2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

walla kızlar bizde aralıktan ber her ay düzenli 240 verdık elektrığe,en son bu ay 150 gelmiş nasıl sewındım :)))

İlk kez kızımı yatağına koydum kendisi uyumayı öğrensin diye... İlk mızırdanıp durdu.. Şimdide ağlıyor.. Numaradan mı ağlıyor uykuya dalamığı içinmi anlayamadım..
Ben böyle alıştıramam yaa içim gidiyor. Dayanamıyorum ağlamasına...

bende dün gündüz öle yatırdm pışpışladım çok ağladı emziği normalde alıo ama fırlattı resmen, işi kötüsü bnmki memede de uyumuyo yine salladım odasın taşıdım uyudu baya,uykuya dalamadığı için ağlıolar kendi kendine uyumayı öğretmek vakit alıcak

herkese merhaba
gerıye donup okuyayım dedım gecmısı ben basladım okumaya kaan mızıkladı
bılmedıgım her ne varsa hepinize guzel dıleklerımı gonderıyorum

bızdekı guzel olayı sızınle paylasayım oglum dun gece odasında uyuduu :))) bugun sepetını kaldırdık :))))
gözünüzaydın cnm çok rahat dimi, kaç kere kalktı gece

ay evet waterfull ben de çok dua ederim valla hatta iki misli ederim çünkü zaten eşiminki yetiyodu hergün gömlek pantolon şimdi bi de minik adamınkiler çıktı.Allahtan kızkardeşim var geldiğinde o yapıyo.ama hala temizlik için kadın bulamadım.kimseyi beğenmiyorum ya baştan savma yapıyolar ben demesem ne halıyı ne koltuğu silcekler.camı yeri silmiş bitti diyo onu ben de yapardım seni niye çağırdım.evim küçük eşyam az,çok sade evim.bana bu kadar üşeniyolarsa başka evlerde napıyolar bunlar.
bizim ev kocaman cnm her hafta dolap içi fln yapıo,ütü bulaşık ne varsa.ii de yapıo ama haftada bir alırken hiçbiri yetişmiodu çok uyduruk yapıolar öle

Allah yardımcınız olsun ne diyim

ya kızlar ne bu böle 200 300elektirk su faturasımı çok değilmi yahu sayaçlarınız bozuk olmasın
ben doğalgaz harici (çakma) ufo kullandım çamaşır bulaşık o biçim çalıştı benim gelenim çok oldu ha bire turbo fırın çalıştı elektrik en çok 110 geldi
bize de baktım şimdi 50-80 arası gelio son aylarda, doğalgaz uçmuş 400lerde

çok boğazım ağrıo kızlar öksürüyorum kız uyanıyo ikidebir, billdiğiniz ilaç var mı

ben temizlik yapacağım gün benim oğlan sürekli uyuyor.ben bahar temizliğini çoktan yaptım.sadece camlarım kaldı ama silince yine yağmur yağacak diye korkuyorum o yüzden beklemedeyim.))

sağol meralcim egehan nasıl iyimi çamaşırın 1, postası tamam ikinciye makineye attım ay bitmez bugün bu çamaşırlar yarına bile kalır daha yemek yapıcam akşama mutfak temizlencek offfff hiç bişi yapmayıp yatsammı acaba :))))))))))))

Allah yardımcınız olsun ne diyim

ya kızlar ne bu böle 200 300elektirk su faturasımı çok değilmi yahu sayaçlarınız bozuk olmasın
ben doğalgaz harici (çakma) ufo kullandım çamaşır bulaşık o biçim çalıştı benim gelenim çok oldu ha bire turbo fırın çalıştı elektrik en çok 110 geldi

Canım bende anlamıyorum, ama kış döneminde bana 250 den aşağı gelmedi, bebek doğduktan sonra da 300-350:)))))Burası marmaris, birazda fark bundan kaynaklanıyor sanırımlaelaelaelaelaeSalonda klima var, doğru düzgün ısıtmıyor, hem egenin hemde batıkanın odasında çakma ufo var.Kışın mecburen çalışıyor bunlar. Soba kullanmayıyoruz, baca yeri bile bırakmıyor müteahhitle. Mİmarlara!!!!!! kızmak lazım:)))))Zaten kömür kullanılmıyor, ancak odun yakabilirsin soba olsa da. Şömine var salonda ama , 100 kg odun bir akşamda yanıyor, sabahtan akşama yaksam 250 kg gider.Bi taraftanda pisliği.
Artık elk. ğe yükleniyoruz sonuç bu.

Size elektirik çok geliyormuş yaa... Bize ortalama 75 geliyor ona bile çok diyoruz...

