2009 Şubat Anneleri

cnm ben böyle hesaplamistim
1-4 : 1 aylik
5-8 :2 aylik
9-12 : 3 aylik
13-16 : 4 aylik
17-20 : 5 aylik

yanlismi acaba buda birde internetten bakmistim :uhm:

Canım haklı gibi görünüyorsun ama bu hesaba göre 10 aylık doğum yapıyoruz . :sm_confused:ben akşam uzmantv.net ten baktım 12- 16 .haftada 4.aydasınız diyor ilk 4 haftayı atıyolar herhalde .ay yoksa ben zamanı yavaşlatmayamı çalışıyorum yaa . Hesap yaptım şimdi mesajı yazarken önümüzdeki hafta gerçekten 5.aya giriyoruz ayyyyyyyyyyyyyyyyy allahım . Boğazım düğümlendi . BURDA Kİ HERKESE ÇOK TEŞEKKÜRLER SİZLERLE ZAMAN NASIL GEÇİYOR ANLAMIYORUM TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER KIZLAR

eflatun hoşgeldin canım . Güzel bir hamilelik geçirmeni dilerim . Bizim dr.umuz 2.li testi yaptı ve eğer istersek 3.lü testi yapacağını söylemişti . Ama 2.lü test iyi çıktı o yüzden artık 3.lü testten bahsetmiyo bile . Benim bildiğim 2.li testin yeni çıktığı ve zamanla yaygınlaştıkça 3.lü testin artık yapılmayacağı .

Son düzenleme:

slm cnm sorma ya benmkide 14 haftalıkken doktora gittiğimde geldi bizimle, ufacık bebeğe emirim benim aynı oğluşuma benziyo aynı dedesi falan dedi doktorun yanında oğluş oğluş o dedi doktorda kızdı doğal olarak benim göremediğimi sizmi görüyosunuz dedi kaydirigubbakcemile3çok sevindim tabi gülmeye başladıım kızkar kaynanam geldi anneme zile bastı şmdi klava:klava:klava:klava:

çok teşekkür ederim canım öyle mi diyorsun ben en son 12 haftalıkken gitmiştim 2li testi de o zaman yaptı ultrasonla ense ölçümü yaptı ultrasonda görünene göre %70 bi şey yok dedi sonuç çıkınca bakarız dedi sonuç da dediğim gibi iyi çıkınca 3lüye gerek yok dedi ama biz yine de ya gerekliyse diye düşünüyoruz içime su serptin 12 haftalıkken erkek gib:lepi::lepi:i demişti ama bakalım daha kesin değil sağlıklı olsun da bu arada burayı yeni keşfettim çok süpersiniz ya çok güzel bir ortam :lepi:

gercekten öyle cnm bende cok seviniyorum 5.aya gircegimize
hamilelik 9 ay 10 gün sürüyor cnm
burda gercekten cok iyi arkadasliklar kuruluyor resmen kocaman bi aileyiz ,cogu seyi aynii anda yasiyoruz :1hug:
kizlar forma öyle bi alistim gece rüyamda bile forma yazi yaziyorum :roflol: :roflol: :roflol:

hoşgeldin aramıza
eğer 15+3 isen zaten 16 haftalık diye geçiyor bu ama için rahat olsun diye 3-4 gün bekleyip önümüzdeki hafta içinde yaptırsan daha iyi olabilir bence

BEBİŞİM09ay çok güldüm ya .Benim kide ameliyatımı yapan dr.u kucağına almıştı sevinçten( yumurtalıklarımı almadı diye ). Ben baygın olduğum için bilmiyorum kardeşlerim anlatmıştı şok olmuş dr.

Rica ederim ne demek burası gerçekten çok güzel aklımıza takılanları,yaşadıklarımızı paylaşıyoruz . Süper yani. Ama hemen bir gebelik etiketi yapman lazım şekerim :1hug:

gebelik etiketi mi şu senin altta çıkan denizlerin prensesi geliyor kısmı mı o nasıl oluyor canım ya malum yeniyim yol gösterin bana da yapayım

hevesini kırmak istemem kadar net görüldüğünü de bilemiyorum ama bazen göbek kordonunu da erkeklik organına benzetebiliyorlarmış canım benim

