2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Geçen yıl bu zamanlar daha hamile olduğumu bilmiyordum... 1,5 yıl umutlanıp nerdeyse her ay evde tahlil yapıyodum ama negatif çıkıyordu.. Yıne negatif çıkar diye denememiştim bile... Kayseride tedaviye başlamıştık. O yüzden tahlil yaptırıp kayseriye gitmem gerekti..

Ama ben bir hafta daha bekledim... 3 mayısta tahlil yaptırdım değerlerime göre hamileydim ama doktora göre daha erkendi. 2 gün sonra tekrar gidip değerin iki katını geçmiş olduğunu görünce hamile olduğum kesinleşmiştiii... 10 gün sonrada kızımı nokta şeklinde görmüştüm... Unutamam o günleri çoook güzeldi...

geçmiş olsun inanna iyiki yaptırmamışın lavmanı.bizde bir kere acile götürmüştük 6 saat susturamayınca.nöbetçi doktor lavman yapmıştı kendi daktorumuz çok kızmıştı.bebeklere lavman yapılmaz diye.hala aklıma geldikce üzülüyorum niye o hastaneye götürdüm diye.((((

hiç unutmuyorum 6 aylık evliyken acaba yapsakmı dedik sonra vazgeçtik sonra nisan başında 11 aylık evliydik yapalım die karar verdik ve 19 nisanda oldu o an hissettim hamile olduğumu ama öğrenene kadar bayağğ heycanlı bi süreçti sonra 2 mayısta evde yaptığım testte ve kan testiyle kesinleştirdik :))) çok heycan vericiydi

canım muhallebiyi nasıl ve neyle yaptın canım bende yapmak istiyorum ama arı mama yada pirinç unu kullanmak istemiyorum.

canım benim kayınvalidede almış bana yoğurt makinesi sen sütü ve mayayı nasıl kullandın

canım ben karnıyarıklık koymadım hiç ama yemeklik devamlı koyuyorum normol yıkayıp doğrayıp hazırlıyıp koyuyorum kolay oluyor.karnıyarıklıkda koyim artık kolaylık olur.

gerçekten şaka gibi..biz hala inanamıyoruz, bu bizim mi şimdi diyoruz bakıp bakıp..geçen yıl nerdeydi bu yavrular :)) şimdi hayatımızın EN leri oldular..Allah hepsine sağlık,mutluluk güzel baht versin..

seda normal patörize süt ve yoğurt kullandım maya kullanmadım az önce verdim benimkine ama sevnedi ekşitti suratını sonrada kusucak gibi öğürdü vermedim bende meyveli ve şekerli deniycem bizimki tuzlu ve ekşi tatları evmiyo tatlıcı

gerçekten de ne heyecandı.bende ilk günden anlamıştım hamile olduğumu.testi yaparken bile ellerim ne titremişti.)))hele aşkıma söylerken her yanım titriyordu.bir türlü inandıramamıştım.eminmisin diyip duruyordu..çok şükür allaha bu güne geldik..allah her isteyene nasip etsin..

anladım canım maya dediğimde yoğurttan bahsetmiştim yani ilk içine kattığın yoğurt bunada özen göstermek gerekliymişya bence meyveli yapabilirsin en sağlıklısı o olur şekere alışmasına gerek yok bence hiçbir sağlıklı yönü yok.

canım ya kıyamam ben ona çocuk boşuna boışuna lavman oluyormuş demekki ya şimdi o dr ne ytapmalı bizde gaz sıkıntısı olduğu bir gün yanıbaşımızdaki hastaneye götürmüştük hemen fitil verdi yapsın diye ama ben olmaz dedim daha 1 aylkık yoktu bile çağan koymam fitil deyince başka dr gittik şurup aldık geçmişti bir dahada o hastaneye gitmedim ama bu drların hangisine inanıcamı bende şaşırdım
inannacım buarada nil daha şimdiden kafa göz girmiş sana he çağanda bazen beni bir çimdiriyor ağlayasım geliyor valla o küçücük el,lerle ne biçim acıtıyoır :)))
canım ben milupanın aldım sütlü pirinçli maması üzerinde tarif var zaten kaynatılıp ılıtılmış suya ölçeğine göre hazırlarsın istersen koyu istersen biraz daha sulu yapabilirsin zaten üzerindede yazıyor ben biraz sıulu yaptım öyle yedi çağan birde ilk gün az yaptım ben ilk defa yiyor ya belki yemez yada rahatsız eder diye bugün biraz daha arttırıcam ölçüyü

