2009 Şubat Anneleri

canım evet şirincemiz çok güzeldir bir gelen bir daha gelmek istiyor..evimizde hemen girişte 2numaralı ev belki bir gün beni görürsün orada gelirsen eğer:1rolleyes: tabi bizimde izin zamanımız olursa eşimin ailesi orada oturuyor. benim ailem çiğlide bayrama şirinceye gideceğiz.neyse arkadaşım bugün 17.30 da randevum var bakalım cinsiyeti öğrenebilecekmiyiz dua edin kızlar 3lü testimide bu gün yaptıracağım.

demircool allah hem eşine hem annene acil şifalar versin...kötü düşünüp kötü enerjileri üzerimize çekmeyelim kızlar...hayat güzel..arada dikenler çıkacak ama büyük mutluluklarda göreceğiz..böylece dikenlerin canımızı yaktığını unutacağız...herşey insanlar için...tüm hastalara acil şifalar diliyorum...hamileliği riskli tüm anne adaylarını da allah kurtarsın diyorum....

burdada hava kapalı yağdı yağacak yağmur..
yağsada bi ohhh desek rahatlasak..
kıştan beri toprağa bir damla su düşmedi..

bebişim burasıda siznki gibi kapalı aramız 2 saat zaten yağmur yağsın die bekliyorum kokusunu özledim.:1rolleyes:

neyse arkadaşlar daha bu akşam yemekli misafirim var işim çok doktorla randevumda var ben kaçtım

senağlama haklisin cnm bende onlar icin en iyisini yapcam

burda daha farkli cnm ,ben üc ayda bir 10€ ödüyorum ödeme makbuzuyla tüm doktorlara gidebiliyorum ,hersey hastalik kasasindan ödendigi icin hastaneye degil normal kadin dogum uzmanina gidiyorum ,ilk üc ay iki-üc ayda bir gittim simdi ayda bir dogum yaklastigindada iki haftada bir gidiliyor
her canimin istedigi zaman bebegi görmek icin gidemiyorum ama önemli bi durum olursa gidebiliyorum hemen
normal dogum yada suda dogum hic bir sey ödenmiyor ,sadece acil durumlarda sezeryan yapiyorlar onada bisey ödenmiyor
cocuk doktoruma yada cocugumun ilaclarina kesinlikle bisey ödemiyorum ,onlara daha bi özen gösteriyorlar
dayak ,iskence gören ,ac birakilan cocuklar ,düzenli cocuk doktoruna götürülmeyen cocuklar devlet tarafindan aileden aliniyorlar ,ama bazende masum ailelerin cocuklarina olan oluyor
cocuk konusundan gercekten cok hassas ve dikkatliler

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim hoşgeldin ve iyi dileklerinizden dolayı.inşallah hepimiz sag salim alırız bebeklerimizi kucagımıza.

:CüvCüv:

Son düzenleyen: Moderatör:
Gebelikte Tehlike Belirtileri

Gebeliğinizin hangi döneminde olursanız olun, aşağıdaki belirtilerden bir ya da birden fazlasını gördüğünüzde mutlaka doktora başvurun! Bu belirtiler çoğu durumda selim tabiatlı bir olaya işaret etmelerine karşın mutlaka dikkate alınarak değerlendirilmelidirler.

Belirti
Muhtemel nedenler

--------------------------------------------------------------------------------

Vajinal kanama (az miktarda, ya da durmuş bile olsa)
Düşük, düşük tehdidi, placenta previa, ablatio placenta, erken doğum tehdidi

--------------------------------------------------------------------------------

Karın ağrısı
Düşük, düşük tehdidi, dış gebelik, ablatio placenta, erken doğum tehdidi, başlamış doğum eylemi, ağır preeklampsi

Rahimde kasılma, ya da kramp tarzında ağrılar
Erken doğum tehdidi, başlamış doğum eylemi

