaten. geceliği 2 milyar. özel sigortada yenidoğanda geçmiyo. her doğanı nerdeyse alıyolar 1 gece. eşime başka yere gidelim dedik çoğumuzdan kıymetli değil bişey diyor. haklı tabi ama netten arraştırıyorum şimdi çoğunun doktoruda evde sık sık emzirin atar demiş. süt sağıyorum şimdi eşim 3 saatte bir götürüp bırakıyo ama üzüntüden azalmış hemen. napıcağımı şaşırdım inan.

saol cnm 3 yil uzattik delikafadulden
ins. yarin güzel haberlerle dönersin bakalim senin bebis kac kilo olmus delikafadulden Şeniz

esencen saol hayatim
tesekkür butonlari yapilsa ya artikkkkkkkkk

:teselli: canim ins. bebisin en yakin zamanda saglikla evine gelicek üzülme sütüne bisey olmasin :teselli:
dualarimiz seninle cnm :teselli:

günaydın herkese bugün siftah benden kızlar eşimin yengesi bebeğim için bişeyler almış çanakkkaldede kendisi benim eşim kargo şirketinde çalıştığı için hemen eline geçmiş akşam getirdi ayy bayıldım hastane çıkışı almış birde pembe bir takım hastane çıkışını çok güzel krem rengi ben burda öle güzelini bulamadım valla kızımın çantası hazırdı aslında ama içinden benim aldığım hastane çıkışını çıkardım yıkayıp bunu koyucam hemen bugün yıkamam lazım artık korkuyorum herkes doğurmaya başladı

sibellasçım geçmiş olsun canım üzülme allahın izniyle atlatır sarılık artık herbebekte görülüyo ama senin üzülmemen lazım sütün için unutma oğluşunun en çok anne sütüne ihtiyacı var

kızlar ben de size minik kuzumun resmini gönderiyorum. umarım başarırım.

ayyy yerim ben onu. allahım nazarlardan korusun

kızlar ya bana şaka gibi geliyo. şimdi karnımızdan bu şeker şeyler mi çıkacak.

hep tuhafıma gidiyo. neye benziycek diye düşünüyorum. sonra şaşırıp kalıyorum. benim bir oğlum olacak kucağıma alıcam. inanasım gelmiyo.

ne zaman böyle düşünsem oğluş tekmelerle oynamalarla diyo ki bak ben burdayım gerçekten varım.

hep sorunlu geçti benim erken doğum tehditi falan. o yüzden hiç fazla hayal kurmak istemedim. şimdi artık tehlikeli dönem de geçti. ama yine de korkuyorum.

sanırım kucağıma almadan içim rahat etmeyecek.senağlama

sasslan cnm hadi gözün aydin nasil özlemissindir evini
insanin kendi evi gibi olmuyor gercekten )

sibellasçım oğluşun çok tatlı maşallah, allah analı babalı büyütsün ve umarım en kısa sürede iyileşir.ben de 36 hafta 4 günlük hamileyim ve bi oğlum olacak inşallah.Ankara'da yaşıyorum ve sen de Ankara'da yaşadığın için hangi hastanede doğum yaptığını soracaktım ve memnun musun?Ben medicanayı düşünüyorum şimdilik ama belli olmaz tabi.Şimdiden teşekkürler

kizlarrr s.ozozel den haberi olan varmi uzun süredir hic girmiyor nete ne msne dede kk ya (
ins. iyilerdir ikiside

evet cimcimecim
inanılmaz huzur doldum
herşey emanetti orada
2 gündür bebişin eşyalarına yer ayarlamaya çalışıyoruz
malum 20. haftada ayrılmıştık evden
hiçbir hazırlık yapamadan

allahtan hırsızlar kıyafetleri falan da eksiltmişler de yer açılmış

sibellas canım sütünü arttırmak için humana still tee içiyor musun
ben o kadar etkili olacağını düşünmemiştim ama cidden işe yarıyor
günde 3 kez içiyordum baştan
sonra sütler durmadan pijamalara kadar çıkmaya ve üzerimi ıslatmaya başladı
hatta süt saklama poşetleriyle dondurucuya bile attım
ama taşınırken ziyan olacaklar diye çayı günde 1e düşürünce hemen süt miktarı azaldı
dünden beri tekrar günde 3 sefer içmeye başladım
sütüm de arttı
sakın ihmal etme canım
ve bol su- sıvı gıda tüketimi çok önemli