Neyse ben kaçar. Çok acıktım kız uyurken bişeyler yesem iyi olacak...

tuğba çok gelıo ama bizde kilimayla ısınıoruz yatak odasında ve salonda çalışıo sürekli eee bide devamlı çamaşır bulaşık makınesı çalışır,fırını sık kullanırım
suyumuzda 50 den aşağı gelmıo bizim,izmir pahalı yaa

valla bizede 100 civarı gewliyor hep zaten yarısı vergi faturanın :eek:klava: kıslar mother and baby dergisi bu ay müzik cd si hediye veriyo4r eşim almış dün bebeği uyutmak için güzel müzikler var bilginiz olsun

anladım canım bu çakma ufolar çok çekiyo yaaa ama gerçekleri az çekiyo bilgin olsun

ev merkezi sistem kalorifer.biz klima ya da elektrikli soba kullanmadık bulaşık makinesini tam dolmadan çalıştırmıyorum haftada 2 3 kez ancak doluyo.(yemek yapan olmaınca:)) )çamaşırları da hep biriktirip yıkıyorum haftada 3 makine beyazlar renkililer ve küçük adamınkiler.ütü tamam biraz fazla çıkıyo.banyoda su ısıtıcı sürekli açık ondan fazla geliyo olabilirmi bir de ketıl tabi sürekli su ısıtıyorum mama yaparken.aklıma gelen bunlar.sizce bu kadar tüketimle 130 normal mi.alt kattaki komuşumun da kızı var benden bir hafta önce doğum yaptı.onunki nerdeyse bizimkinin yarsı gelmiş:KK43:

esra izmirde doğalgaz gelmedimi.iki yıl önce geldiğimizde heryer kazılıyordu doğalgaz gelicek demişlerdi.belli yerleremi geldi acaba.

inaysa gel anacım beraber yatalım bende anca bi posta çamaşır yıkayıp astım mutfakta elde yıkamam gereken bulaşıklar var yemek yapıcam defnoşu yıkıycam habirede ortalık topluyom bide yazlık için hazırlıklara başladım valizi açtım üstler idare eder ama altların hiçbiri olmuyo offffffffff

pembe bence normal değil bu kadar az tüketime çok gelmiş yaaa sanırım hakketen izmir pahalı yada senin sayaç bozuk yadaaaa su ısıtıcı çok çekiyo 3 seçenek var yani

pembe avizelerin ampullerini değiştirmiştik biz baya farketmişti, hiç beklemezdm bu kadar farkediceğini, ışıklar çok yakıomuş

evet nazo bence de normal değil.sayaca baktırmak lazım.ısıtıcının aynısından annemlerde de var onlara gayet normal geliyo fatura.kapatayım dicem ama sıcak su lazım oluyo sürekli biberon yıkıyorum.haa sudan hiç bahsetmiyorum bileonda da birinciyiz 32 daire içinde.rekoru kimselere kaptırmıyoruz:)

alisha haklı normal ampul çok çekiyo ama ben çok ışık kullanmıyorum gerçi bide böle şık avizede o uzun adını unuttum ampulleri hiç sevmiyorum bide ben beyaz ışık sevmem benim ampuller hep 60lık hadi olsun 100lük

pembe avizelerin ampullerini değiştirmiştik biz baya farketmişti, hiç beklemezdm bu kadar farkediceğini, ışıklar çok yakıomuş

canım salon dışındakiler hep tasarruflu ampül.ona da uymuyo.minik ampüller var ya onlardan acaba o mu fazla yakıyo.eşim de bana kızıyo ışıkları açık bıraıyosun ondan çok geldi diye.-tatlicadiarzu-artık mum ışığında oturayım bari belki biraz romantizm olur ilişkimize heycan gelir:))

Son düzenleme:
o zaman sayaca baktır pembe bi hata olabilir oluyo böle şeyler

ay kızlar halimi görmeniz lazım sizi bırakamıyom bi türlü ama bi kalkıyom defnoşun emziğini veiryom iki şımarıklık yapıyorum
hooop aklıma bişey geliyo yazlık için çarşaf havlu filan onları defnoşun odasına yığıyorum hoop mutfağa geçiyorum :))) evin içinde dört dönüyorum yani :))) bu saate sıksaydım büütn işler bitmişti sallanırsan böle olur

bende beyaz ışığı severim hatta salondaki avizeyi kaldırttım uzun beyaz lambalardan taktırdım.ama misafirlerin kullandığı tuvaletime gece lambası gibi az yanan ampul taktırdım loş oluyor kir olsa bile belli etmiyor yani:jeyyar:

X