2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

biz evin faturalarını inşaattan şahıs üzerine geçirmeyi unutmuştuk başta, yani işyeri elektriği gibi görülüomuş sistemde, 2-3 kat fazla ödemişiz kaç ay.
pembe elektrikli ev aleti pek kullanmıyosan kesin yannışlık vardır bence
nazo yzlığa mı gidiosunuz ne güzel nezaman nereye

kızlar ketıl çok elektrik harcıyor... ben hep ketıl kullnıyodum doğal gaz bağlanınca acelem olmazsa ocakta ısıtıyorum çok daha idareli oluyor...

alisha bizim sitenin de başta şantiye elektiriğimiş sonradan yok akıllı sayaç takılmış diğer dairelere.filan filan...eşim ilgilenmiyo ki zamanım yok deyip deyip kazığı yiyoruz her ay:KK43:

merhabalar kızlar ... oğluşum bugün uyuyor maşallah valla hayret :nazar:
ama bu kez de pimpiriklendim yahu niye uyuyo bu çocuk bu kadar şimdi iki saat oldu ya
normalmidir sizce ilk kez oluyo

valla en iyisi pembe bende çoğu zaman tınmıyorum ama bi salarsam toplaması zor oluyo

alishacım annemler çınarcıktan yazlık tuttu teyzemin yazlığı var orda her sene giderdik ama artık kalabalıkşatık olmuyo bide öle 1 hafta defne için babamda eşimde çok istedi kaç yıldr bakıyo bi türlü olmadı kısmet kızım doğdu öbür ay ev kiraladılar annemle ordayım yazın eşimde h.sn gelcek ev büyükk eşyalıymış bizde tbak çanak çarşaf ıvır zıvır götürcez kısmetse 1 mayısta eşyaları götürcez evi temziliycez temellide mayıs sonu istiyoruz bakalım kısmet temelli derken ara ara gelcem mecburen tabiki

esra izmirde doğalgaz gelmedimi.iki yıl önce geldiğimizde heryer kazılıyordu doğalgaz gelicek demişlerdi.belli yerleremi geldi acaba.

canım belli yerlerde war geldi,biz karşıyakadayız burda bazı yerlerde var bazı yerlerde yok işte

pembecim erkekler böyle oluyo, ilgilenmiolar uğraşmıolar sonra vıdıvıdı neden çok gelio bilmemne saçmasapan şeylerde cimrilik yapıolar
ay dün kendimi tam bir eskitoprak ev kadını gibi hissettim işte bigün önce mantıdan kalan sarmsaklı yoğurtla cacık yaptm, kıymalı börekten artan yufkalr kurumuş gibiydi onları bigün önceden kalan lorlarla sardım falan:))eşimin gözleri doldu bi de diorum tavadaki yağı dökme yarına börek kaldı kızartıcam koptu benimki, tasarruf hiç bana yakışmamış:)))

şu akıllı sayaçlar warya,akılları çok elektrık çekmeye yarıo,bizimde ondan var,24 saat heryerde elektrık sobası yakan ama eskı sayaç kullanana bile bizden az gelıo

nazocum al bendende okadar çağanı uyuttum ocağa zeytinyağlı fasülyeyi koydum hop buraya geldim ay anam buarasıda iki dakka ayrılmayla ilerliyor iki sayfa zaten canım iş yapmak istemiyor :eek: calemityjane canım normal okadar uyuması zaten as sonra uyanır bi daha uyutmak için çok uğraşırsın :teytey:

ya benim dünürüm yok inanna nerlerde acaba gelinim iyidir işallah

ya bloomms ta çok uzun zamandır yokhaberi olan varmı??ameliyat olcaktı oğlu noldu acaba
hera da mı yok sanki?
yoklama yapıomda:)))

kıalar ben 1 haftadır elma suyu veriyorum çağana haftayada havuç vericem acaba elam yanındamı havuç versem yoksa elma vermeden havuç suyumu versem siz nasıl veriyosunuz tabi veriyorsanız ek besinlerden

pembecim erkekler böyle oluyo, ilgilenmiolar uğraşmıolar sonra vıdıvıdı neden çok gelio bilmemne saçmasapan şeylerde cimrilik yapıolar
ay dün kendimi tam bir eskitoprak ev kadını gibi hissettim işte bigün önce mantıdan kalan sarmsaklı yoğurtla cacık yaptm, kıymalı börekten artan yufkalr kurumuş gibiydi onları bigün önceden kalan lorlarla sardım falan:))eşimin gözleri doldu bi de diorum tavadaki yağı dökme yarına börek kaldı kızartıcam koptu benimki, tasarruf hiç bana yakışmamış:)))