Karnın ileri derecede sertleşmesi ve gevşememesi (kanama olabilir ya da olmayabilir)
Erken doğum tehdidi, başlamış doğum eylemi, ablatio placenta

Vajinadan sıvı gelmesi (miktarı ne olursa olsun)
Vajinit, erken membran rüptürü

Ellerde, yüzde, ya da ayaklarda aniden ortaya çıkan şişme, kısa zamanda "aşırı kilo almış olma" hissi
Preeklampsi

Şiddetli başağrısı
Preeklampsi

Görme bozuklukları (bulanık görme, sinek uçuşması, kısmi körlük, parlak noktalar, görme alanında kör noktaların ortaya çıkması)
Preeklampsi

Başdönmesi, sersemlik
Preeklampsi, pozisyonel (sırtüstü) yatmaya bağlı tansiyon düşmesi

Bebek hareketlerinde belirgin azalma
Fetal distres

Bebek hareketlerinin durması
Inutero mort fetalis (bebeğin ölmesi)

Ayakta, baldırda, ya da bacakta ağrı veya kızarık bir bölge ortaya çıkması
Tromboflebit

Pubik bölgede ve kalçalarda şiddetli ağrı, bacak hareketlerinin kısıtlanması
Simfiz pubis ekleminin aşırı zorlanması ya da ayrılması

İdrar yaparken yanma ya da ağrı
İdrar yolu enfeksiyonu, Cinsel yolla bulaşan hastalık (CYBH)

Vajinal akıntı, genital bölgede yara ya da yanma
Vajinit, Cinsel yolla bulaşan hastalık (CYBH)

Ateş (38 derecenin üzerinde)
Enfeksiyonlar (başta idrar yolu enfeksiyonu)

Şiddetli bulantı ve kusma
Hyperemesis Gravidarum
(İleri gebelik haftalarında mide problemlerine ya da idrar yolu enfeksiyonuna işaret edebilir, her zaman değerlendirilmelidir.)

ne güzel canım bizimkiler bir gidiyor desene sen cinsiyetini ögrenebildin mi bebeğinin biz 16+2 de ögrendik prensesimizi :1hug:

cimcimecim ben her ay 100 ytl veriyorum bide ilaçlar testler eklenince 2 katınıda geçiyo bağkurum çıksa rahatlicaz yaa..ne güzel beni evlatlık alsana geleyim yanına :)

cimcimecim ben her ay 100 ytl veriyorum bide ilaçlar testler eklenince 2 katınıda geçiyo bağkurum çıksa rahatlicaz yaa..ne güzel beni evlatlık alsana geleyim yanına :)

tamam :roflol: kaydirigubbakcemile5
cidden zor ,keske türkiyedede olsa böyle seyler .... allah kolaylik versin cnm hepimize

ya kızlar bişi sorcam gebelik.org ta 17 eylül tarihi benim 19. haftamın bittiğini gösteriyor ama ben yeni girdim 19 a?
20-24 haftalık olanlarda 5 aylık oluyomuş? kafam karışıyo benim şu olaylara..

Son düzenleme:
kızlar bende şu baby-gaga dan yaptıgınız bebek gelişimlerinde yapmak istoyorum siteye baktım ama hiç bişe anlamadım ((((((

ya kızlar bişi sorcam gebelik.org ta 17 eylül tarihi benim 19. haftamın bittiğini gösteriyor 20-24 haftalık olanlarda 5 aylık oluyomuş? kafam karışıyo benim şu olaylara..

bende ordan takip ediyorum onlar 18+0 ile 18+6 yı 19 haftalık olarak görüyor gelişmeleri o şekilde takip ediyorum.ama yinede 18 haftalığım :))) o haftaki gelişimi önceden okumak için sanırım böle bi sistem yapmışlar

............................................................................................................

kizlar ya benim doktorum beni d3 testi icin hastaneye gönderdi birde 4d testi varmis ondan hic bahsetmedi
siz 4d testi yaptircakmisiniz ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…