2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar,bizimki uyuyor bende kk'ya bi bakıyım dedim,gerçi şimdi uyanır,herkeze güzel günler.kaydirigubbakcemile3

günaydın kızlar, teşekkür edrim ii dilekleriniz için, ben de anlatıyım önemli kısmını da sizde aynı yanlışı yapmayın(zaten yapmaz kimse) salak gibi minicik çocukla aile foto su çektrmeye gittik fotoğrafçıya.çocuum yaklaşık 1saat flaşlar altında can çekişti karşısında bisürü kişi, sesler, ışıklar..garibim kuş gibi durdu, neyse stüdyodan bir çıktık canım benim avaz avaz 3saat boyunca ağladı. geçici körlük yaşamış..hatta kalıcı körlüğe kadar gidebiliomuş. o gün ctesi, cadde trafiğini bilen bilir, çiftehavuzlara dr a gittik,tabi önceden aradık.kadın gelin bekliorum dedi, yol boyunca titreyerek çığlık attı, gittiimizde drumuz gitmişti, arattık, bebeği görmeden bir kulak burun boğazcıya göstersinler dedi!!!hayatımda böyle saçmalık görmedim, bizde film koptu tabi, demediimizi bırakmadık çıktık neyse dr umuzu değiştirdik nazda da bi sorun kalmadı, fakat tam anlamıyla hayatımın en kötü günüydü, eşimlede birbirimize girdik, bu foto çekrme fikri benimdi de..pazarımızda kötü geçti, daha bi sürü saçmalık..o kadar uykum var, gece uyuyamıorum,ve sonuç..bugün iki göğsümde de hiç süt kalmadı, naz açlıktan ağlıo artık, hayır olsun, ben artık nazı süsleyip dışarı adımımı atmam herkes ii gözle bakmıo mutlu tablolara, nedense hep buna yoruyorum

linay bzim de planımız oydu ctesi, öğleden sonra meydana gidicektik, kısmet diilmiş, cuma da anneme gidiyorum 2 hafta yokum istte, artık gelince rastlaşırız:))

günaydın kızlar kaç gündür okuyorumda yazmak nasip olmadı bir türlü bende bursadayım annemlere geldik yarın dönüyorum eve, bizimkide 2 gündür bir huysuz anlatamam uykudan çığlık çığlğa uyanıyor susturamıyoruz bir türlü dedim acaba yerinimi yadırgadı ama olmaz böyle bir ağlama gözlerinden yaşlar sel oldu aktı yavrumun emmiyorda, emerkende ağlayarak atıyor kendini yarı aç yarı tok öyle zorla uyuyor işte 2 gecedir dedik karnı falan ağrıyor herhalde anlayamadım gitti valla

Alishacım bende merak ettim bak şimdi ne olduğunu, anlatmak istediğin zaman biz burdayız biliyosun üzme kendini , ayrıca kendinide suçlama bebekler için herşeyin en iyisini sadece anneleri bilirler tecrübesiz olsakda annelik hissimiz var bizim

ve kızlar şunu da ekliyim, bebeğiniz hiç olmadık biçimde ağlıyorsa, kesinlikle dr unuza götürün ve insanlıktan uzak dr lara sakın prim vermeyin

Ya alisha inan bizde 5 ayda düşünüyorduk aile fotoğrafı çektirelim diye. En iyisi uzun bir süre çektirmemek.. Cnm ucuz atltmışsınız... Allah beterinden korusun..

amin cnm saol, 6.aya kadar(bence 1yaşına) flaş kesinlikle kullandırmayın cep telinde bile.
insan kahroluyo ya, çocuuma bişey olucaksa öliim diosun ama öle de olmuyo işte, Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın.bundan daha fazla insanın canını yakan bişey yok

Haklısın cnm. Ama yeter üzme kendini, geçmiş çok şükür..

Son düzenleme:
son bişey daha, yazarken bile utanıyorum ama kızlar sakın yapmayın böle bişey..eşimle tartışınca arabada çok sinirlendim yeter diip çıktım arabadan kızı da arka koltukta yatar halde bıraktım benim kapıyı çarpmamla yere yuvalanmış!ya ben çok aptalım ya yazdıkça sinir oluyorum ama oldu işte..bnm küçücük kızım benim bi anlık sinirimin sonucu kafasını sert yere çarpsa, belki şuan yanımda olamıycaktı.. daha bisürü şey oldu bu kadar zincirleme terslik olamaz, bu hafta hergün yasin okuycam Allahım koru hepimizin yavrularını

geçmiş olsun alisha,böyle olacağını bilemezdin ilk özellikle ilk çocuklarda her mutluluğu atlamadan yaşamak ve her şeyin en iyisi bizim çocuğumuzda olması için çabalıyoruztabi bu arada bazı hatalarda yapabiliyoruz.kendi üzme çocuk düşe kalka büyür derler,hata yapmadan onları büyütmemiz mümkün değil.