sarılığın neden olduğunu biliyor musunuz kızlar kısaca anlatayım size öğrendiğimi
bebeğe anneden eritrositler geçiyormuş anne karnında iken
malum doğuma kadar bebişler kaka yapmıyorlar bağırsaklarında birikiyor
ilk kakaları siyah-yeşil garip yağlı bir kaka oluyor
doğumla birlikte beslenmeye başlayınca anne karnında iken biriken kakalarını atmaya başlıyorlar
bu arada anneden gelen eritrositler de bu sürecin uzamasına bağlı olarak kendini kanda billuribin -yani sarılık olarak göstermeye başlıyor
bebek iyi beslendikçe kendi dışkısını( cırtlak bir sarı renk ) yapmaya başladıkça sarılığını atmaya başlıyor
sarılık düşüşe geçince kilo alımı önem kazanıyor
çünkü aldığı kilolar iyi beslendiğinin göstergesi
ne kadar iyi beslenirse sarılığı o kadar hızlı atıyorlar mış

ilk gecelerde bebişleriniz çok huzursuz ise karnı doymadığından kızlar
biz çınarımızı açlıkla terbiye etmişiz resmen
eve çıkacağımız gün 2780 gr olan oğluş ertesi gün gittiğimizde yani yaklaşık 1,5 gün içinde 2600e inmişti
hastaneye yatınca bir gecede 140 gr geri aldı ve sarılığı 16dan 10a geriledi
mama vermekten de çekinmeyin
ben cahillikle hep karşı oldum ama
önemli olan bebişlerinizin aç kalmaması
alışıp süt almaz gibi bişey yok drlar da aynısını söylüyorlar en kötü ihtimalle sütünüzü sürekli sağarak vermeniz gerekebilir ki önemli olan anne sütünü öyle ya dda böyle alması
arada doyduğuna inanadığımda mama desteği yapıyorum , sütü sağıp biberonla veriyorum ve bunlar emmesini etkilemedi

ay yine çenem düştü ama
siz bari aynı şeyleri yaşamayın
ilk 3 geceki oğluşun ağlamaları kulaklarından gitmiyor insanın

kızlarr..
Allah'a şükür oğlumu sabah çıkardık hastaneden. ama sabah olmadı hiç bana. heralde şu an sarılık ile ilgili bir kitap yazabilirim. ) gerçekten yenidoğan ünitesindeki bebekleri görünce insan bi yandan da kendi haline dua ediyor. aman son ana kadar dikkatlice davranın iyice beslenin bebeğiniz zamanında sağlıkla doğsun. küvezde kalan o kadar çok çocuk var ki.

S.ASLAN şu kızlar tek tek doğursada artık bizde deneyimlerimizle hava yapsak dimi şunlara )))))))))))
mama konusunda haklısın ben de kastım çok yok emziricem diye ama şimdi paşa paşa koltuğumun altında bi kutu mama eve geldim. artık iyi olsunda napalım keseriz tekrar.

kızlar morelim bozuldu sabah sabah size yazdıktan sonra biraz daha uyuyim dedim ama baya uyumuşum 11 de kalktım kahvaltı ediyordum benim evim sobalı sobayı henüz yakmamıştım burnuma tuhaf kokular gelince bi baktım yanmayan sobadan dumanlar çıkıyor :1shok: şok oldum ama öle böle değil bütün ev duman oldu kapaıyı pencereleri açtım bizim binada doğal gaz yok oyüzden insanlar genelde soba kullanıyorlar biri sobasını yakmış benim sobada onu çekti heralde anyamadım morelim bozuldu yaa daha dün temzilik yapmıştık perdeleri yıkamıştık şimdi ev çok kötü kokuyo :kızgın yine verilmiş sadakam varmış ye ben uyurken olsaydı evde kimse yok allah korumuş :Saruboceq:

gözün aydın canım inşşallah birdaha yaşamazsınız emzirme kousunda bende bende illa emziririm diyorum anlamadığım süt yetmiyormu doymadığı içinmi mamaya başladınız

güvende yaptım canım. doğumum sonrası çook güzeldi gerçekten güzel ilgileniyolar. zaten doktorum yenidoğan ünitesi iyi olduğu için orayı tercih etti iyi de yapmış. tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…