bende öyle düşündüm seda belki şimdi yemez ama zamanla alışır belki

inaysa bende ilk bi kaç kaşık verim dedim ama dediğim gibi sevmedi naaap biliyomusun eğer ilk verdiğinde bi kaç kaşığı güzel alıyosa bi hafta yarım kavanoz ver sonraki hafta bi kavanoza geç
çünkü yoğurt ara öğün oluyo

Inanna cok gecmis olsun catlak nne demek guzelim nesi var bebisin

Nazo drmu dedi canim bunlari benimki sut ver sadece diyor yogurt erken bence

merhaba kızlar kaç gündür koşuşturmaktan giremedim,ev işleri çocuklar falan filan işte,bugün öğleden sonra bir arkadaımla çarşıya gittim rezil etti ege.mız mız mız yani.evdede bunalıyorum yaa
yzılanlar çok olmuş hepinize iyi dileklerimi yolluyorum....
inanna çok geçmişolsun canım.neyseki teşhis konulmuş.bundan sonra en kısa sürede düzelir umarım

Ise baslamiyormusun nazlican

Gecen bizde gittik apar topar donduk evlerini istiyorlar heralde veletler

geçmişi okuyamadım kızlar kusura bakmayın
filizcim tatilin güzel geçmiş heralde çok sevndim baya bi moral depolamışsınızdır
inannacım bende büyük kızıma gaita testi yaptırıcam sonra kabızlığı için ilaç verecek yavrum kaka yaptıkça poposunda kanama oluyor çok canı acıyor senin ki bide minik Allah yardımcın olsun canım ya
kızlar kızımın damağını gösterdik söylemiştim ya aşırı derecede parmağını emiyor diye o çok tahriş etmiş damağını kan toplamış ve yara olmuş dr çok fena canını yakar bu dedi bişey yapamayız şimdilik sabredeceksiniz dedi yavrum ondan inliyormuş bende damağı düştü diye hafiften kaldırmaya çalışmıştım meleğim elimde bayıldı meğer yara olduğu için acıdan bayılır gibi olmuş meleğim içim eziliyor şuan
sütüm az olduğu için aptamil 1 önerdi dr sütün yetmezse ver dedi boyunu geçen ay yanlış yazmış sekreteri 68 cm değilmiş ben merale demiştim bunda bi yanlışlık var diye dediğim çıktı meleğimin boyu 64cm kilosu 7600 gr

Inanna cok gecmis olsun catlak nne demek guzelim nesi var bebisin

saol canım:)nerelerdesin özledik valla..herşey yolunda umarım .
anal fissür die bi ara google da çıkıo hemen,dr.ishal veya kabızlık yapar dedi ama ,araştırınca lavman da yapabiliomuş!!çok acı verir yazıo,kimbilir ne kadar acıdı kızımın poposusenağlama
kısaca anlatayım :nil 10 gündür kakasını kendi yapamıo 3 kere lavmanla yaptı,mecburen o kadar ağlıodulisenağlama.kayısı,su,masaj,jimlastik boşunaymış,kabız diilmiş,poposu acıdığı için tutuomuş kakasınısenağlama

bu arada kızlar büyük kızımın resmini koydum profilimde ki albümüme bakmak isterseniz benim kopyam diyebilirim küçük kızımla hiç benzemiyorlar birbirlerine küçük beyaz tenli yeşil gözlü
büyük kızım tam bir zeytinkaydirigubbakcemile3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…