Canım doğru söylüyosun çok kaptırmamak lazım Allah sağlıklı hayırlı evlat versinde kız erkek farketmez asında ama insan kafasında canlandırırken kız yada erkek biran önce netleştirmek istiyor

gebelik etiketi mi şu senin altta çıkan denizlerin prensesi geliyor kısmı mı o nasıl oluyor canım ya malum yeniyim yol gösterin bana da yapayım

http://www.tickershack.com/ ben bu adresten yaptım etiketleri seçip son adet tarihini girip mesajını yazıyosun sonrada o sayfa yönlendiriyorseni sonra en altta http//....... diye bişeyler çıkıyo onu kopyala diyorsun ve burda yani kadınlar kulubunde seni anlatan yer var ya oraya giriyorsun aile ,kilo takip bölümünün yanındaki kalemi tıklayıp oraya yapıştırıyorsun . Ay biraz karışık oldu galiba umarım anlatabilmişimdir .

etiket için son adet tarihin beklenen doğum tarihin ve etikette yazmasını istediğin şey ve en önemlisi de hangi etiketi tercih ettiğin gerekiyor
eğer ing. idare edecek düzeydeyse tickershack.com ,lillypie.com ya da baby-gaga.com adreslerinden pregnancy veya expecting baby bölümlerine giriyorsun aşama aşama istenenleri yazıyorsun bunu dene
son sayfada sana linkler verecek
forumda kontrol panelini açacaksın detay bilgilerinde en altta kilo-doğum takip kısmına
hazırladığın ticker için çıkan adresin http://bd.lilypie.com/OBHEp3.png benzeri kısmını kopyalayıp yapıştırman gerekiyor
yapamazsan senin için yaparız

kızlar bu arada bugün benim oğluş çok yaramaz sanırım
bir sola geçiyor bir sağa
arada da ya tekme ya kafa atıyor galiba onu henüz çözemedim
süper bir duygu

kızlar üçlü testimin sonuclarını almaya gittim bu gün.gayet iyi çıktı çok şükür inşallah herkesin iyi çıkar.

slm kızlar bende bugün üclü test için gittim. yarın sonuçları alacağım. inş. bende demircool arkadaşım gibi iyi haberler veriririm sizlere.

demircool senin takvim şaşırmış kalan gün sayısını yanlış gösteriyor

selam kızlar bende bugün kontrole gittim. üçlü testimiz yaptırdık haftaya çıkıcak sonuçlar inşallah iyi çıkar veeee kızlar oğluşum olucakk
gerçi doktor 11 haftalıkken gittiğimizde kız olabilir demişti ama erkekmiş gördük pipisini:lepi:

iyiakşamlar güzel hamişler ben bugün berbat bi gün geçirdim baş ağrısı v miyde yanması beni mahvetti sizdede başladımı miyde yanması

iyiakşamlar güzel hamişler ben bugün berbat bi gün geçirdim baş ağrısı v miyde yanması beni mahvetti sizdede başladımı miyde yanması

canim noldu sana ,bas agrisi icin malesef ilac alamiyoruz ama bol bol su icmen gerekiyor
bende mide yanmasi olmadi cnm henuz
ama canim bak sana internetten bulup yazdim

hamilelikte mide yanmasina dikkat
hamilelikte en sik rastlanan sorunlardan bir tanesidir .migde yanmasi,hormonlar ve büyüyen rahim nedeniyle,asit mide iceriginin yemek borusuna geri kacmasina bagli tahristir.
iste bu soruna karsi alinacak tedbirler.

yemegi sIk ve kücük ögünler halinde yiyin.
ani egilmeler,yemekten sonra yatmak gibi hareketlerden kacin yemekten sonra uzanmak yerine arkanizi minderle destekleyerek otur.
yagli ve baharatli gidalardan,kizartmalardan,fazla miktarda cay,kahve ve cikolatadan uzak durun
yemekten sonra hafif yürüyüsler sorununuza iyi gelebilir

Hamilelikte mide yanmasına karşı karpuz ...
YAZ günlerinin bol sulu, serinletici yiyeceği karpuzun hamileler için önemli faydaları bulunuyor.

Uzmanlar, konuyla ilgili olarak “Kalorisi son derece düşük olmasına karşın karpuz hamilelikte cildin güneşten korunmasından, mide yanmalarının önlenmesine kadar pek çok fayda sağlıyor. Karpuz bebeğin beyin ve sinir sisteminin gelişiminde büyük önem taşıyan vitamin ve mineralleri de içeriyor. Anne adayları karpuzu çok tüketmeli” önerisinde bulundu.

canimcim insallah bunlar isine yarar baktin üc güne kadar gecmedi doktoruna bi git
gecmis olsun tatlim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…