teşk ederm ismiyecm,insanın çocuu söz konusu olunca böyle durumlarda kendini affedemiyosun, o öle ağlarken çok çaresiz hissediosun,bizim dünyamız artık onların etrafında dönüyo, yavrularımızın yüzü gülmedikçe bize gülmek yok kızlar

elbetteki çocuklarımız bizim her şeyimiz ama bazı şeylerin olmasını engelleyemeyiz,bu benim üçüncü çocuğum özellikle ilk çocuğumun, oğlumun merakı yüzünden başımıza gelmeyen kalmamıştı,şimdi 11 yaşında gayet sağlıklı bir çocuk,geriye baktığım zaman gülerk anlatıyorum şimdi onları.

Alishacım geçmiş olsun canım ya üzülme üzme kendini , sen ne kadar strese girersen üzülürsen naz da o kadar üzülür huzursuz olur bak sütünede yansımış, olan olmuş bilerek zaten yapmazdın böyle bir şeyi üzme daha fazla kendini

saol emelcm, tahin helvası yiyorum sabahtan beri,yarar inşallah
karnı açken mamayı nasıl götürüyo, normalde nefret ederdi tadından

günaydın...
Alishacım çok geçmiş olsun...böyle kazalar daha çok yaşıyacağız canım bu kadar üzme kendini..kızının süte ihtiyacı var..nazar kesinlikle oluyor canım..KALEM suresinin son ayeti de nazar içinmiş.bir de onu oku...
ekinsu sanada geçmiş olsun..dün tüm bebişlerimiz nazara geldi heralde..ALLAH tüm bebeşleri nazarlardan saklasın
bende dün oğlumu süsledim herzamanki gibi..bende bunu yapıyorum hep, süsleyip püsleyip çıkıyorum dışarı..(babamız her seferinde kızsada) alışveriş merkezinde emzirme odasının önünde kuyrukta bekliyoruz..bir kız bebiş var çok tatı maşallah..ama bizimkinin yarısı kadardı..annesi kaç aylık oğlunuz dedi..4 dedim kadının gözleri ayrıldı..ben de sizinki dedim 7,5 demesin mi..bir daha soran olursa 7 aylık diyecem valla...kadıncağızın günahını almak istemem ama eve geldiğimizden beri zor susturuyorum..

aşık maşallah sizin bebişler çok tombiş, bencede soran olursa pempe yalan söleyin.bzmkiler de kız ya, bi toka, bi bant taksak, mini etek giydrsek genç kız oluolar zilliler:))
bebek olduktan sonra kurban kesen varmı kızlar, sanırım farz
Hz. Aişe (r.a.)'den şöyle rivâyet edilmektedir.

"Resul-i Ekrem (sas} bize erkek çocuklar için iki, kız çocukları için bir koyun "akîka" olarak kurban etmemizi emretti." (Ibn Mâce hadis no: 3163, Zebâih, no: 1515).
Yine Hz. Âişe validemizin rivâyetine göre, Peygamber Efendimiz (sas), torunları Hasan ile Hüseyin'in doğumlarının yedinci günü akika kurbanlarını kesmiş ve adlarını koymuştur. (Tecrid-i Sarıh Tercümesi, XI, 401)

Günaydın herkese ,
biraz geç oldu ama anneler gününüz kutlu olsun
alisha konuyu bilmiyorum ama çok geçmiş olsun umarım önemli bişey değildir

biz kurban kestik ama 1 tane sadece

evet bende duymuştum ama kesmedik henüz.inşallah keseceğiz..şu erkek çocuğa iki tane meselesi bana çok mantıklı gelmiyor.erkeğe niye iki olsun ki..beygamber efendimiz(sas) erkeğin üstün görülmemesi için uğraşmış..sormak lazım uzmanına tabi...

kızlar ben de bir şey soracaktım.cumartesi aniden ateşlendim.çok kötüydüm..parol içtim dayanamadım..emzirirken içilebilir mi emin de değildim ama ateşim gittikce yükseliyordu mecbur kaldım.zor durumda kalınca hangi ilaç içilebilir acaba bilen var mı??

kızlar ben de bir şey soracaktım.cumartesi aniden ateşlendim.çok kötüydüm..parol içtim dayanamadım..emzirirken içilebilir mi emin de değildim ama ateşim gittikce yükseliyordu mecbur kaldım.zor durumda kalınca hangi ilaç içilebilir acaba bilen var mı??

geçmiş olsun aşık şimdi iyiy misin?
ben sezeryanla doğum yaptığım için ağrılarım olursa diey günde 3 tane parol içebilirsin demişti.

X