maşallah alisha biz hiç anlaşamıyoruz yemek konusunda.hep değişik yemekler bekliyo benimki değişik ne yapayım yani kafayı yiyorum.zaten herşeyi de yemez.hep evde bir aşçımız olmasını hayal etmişimdir hergün değişik yemek düşünsün yapsın bulaşıkları ben yıkarım razıyımkaydirigubbakcemile3

kızlar hızınıza yetişemiyorum valla oku oku bitmiyor, benimde oğlan uyudu şimdi yarım sat sonra kalkar gidip ütü yapıyım hiç olmazsa, pembecim hayalin güzelmiş bende isterdim valla

inaysa ben çoktan başladım şekerim ama ben önce havuç suyuyla başladım 1 hafta sadece havuç verdim sonraki hafta bigün havuç bi gün elma verdim bi sonraki haftada ikisini karıştırıp vermeye başladım öylede devam ediyorum elmayı püre olarak vermeye çalıştım ama pek sevmedi

valla ben yemek konusunda çok rahatım benimki hiç aramaz hatta arim of aşkkım ne yemek yapim desem ya yap basit bişeyler der yada uğraşma der hakkını ödeyemem ama ben rahatsız oluyorum hep geçiştirmketen

bu arada arkadaslar dua edin de su vize olayini halledelim ve ekimde tr.ye gelelim...ya karisik durumlardayiz...burda esimin calisma izni var ama cikarsak girememe ihtimali var buraya...bizimle ayni durumda olan biri var simdi tr.ye gitti o vize sorununu asarsa biz de bi cesaret gelecegiz insallah...hos yine garantisi yok...ama artik cok ozledim ya...1.5 yil oldu nerdeyse...of of cok ozledim...:çok üzgünüm:

canım ya, gönderdik dualarımızı Allah kabul ederse..ah bu formaliteler yüzünden biz çok çektik, eşim doğuma gelemedi senağlama nihayet çözüldü olay, umarım sizinki de en kısa zamanda hallolur..:Saruboceq:

İlk kez kızımı yatağına koydum kendisi uyumayı öğrensin diye... İlk mızırdanıp durdu.. Şimdide ağlıyor.. Numaradan mı ağlıyor uykuya dalamığı içinmi anlayamadım..

Ben böyle alıştıramam yaa içim gidiyor. Dayanamıyorum ağlamasına...

ben de alıştıramam canım, aynen..ya numaradan da ağlasa, sonuçta bana ihtiyacı varki ağlıyo benim akıllı bıdığım..kıyamam ben kuzumaa :teselli:

herkese merhaba.herkes iyidir umarım yine geçmişi okuyumaya başlayıp sonuna gelemeden oğlum mızmızlanır diye önce mesajımı yazayım dedim.iki gündür dışardayız.çok yorucu oluyomuş bir gün boyunca çamaşır yıkadım kaç makine oldu bilmem.bize gelen su elektrik faturaları artık iyice abardı sizinkiler nasıl.elektrik 130 gelmiş ya yuh.apartmanda ilk sıradayız o kadar kalablık aileller var onlar bile bizden az gelmiş:KK43:tasarruf yapim dicem ama zaten hep dikkat ediyorum napçamı şaşırdım

kızlar bakıyorum herkes aynı şeyden yakınıyo, yav toplanın gelin buraya..burda elektirik de su da bedava :lepi:

ben temizlik yapacağım gün benim oğlan sürekli uyuyor.ben bahar temizliğini çoktan yaptım.sadece camlarım kaldı ama silince yine yağmur yağacak diye korkuyorum o yüzden beklemedeyim.))

canım çok hamaratsın, bravo valla..amaan antalyanın yağmuruna cam mı dayanır, koyver gitsiin kaydirigubbakcemile2

şu akıllı sayaçlar warya,akılları çok elektrık çekmeye yarıo,bizimde ondan var,24 saat heryerde elektrık sobası yakan ama eskı sayaç kullanana bile bizden az gelıo

annemlerde de var, aynen dediğin gibi..kullanılmayan zaman diliminde indirimli, en çok kullandığımız dilimde ise bindirimli :roflol:

X